Jump to content

Recommended Posts

  Честно казано историческите корейски сериали  ме направиха почитател на азиатското кино. Първите филми ми бяха 4-те бога и Hong Gil-Dong. Тук обаче съм крайно разочарован. Не е като да не сме гледали борба за власт, подмолни интриги и т.н. Тук обаче имам чувството, че повечето персонажи не знаят нито какво искат нито как да го получат. 8-мия незнае дали обича или не със сигурност... по-скоро не, иска да се качи на престола уж, но освен страх и подмолност не виждаме от негова страна, 4-тия общо взето очите му все към Хе Су... неговата работа ми намирисва  на " Убий ма обичам та " а пък уж е "Вълк" ... някакъв, Хе Су от една страна не знам дали трябва да се коментира... като махнем първите няколко серии само гледа и точи лиги към 8-мия ... то бива заблуда ама чак пък толкова.... Само Лошко имам чувство си е на мястото.

  За първи път започвам да гледам сериал по краткото описание под постера и направих грешка мисля. Така и не разбрах кои са тези Moon Lovers. Мисля заглавието не подхожда никак на сюжета. Другото което е: Уловена в капана на конфликтите и борбите между първенците на Уанг,
там тя се влюбва в Уанг Со, човекът от който  всички се страхуват.

  Някой да ми каже по кое точно време Хе Су се влюби в 4-тия?! :dunno:  Аз за 15 серии не видях такова нещо... освен че поомекна спрямо него в не знам може би последната изгледана от мен серия 15 та. Ми те не останаха серии тепърва да се влюбват..... Разочарован съм като цяло. В стремежа да се получи добър исторически сюжет и на едно с това любовна история и двете издъхват. Не видян никаква химия на Хе Су с кой да е от принцовете. За мен излезлия по-рано Jackpot е светлинни години напред. Разбира се това е мое мнение и никой не ангажирам с него :28558:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как кога се влюби. Последните няколко епизода само прескачат години напред. Ние просто не го видяхме. През тези години ще е. То за какво им е да ни показват как точно се влюбва във Со, като всъщност те двамата уж се водят главни както си цитирала описанието. Пък то нали трябва да има колкото се повече сцени  с нея и 8ят в началото и тя да точи лиги по него и да не забелязва никой др. Ем то няма кво да си кривя душата първите серии 8 си ми беше най на сърце и на мен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как кога се влюби. Последните няколко епизода само прескачат години напред. Ние просто не го видяхме. През тези години ще е. То за какво им е да ни показват как точно се влюбва във Со, като всъщност те двамата уж се водят главни както си цитирала описанието. Пък то нали трябва да има колкото се повече сцени  с нея и 8ят в началото и тя да точи лиги по него и да не забелязва никой др. Ем то няма кво да си кривя душата първите серии 8 си ми беше най на сърце и на мен. 

Ние просто не го видяхме. През тези години ще е. .... И ти не си сигурна мисля :28558:  Все пак според заглавието подсказва, че поне трябваше да разберем кога става заварката :28558: .Блазе ти че виждаш как тя е влюбена в него... аз не виждам нещата така :bee: "както си цитирала" цитирал по е правилно да кажем  :28558: Не че не е трябвало да точи лиги по 8-мия ама чак пък  почти през целия сериал ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да са били планувани повече серии първоначално( китайският е почти двойно по-голям) и в един момент да са решили да ги намалят и започна юруш

.Половината неща ги сервираха, като свършен факт- кога, как и защо, не видяхме. Десетия го затриха ей така от раз, свирачът от дъжд на вятър с възлюблената принцеса се появяват и изчезват, четиринадесетия и него го дават, колкото да пусне няколко лиги по момата.Третият, добре, че стана император да го видим, а с него и по-малкото леке.С една дума, всичко се върти около кухата лейка, заради която се изтребват уж  борейки се  за трона. А тя  какво- най-после реши с малкото мозък, дето го има, че знае какво иска- да живее с Вълка в отделна пещера..

