Jump to content

Recommended Posts

Гледам, гледам, минали две години, а отношенията на Су и Со, още в началния стадий. Жив да го ожалиш бъдещия император.Че заради нея полегна и на превратаджията. Тя пък, нали си е тъпа, за розовата вода се погрижила, но за отровата под носа си -не.Голямата фармацевтка! :28558:

А дано, поне  като се събуди в болницата  да са и се  наместили керемидите, та  да не се прави на ощипана булка, ако срещне някой от принцовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Со наистина се явява трагичен образ. Нищо никога не получава - няма майчина любов, нямаше и бащина, няма и братско приятелство и лоялност /само едничък Пек А го подкрепя/, няма отзивчива възлюбена, която реално да отговори на чувствата му и да го прави щастлив, нямал е щастливо детство, а като гледам и живота му като цяло не е песен....Не знам как ще го изкарат победител и побеждаващ, но за мен този персонаж е губещ отвсякъде....И винаги досега се задоволява с по-малкото, прави компромиси сякаш. Винаги отстъпва, винаги губи, винаги е нещастен.... и винаги проявява максимална преданост, разбиране и добрина. Просто Свети Со да беше нямаше да е така харисим. Жал ми е за този герой. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен взе да ми писва от тия истории с натопяването ѝ като отровителка. Първия път как да е, ама втори?  :blink:

 

 

Възложили са ѝ отговорната задача като доверена дама на краля да му приготвя ваната. С какъв акъл ще праща друга да му носи билките? Престъпна небрежност. Разбирам нещо трудоемко да беше, че да нагърбва друг, ама да я мързи да занесе една торба шума... особено пък след предното обвинение в отровителство? Пълен абсурд. Този път направо си заслужи да я обесят :28558: 

 

 

После може и награда "Дарвин" да получи;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм гледала последния епизод с "българско участие". На мен лично ми стана много мило като чух и леко забавно, но лоша реклама няма. Някой наясно дали в китайския оригинал има такова чудо или това е измислица на корейците? 
Ех, каква мъка едно време по нашите земи корейски принцове са се разхождали, а сега ... тц тц 
Шегата на страна, Джун Ки миличкия мисля, че е време да се усети и да се запъти насам! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не виждам как обикновен човек, без никакви спец. връзки и т.н повече от 3-4 години ще го държат в кома на апарат, само да правят разходи за него. Като така или иначе не е ясно кой  е що е. Ама корейска му работа ще кажем, че  е възможно или пък както в W времената, да не си отговарят, но това ще е още по странно. Както и да е. Според мен ако наистина се събуди така, освен че ще се шашне една от първите й работи ще е да си вземе някой учебник ама вече сме модерни нали и тя малко ако се сети, че е в 21 в ще влезе в интернет да провери историята и да види какво всъщност се е случило със Со. А за теорията с двойника е ся ако е само на Со не е интересно, поне да има на още един 8. например, че и в реалния живот да се навърже интрига.  Пък аз няма да откажа още една драма 2 част с двойници от реално време. Например всички да са някакви наследници ай да не са баш братя ама да са наследници на водещи компании в Корея и да си гледаме нещо по - яко от пепеляшката и принцовете. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още не съм гледал последните епизоди, то се събраха доста вече. Това ще е интересно с розовото масло, супер ако са го рекламирали по този начин. Някой може ли да постне OST-а от сериала?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не виждам как обикновен човек, без никакви спец. връзки и т.н повече от 3-4 години ще го държат в кома на апарат, само да правят разходи за него. 

 

А-а-а-а, във фантастиките на подобна тематика не е нужно да лежи в кома точно времето, през което душата пребивава другаде. Су се събуди в миналото като 16-годишна, но в 21-ви век тя е на 20 и няколко. Вероятно в миналото ще я докарат  до същата възраст и ще се върне обратно, а там ще е минало ден, седмица или най-много месец.  :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен ,че се научи да  чете и пише и реши,че ще променя историята на Корьо, героинята с нищо не израсна, а стана по-безмозъчна. Така както са я подкарали сценаристите, всички принцове ще дадат фира, заради нея. Най-логично ще е-   всички,  дето ще умори,  да и се явят в настоящето, като се събуди, че  да изкупва вина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз горе-долу съм на същото мнение за Хе Су, в началото имаше малко повече живец в нея, очаквах попадайки в двореца и като се има на предвид, че идва от бъдещето да бъде по-дейна, смела и мъдра. В крайна сметка са окоза плаха, безлична и глуповата девойка, дори и любовта и към четвъртия принц аз не мога да я видя, имам чувството, че някак си се насилва да го харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че именно поради факта, че идва от бъдещето, Хе Су е абсолютно непригодна за онези страховити времена. Във всички корейски исторически филми за каквото  и да се разказва, все го докарват до кървава борба за трона. В 21-я век си погаждаме мръснишки номера, но не се колим за щяло и не щяло. В един друг сериал 13-ят принц казва: Животът в двореца прилича на ходене по острието на меча - колкото по се приближаваш до трона, толкова по-остро става." 

