Jump to content

Recommended Posts

преди 15 минути, Rossi Yankova написа:

Сега по БТВ Лейди въртят "Гоблин", значи след края му ще покажат и този сериал.

Ти вярваш на задръстената кабеларка, която излъга, че ще пуска "Моят първи живот"?

Преди 1 час, bond написа:

Що пък да не е вярно. Нашите купуват доста корейски сериали. Но за съжалание бабите не гледат друго освен съседските. Имам чувството, че се е влошило качеството на публиката /зрителите/.

Пускат ги по тъпа задръстена кабеларка с основна зрителска маса пенсионери. Които по това време гледат 2-3 турски сериала. Чудеса няма да станат. Ще ги гледат само фенове, които така или иначе вече са ги гледали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, dido100 написа:

Ти вярваш на задръстената кабеларка, която излъга, че ще пуска "Моят първи живот"?

 

Проблемът на кабеларката е часовия пояс.

Да очакваш да имаш публика от 8 вечерта до 9 и половина (цяла серия плюс рекламите) е твърде много дори за рейтингов турски сериал или риалити шоу. Младите отдавна гледат само онлайн, а бабите си знаят пояса от 12,30 до 14,00 часа например. 

Тоест или да карат по корейския модел от 22 часа нататък, или да се вместят в следобеда.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък тъпо и упорито се надявам на чудо. Я вижте какъв фурор предизвика Съкровище в двореца преди няколко години. Просто Бнт тогава някакси се "излъгаха" да го излъчат и макар сериала да беше стар и да го даваха лятото набра бая фенска маса. Дори и сега като кажа, че гледам сериали от Азия повечето свързват само с Чан Гъм и колко им е харесало. Ако нашите тъпаци прогледнат на метър от носа си и една от трите  водещи телевизии пусне в прайм тайм-а някой хитов сериал като този или пък нещо китайско или дори тайландско ще видите каква фенска маса ще се набере и така ще се повлече крак и за други сериали. Така стана с латино сапунките, после с отвратителните турски сериали, за да заковем трайно дъното с индийските помии. Чакам и се надявам, ние нали сме 10 години назад от всички тенденции, така че има надежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.07.2021 г. at 17:28, Ko_Erin написа:

Аз пък тъпо и упорито се надявам на чудо. Я вижте какъв фурор предизвика Съкровище в двореца преди няколко години. Просто Бнт тогава някакси се "излъгаха" да го излъчат и макар сериала да беше стар и да го даваха лятото набра бая фенска маса. Дори и сега като кажа, че гледам сериали от Азия повечето свързват само с Чан Гъм и колко им е харесало. Ако нашите тъпаци прогледнат на метър от носа си и една от трите  водещи телевизии пусне в прайм тайм-а някой хитов сериал като този или пък нещо китайско или дори тайландско ще видите каква фенска маса ще се набере и така ще се повлече крак и за други сериали. Така стана с латино сапунките, после с отвратителните турски сериали, за да заковем трайно дъното с индийските помии. Чакам и се надявам, ние нали сме 10 години назад от всички тенденции, така че има надежда.

 

Аз се радвам, че БТВ Лейди започнаха и по-новички да купуват, много хора откриха света на азиатските сериали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигнах до 10 еп., не е лошо - добра игра, интериор, костюми. Главната ми е малко глуповат, но не е дразнеща. Най-ме шокира как един такъв белег преобръща живота на 4-я принц, очаквах обезобразено лице, а то било като драскотина... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала ми хареса, като сюжет и изиграване.Малко ми беше тъжно за Хе Су,през какво мина това момиче.

Off Topic

Всеки си я използваше както му отърва.Краля голяма гордост,хем страда за нея,хем не отива да я види.Накрая стана късно и после цял живот съжаляваше.

Дано направят и втори сезон,за да има по хубав завършек сериала и вече в наши дни.

Разбрах,че има и китайска версия.Тя как се казва,някой знае ли и дали я има преведена с бг субтитри.
Благодаря за превода, прекрасни сте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, mariela82 написа:

 

Разбрах,че има и китайска версия.Тя как се казва,някой знае ли и дали я има преведена с бг субтитри.
 