 Ще гледаме докъде ще го докарат- малко остана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен друго не ми е ясно. Защо 4-я го обвиняват, че бил кръвожаден и избил братята си като се вижда, че той има най-малка вина за смъртта на когото и да е от тях, поне до момента. От това, което аз видях 3-я, 8-я и 9-я си направиха коалиция да се освободят от този или онзи. Останалите не ламтяха за трона. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем така го изкарват, защото така го виждат. Единствено ние зрителите виждаме всички гледани точки. Отстрани погледнато той наистина изглежда, като човек който би убил всеки без да му мигне окото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние просто не го видяхме. През тези години ще е. .... И ти не си сигурна мисля :28558:  Все пак според заглавието подсказва, че поне трябваше да разберем кога става заварката :28558: .Блазе ти че виждаш как тя е влюбена в него... аз не виждам нещата така :bee: "както си цитирала" цитирал по е правилно да кажем  :28558: Не че не е трябвало да точи лиги по 8-мия ама чак пък  почти през целия сериал ... 

 

1. Нещата се случват постепенно с годините и най-вече през годините, в които не дават подробности, а ги съобщават като изминал факт /надписът "една година по-късно" е показателен/. Малко епизоди са, а историята е много дълга и са я натъпкали компресирано в 20 серии.

При положение, че първо беше залитнала по 8-мия, на Хе Су и трябваше много време за да се отърси и да промени чувствата си към 4-тия, като се влюби в него. Не би било нормално да дадат една корейка, която като пчеличка да прелита от принц на принц, с бясна скорост. Тук акцента беше, че тя е труднодостъпна и постоянна в своите чувства, които за да се променят е необходимо много неща да се случат. Затова и Со видя такъв зор да я спечели. А 8-мият не я изгуби от раз, а трябваше да сътвори много глупости и грешки, за да си тръгне от него Су. Между временно минаха 2-4-8-10 години. Духа на героинята влезе в тялото на 16 годишната Су, а до момента, в който спи със Со, са минали вече бая години и тя е пораснала. Обяснението - Со не спи с малолетна или непълнолетна, което е удобно за корейския морал. Не забравяйте какви принципи си имат корейките и как ги изкарват свръх непорочни по сериалите.

 

 

На мен друго не ми е ясно. Защо 4-я го обвиняват, че бил кръвожаден и избил братята си като се вижда, че той има най-малка вина за смъртта на когото и да е от тях, поне до момента. От това, което аз видях 3-я, 8-я и 9-я си направиха коалиция да се освободят от този или онзи. Останалите не ламтяха за трона. 

 

2. Защото така е останал в историята! Не се знае обаче дали историците не са сбъркали, нали така? Хе Су е учила история, но когато е там и преживява нещата от първо лице единствено число вижда, че има разлика. Затова кръвожадния Со, описан като тиранин в историческите учебници изведнъж се оказва справедлив, принципен и достоен човек, който всъщност не е толкова жесток. Всъщност жестокостта му беше пословична преди да се влюби, вероятно любовта го е трансформирала. Спомнете си, че изби сума ти народ и изгори един манастир, убивайки дори монахът в него. Но това беше преди да се влюби. Дори закла показно коня си в първа серия. Нещо повече - в началото той дори на Хе Су посегна. Но Со се промени, превъзпита се,  възмъжа, стана зрял и улегнал, разумен и търпелив - вероятно любовта го е променила.

 

С други думи, като извод от 1 и 2 следва, че любовта се поставя на пиедестал както и постоянството. Тя е водещ мотив и причина за всичко в сериала. А не тронът. Тронът е косвено следствие от изборите на Хе Су.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че акцента е върху това, че Хе Су е труднодостъпна, при положение, че си падна по съпруга на братовчедка си, в един момент я насърчаваше да изглежда по-красива пред него, в другия го гледаше  влюбено. От толкова много принцове да избере точно този не беше избор на труднодостъпна девойка. Просто на появяващите се чувства между нея и 8 принц отделиха доста време, показаха ни целия етап на привличане и влюбване, докато с 4 принц това почти липсва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че акцента е върху това, че Хе Су е труднодостъпна, при положение, че си падна по съпруга на братовчедка си, в един момент я насърчаваше да изглежда по-красива пред него, в другия го гледаше  влюбено. От толкова много принцове да избере точно този не беше избор на труднодостъпна девойка. Просто на появяващите се чувства между нея и 8 принц отделиха доста време, показаха ни целия етап на привличане и влюбване, докато с 4 принц това почти липсва.