Затова и той цял живот се е опитвал да стои далече от двореца, обикалял е по света, дори не е имал собствен дом и е надживял всичките си братя. Накрая роднините пак успяват да открият отшелническото му убежище на далечен остров и да го убият. За всеки случай, да не би на стари години да реши да става крал.

 

Хе Су достатъчно време прекара в миналото, за да разбере, че е недопустимо да си дейна, инициативна, различна, дори весела. Всяка грешка в спазването на канона може да ти струва главата. Всъщност тя сега не ми изглежда толкова глуповата и доверчива (дори става доста подозрителна), но за сметка на това се превръща в абсолютно безцветно и безинтересно създание. Ние сме подготвени за тъжния финал и тя от няколко серии вече си е сложила трагичната физиономия, да не би някой да не е разбрал какво предстои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес успях да изгледам 14 и 15 епизод и играта, определено много загрубя! Продължавам да се дразня на Хе Су, продължава усърдно да не вярва на 4 принц, въпреки, че взаимоотношенията им са различни от преди 2 години.

Визирам момента, когато скри принца и жена му за да не ги намерят, а Со и каза, че ги търси за да им помогне и тя пак не му повярва.

Дразни ме, че се доверява на всички други но не и на човека, в който уж сега е влюбена.

Много се зарадвах, когато жената на принца и го каза, че ако обича някой, трябва да му се доверява и въпреки, че всички говорят лошо за 4 принц, той не е лош човек и не прави нищо без основателна причина. Това вместо да и го казват на тази муха тя трябваше сама да го осъзнае. Да ама не!

Така, като гледам май Хе Су ще се окаже "ябълката на раздора". Не знам дали съм права или съм прекалено пристрастна, защото не харесвам характера на Хе Су. Почти всеки от принцовете е влюбен в нея и или е правил нещо заради нея, или продължава да прави, а това винаги е носило някакви последствия (визирам предимно 4 и 8 принц). Прочетох и вече прогнози в коментарите за финала. Аз се лутам между хиляди варианти но конкретно предчувствие за това как ще свърши нямам. Единственото, в което съм на 80% сигурна, е че няма да е 100% и заживели всички добри герои щастливо, а за Хе су и Со не мисля, че ще останат заедно. Все пак вече сериала е на финалната права и няма да чакаме дълго за да го видим. Аз лично, нямам търпение! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално да не му вярва. Мога да ти изброя 4  причини. 1во мисли си, че той е Гуанджонг. 2ро видя вече как вече посегна да убие един от братя си и, че ако поиска може да го повтори. 3то веднъж се довери на единия брат с неговите обещания *визирам 8* и кво получи едно голямо НИЩО. 4то и най - важно тя знае, че той я обича и би направил всичко за нея. Също знае, че 3 принц  държи Со  в ръката си благодарение на Хе Су и го заплашва с живота й. Пък и той ясно показа, че за нея би се отказал и от трона, и от себе си и от който е нужно. Както каза и на сестрата на 8ми , че той е нищо без Хе Су. И ясно се вижда, че той вярва в това. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, като гледам май Хе Су ще се окаже "ябълката на раздора". .....

