Jump to content

BLΛƆK PIИK


Recommended Posts

И за мен Blackpink няма да стигнат 2не1, но сравнено с другите мацки на пазара ми харесват повече - имат повече индивидуалност като цяло макар и леко заучена. Новите им песни са ми за съжаление безразлични. В крайна сметка по-добре да има женска YG група, отколкото да няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дрън, дрън, поне се информирай преди да коментираш. Съдейки по дигиталните им продажби, представянето им в класациите и интереса към видео клиповете им, дебюта им е успешен и много-добре приет от кпоп феновете, и то интернационално. Не всеки кпоп фен на този свят е върл фен на 2ne1, представи си. 2ne1 не са активни от около 2 години, през които стана ясно, че няма да ги бъде. Някои тяхни фенове са продължили напред, отделно са се появили и много нови фенове на кпоп. Да, ако Blackpink трябваше да разчитат на одобрението и подкрепата на все още огорчените фенове на 2ne1, едва ли щеше да ги бъде, но очевидно и за щастие, не е така. Другите неща, колко били посредствени и прочее, са субективни впечатления и няма смисъл да ги коментирам.

Дрън, дрън, поне се информирай как агенциите могат да манипулират всевъзможни класации и бройка на зрителите на видеоклипове в интернет. След излизането на първите два клипа въвъ всички възможни форуми седяха платени "фенове", които с пяна на клавиатурите се нахвърляха върху всеки, осмелил се да пусне някакво  мнение, различно от възторжена възхвала. Първото нещо, което направих в един от тези форуми, бе да пусна "Fire" и да попитам какви са приликите и разликите с "BOOMBAYAH" и кой клип според форума е по-добър. Веднага една такава "фенка" ми се нахвърли с кръвясали очи и общо взето неприлични думи ми обясни как нищо не разбирам. А когато я попитах как така фейсбук-профилът й е АБСОЛЮТНО ПРАЗЕН, т.е. в него няма никаква информация, НИЩО, и дали въпросната фенка не е от служителите на YG, натоварени със задачата да гонят от форумите хората с различно мнение, тя просто изчезна за два дена и когато отново се появи, профилът й беше попълнен   и тя с нови сили продължи лютата битка с враговете. Това беше малко лирично отклонение, но който разбрал, разбрал.

Да минем към обективните факти и да се спрем отново на изпълненията на живо (има ги в

). Да пуснеш пробиваща група на очеваден плейбек е тъпо и непрофесионално и поставя под съмнение певческите им качества. Но може да се преглътне. Но как ще обясниш, че цялата истерия продължи, колко, две седмици? И след това Blackpink просто изчезнаха. Нямало нужда да участват в различни приграми, да правят промоции и концерти. Лично за мен особено показателно е, че те не се появиха дори в "Simply K-Pop" по ARIRANG - нещо, което никоя група, търсеща пробив не си е позволявала. Всъщност не си го позволяват и вече утвърдените групи. А на Blackpink явно това не им беше нужно. Защото те изчезнаха за половин година. Причината-сигурно, за да подготвят цели две нови песни. Или YG са разбрали, че има още много да работят с тези момичета, за да се получи нещо наистина качествено?

Колкото до "субективните" мнения - още първият ти пост показва твоето ниво на "обективност".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Първото нещо, което направих в един от тези форуми, бе да пусна "Fire" и да попитам какви са приликите и разликите с "BOOMBAYAH" и кой клип според форума е по-добър. Веднага една такава "фенка" ми се нахвърли с кръвясали очи и общо взето неприлични думи ми обясни как нищо не разбирам. А когато я попитах как така фейсбук-профилът й е АБСОЛЮТНО ПРАЗЕН, т.е. в него няма никаква информация, НИЩО, и дали въпросната фенка не е от служителите на YG, натоварени със задачата да гонят от форумите хората с различно мнение, тя просто изчезна за два дена и когато отново се появи, профилът й беше попълнен   и тя с нови сили продължи лютата битка с враговете. 