 

Не съм съгласна, защото Су през цялото време докато беше жива братовчедка и стоеше настрана и се бореше със своите чувства спрямо 8-мия. Тя не призна и не пристана на 8-мия, а го избягваше и то до 1 година след смъртта на братовчедка и /спазиха траура, но тази година също беше превъртяна на бързо, затова и се разместиха сезоните в сериала/. И понеже живееше при 8-мия, Су имаше повече допир с него, виждаше го всеки ден. Со не и беше толкова познат, но и с него имаше флиртове, само че на случаен и внезапен принцип. :)

Но съм съгласна, че на 8-мия му отделиха ненужно дълго екранно време..... За малко да засенчи 4-тия.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стояла настрана, сериозно? А кой и маза с влюбен поглед раната на врата, не помня от какво беше. И защо прие писмото му със стиховете, хайде, да кажем, че не знаеше какво пише вътре, но после, след като и всички принцове разбраха за стиховете, дори и жената на 8-мия, защо не му върна писмото, а се хвана да му пише отговор, че дори не можеше и да пише. Въобще не се криеха и двамата, имаха желание някакво да го правят, но не им се получаваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят коментар беше, да кажем, риторично-ироничен. Напълно ми е ясно, че историята го помни такъв, защото "достоверните източници" (разбирай легенди и приказки разказвани от уста на уста) са го описвали такъв. Дразнят ме тези около него.

Да кажем, че в началото братята му не го познаваха добре и по-скоро се влияеха от приказките за него. Все пак той не е живял с тях. Но с времето би трябвало да видят разликата и да не го обвиняват за щяло и нещяло. Оня малкия, 14-я, беше там при  убийството на 10-я. Видя какво стана и че Со просто изпълни последната молба на умиращия си брат. Всички присъстващи видяха, че убиецът всъщност е 3-я приннц, т.е. кралят. Но пак обвиниха Со.

 

Монасите в храма бяха толкова монаси, колкото съм и аз. Едва ли брат му щеше да ги пощади след като се разбра какви са. Со просто го изпревари, за да покрие майка си. А това с коня си беше демонстрация. Един вид "оставам тук, няма да се върна, пътят назад е невъзможен."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво мислите фенмейд ли е? На мен на такова ми прилича. Значи не само аз си мисля за подобен финал.. 

 

 

14713528_787728314703778_310722892121711

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво мислите фенмейд ли е? На мен на такова ми прилича. Значи не само аз си мисля за подобен финал.. 

 

 

14713528_787728314703778_310722892121711

 

Да, фенмейд е.

Оригиналната снимка е за списание Singles:

 

 

