Jump to content

Recommended Posts

 Освен това да пазиш от вода човек, който коленичейки два дена на едно място, се е изпуснал в гащите сигурно вече поне три пъти, си е мечешка услуга  :28558:

 

Е, не, неееее, моля ви пожалете ме, все пак колегите се чудят какво се хиля сама на себе си :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;Харесвам Джун Ки, защото има много органика в него, защото играе с лекота, без никакви напъни и "дране на ризи"; защото е много обран и пестелив в жестовете си и в същото време носи известна претенциозност, което адски ми допада; защото е от онези актьори, които наричат "мощни" заради енергията им; защото притежава чувствителност, която успява да предаде по категоричен начин и на най-дървените зрители; защото е красив по един чисто азиатски начин и е дарен с най-прекрасните лисичи очи... Когато говоря за него не пропускам да кажа: Докоснат е от Бога! Тъпо е да се обяснява талантът. Когато един артист го има, няма как да те остави безразличен. Имал амплоа, което експлоатира навсякъде? Когато му дойде времето да играе натежали мъже и старци, пак ще говорим :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това да пазиш от вода човек, който коленичейки два дена на едно място, се е изпуснал в гащите сигурно вече поне три пъти, си е мечешка услуга  :28558:

 

Kce, определено бъркаш жанровете. Ако ти трябва натуралистика, гледай други предавания, най-малкото риалити шоута във формат, където нуждите на участващите са подробно взети под внимание :). Не отричам правотата ти, обаче как пък въобще не се сетих за тези детайли. И въобще подробности от сорта,действително ли те вълнуват и дали пък са важни за драмата?

Забавни са думите ти, да :) и аз се засмях.

 

Не съм специалист, нито с толкова фин нюх за нещата, но категорично смятам, че Джун Ки не е посредствен актьор и играе със 100% раздаване във всичките си роли.

Не съм от големите му фенове и съвсем не съм гледала абсолютно всичко с него, но е от малкото, които играят професионално.

Ако вие на тази драма казвате фенсървиз, вероятно критериите ви за дълбочина и изразителност са на светлинни години по-високи от моите.

А дори и да е така - какво лошо има в това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз харесвам най-много в Джун Ки очите, не се бях сетила за определението лисичи, но е точно на място.

kcekce, с теб мислим по някакъв сходен начин гледайки азиатски драми, защото и аз се зачудих как е издържала два дни без да облекчи тъй да се каже най-належащите си нужди.

 

По въпроса за обсъждане на историческите факти-няма нищо лошо, дори в началото ми беше интересно да ви чета, обаче останах с впечатлението, че очаквате голяма част от това да се случи и в сериала, а това не ми изглежда възможно, имайки предвид, че остават само 9 еп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса за обсъждане на историческите факти-няма нищо лошо, дори в началото ми беше интересно да ви чета, обаче останах с впечатлението, че очаквате голяма част от това да се случи и в сериала, а това не ми изглежда възможно, имайки предвид, че остават само 9 еп.

В тази връзка и понеже няма да гледам китайската първа версия, да питам изгледалите я, там придържат ли се към историческите факти за всички братя и сестри? И ако да, то това тук щом е римейк дали пък няма също да се придържа? Според мен има вероятност да синтезират накратко всичко. Освен това са само 8 серии и половина ако съдим по серия 1,  в която действието беше половината в настоящето, следователно трябва да оставят и половинка последна серия за събуждането в настоящето.

И едно пожелателно предположение - много искам тя като се събути в наши дни да намери около себе си същите хора-образи в настоящето, каквито е видяла в миналото. Пример за подобна възможност е клошаря-звездоброец. Ами ако част от лекарите в болницата са с лицата на принцовете? Би било чудно продължение.... Не, че те ще го знаят /говоря за образите в настоящето/.

Само се моля да не оставят сериала с отворен финал, че тогава ще го мисля цял живот....и сън няма да ме хване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, голямо вълнение настана с тези мои исторически бележки.

