Jump to content

Recommended Posts

Изгледах го. Играта на актьорите не я коментирам - перфектна. Това, че няма хепи енд - супер. Така повече се запомня сериал и има по - силно въздействие, заради драмата сама по себе си. Но мамка му много се ядосах! Краят можеше да е пак такъв, но следващ логиката на действията до момента. В 19 серия направо се изсраха на метеното. Защо...ами защото:

 

1. Хесуто без никакво основание си тръгна. Кралят й каза, че няма как е кралица, но ще бъде първа съпруга и след като му роди дете ще има ранг, какъвто поиска. Това беше и целта на всичко през което минаха двамата. Нейното напускане еба майката на всичките им усилия и любов. А уж единствената претенция, която имаха е да намерят начин да бъдат заедно. 2. Той я прогони заради бившата й любов към Ук...голям праз (той знаеше, че преди него е обичала друг принц) - абсолютно неоснователно. 3. Тая патка Су зарязва Со и си тръгва заради убийството на Че Рьонг, наредено от голямата й любов - оная й била приятелка...алоуууу а забрави ли, че точно тая отрови Уанг Му, на когото тя служеше вярно - начи тва не е основателна причина, а? И заради тва, Со стана кучето на Лошко...и пак заради това се наложи да убие Уанг Ън (което яко ме ядоса). Но видиш ли Че Рьонг не заслужава смърт....а отровените и убити принцове зарад нея, сигурно я заслужаваха. Ми да й дадем медал тогава, ебати. С две думи, тая Су направи най - болезненото предателство към него...а после му пише писъмца...ае бегай и патката ти с патка. Можеше пак да умре, но ДО НЕГО.

 

 

 Кво ми се извинява след хиляда години ква е проста. Пропуснах да спомена големият плюс на сериала  - заснемането в много близък кадър през по - голямата част, от което ясно се вижда класата на Джун Ги и опитващата се 'игра' на Хесуто. Колкото и да се постара, прекалено е дребна, обикновена и с твърде малки черти - въздействие от нея ич. Особено двамата в кадър, тая направо е спряла. Снимката е показателна. Лично аз подкрепям това заснемане. И без това сме лишени от най - елементарна еротика и гледаме очи, уши и чат пат някой глезен, така поне ясно се усеща какви страхотни актьори са. А Оста е прекрасен.

Напълно съм съгласна. И мен ме подразниха с това ....... Ще прости на приятелката и на 8-мия принц, защото те видиш ли много са милички, пък Со дето реално нищо лошо не е направил изяде дървото.

Единствено бих била по крайна относно играта на това недоразумение IU - много, ама много зле! В Продуцентите не ми направи толкова лошо впечатление, обаче на фона на Джункито, може само да хване да се застреля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

''Пътят към ада е постлан с добри намерения" са казали хората. Хесуто го вкара в този АД човекът. Неговата основна мечта беше да не живее сам, да е до братята и майка си, а до къде го докара тя. Точно тя му вдъхна изначало надежда за промяна, вкара го в двореца до семейството му и накрая точно тя го изостави. Така и не разбра, че всичките му действия след сядането на трона бяха раздаване на справедливост. Нищо повече. Не виждам защо се учудваше на крайните му заповеди -  как иначе да раздаде справедливост без наказания? За мен нейната постъпка е меко казана долна. Крилата, които му даде, сама му ги отряза. И в крайна сметка пак го направи самотник...Всичко изгуби смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колективното отношение към Су в този форум натрапчиво ми напомня един цитат от Джейн Остин: 

„Тя беше добродушно, възпитано и мило момиче; в нея нямаше нищо лошо — беше напълно достойна за презрение.“

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в допълнение на Matrim,напълно и тотално неподходяща за императрица,а както се оказа в последствие според изградения от сценаристите образ и за любима,изобщо не се бори за любовта си,а избяга! :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото на азиатските сценаристи е, че бъркат добротата с будализма и безгръбначието. От там насетне нищо не може да ни спаси героините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Лошото на азиатските сценаристи е, че бъркат добротата с будализма и безгръбначието. От там насетне нищо не може да ни спаси героините.

За съжаление в конкретния случай - да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото на азиатските сценаристи е, че бъркат добротата с будализма и безгръбначието. От там насетне нищо не може да ни спаси героините.

 

Те, че ги бъркат- бъркат, но вероятността един човек да е глупав, не зависи от останалите му качества.

Думите на Гьоте лепват идеално за нашия случай- "Където глупостта е образец, там  разумът е безумие"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно "добротата" е някакъв анахронизъм, прекалено овехтяло понятие за днешното време, щом се приема като будализъм. Реално погледнато, във всички времена, където "човек за човека е вълк", да си добър, значи да си прецакан. То и синонимите на тази дума натам клонят: човещина, благост, кротост, добродушие, състрадание, мекост, нежност, добросърдечност, любезност, великодушие, човеколюбие...