Кой е този форум? :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не му обръщайте внимание. Да сравняваме Blackpink с 2ne1 е напълно нормално, като се има предвид откъде излизат и двете групи. И на мен не ми е приятно случващото се в лагера на 2ne1 и съм BJ до мозъка на костите си, но не съм тръгнал да хейтя Blackpink, щото те били новото бледо копие на 2ne1. Напълно нормално песните им също да звучат подобно, продуцира ги Teddy, пичът отговорен за половината дискография на 2ne1, доколкото съм запознат. Няма да съдя, че не ти харесват песните, всеки си има право на вкус, добре, разбирам, че Blackpink не ти харесват, окей. Но не излизай с това, че в началото пеели на плейбек, защото това не е причината да пеят на такъв. А това, че казваш че песните и МВ-та са нищо близко до тези на 2ne1 - Fire, ми е направо смехотворно, след като ги е продуцирал един и същи човек. Като не ти харесват не пиши в тяхната тема и не налагай мнението си.

 

Съжалявам, ако съм прозвучал грубо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво пък лошо има в мнението на dido100? Изказал си е мнението и не го налага в случая, просто след това даден потребител му търси обяснения като на ученичка и междучасието започва. Много ми е странно защо не ходят в шоута и не се промотират по телевизията, какво правят след като те нито пишат нито продуцират песните си? Другите групи също не пишат и продуцират песните си, но са нон-стоп в телевизията да се промотират. Все пак това е работа и хората ги кефи, като ги виждат и знаят повече за тях. Дали ще се изложат или не, няма как да разбере компанията им без да опита да ги промотира. Вероятно малко повече работа и смелост трябва, ако имат големи претенции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като печелят пари от продажби - какво от това? Въпрос на маркетингова стратегия - yg винаги са маркетирали артистите си като limited edition. Тук нещата са същите.

 

На Дидо харесва ли му или не, 40+ милиона гледания в тубата не се правят само от yg агенти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не му обръщайте внимание. Да сравняваме Blackpink с 2ne1 е напълно нормално, като се има предвид откъде излизат и двете групи. И на мен не ми е приятно случващото се в лагера на 2ne1 и съм BJ до мозъка на костите си, но не съм тръгнал да хейтя Blackpink, щото те били новото бледо копие на 2ne1. Напълно нормално песните им също да звучат подобно, продуцира ги Teddy, пичът отговорен за половината дискография на 2ne1, доколкото съм запознат. Няма да съдя, че не ти харесват песните, всеки си има право на вкус, добре, разбирам, че Blackpink не ти харесват, окей. Но не излизай с това, че в началото пеели на плейбек, защото това не е причината да пеят на такъв. А това, че казваш че песните и МВ-та са нищо близко до тези на 2ne1 - Fire, ми е направо смехотворно, след като ги е продуцирал един и същи човек. Като не ти харесват не пиши в тяхната тема и не налагай мнението си.

 

Съжалявам, ако съм прозвучал грубо!

Тази пиеса вече сме я играли, но да го поясня още веднъж: темите във форума не са фенски теми , а места, свободни за публикуване на различни мнения, изложени разумно и в рамките на добрия тон.

Още веднъж ще попитам: какъв е смисълът от унищожаването на една група, след като веднага след това създаваш друга група, която изглежда и звучи като предишната? Обясненията, че продуцентите, композиторите, режисьорите т.н. са същите са несериозни и непрофесионални. Защото по такъв начин те сами влизат в капана да бъдат непрестанно сравнявани с 2NE1, a YG има изключително трудната задача, да ги направи отлични от другите без да да пострада качеството и да паднат на нивото на TWICE.

" Но не излизай с това, че в началото пеели на плейбек, защото това не е причината да пеят на такъв" Това изречение го прочетох няколко пъти, но то няма смисъл. Каква е причината първите им изпълнения на живо да са на плейбек и то зле отработен? Лично аз ги очаквах с нетърпение, защото това беше отлична възможност да покажат на какво са способни. Защо изчезнаха след само две седмици, вместо, както се казва, да текат от чешмата и да ни втръсне да ги гледаме по всички възможни програми и канали? Не случайно дадох примера със "Simply K-Pop"-участието в тази програма считат за задължително както начинаещите, така и утвърдените групи. Какво правиха през тази половин година-само две нови песни? За начинаеща група, търсеща бърза и всеобхватна реклама, не е много. Нo изглежда, YG са си взели поука и този път ще ги засилят по участия в програми и концерти. Да видим какво ще излезе.

 

Като печелят пари от продажби - какво от това? Въпрос на маркетингова стратегия - yg винаги са маркетирали артистите си като limited edition. Тук нещата са същите.

 

На Дидо харесва ли му или не, 40+ милиона гледания в тубата не се правят само от yg агенти.

