Jump to content

Recommended Posts

Aria, не казвам, че ми харесва. Отвратителни са всички политически бракове, но този поне ще си остане неконсумиран за разлика от браковете между млади момичета и пощеливи старци. Има една подробност от онова време в Корьо: първият брак на принцовете винаги е по заповед на императора. Нарушаването на заповедта се наказва със смърт.  Императорската вдовица пък никога не може да се омъжи повторно. Кофти времена  :bee:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е бъзльото ми 8 взе, че се усети. Почна и той да играе мръсната игра на тронове. И както са казали "Тихите води са най - дълбоки". Точно затова е опасен и той. Защото си седи тихичко и си прави всичко без да вдига много шум. Трона така го е заслепил горкият, че както каза Су само се самозалъгва, че го прави за нея. 4 все по красив и готин ми изглежда. 3 обаче ще им разкаже играта на всички. И Хе Су взе, че и тя се усети, че "мъжът" й е мухльо и друг е този на действия, че нещо горката на думи и обещания се наслуша много. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За каква женитба говорите, аз не видях дори и в превюто за следващия еп. някой за някого да се жени?

В превюто на китайската версия го женят за малолетната.  В корейската само ладийна романтика. :28558:

Между другото така  засвидетелствува вярност към императора и си гарантира живота.

 

Много издържливи тия принцове били.

Всеки се прояви в оцеляването. Вълчан ясно - няма какво да го коментираме- не човек, а железобетон, справи се с всичко. Свирачът, наръган с меч яхна коня и що път пропътува, че и за ...кекс намери май време по път с кървяща рана( иначе много бързаха), но пък от друга страна - професионалистка изтърва ли се. :896767: Това засенчва и оня, корейски Икар, дето  ще оживее след падането от скалата- даже и без криле. :28558: Чакам да го видя, доволно гримиран, висящ на някоя спасителна вейка.Осмакът- мозък на квадрат, няма нужда от мускули, а десятката, с тая печалба от тотото- мъжкараната, докрай  може да кръстосва кълки и да "боледува". Пълнежните- като хлебарките - не се появяват на свeтло и нямат проблеми.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула прекрасно е обобщила, както винаги! :D Изглежда на корейците им се свиди да си прежалят принцовете, нещат и на кино зян да ги дадат. Ще им измислят на всички по един полу-хепи-енд, май, май. :) А полу-, защото пътят до хепи-то трябва да е трънлив все пак.... И защото мацката трябва да си я върнем и съживим в настоящето. (Макар ако от мен зависеше, харизвам им я там, в миналото.... Но не правя аз сериала.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм на 13 серия и определено в тази серия се преобърна всичко! Вкараха динамика и развитие, започнаха и да се изясняват нещата. Все още най- любимият ми герой си остава 4 принц. С всяка изминала серия, той ми затвърждава мнението, че е най- разумния, държи до край на чувствата си и определено е наясно със себе си. Хе Су  въпреки, че имаше за какво да я съжали човек, лично аз не можах! Според мен тя си е виновна за нещата, които и се случиха. Въпреки, че идва от един много развит и напреднал век, определено не и личи с това и поведение. Все още, е като слепец и не може да разбере, какви са и реалните чувства, кой е истински с нея и кой фалшив. Хубавото, е че май лека полека започва да се осъзнава! Този 8 принц ми е трън в гащите! От самото начало не ми допадаше ама сега вече не го понасям. За него мога да използвам една поговорка, че "тихите води са най- дълбоки" и тази поговорка, важи точно за него. Нямам търпение да видя, какво ще се случи в следващите серии, а финала ми е най- любопитен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рали, не мисля, че има значение дали си от бъдещето или от миналото, за да бъдеш проницателен и интелигентен. Нашата героиня просто не е нито едното, нито другото. Тя е добра по душа, така да се каже. И на мен щеше да ми е по-интересно повече да й личи, че е от нашето време - нещо в маниерите на съвременно момиче, някакво познание, нечувано и невиждано през Х век, нещо от характера и нрава на еманципирана жена. Но тя - не. Знае как Куанджон избил много хора, оправя се прилично с гримирането и толкова. Изчерпа си "багажа" от 21 век с едно ОК и потупване на принцовете по гърба. Откакто я сполетяха нещастията, тя разхожда една страдалческа уплашена физиономия и сама се е определила като жертва. Щом се появи куцукайки на екрана извиква у мен асоциации за счупена играчка - поиграли са си с нея и са я захвърлили. В същото време знатните високородни обясняват как заради нея революция ще вдигнат и трона ще превземат.  Много мило и изящно момиче е АйЮ, но ужасно не става за ролята си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Героинята толкова невзрачна са я направили сценаристите, че няма какво да и се коментира. АзТито жива да я оплачеш с тоя сценарий. Действията и се вписват в едно изречение.