Аз не видях у Су безгръбначие. Напротив, вреше си носа навсякъде и с риск за живота изказваше авангардни мнения (да прокламираш равноправие в Корьо през 10 век, например), биеше принцовете и ги потупваше по гърба, накрая каза на императора

"сори, имаме несходство в характерите и ще си ходя".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уанг Со( Gwangjong) e представен в 5 сериала, сред които ''Shine Or Go Crazy'', където е изигран от Чанг Хьок.Гледал съм го, но като че ли там не беше толкова ''кървав''.Moon Lovers много ми хареса, имах чувството, че гледам някой от първите си корейски сериали, а това не се беше случвало отдавна..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз най-сетне догледах сериала и мога да кажа, че въобще  не ми беше тъжно, както си мислех в началото.

Сигурно защото така и не ми допадна Хе Су и ми беше все тая. Кралят милия такова тегло и мъка му

мина през главата, че направо го съжалявам. Въпреки всичко не загуби човечността си и изпълни

дадените обещания.

Краят наистина е доста отворен и предразполага за втора част, но много се говори, че такава май няма да има.

 

За пореден път Джун Ки ме убеди в добрата си игра и мога да кажа, че е страхотен и му се

възхищавам. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. Кралят милия такова тегло и мъка му

мина през главата, че направо го съжалявам. .

 Така е, но той показа най - голям напредък от всички, като изграждане и развиване на героя имам в предвид. Също и на Ук героя доста се разви за сметка на това пък 9 принц нищо брат, той от началото до края ми беше един и същ. Хе Су в началото по ми харесваше беше по жизнена, накрая нещо напълно забатачиха героинята й, но както и да е. А за положението на Со, то беше ясно, че ще се стигне до там не напразно хората са казали - "Победителят е винаги сам." Не може да имаш всичко. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изградиха му силен образ на мъж с характер. Наистина, много кофти, че остана сам. :(

Аз още от началото бях пристрастна към него и много ми се искаше и той да 

опита от щастието на живота, но уви - не му се получи.

Хе Су и на мен в началото ми харесваше като образ, но после рязко се промени и  до края

не видях никакво развитие. Мислех си, че като идва от друга епоха поне ще е по-отракана.

Като цяло сериала ми хареса и бих го препоръчала. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса едно описание на Уанг Со в рецензия от руски сайт: "В началните серии образът на Уанг Со  е някаква тъмна материя, смес  от назгул, Хамлет и Жокера." Рускинята се ядосва, че това прекрасно съчетание сценаристите са го зарязали и са го заменили с най-банален любовник, познат от други герои на ДжунКи, като Магистрата, Учения и др. 

Не е съвсем права, според мен, но пък великолепна рецензия беше написала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам и самотен накрая. Без братята, без приятелите, без нея. Какво друго му остава, освен да се отдаде на управлението и на страната си? И поне колкото може да се води от идеите и идеалите, които са споделяли. И да бъде добър крал. И така да останат поне духовно заедно. Във всички времена силните хора така се борят с мъката от тежка загуба. Работят, работят до изтощение за да продължат да дишат, да живеят, да оцелеят. Но доброто управление изключва ли управникът да бъде щастлив? Не знам, май е така.

Тъжна съм. Защо го приех толкова лично? Хем четох всички спойлери, за да съм подготвена. Добре някой беше писал да не се гледа последната серия, защо не послушах? Не виждам какво друго ми остава, освен да се хвана за надеждата, която ни подхвърлиха в последните минути за продължение.

А кастът е трахотен! Всички играха много добре, даже безличната и безцветна за мен IU се справи според заложеното за героинята ѝ. Рядкост е да попаднеш на продукция с толкова почти равностойни професионалисти и затова е огромно удоволствие. За Джун Ки даже не смея да говоря – не е човек тоя човек!

Силен, интересен, вълнуващ, затрогващ, драматичен, на моменти комичен, понякога лиричен и романтичен. Страхотен филм, страхотен Джун Ки, страхотна музика!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът много ми хареса, изгледах го на един дъх. За първи път попадам на Джун Ки и определено ще погледна и другите му филми. Споделям мнението Ви за очевидните дефекти на някои сцени и пошлата игра на главната героиня, но като човек на романтичните филми го преживях. Благодаря на тези от Вас, които си правят труда да споделят полезна информация за историята и героите. Не знам дали на някой друг му повлия тъжната песен, която пускат при смъртта на две от героините, но на мен ми се плаче щом я чуя :mellow:.

 Интересно би било ако наши продуценти направят такъв филм за нашата страна- жена от 21в. се пренася в 7-8 в. в Аспарухова България. Как ли ще се справи с историята ? :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам ще бъде шокирана ако види как Аспарух удушава Пагане( а то това да беше, с мед да го намажеш)... :na2: и шока няма да я напусне до края на пребиваването й в миналото.. и ще я одумваме как може да не свикне с такива гледки след първата, втората.. и да е по-окумуш, и да ги научи на ред и дисциплина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубава идея с тия пет сина на Кубрат  - и номерация имаме ( "нашият" е номер 3), и им е позволено да имат по повечко жени. :28558:  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен няма да ми е интересно, понеже нашата история си я знам. Трябва доста да се постараят да го направят интересно, тоест човек да забрави, че сериала е исторически, както правят корейците в много сериали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...