И аз мисля че Хе Су ще е ябълката на раздора, даже виждам в този раздор включен не само Со, Ук, номер 10 и Бек А, а и малкия брат на Со /май беше 14-тия принц или нещо подобно, сега е генерал/. Усещам, че  дори 3-тия почна да я уважава /момента с поднасянето на чая и разговора им визирам/. Дори първия принц - Му я харесваше по свой собствен /братски/ начин. Ще вметна, че и императора приживе беше впечатлен от нея. Така, че май само онзи гадния принц с лилава мантия /дето пусна отровата в басейна/, ще се окаже имунизиран срещу чара на Су. Всички други са на клона - човек ще помисли, че в Корея има дефицит на жени от типа на Су.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално да не му вярва. Мога да ти изброя 4  причини. 1во мисли си, че той е Гуанджонг. 2ро видя вече как вече посегна да убие един от братя си и, че ако поиска може да го повтори. 3то веднъж се довери на единия брат с неговите обещания *визирам 8* и кво получи едно голямо НИЩО. 4то и най - важно тя знае, че той я обича и би направил всичко за нея. Също знае, че 3 принц  държи Со  в ръката си благодарение на Хе Су и го заплашва с живота й. Пък и той ясно показа, че за нея би се отказал и от трона, и от себе си и от който е нужно. Както каза и на сестрата на 8ми , че той е нищо без Хе Су. И ясно се вижда, че той вярва в това. 

Това, че си мисли е различно от това дали на 100% е сигурна. В началото си мислеше, че е друг но после с нейните видения реши, че е Со. Относно това, че посегна на брат си, да това е факт и довод но той се опита да направи преврат, заедно с 8, който си изигра картите много добре. Хе Су подмина така лесно гадориите дето ги забърка 8, защото той се оказа скрита лимонка и има пръст, както в убиването на краля, така и за смъртната присъда на брат си и жена му, които бягат. Разликата между 8 и 4 принц е огромна и тя би трябвало да го е осъзнала, защото е изкарала достатъчно време и с двамата с тази разлика, че към единия е винаги резервирана, а към другия винаги е благосклонна (примери много). Относно това, че би направил всичко за нея, няма спор поне за разлика от 8 не говори само, а и доказва думите си. Но си мисля, че Хе Су явно наистина не го обича толкова, колкото той нея, поне така аз виждам нещата.

 

И аз мисля че Хе Су ще е ябълката на раздора, даже виждам в този раздор включен не само Со, Ук, номер 10 и Бек А, а и малкия брат на Со /май беше 14-тия принц или нещо подобно, сега е генерал/. Усещам, че  дори 3-тия почна да я уважава /момента с поднасянето на чая и разговора им визирам/. Дори първия принц - Му я харесваше по свой собствен /братски/ начин. Ще вметна, че и императора приживе беше впечатлен от нея. Така, че май само онзи гадния принц с лилава мантия /дето пусна отровата в басейна/, ще се окаже имунизиран срещу чара на Су. Всички други са на клона - човек ще помисли, че в Корея има дефицит на жени от типа на Су.

Ария съгласна съм с теб, а не вярвам да няма други жени :28558: ама явно Су е много харизматична и за това само принцове и се лепят. :28558: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Но си мисля, че Хе Су явно наистина не го обича толкова, колкото той нея, поне така аз виждам нещата.

Добре тогава въпросче. Не само към теб всеки е свободен да изрази мнението си и ми е любопитно да видя повече гледни точки. 

Когато си много , много влюбен в някой вярвате ли му безусловно, безрезервно? Доверявате ли се на всяка негова дума и не търсите ли обяснение за разни негови действия? Или си казвате той щом така е решил това е правилно?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си много , много влюбен в някой вярвате ли му безусловно, безрезервно? Доверявате ли се на всяка негова дума и не търсите ли обяснение за разни негови действия? Или си казвате той щом така е решил това е правилно?  

Определено не. Сляпото доверие за мен е израз на идиотия и тотална глупост. Не знам, може би аз съм недоверчива, но то това от опит е станало.

Хаус казва "Всички лъжат". А за действията... Това, че някой има оправдание пред себе си за дадена постъпка, не значи, че и аз бих намерила доводите му за оправдателни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре тогава въпросче. Не само към теб всеки е свободен да изрази мнението си и ми е любопитно да видя повече гледни точки. 

Когато си много , много влюбен в някой вярвате ли му безусловно, безрезервно? Доверявате ли се на всяка негова дума и не търсите ли обяснение за разни негови действия? Или си казвате той щом така е решил това е правилно?  