Не, не съм си мислила, че в този филм ще се случат точно тези неща, които са показани в други филми. Само че, всеки който има капка аналитичност в главата си, може да отдели историческата канава (на която нито един корейски творец не би посегнал) от авторските измислици. Събитията от историята само помагат да се разберат някои странни и на пръв поглед, необясними действия на героите. Съжалявам, че някак си, съм ви въвлякла в досадната материя, вместо да обсъждаме "химията между главните" или как се е получила финалната целувка в корейската или в китайската версия на 8(?) епизод. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също харесвам Джун Ки и съм съгласна с думите на zenoa и Matrim, с които са го описали. Посмях се и на думите на  kcekce но нека не забравяме, че в крайна сметка, става въпрос за сериал. :) По отношение на него, аз много му се радвам, защото ме развлича и ми задържа вниманието към екрана! :) Вече съм на 11 серия и продължавам да харесвам образа на 4 принц, а Хе Су продължава така усърдно да ме дразни. Толкова е сляпо това девойче, че няма на къде повече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zenoa, колкото и да е странно - да, вълнуват ме тези подробности:) Сигурно десетки пъти в драми и филми съм виждала такава "коленичеща стачка" и всеки божи път съм се питала - тези хора колко ли точно са се оцапали, седейки така с дни? Или все пак стават, за да отидат до нужника?  <_< А когато станат, дали онзи, когото молят за нещо, си мисли, че молителят се е отказал? И при завръщането му след 2-3 минути си вика "Пфу, да му се не види, само се е изпикал тоя инат!"  :28558: Дали кралят би се чудил приключил ли е протестът, ако девойката се забави над 15 минути във WC-то със запек? И дали азиатците имат свръхспособността да стискат с дни? Честно, от години си задавам тези въпроси и в никоя екранизирана история не съм открила отговор на тях. А за мен това е важно! Това е тайната на десетилетието, мистерията на Изтока!  :cry:

 

Matrim, и аз много харесвам Джун Ки като актьор, но специално за тази роля не му трябва да се спука от четене или да влиза в образ. Освен това режисьорът набляга на безсмислените батмански пози, а сценаристите така шизофренично са оплескали героя, че само фенсървисът го спасява. О, да - сценаристите и режисьорът ИМАТ значение;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксе, хайде отзад напред:  Сценаристът и режисьорът винаги имат значение. Когато филмът е "актьорски" (понятието не е мое), режисьорът прави всичко възможно да остане незабележим, ако обаче е "режисьорски" - майка им жална на актьорите. Сценаристът щом си предаде текста няма повече думата.  За "Лунните влюбени" имам дълбоко убеждение, че съвсем не е толкова прост, елементарен и объркан като композиция, че сценаристът не е идиот, а режисьорът - дебил, както може да се прочете по-горе. Точно обратното, в този сериал могат да се открият съвсем видими белези на "концептуалност". Интересно, приемаме, че всички изкуства се развиват, променят, осъвременяват, само киното трябва да ни разказва историите като преразказ в прогимназията. Киното си служи с похвати като ретроспекции, реминисценции, всякакви визиони, борави със знаци и символи... Ама не, ние искаме всичко да ни е смляно, подредено хронологически и да има по възможност повече целувки. Това  ни дай и ще сме доволни. Ама как така хем цветя цъфтят, а после валял сняг! Ами ей така - в един кадър, например, валеше сняг, а на преден план (като в арменска фотография) имаше цъфнало с розови цветчета клонче. Не ми казвайте, че е пропуск на монтажиста! След една провокация може да не откриеш отговора, но ще ти се размърдат мисловните процеси. Темата за отделителните нужди на молителите, която Ксе отвори, ми напомни за един киноавангард от миналия век - Движението на киноците на Иля Вертов. За него няма да ви разказвам, за да не ме изгоните от форума. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, мислех преди 2 дни да го напиша, но все отлагам. Но пусто, ядосва ме, та ще си кажа. Тази Хе Су докога няма да осъзнава кой реално е до нея, държи на нея и и помага, и кой само я подлъгва, подвежда я и си играе с чувствата и? То бива любов, но вече не се ли усети?