Gong се казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, mariela82 said:

Разбрах,че има и китайска версия.

По същата книга, по която е "Moon Lovers - Scarlet Heart: Ryeo" е и Startling by Each Step (2011), но няма БГ субтитри. Ако руския не ти е проблем може да го гледаш ТУК. Има доста добри отзиви и аз мисля да го пробвам. Между другото тази китайска версия има и втори сезон за времето след като героинята се връща в съвремието, но май зрителите не бяха възхитени от продължението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Baioretto точно тази китайска версия е сериалът, заради който прекарах първите си безсънни нощи като азиатски фен :lol2: Любим сериал - гледала съм го 2 пъти, песните към него все още си ги слушам, а и досега съм фен на всичките принцове  :D И втората част я харесвах, макар да си имаше кусури. За историческата - ако преживеете полуобръснатите глави и плитките на принцовете - препоръчвам с две ръце :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък китайската версия ми се стори посредствена работа. Все пак да спомена, че я изгледах, заради 2-ри сезон и след като се бях зарибила от корейската. Ако корейците бяха решили да направят 2-ри сезон, предполагам, че щеше да бъде доста по-добър от китайския. Стила при китайските и при корейските драми е различен и на мен лично ми е трудно понякога да изтърпя преиграването и прекаленото задълбочаване в морала на китайските.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми сериала, по принцип не си падам много по историята на Ван Со.  И по други сериали в които принцовете са номерирани. Но тук заради свръхестествената част го изгледах. IU добре се справи.  Започнах да го гледам защото видях че по BTV Lady са го пуснали. Живота в двореца , като една борба за оцеляване.  Контраста между началото и края. Множеството принцове, смеха и забавленията и след това как всеки в края оставаше самотен. Как всеки взел трона става мишена на останалите. И обратното. И на този фон ни показаха трепетите и живота на една девойка, с нейните възходи и падения. Декорите бяха доста китайски, тоест по цветни и пищящи от тия на Чосон. Дрехите също бяха по красиви, изпъкващи и скъпи. Та ако това е коректно показано  прехода от Карьо към Чосон е като стъпка назад. Всичко в Чосон изглежда бледо и скромно. На няколко пъти споменаха България във връзка с розовото масло.  И имаше и български мелодии.  Препоръчвам за гледане, а и го дават по българска телевизия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, sisiveli написа:

защо неможе да се тегли от тук?

 

Защото няма сийдъри или иначе казано никой не го споделя. Може да се тегли от другата опция, дадена в първия пост на темата, има и вариант за гледане онлайн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, bealonenomore написа:

 

Защото няма сийдъри или иначе казано никой не го споделя. Може да се тегли от другата опция, дадена в първия пост на темата, има и вариант за гледане онлайн.

:yes::thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не беше Джун Ги, нямаше да го изтрая този сериал. Сюжетът беше доста накъсан, а героите решаваха просто ей така някакви неща, без никаква основа. Да не говорим, че главната героиня от един момент след първите 6-7 епизода нататък сякаш я смениха с друг човек с друг характер, стана просто бледа сянка на това, което трябваше да бъде. 

Разбирам,че е правено по китайска новела, предполагам, че нещата там са доста по-издържани в това отношение.

Не ми допаднаха идеите за властта и домогването до нея на всяка цена, но съм далеч от мисълта да отрека, че подобни модели на поведение не ги е имало тогава, а и сега. В подобна токсична среда е ясно, че не остава нищо чисто и искрено, всичко е подчинено на това кой да е най-силния, най-властния и кой държи колкото се може повече хора в ръцете си. Как една любов може да оцелее сред такава гмеж от интриги - ясно е, че е обречена.

Даваш си сметка, че привилегированите в живота по отношение на пари и власт, изгубват тази си привилегия - любовта, ако останат такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмата отново ще се излъчва по BTV Lady,даваха реклама. Всяка събота и неделя. 1-ви епизод на 13-ти май събота от 20:00 часът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...