Така си е, но всъщност не е толкова сложно. Ако отворя прозорец в тубата и напиша макрос да върти непрестанно една песен (4 минути) за един час ще я врътне 15 пъти, за един ден 360, за една седмица 2520, а за месец 10080. А ако отворя 10 прозореца-100800. А ако го направя на 100 компютъра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, ги пуснаха на плейбек, защото хореографията на "Boombayah" не е от лесните, а и момичетата си бяха нервнички. Прав си, че не правеше чест на YG, така както се отнесоха с дебюта им. но въпреки всичко Blackpink си имат 40-те+ мил. гледания. Прекалено лошо ли ще прозвучи, че на YG им трябват нови 2ne1? И на мен ми е гадно за тях, развалиха група, която можеше сега да е от ранга на Girl's Generation по популярност. Но всичко е маркетинг, а в него паричките трябва да продължават да дрънкат в касичката на YG. Тъжно, но факт.

 

А ти казах да не си налагаш мнението, защото ми се стори, че изливаш сляпата си злоба по Blackpink, заради 2ne1. Без лоши чувства!   

 

Завъртяха ги само по SBS, защото YG си имат договор с тях..? Не съм особено сигурен, но и Bigbang и iKON там само си промотираха. YG не правят, като всички останали. Затова и не знам дали скоро ще видиш тяхна група в музикалното шоу по Arirang.

Редактирано от theL0new0LLF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, да, определено си прав - и 600000+ продажби са си ги направили YG агенти, които най-вероятно са и руски хакери :28558: ...

 

Според тази статия артисти от YG не се явяват по други предавания освен Music Bank, защото съответните не предлагат достатъчно добри условия да се създаде сцена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помъчих се да ги харесам новите две песни, но нещо не ми се получи. Вяли ми идват, без някакъв акцент,  да го кажа, като абсолютен лаик и без всякакви претенции." Stay" по ми допада.Като ме кефи нещо- ме кефи, като не- не. Музиката я слушам за развлечение, а не да я анализирам  в детайли.

 

Все пак, има време да ги ошлайфат момите и да добият самочувствие.И на тях не ще да им е лесно с предшественички, като "каките" и "бащицата" явно ги пази. Напоследък,  все чета за някой психически изпушил от някоя си група, включително и WINNER.