А тия двете вещици - кралиците, да вземат да се хванат накрая за косите /поне коси имат/, и да се реши проблемът в открит двубой.

:( :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Киното си служи с похвати като ретроспекции, реминисценции, всякакви визиони, борави със знаци и символи...

 

Та значи, от утре записвам висше "Режисура 2.0" и ще седна да гледам нещо, след като завърша. И добре, че знам английски и успях да си преведа кирилизираните глупости.

Мартим, 100% съм убедена, че на никой тук не му пука за реминисценции, визиони и т.н. Сядаш, гледаш. Или ти харесва, или не ти. Честно, все ми е тая дали да използвани най-модерните прийоми на режисьорското изкуство. Ако нещо не ми харесва, ходи ми обяснявай, че било така, щото киното се развивало.

 

aria, тя не се усети, когато оня седеше и гледаше как я бичуват. Какво искаш, то тъпо корейско девойче, дето си мисли, че щом някой е мил с нея, то той е г-н Перфектен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази връзка и понеже няма да гледам китайската първа версия, да питам изгледалите я, там придържат ли се към историческите факти за всички братя и сестри? И ако да, то това тук щом е римейк дали пък няма също да се придържа? Според мен има вероятност да синтезират накратко всичко. ...

Три изречения, които синтезират ясно и категорично оценката за сценария, а оттам и за режисура и филм. С една дума и меко казано-слаб. Идеята на авторката, на база гледаното, не е да разкаже за славната китайска история на драгия зрител и да попълни пропуските му в тази насока. Има достатъчно източници, за да се запознае човек с нея при добро желание. В тази връзка, хрумката на корейския екип да се намери подобна история в аналите на Корея, която да пришие на мястото китайската версия, е най-малкото нелеп избор. Идеята на авторката, поне според мен, поставя в центъра на вниманието главната героиня- в корейския вариант Хе Су- и нейните преживявания в конкретен исторически момент. Трудностите, пред които се изправя и начина по който ги преодолява. Приспособимостта й към заобикалящата я среда и преодоляването на културния шок, който несъмнено я връхлита, имайки предвид, че тя е израсла в коренно различна епоха с различни нрави и привички. Трепетите на сърцето й в следствие на вниманието и ухажването на принцовете спрямо нея. И въобще, тя получава един подарък от съдбата и има възможността сама да избере как да се възползва от него. Всичко друго е на втори план. Съдейки от основните коментари в темата, които са насочени основно около бъдещия крал на Корьо, става видно, че главният женски образ всъщност е със статут на "обслужващ персонал". И логично изниква въпроса: Щом корейците са искали да направят подобен филм по техния си вкус, кому е било нужно да откупуват авторски права и да ползват китайското заглавие с леко видоизменение? Можеха просто да си измислят собствено име и да си снимат филма както си искат. Не че положението щеше да е по различно с качеството на сценария, режисурата и от там неминуемо играта на актьорите. Но поне към това нямаше да се добавят и неизбежните сравнения с китайската версия. Сравнения, от които този продукт няма как да излезе с "гордо вдигната глава".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз под шизофрении на сценариста имам предвид истеричния срам на №4 от белега, съчетан едновременно с неговата безспорна мъжественост, хладнокръвния му остър ум, маниакалното му желание да се хареса на мама и невротичните му придихания по девойка, която доскоро беше готов да удуши  :28558: Толкова непоследователно описан образ няма как да се изиграе добре, защото просто не съществува като цялост. Съществува някакъв хипотетичен герой, условен балон с някакво си там име, който се крепи изцяло на харизмата на известния актьор, изпълняващ ролята му. Ето това е фенсървис, а не кинаджийска еволюция;) Като добавим позьорските режисьорски похвати "гледай многозначително в дъжда с бели дрешки" и "гледай многозначително в дъжда с черни дрешки", положението става трагично, а сравненията с Батман - неизбежни:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kiddo, че кой те кара да гледаш нещо, което не харесваш? Аз говоря за онези случаи, дето хем не разбираш, хем даваш авторитетни мнения за сценарии, режисури и актьорско майсторство. Дразня се от диктатурата на профана, който като не схваща за какво иде реч, вместо да каже, че не му харесва, вика: Грешка! 