Върху този въпрос, може много да се разсъждава. Аз лично до сега не съм срещала безгрешен човек в това число естествено слагам на първо място себе си, защото аз съм на принципа, че първо трябва да погледна себе си, а след това останалите.  В реалността, нищо не е винаги на 100%. Доверието, трудно се печели и за секунди, може да се загуби, а връщане назад смея да кажа, че няма!

Относно сериала, и доверието на Хе Су към 4 принц, бих казала, че тя така и не му даде шанс да го спечели, защото тя от самото начало и до сега винаги е таяла резерви към него. На останалите принцове даде такъв шанс, а на 8 най- голям. Това е едно от нещата, което ме подразни. Дали доверието и ще бъде оправдано или загубено, това с времето ще се изясни и то вече се случи с някой. Не твърдя, че трябва да му вярва сляпо но поне да му даде шанс, бил той минимален. Много често, в сериалите между главните герои, винаги се случва  така, че някой от тях двамата, разбира нещо и с идеята, че така щяло да бъде по- добре премълчава и следва временната раздяла и недоразбирането, защото вместо да се опита да поговори с този човек, винаги в началото решават нещата, един вид вместо тях, че това ще е за доброто на човека в когото са влюбени. После на финала се разплитат нещата и всичко се оправя. Разбирам, че това го правят за по- голям интерес към дадения сериал или филм но на мен лично, винаги ми е бил леко странен този техен похват, който почти на всякъде използват. Може би, защото моят мироглед е по- различен. Та в този ред на мисли ако Су се опита да поговори или директно или завоалирано, може би нещата щяха да се развият в друга посока. Естествено, обаче не мога да го твърдя на 100%, а само ПРЕДПОЛАГАМ. :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мене взе да ме дразни това недоверие от страна на Хе Су към принц Со! Имам чувството, че съвсем съзнателно го "върти на пръста си". И защо като усети,че го губи, понеже ще се жени за принцеската взе да реве и да се тръшка и после да му налита на целувки като разбра причината? Този неин образ,съвсем не го разбирам,честно!Анеговите постъпки ги разбирам от край до край. Винаги си имат логично обяснение. Според мен от него ще излезе един чудесен и мъдър крал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неговите постъпки се разбира лесно, защото е човек с принципи още от 1 епизод насам го е показал това и + това той е мъж. Мъжете са по просто устроени от жените и не мислят и не виждат в една ситуация 100 варианта за тях всичко е каквото си виждат просто. А за Хе Су не я оправдавам нито я харесвам, ама повечето жени са като нея. А вие не се ли държите по малко по особен начин към човека, който харесвате? Веднага му налитате или в началото се дърпате така да ви покаже, че ви харесва и ви харесва да прави разни работи за вас и един вид да се бори за вниманието ви. Пък и да не забравим фактора, че ние сме странични наблюдатели. Хе Су не вижда и не чува, това което се говори зад стените на стаите. Пък и 4 принц никога към нея не е бил такъв да ходи и да я ухажва с хубави мили думички и да дава напразни обещания. Со докрая се държи мъжко, не като страхлив плъх, като някои от братята му. И както забелязвате не обвинява други за положението си. На 8 все някой му виновен, първо, краля му виновен нали, после му е виновно това, че не е достатъчно високо в йерархията да прави каквото си иска, виновна му е и Хе Су "заради която" той решава да се възкачи на трона. При него все има нещо, някой и никога няма да каже АЗ СЪМ... АЗ ИСКАМ .. и т.н 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът на Хе Су е в това ,че се е приела насериозно, че може да промени историята.Фактите и вадят очите, но тя си ги преиначава, защото не и стига акъл. И какво общо има доколко е влюбена и дали като си влюбен вярваш сляпо. Со и показва години с действия и казва с  думи, че може да разчита на него, че е най-важната за него, запази дори  Ук, както и беше обещал, но тя с простотията си вкарва него и  всички в нелепи ситуации. Само кух мозък би помислил, че Со ще убие десетия и би  действувал като нея. Абсолютно необоснована влюбеност на всички принцове в нея, на фона на тъпанарския образ, който сценаристите са и написали. С нищо не блести и не впечатлява героинята, че да я харесаш. Дори само факта, че при толкова години живот в двореца, не и просветна нищо  е достатъчен и няма нужда от повече коментари.

За това и сериалът олеква, защото всички интриги са на основа- кухата главна героиня, а не умната главна героиня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...