Jump to content

Recommended Posts

Добре тогава въпросче. Не само към теб всеки е свободен да изрази мнението си и ми е любопитно да видя повече гледни точки. 

Когато си много , много влюбен в някой вярвате ли му безусловно, безрезервно? Доверявате ли се на всяка негова дума и не търсите ли обяснение за разни негови действия? Или си казвате той щом така е решил това е правилно?  

Всеки е различен. Но по-принцип това си е двупосочно и зависи и от това колко обичан се чувства (защото може да е обсипван с любов, но да не го чувства така) човек. Когато човек се чувства обичан, вярва повече. Недоверието при любовта често е израз на егоизъм. Особено ревността, супер непоносимо нещо. Това обаче не е математика, че да е еднакво за всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост  сценаристите са изградили  един  неуспешен образ,този на Хе Су  слаба, измъчена,безволева, и един  успешен мъжки

образ на Со,принципен,отстояващ позициите си и държащ на всичко което предприема.В резултат  една куца и измъчена романтика без грам страст,направо схоластично-конфуцианска ! :mad2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост  сценаристите са изградили  един  неуспешен образ,този на Хе Су  слаба, измъчена,безволева, и един  успешен мъжки

образ на Со,принципен,отстояващ позициите си и държащ на всичко което предприема.В резултат  една куца и измъчена романтика без грам страст,направо схоластично-конфуцианска ! :mad2:

Кажи ми 5 сериала, където главната героиня не е приставка на главния герой :D?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи ми 5 сериала, където главната героиня не е приставка на главния герой :D?

 

Anothe Oh Hae Young, Man From The Stars, It's Ok, That's Love, Healer, Fantastic, Descendants of the Sun, The Good Wife...

 

Още искаш ли? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Greatest Wedding 

 Secret Love Affair

  I can Her Your Voice

 Repley 1997

 I have a Lover

 Our Gap Soon

И в китайската версия не беше приставка.

 

Стотак, гледах да не повтарям Кидо. Още?

Да,  в Корея жената е приставка и няма как да не се отразява и  в сериалите,  но все пак тук иде реч за избраница на цял орляк принцове и можеше и да не е толкова зле чак.Излиза, че принцовете са всички малоумни и ще се изтребят, заради една жена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приставка на главния герой - ролята на главната героиня в сериала се свежда до това да помогне на главния герой "да спечели компанията", "да превъзмогне нещо", "да се промени". Главният герой се държи с нея арогантно, крещи и, дърпа я и я нарежда през поне 1/3 от сериала, но тя по някакъв начин се влюбва в него. Изобразена е като по-слабия във връзката, вечно защитавана. Общо взето, тя се върти около главния герой и ролите им не са равнопоставени. Професията и ролята и нямат значение, защото по сценарии задачата и е да обгрижва главния герой и сюжета, който се върти около него. Характера и тук няма голямо значение, защото просто сценарият не е писан с мисъл за главната героиня. Хе Су в този сериал е точно такава, само дето са се объркали, защото са поставили героинята и на централно място (вероятно защото е така в китайската версия, а нали сериала е по нея), но сюжета се върти около бъдещия крал и ролята и на приставка се натрапва много повече от други сериали. Вероятно затова и героинята и дразни. Има претенции за главна роля, но реалността е друга. Сравни я примерно с Докман в "Кралица Сондок" и ще се видят разликите. Само I Can Hear Your Voice от тези съм гледал и то само началото, но сериала си е за фенове на модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СтоТаКа, като спомена "Кралица Сондок" ми се натрапи сравнението между Мишил и тукашната лоша майка. Тази е плоска и еднопланова, при това с неясна мотивация защо толкова ненавижда собственото си дете, докато Мишил е вселена. Паралели могат да се направят между Со и Пидам, пак в полза на Пидам. Но двата сериала са много различни Кралица Сондок е епос, а Алените сърца ми въздействат (и то много) на друго ниво - като атмосфера, емоция, някаква магическа реалност, затова не обръщам никакво внимание на кусурите му. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе Су просто трябваше да я направят блондинка

моите уважения към блондинките и аз имах такъв период, даже на личната ми карта съм блондинка, тук визирам типажа

и нямаше да има въпроси. Тъпа и красива. Красива и тъпа. Мечтата на всеки корейски мъж. Нищо чудно, че са й се лепнали всички. Ако беше умна нямаше да има и една десета от този успех сред мъжете.

За мен понеже е тъпа, красотата й прави тъпотията й още по-осезаема. Предубедеността й към Со граничи с безмерна простота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе Су просто трябваше да я направят блондинка

моите уважения към блондинките и аз имах такъв период, даже на личната ми карта съм блондинка, тук визирам типажа

и нямаше да има въпроси. Тъпа и красива. Красива и тъпа. Мечтата на всеки корейски мъж. Нищо чудно, че са й се лепнали всички. Ако беше умна нямаше да има и една десета от този успех сред мъжете.

За мен понеже е тъпа, красотата й прави тъпотията й още по-осезаема. Предубедеността й към Со грачи с безмерна простота.

Съгласна съм по отношение на Хе Су на 100% но защо трябва да е блондинка? Аз съм блондинка и от както се помня ама не съм тъпа! :) Моля без определения за цвят на косата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Няма, няма. Търсех женски типаж и за този се сетих :D

 

Като цяло, блондинките сме известни с това! Не ни слагайте всички под един знаменател, цвета ПОВЯРВАЙ няма общо! :) Су просто си е такава! :nunchako:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е де, там в Корьо руси нема, щот' са нямали перхидрол сигурно.Те и така само на тъпа и налитат всички принцове, пък ако беше и руса, щяха да се изтребят всички мъже в Корьо и сами направете извод, щяхме ли сега да гледаме сериали. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рали, има си една приказка /честно, нищо лично/ - "Роди ме, мамо, тъпа, аз сама ще се изруся" :D

Това, че съм руса не значи, че съм тъпa! Има си я закачката с блондинките и в това число съм аз но не всички сме еднакви! Не съм гении но не съм и глупава! За това не ми давайте пример с Хе Су аз съм с прекалено различно мислене от брюнетката- блондинка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този хумор с блондинките предимно от простаци и циници съм го чувал на живо.

 

Благодаря! Не че съм за блондинките но се чувствам засегната, защото аз съм блондинка от както се помня! :28558:  :28558:  :28558:  :28558:  :28558:  :28558:  :28558:  :28558:  :28558:  :rofl:  :rofl:  :rofl:  :rofl:  :rofl:  :rofl: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рали, казах ти - не е лично. И дори ще обясня защо. За мен лично идеята "блондинка" никога не е било заради цвета на косата, а по-скоро приказката е "блондинка по душа". Лошото е обаче, че русите/изрусените жени приемат много сериозно идеята за блондинките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То като сме подкарали стереотипите, да го караме направо :rofl:. Пък и сме 2016, вицовете за блондинки, Иванчо и Бай Ганъо вече не са актуални. Като "Ромео и Жулиета", добро за времето си, но сега яко клише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рали, казах ти - не е лично. И дори ще обясня защо. За мен лично идеята "блондинка" никога не е било заради цвета на косата, а по-скоро приказката е "блондинка по душа". Лошото е обаче, че русите/изрусените жени приемат много сериозно идеята за блондинките.

Винаги ще има клишета! Ще има и вицове и в това няма лошо! :) Аз също им се забавлявам ама не и думата блондинка моля!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Цвета на косата не определя капацитета на човека!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...