А Ксексе направо е уцелила десетката с шизофренията, по-скоро тежка параноя. Нали писах, че на всички принцове, повече или по-малко, им е хлопала дъската?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен историческите разяснения на Matrim за родословието са ми по-интересни от сюжета на сериала :D. Добре че ми напомни, че трябва да изгледам "Empress Chun Chu", че го бях започнал преди време, но съм изгледал само няколко епизода. Излезли са нови епизоди, да видим накъде върви романса. Ще коментирам после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз под шизофрении на сценариста имам предвид истеричния срам на №4 от белега, съчетан едновременно с неговата безспорна мъжественост, хладнокръвния му остър ум, маниакалното му желание да се хареса на мама и невротичните му придихания по девойка, която доскоро беше готов да удуши  :28558: Толкова непоследователно описан образ няма как да се изиграе добре, защото просто не съществува като цялост.

 

Защо непременно да е шизофренен?! Опитвам се да не влизам в рамките, че някой ако не е нормален по моите критерий, то той непременно е ненормален. Хора разни, нрави разни.

АЗ пък приемам абсолютно за възможно. Защо пък не този белег да е белязъл целия му живот. Това е ахилесовата му пета. Видяхме как той реагира, когато ХеСу го видя без маска. Защо не я уби на мига!? Защото нямаше да има сериал, ще кажете. Да. Но и защото още тогава се видя страхът му. Той се страхува от това как го приемат без маска. Не го е срам, а го е страх. Има разлика. Маската е неговото друго аз. Сваляйки маската по-следващите серии, той беше вече в по-голяма степен другото си аз.

С маска той е могъщ, хлъднокръвен, зъл, откъснат като дете от майка си. Дете, да не забравяме, защо да не е изградил в себе си представата за такава мила и любяща майка и видяхме съответно потресът му, когято я разбра каква е всъщност. Не разбирам какво имаш предвид под "невротични придихания", но и в Хе Су откри нещо различно, тя единствена не се уплаши от него, говореше с него като равен и хич и не й дремеше кой бил и какъв бил. Е, до един момент, но това е друга тема.

 

Образът на 4тия е добър. Може би както казва 42°10'24°30' е дори по-добър от този на главната. А тя действително би трябвало да е по-главна от главния :) . Тук напълно се съгласявам, и смятам че 42°10'24°30' ми помогна да си обясня защо този сериал не успявах да го сложа наистина сред най-добрите. Едно не добре изграден женски образ, второ - слаба актриса. Джун Ки и да се скъса от подготовки, чудеса не може да сътвори. Но в този дух, пак ще си говорим като започнат да се зараздават наградите в края на годината и нашата мила АйЮ се окаже сред печелившите :). (Дано греша!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще се раздават награди - дано и на принцесата /сестра им/ дадат една. Великолепна актиса е и играе с много чувства. Малко прекалено драматизира и потреперва, но ще си затворя очите. И има страхотен плътен глас. Също като Джун Ки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох, че бойкотирането на сериала от корейската публика се дължи на редица скандали, свързани с името на Айю: появата на доста скандални снимки в социалните мрежи, на които тя и неин колега певец демонстрират интимност, както и 2-3 обвинения в плагиатство. Както знаем корейските моралисти са безмилостни в това отношение.