lee-jun-ki_1476891944_20161019132846_336

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, отдавна сериал не ме е радвал така. Очаквам с нетърпение последните серии и очаквайки ги изчетах сума корейска история. Наистина е тежка царската корона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има предимства сериалът, в сравнение с подобните в жанра. Въпреки клишираното начало с трансфера бъдеще - минало, тук има крал, който е наистина такъв, а не отново  показан като нечия политическа марионетка. Жени се за която е необходимо, изпитва децата си, не се поддава на манипулации, освен ако не му изнасят и най - важното - достатъчно силен, за да унищожи единствената жена, която обича. Имаме и лош принц (Уанг Ю), който не се прави на добър, иска си на трона и си го заявява. Много му симпатизирам, че е открито гаден и че не се влюби и той в "единствената" красавица  - Хесуто. Само не разбрах, каква беше тая логика в сценария...При завръщането на Уанг Ю, защо по дяволите подюри най - малкия и единствен неискащ трона, а не обвини Уанг Со, че е давал отровата на Хесу, за да трови коронованият...При все, че имат вече открита връзка. Беше логичен ход, за да ги унищожи и двамата. И да не забравяме, че точно Уанг Со го ''уби" на скалата. Нормално е първо него да елиминира или да се опита поне. А той тръгна да убива нямащият нищо общо хлапак. Страхотна драма изиграха разбира се, но да имаше и някаква логика.  Другото хубаво е, че няма интрижки от сорта главната чула, недочула да се сърди по 5 серии и да си трае що го прави. Нейната роля и на Уанг Со са супер, като за корейски исторически сериал. Оня въшльо  Ук е ясен - придворната О си го нахрани достатъчно добре :28558: Стискам палци поне в бъдещето да са заедно - не само Со и Хесу, ами да се срещнат и с придворна О и с Уанг Ън - още ми е мъчно :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Само не разбрах, каква беше тая логика в сценария...При завръщането на Уанг Ю, защо по дяволите подюри най - малкия и единствен неискащ трона, а не обвини Уанг Со, че е давал отровата на Хесу, за да трови коронованият...При все, че имат вече открита връзка. Беше логичен ход, за да ги унищожи и двамата. И да не забравяме, че точно Уанг Со го ''уби" на скалата. Нормално е първо него да елиминира или да се опита поне. А той тръгна да убива нямащият нищо общо хлапак. Страхотна драма изиграха разбира се, но да имаше и някаква логика...

Мога ли да бъда полезна с историческите си познания? 1. Като се завърна Уанг Ю се зае да си разчисти територията от потенциално опасни силни врагове, като дядото на малкия с прашката - Уанг Кю. Както се разбра от разговора между принцовете-гадняри този дядо оглавявал най-силния клан, бил оженил две от дъщерите си за Теджо, а третата за един от принцовете. Това, което според историята е факт, а според филма - инсинуация, е, че Уанг Кю готвел преврат, за да качи внука си с прашката на трона.  2. Всъщност Уанг Со нарочно не уби брат си на скалата, а му помогна да се спаси от преследвачите си. Самият Ю го каза: "Задължен съм ти, че не ме уби". Освен това заради Хесуто Со се оказа много удобен за манипулиране и Ю го направи "момче за мръсни поръчки".  Пак според историята 4-ят принц е подкрепял императора и е смятан за негова дясна ръка, но не е изключено и да му е помогнал да умре скоропостижно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- после им схванах мисълта на сценаристите, демек логиката, след една камара серии безидейно безразборни събития и факти  :28558:

Останалите три серии ще видим вече кухата лейка -главна героиня- великомъченица и ако съм права,  ще и налеят и мозък.Голяяяяяямо развитие ще претърпи един вид- цял сериал гладък и изведнъж гънки, гънки, гънки. :896767:

 

Новият император ще отрже главата на прислужницата, дето тровеше водата и за момата това ще е преддлог да изчезне с 14-тия чрез разрешението за брак на предишния император. Всъщност, тя ще го направи за благото на императора( така ще изглежда достоверно за него и ще предпочете да го нарани, за да я пусне и той да има подкрепа чрез другия брак), но той ще го приеме, като предателство от нейна страна, пък тя ще стане великомъченица.

 

И така ще последват китайския оригинал мотамо и предполагам и края.

 

Бънита,  10-ят си отиде, заради това, че кланът му готвел държавен преврат, при все, че го показаха неубедително. Явно са се помъчили да го адаптират към тяхната си  история,  която  Matrim е описала. Ук си е мозък, а Со си беше комплексар и докрай май ще остане такъв, ако и да стана император, продължава да е марионетка. Поне такъв го показват.

 

 

Гневът и комплексите му ще го накарат да пусне Хе Су, след добре изиграните карти от Ук и от нея. Поне така мисля.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това нюхам - комплекси си има още момчето. Гневът и комплексите са най-лошият съветник.

Тъкмо в неделя превъртях последните серии на китайския и много ревах. Стори ми се, че доста го копират. Ако и края изкопират (а то явно ще е така), значи много ще се реве. Мъка, мъка-а-а. Хе Су наистина ще я направят великомъченица и ще я изпратят като достойна жена в 21-век.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...