Jump to content

Recommended Posts

В този сериал любимата ми двойка бяха второстепенните герои /все така става при мен/, и слагам клипчето в спойлер, понеже има и кадри от края на сериала:
 

Off Topic

 

Предвид факта, че Баек тук направи силна роля, във Водния бог игра много слабо. И не знам на какво се дължи този спад в играта му.


 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време съм на doramatv.ru и там миналата година в челните места – първоначално на 1-во, а сега на 2-ро е този сериал. Имам предубеждения към сериалите от топ-а. Повечето, които гледах, не ми харесаха. Но пък обичам фантастика, фентъзи и исторически филми, така че започнах да го гледам.

 

Сериалът много ми хареса. Изключително красиво заснета приказка с исторически моменти в нея и в същото време с доста логично и реалистично развитие на действието. Нещо повече, в много моменти имах чувството, че гледам арт филм. Едрите планове на лицата, природните картини, светлината и сенките, говорещи за емоциите на героите и потапящи в една неизразима атмосфера и задаващи въпроси, на които всеки сам може да си прошепне отговор.

 

Обичам, когато филмите не обясняват всеки един ход на героите подробно и с много думи. Към този филм имаше много критики за това защо някое действие не е показано по-подробно както в многосерийната китайска версия или обяснено повече (от типа: Как астронома се оказа..., какво знаеше... ) Досега не съм харесвала филм, който да не остави поне малко поле на фантазията ми. В живота също е така, има много скрити полета на шахматната дъска, които се откриват по-късно или пък никога не разбираш за съществуването им.

 

В някои ревюта бяха го нарекли корейският „Игра на тронове“ и не случайно. Борбата за власт, политическите интриги не са само фон на романтичната линия, а заемат важна, понякога преобладаваща част от действието. Все пак, акцентът пада върху вътрешният свят на героите и техните избори.

 

Относно актьорите, според мен като цяло всички се справиха отлично. С този филм открих Lee Joon Gi, който е магнетичен и завладяващ като Уанг Со, много ми хареса и Kang Ha Neul, като Уанг Ук, както и изпълненията на краля, кралиците, принцесата, лейди Ох и по-голямата част от второстепенните персонажи. IU също се справя добре в главната роля като цяло, приятно е това чисто и невинно излъчване, което има, но на мен лично малко не ми достигна... На моменти ми беше твърде еднообразна. За щастие визуално се връзва много добре с принцовете и това оправя нещата донякъде.

 

Относно края – за мен той беше съвършен. А за желанията на феновете за втори сезон, както е в китайската версия – определено е ненужен. (Макар, че новоизлюпената ми фенска страна относно Lee Joon Gi, би се зарадвала). Краят няма нужда от нищо повече, много добре направен, точно така както харесвам. Който иска може да си досънува, донапише, дорисува...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Maria написа:

 

 

В някои ревюта бяха го нарекли корейският „Игра на тронове“ и не случайно. Борбата за власт, политическите интриги не са само фон на романтичната линия, а заемат важна, понякога преобладаваща част от действието. Все пак, акцентът пада върху вътрешният свят на героите и техните избори.

 

 

Като човек, който следи Игра на тронове от самото начало това оприличаване мога да го приема за обидно и смешно. Аз също гледах с интерес сериала, но това че стана по - популярен от някои други корейски сериали, не го доближава изобщо до нивото на ГОТ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го приемайте, чак като обида, това е цитат от ревюта, които изказват лично мнение, което според мен касае аспекта за борбата за трона. Явно аз не съм истински фен, щом не намирам за обидно, когато някой каже нещо, което не съвпада с мнението ми. А иначе, признавам си, не съм изгладала целият "Игра на тронове". Започвах много пъти, гледах някои части, но обема му ме плаши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Maria написа:

Не го приемайте, чак като обида, това е цитат от ревюта, които изказват лично мнение, което според мен касае аспекта за борбата за трона. Явно аз не съм истински фен, щом не намирам за обидно, когато някой каже нещо, което не съвпада с мнението ми. А иначе, признавам си, не съм изгладала целият "Игра на тронове". Започвах много пъти, гледах някои части, но обема му ме плаши.