Колкото до обвиненията за нелогичността на героя на Джун Ки - не знам дали си струва да се говори. Той е толкова ясен и обоснован, че чак ми се иска да е по-увъртян. Никакъв срам от белега не виждам у него, другите са тези, които му набиват комплекса, че е прокълнат, опасен, грозен, чудовище... Натрапват му го, както в семейството, така и тълпата на улицата. За белязаните хора има фолклорни вярвания не само в Корея, ами и в България. Отношението на майката е толкова абсурдно и противоестествено (длъжни са до края да дадат някакво обяснение), че е логично и ответните чувства на сина да са "свръх". За азиатците (и не само) родителите са свещени. Колкото повече си пренебрегван от "свещената" майка, толкова повече се мъчиш да спечелиш вниманието и обичта й. Получава се нещо като Стокхолмския синдром - странно е, но го има в живота. С Хе Су нещата започват като в детската градина: харесвам те, но за да не разбереш, ще те ухапя. След като свали маската и му отпадна дерта с белега, отношението му стана по-осъзнато и зряло.

Ксексе:"Като добавим позьорските режисьорски похвати "гледай многозначително в дъжда с бели дрешки" и "гледай многозначително в дъжда с черни дрешки", положението става трагично, а сравненията с Батман - неизбежни :)

А защо да не гледа многозначително? Да не е някой хванат от пътя? Те принцовете така си гледат. "Приличаш на принц", казва Хе Су. А той: "Аз съм принц по рождение."  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравнението с детската градина на Matrim, беше добро. Аз също си го помислих преди време. И мен все ме скубеше и щипеше момченцето, което ме харесваше в началното училище. Затова и го разбирам Со, и трансформацията му също. Както вече споменах - заложили са на класическите психологически похвати. Затова разбирам любовта на Со и дори я предпочитам пред тази* на Ук. Со е странен, но искрен и първосигнален и любовта му е такава. А при откровен разговор с Пек А, Со си пизна, че няма опит във взаимоотношенията и затова допуска грешки, призна го и на самата Хе Су.

 

(Со каза на Пек А: "Нямам опит в отношенията с хората и затова допуснах грешка.", на Хе Су също каза: "И аз не зная какво да правя с теб.", призна също, че той има само един начин за да обича, че не дели привързаността, приятелството и любовта, и всъщност сами по себе си тези признания звучат мило, искрено и показват, че човека макар и отгледан асоциално /сред вълците и враговете си/ се опитва да се приспособи и научи, и иска да обича по човешки. Именно тази първична искреност и желание да обича, го прави по-човечен от вечно премислящия, нерешителен и лицемерен Ук.)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зеноа, ама ти сега и майтапчийския ми лаф за шизофрениите на сценариста ли ще тълкуваш като буквална диагноза?  :28558: Отпуснете се малко, напоследък във все повече теми хората вместо да се посмеят заедно и да си побъбрят, седят и си проповядват един на друг как трябва или не трябва да общуват. Носете малко на майтап и на различно мнение;)

 

Не съм го обявила за ненормален героя, а за непоследователно обрисуван. Ся, дали било срам или страх или не знам какво, все тая - въпросът е, че за единия тънък белег, който не е нищо особено, разправя озъбено "Който ме види без маска, ще умре!" и си тръгва като насран от срещата с братята си. После го гледаме, че се вее само замазан с фон-дьо-тен:) Рискува и социалното си положение, като отказа да излезе и да извърши ритуала за дъжд без маска. Всичко това не ми се връзва с образа му на непоколебим, принципен и твърд храбрец. Представят ни като мега смел един човек, който го е шубе да се погледне в огледалото:) На фона на това смелостта му ми изглежда по-скоро като суицидна наклонност - от отчаяние и измъчващи го комплекси не му се живее вече  :28558: С Хе Су прехода от "Ква си ти, ма?" към "Ела да те нацелувам, единствена моя!" го изградиха супер тъпо. Както и нейния преход от дружеско отношение към ужас, граничещ с паническа атака. Затова според мен сценаристът е смотан и е изправил актьорите пред невъзможната мисия да играят не персонажи, а произволно подредени емоции и събития.

 

Сто на сто някои няма да се съгласят с мен, а други може дори да смятат тази достатъчно посредствена ривърс-харем дорама за най-епичната творба, която са виждали на екрана. И това си е тяхно право;) Аз не се опитвам да убедя никого, просто си споделям мнението  :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...