Тупна два пъти с тупалката по прането, което беше сухо, нищо ,че уж го переше в реката, чукна три пъти в хаванчето билките за чая и мина пет пъти куцукайки напред- назад, за да размени по две думи с де що види принц и император, след което я осени великата мисъл, че осмака не и е на сърцето и го отсвири, та със спокойнио сърце отиде да тупа по гърба братоубиеца. 

 

 

Апропо- някой разбра ли как и откъде гримираният избяга по долно бельо и изведнъж се оказа гонен от трите принца и една сюрия народ? Поредната загадка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рали, не мисля, че има значение дали си от бъдещето или от миналото, за да бъдеш проницателен и интелигентен. Нашата героиня просто не е нито едното, нито другото. Тя е добра по душа, така да се каже. И на мен щеше да ми е по-интересно повече да й личи, че е от нашето време - нещо в маниерите на съвременно момиче, някакво познание, нечувано и невиждано през Х век, нещо от характера и нрава на еманципирана жена. Но тя - не. Знае как Куанджон избил много хора, оправя се прилично с гримирането и толкова. Изчерпа си "багажа" от 21 век с едно ОК и потупване на принцовете по гърба. Откакто я сполетяха нещастията, тя разхожда една страдалческа уплашена физиономия и сама се е определила като жертва. Щом се появи куцукайки на екрана извиква у мен асоциации за счупена играчка - поиграли са си с нея и са я захвърлили. В същото време знатните високородни обясняват как заради нея революция ще вдигнат и трона ще превземат.  Много мило и изящно момиче е АйЮ, но ужасно не става за ролята си.

Харесва ми това, което си написала, обаче, според мен има поне малко значение! Все пак тя трябва да разпознава доброто от лошото ,да  разпознава минало и бъдеще, да разпознава ИСТИНА ИЛИ ЛЪЖА!!!!!!!!!!!!!!!! Такава овца е и нямам думи да опиша, колко и се ядосвам, защото и 13 серия не помага! Чуди се все още милата, а според мен си ги знае в сърцето как стоят нещата. Изнервя ме факта, че все още е леко объркана и не знае какво иска, а нашия принц я чака с разтворено сърце. Ако не го оцени проблема си е неин !!!!!!!!!!!!!!! Да се връща, тогава от където идва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........

Апропо- някой разбра ли как и откъде гримираният избяга по долно бельо и изведнъж се оказа гонен от трите принца и една сюрия народ? Поредната загадка?

 

Лавандула, недей, объркваш хората с този "гримиран"! Докато загрея, че пишташ за принц Ю първо си помислих за принц Со, че нали неговия грим стана вече легендарен....  Те всички са яко наклепани с грим и обсипани с бижута, така че това с грима не е особен отличителен знак. Права си иначе, не е лесно да избягаш по долни гащи от армия и братя, пропуснали са да ни въведат в това действие.