Споко, можеш да почетеш книгите и да се уплашиш от липсата на смислено съдържание на единица обем :D 

 

И да не си помислите нещо - по никакъв начин не намеквам, че "Скарлет харт" е по-умно - напротив;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, kcekce написа:

Споко, можеш да почетеш книгите и да се уплашиш от липсата на смислено съдържание на единица обем :D 

 

И да не си помислите нещо - по никакъв начин не намеквам, че "Скарлет харт" е по-умно - напротив;)

Ха ха, има нещо такова, но като не прочела докрай "Песен за огън и лед" не мога да заявя... Много поредици започват сравнително увлекателно, но при многото разтягане се губи фокуса.

От фентъзи авторите съм прочела изцяло само Толкин (затова пък 10-тина пъти:) и Пратчет, доста на Зелазни и Стивън Кинг, а другите почвах и спирах вкл. Песента..., Колелото... Това е като тийнейджър, сега не знам дали ще започна да чета фентъзи пак, освен ако не се появи нов „Силмарилион“.

А книгата на "Скарлет харт" не съм я чела. Май е някаква новела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, automatisch.Engel написа:

Като човек, който следи Игра на тронове от самото начало това оприличаване мога да го приема за обидно и смешно. Аз също гледах с интерес сериала, но това че стана по - популярен от някои други корейски сериали, не го доближава изобщо до нивото на ГОТ. 

 

Като пристрастен фен на GOT, мога само да се съглася, че сравнението е най-малкото неуместно!  И не съществува никаква база за сравнение по сценарий, мащаби, популярност и т.н. Гледам Game of Thrones от началото, някои сезони и по два пъти, а сега с нетърпение чакам последния , 8-ми сезон!  Притежавам и съм прочела публикуваните пет книги на Джордж Р.Р. Мартин, свързани със сериала. Т.е. по моите разбирания имам и правото да изкажа мнение !

Както и да не се съглася за липсата на смислено съдържания при книгите - всичко в тях е логично и художествено описано.  За феновете всяка дума там е от значение, защото сагата се дописва и краят й не е известен. Дори вече е излишен спорът, кое е по-добре - книгите или сериала, защото се получи необяснима симбиоза между тях.

Много може да се дискутира, но тук не е мястото , затова приключвам така - GOT e на 4-то място в IMDb класацията за всички времена! 

И се извинявам за дългото повествование, но не се сдържах да подмина неоснователните и отхвърлящи коментари в тази връзка.  

 

Сега за Moon Lovers - Scarlet Heart  - гледала съм драмата и ми хареса. По сценария, режисурата и актьорския състав - само адмирации, а любовната история на главните и трагичния й край (с намек за продължение) ми разбиха сърцето.  Дори гледах някакви алтернативни end-ве за среща в наши дни. И все още се надявам да има 2-ри сезон.

А  И Джун Ги е от любимите ми актьори и съм гледала повечето му проекти !:wub:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, Maria написа:

...

 

Обичам, когато филмите не обясняват всеки един ход на героите подробно и с много думи. Към този филм имаше много критики за това защо някое действие не е показано по-подробно както в многосерийната китайска версия или обяснено повече (от типа: Как астронома се оказа..., какво знаеше... ) Досега не съм харесвала филм, който да не остави поне малко поле на фантазията ми. В живота също е така, има много скрити полета на шахматната дъска, които се откриват по-късно или пък никога не разбираш за съществуването им.

 

...

Страхотно казано! Целият пост. 

Според мен сравнението с "Игра на тронове" се изчерпва със заглавието, но пък е точно. Както Вестерос е събрал древни и не толкова древни кралства под властта на Железния трон, така и Корьо току-що е бил създаден от обединението на няколко кралства. Естествено е, борбата за трона да бъде люта и кръвожадна. Всеки принц, по линия на майка си, се явяваше представител на кралски клан от погълнатите държави. И оттам тая сложна плетеница - хем братя, хем съперници и врагове. Има някаква дива и мрачна романтика, която странно кореспондира с измисления средновековен свят на GOT.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, pencheva_sz написа:

 

Като пристрастен фен на GOT, мога само да се съглася, че сравнението е най-малкото неуместно!  И не съществува никаква база за сравнение по сценарий, мащаби, популярност и т.н.