Между другото,  2ne1, явно   имаха намерение да се връщат ( спомнете си как се бяхме зарадвали на изпълнението им и как засенчиха всички девически групи с него), но каква помия изляха върху тях нетизените, след тая проба за   завръщане на МАМА-та. Нищо чудно, това да е наклонило везните при тая откаченост в Корея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dido100, това че дадени манипулации по принцип са възможни, не доказва по никакъв начин, че в случая са били приложени за Blackpink, така че си остава дрън, дрън, в сферата на някаква теория на конспирацията. От това, с което реално разполагаме като данни, дебюта им е успешен. Нещо друго, което ще те зарадва е, че сега не се представят толкова добре в класациите, колкото с дебютите си песни, но пък и конкуренцията е голяма. За какви 6 месеца са изчезнали, при все, че дебюта им беше на 8 Август 2016г., а последното им участие в шоу, на 11 Септември!? За около месец и половина ги нямаше, през което време, имаха няколко рекламни кампании, записали са две песни, два клипа и 1(вероятно 2) хореографии са научили. Тази седмица отново влизат в промоции за около месец напред. Не звучи като група, която да се е покрила. В тази връзка, интереса към тях не е "изчезнал", защото дълго държаха добри места в класациите, които се определят от гледанията в тубата и свалянията на песните им. Също, около два пъти по сваляната от двете им дебютни, е Whistle, а не Boombayah, която много хора оприличиха на Fire. С други думи, феновете ги харесват и оприличават повече с песен, която не се асоциира с 2ne1. В този ред на мисли, не смятам, че ще стоят в сянката им. Защо точно по този начин промотират по предавания, само YG си знае, но да се намеква, че е поради липса на интерес или нещо подобно, е смехотворно. Мога само да предполагам, че поради голямата конкуренция, YG търси алтернативни подходи, които са различни от на другите групи, именно за привличане на внимание, и ето, както виждаме, това предизвиква коментари и засилва любопитството и очакването. Защо на плейбек, причини много. Мен лично, не ме притеснява чак толкова, но разбирам, че има и много хора, които ги дразни и го намират за неприемливо. Аз лично отдавам плейбекът им, на твърде динамичните им хореографии, без да твърдя, че това го извинява. Новата им, в която напомнят на превъзбудени стюардеси, не изглежда много сложна, но пак е динамична. Въпреки това, се надявам, да пеят на живо този път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dido100, това че дадени манипулации по принцип са възможни, не доказва по никакъв начин, че в случая са били приложени за Blackpink, така че си остава дрън, дрън, в сферата на някаква теория на конспирацията. От това, с което реално разполагаме като данни, дебюта им е успешен. Нещо друго, което ще те зарадва е, че сега не се представят толкова добре в класациите, колкото с дебютите си песни, но пък и конкуренцията е голяма. За какви 6 месеца са изчезнали, при все, че дебюта им беше на 8 Август 2016г., а последното им участие в шоу, на 11 Септември!? За около месец и половина ги нямаше, през което време, имаха няколко рекламни кампании, записали са две песни, два клипа и 1(вероятно 2) хореографии са научили. Тази седмица отново влизат в промоции за около месец напред. Не звучи като група, която да се е покрила. В тази връзка, интереса към тях не е "изчезнал", защото дълго държаха добри места в класациите, които се определят от гледанията в тубата и свалянията на песните им. Също, около два пъти по сваляната от двете им дебютни, е Whistle, а не Boombayah, която много хора оприличиха на Fire. С други думи, феновете ги харесват и оприличават повече с песен, която не се асоциира с 2ne1. В този ред на мисли, не смятам, че ще стоят в сянката им. Защо точно по този начин промотират по предавания, само YG си знае, но да се намеква, че е поради липса на интерес или нещо подобно, е смехотворно. Мога само да предполагам, че поради голямата конкуренция, YG търси алтернативни подходи, които са различни от на другите групи, именно за привличане на внимание, и ето, както виждаме, това предизвиква коментари и засилва любопитството и очакването. Защо на плейбек, причини много. Мен лично, не ме притеснява чак толкова, но разбирам, че има и много хора, които ги дразни и го намират за неприемливо. Аз лично отдавам плейбекът им, на твърде динамичните им хореографии, без да твърдя, че това го извинява. Новата им, в която напомнят на превъзбудени стюардеси, не изглежда много сложна, но пак е динамична. Въпреки това, се надявам, да пеят на живо този път.

Нямаше да мога да го кажа по-добре, Deyja.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lisa е най-добрия изпълнител :D. Jisoo е много красива :wub:. Какви са тези микрофони? Трябваше да попитам, въпреки че е очевидно :D. Нещо стайлинга много еднотипен, всички с еднакви прически, да бяха направили на някоя да и стърчеше косата настрани, нещо яко. Заедно с изпълнението файъ е по-яката песен. Jisoo трябваше да пее части като тези на Rose, както в предишната песен, но пък стига претенции, все пак песента не ме кефи, както предишната. Този червен колан, дето са сложили на Jisoo <_<. Няма как да не се признае, че Lisa яко кери в тази песен и изпълнение. Направих няколко гифа, не съм пристрастен :bee:.
ZEasMky.gif377VDzU.gif
Qrj8nYs.gifEqFK8hZ.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми направиха впечатление прекалено безизразните, като сковани лица  (само Розето беше по естествена) на втората песен, която както писах повече харесвам. Пък и  ги бяха заковали на тия люлки.

Ще се отракат, въпрос на време е да се откроят  по-ярко от стадото.

 

Стотак, да, Лиса май действително е с най-ярко сценично присъствие. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се отракат, къде ще ходят, големи очаквания има към тях.

"Playing with fire" ми хареса, всичките бяха на ниво, но Джени най-много блесна за мен в този comeback. "Stay", скучновато изпълнение, вокално добре, но твърде статично стояха на сцената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва Дженито няква ''велика'' го раздава и ме дразни. Розата ме радва. Другите две са ми все тая. Не го пиша, за да дразня феновете им, просто не ми хареса цялостното им поведение, нито песните им. Това, което аз виждам е демонстрация на огромно самочувствие още в началото - за по - нататък не искам и да си представя, защото едва ли ще ги следя. Не са ''моите хора''. Не са и копие на 2ne1. Едно изплюто шарено нищо. А без ''шареното'' и ефектите... :slap:

 

https://www.youtube.com/watch?v=aTZ6XkvYxAk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...