 

/Аз ги разграничавам с цветовете на мантиите им - коронованият принц Му - светло зелен, нашият Со - черен, Ук -тъмносин, музикалният принц - розов, изменникът Ю - ярко оранжев, имаме и един винаги лилав,.... и един жълт,..... и най-малкият брат на Со е в светлосиньо. Кралят беше червен. Палитрата е запълнена - ако случайно имаше още принцове, не знам с какви цветове щяха да ги облекат..../

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е гореща! Дали е не е харесвана или е обичана е най- обсъждания сериал за сега от 2016. Радвам се да чета всичко и ми е драго да го видя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязахте ли как в сериала на бързо мина година за 1 миг в 13-та серия? Просто написаха: "една година по-късно". Ако така я карат  - а подозирам, че когато принц Ю се връща брадясал са минали няколко години - то за следващите 5-6 серии до финала могат спокойно да претупат едно десетилетие.... И ще се окаже, че душата на героинята е била в миналото доста дълго време. На серия по 4-5 годинки.... Между другото, и в началото като умря съпругата на Ук ми се стори, че пак превъртяха времето на бързи обороти, или поне няколко месеца, затова и сезоните им се разбъркаха..... Мисля, че до края на сериала спокойно ще минат още 10-тина години, поне. В крайна сметка, и принц Му като крал трябва да се задържи няколко години поне, и това ще го превъртят времево, доколкото виждам. За да дойде на власт Со, и съответно и при него сигурно ще има някое превъртане на времето набързо. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук едва не ме линчувахте, заради пристрастията ми към историята, но досега не съм попадала на филм (сериал) с историческа тематика, независимо от жанра, в който да е пренебрегната хронологията на събитията. Трактовката може да е напълно свободна и необективна, сюжетът да е измислен от край до край, да има исторически и измислени герои, но основата е автентична. 

 

Така че 3-ят принц ще се завърне най-много след две години, а 4 -ят ще го смени на трона след още 4. Според анонса в началото на темата, сериалът ще обхване времето поне до коронясването на Уанг Со. Пак там пише: "принцеса Йонхуа, по-късно кралица Демок".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина става малко неприятно с това превъртане из годините изведнъж.

Така като видях може би 3-тия принц ще се завърне и след повечко от 2 години, понеже

пък на мене краля ми се видя твърде състарен. Знам ли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историческото почна да взима превес и интереса ми мигом спадна. В началото харесвах любовната история, закачките, задирянията и смешните моменти, както и романтичните /имаше някои особено въздействащи/. Сега изведнъж тази борба за трона ми дойде в повече за сметка на красивите моменти. А в комбинация с коцукащата и потрошена ХеСу и киселите възмъжали физиономии на амбициозни и ядосани принцове, наистина почва да ми дотежава. Някак си не ми действа както в началото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък предпочитам историческото да взема превес.Е, и романтиката не я отказвам.Ама така от метри разстояние и само съзерцавене :huh2:

Хареса ми побеляването на кралицата.Падането от скалата можеше и друго да сътворят с оглед на това ,че е много популярно . Направо я протриха тази скала от фърляне и мятане. :D  В очакване на повече :kissy:съм. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя, романтиката, тепърва започва, историческата драма е за задължителния съспенс. И героинята защо трябваше да я пращат в миналото, освен за да ни го покажат? Не че лъха автентичност от това, което гледаме, но на мен ми е много приятно. Изобщо харесвам филми, в които действието се развива в Корьо, за разлика от чосонското - много по-цветно, по-пищно, по-освободено и страстно ми е. Чосонските истории направо ме задушават със схоластичния си морал и конфуцианските си догми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам си аз 30мин и усещам, че всичко ми е адски познато. Разглеждам писанията, виждам, че братята китайци го правили. Погледнах линковете - не съм гледала.

 

Тогава осъзнавам, че съм гледала това  :click:  , което май е шорт версията на сериалите.

 

Има ли смисъл да го гледам изобщо? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За хората пропуснали да видят има промяна в графика тази седмица ще има епизод само във вторник. Така, че днеска няма да бъде излъчен 14 епизод, а ще е утре и с голяма вероятност 15 остава за другата седмица. 

 

Поправка: Моя грешка има епизод. Значи пак съм прочела измислени статии май май. Не се стърпях и го изгледах без субтитри. И направо

Джун Ги ще ви разтопи сърцата.

П.С: Какво става в края бе хора? Пак обвиняват в нещо Хе Су, че миличкия ми спря да ги кълца наред.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...