Сравнение между мащаби, популярност, рейтинги и т.н. и през ум не ми е минавало да правя. Наистина е смешно.

Преди 1 час, Matrim написа:

Според мен сравнението с "Игра на тронове" се изчерпва със заглавието, но пък е точно. Както Вестерос е събрал древни и не толкова древни кралства под властта на Железния трон, така и Корьо току-що е бил създаден от обединението на няколко кралства. Естествено е, борбата за трона да бъде люта и кръвожадна. Всеки принц, по линия на майка си, се явяваше представител на кралски клан от погълнатите държави. И оттам тая сложна плетеница - хем братя, хем съперници и врагове. Има някаква дива и мрачна романтика, която странно кореспондира с измисления средновековен свят на GOT.

Да, ставаше дума за аспекта за борбата за трона, но вие сте го казали много по-хубаво.

 

Ъъ, по принцип, не е ли прието да се пишат дълги постове, като се отплесна все излизат дълги...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замислих се в/у написаното от  Matrim - "Има някаква дива и мрачна романтика, която странно кореспондира с измисления средновековен свят на GOT"

В частта с романтиката не се получава при мен, защото в GOT, поне досега,  няма такава красива и сграбчваща душата, любовна история, както в Moon Lovers. Съгласна съм, че има кореспонденция по дива и мрачна атмосфера. GOT е мрачен и жесток в по-голямата си част. Трудно се гледа,  като се замисля... 

Maria, oбичам да чета смислени и красиво написани постове, дори и много дълги! :rolleyes:

Както и да изразяват мнение, което не споделям напълно, но ме кара да се замислям  и виждам нещата от друг ъгъл.

Примерно за края на корейската драма, ако се промени или направи продължение - да, ще е различно и няма да е същата емоция!  Само че, на романтичната част от моята душа и се иска, любовната история да беше завършила по-различно, дори и да не с хепиенд. И не да си я доизмислям или представям, а да изгледам на екрана! :ilovethis:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, pencheva_sz написа:

Замислих се в/у написаното от  Matrim - "Има някаква дива и мрачна романтика, която странно кореспондира с измисления средновековен свят на GOT"

В частта с романтиката не се получава при мен, защото в GOT, поне досега,  няма такава красива и сграбчваща душата, любовна история, както в Moon Lovers. Съгласна съм, че има кореспонденция по дива и мрачна атмосфера. GOT е мрачен и жесток в по-голямата си част. Трудно се гледа,  като се замисля... 

Явно съм се изразила неточно. Имах предвид не романтика, разбрана в смисъла на интимното, а в широкия смисъл на романтизма като културно движение, в изкуството, във философията и естетиката, в историята... Сред отличителните му черти са силната емоция, страхът, страстта, фаталността, връщането към митологията, приказката и Средновековието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Matrim написа:

Явно съм се изразила неточно. Имах предвид не романтика, разбрана в смисъла на интимното, а в широкия смисъл на романтизма като културно движение, в изкуството, във философията и естетиката, в историята... Сред отличителните му черти са силната емоция, страхът, страстта, фаталността, връщането към митологията, приказката и Средновековието.

 

Благодаря за допълнението ! :rolleyes: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pencheva_sz и аз обичам да чета постове, а тези дни ми се прииска и да напиша някой, още повече, че около мен няма изобилие от желаещи да си говорим за азиатски филми ;)

Преди 10 часа, Matrim написа:

Явно съм се изразила неточно. Имах предвид не романтика, разбрана в смисъла на интимното, а в широкия смисъл на романтизма като културно движение, в изкуството, във философията и естетиката, в историята... Сред отличителните му черти са силната емоция, страхът, страстта, фаталността, връщането към митологията, приказката и Средновековието.

Точно и красиво казано... Романтизмът и символизмът в изкуството са ми пристрастия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...