Jump to content

Recommended Posts

Ето  супер подробна  статия за жените в двореца в Корея- мястото им, задължения, йерархия, рангове и т.н.

Тя за момента е дворцова прислужница ( камериерка) и е собственост на императора.Те са вършели всичко- от пране до обслужване на императора. Со я поиска и той(императорът) му я даде. Може и до край да си остане такава и при новия после император. А императорите, макар и рядко са ги ползували и за други цели и евентуално при раждане на дете са ги издигали. Това сме го гледали вече в  "Чанг Окчонг- живей за любовта" и в "Джакпот".

 Така, че не е нужно да се жени за нея или да я прави наложница, Могат да си се обичат колкото си искат, той си е в правото да я има, а тя няма къде да бяга, освен императорът ако я освободи от служба, или я даде на някой за жена.Иначе не може да мърда от двореца. Ако иска да оживее, а тя иска, както видяхме и ако има мозък- пътят е ясен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, съгласна съм, че бракът не е задължителен, но я помисли пак - ако тя не би искала да свири втора цигулка, от кой акъл ще става любовница на женен мъж? Ако той се ожени за друга, това няма ли да е причина тя да се отдръпне и да имаме нова сюжетна линия водеща до раздяла и финал без хепи енд? Краят не е ли предрешен? Любов, любов, но тя си има и принципи. Следователно само ще се попоглеждат от далеч.... Нямат шанс за щастлива развръзка, според мен. А и тя не само, че не му принадлежи, тя не принадлежи на неговия свят, нито на онази епоха...поначало мястото и е другаде. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам ,че е предрешен краят- не хепи.

 

 

Ще се събуди в болницата от комата, в която е изпаднала след давенето.

 А иначе по неволя първо ще е с него, а после ще го хареса, предполагам.Пита я нея някой иска или не да е втора ,трета или пета, още повече, че му е собствеост, което ясно и показа и каза.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно, че именно Хе Су ще подтикне Уанг Со към нещата, които ще направи. Може умишлено да се опитва да не го направи, но точно това и поведение ще доведе до съответните събития, които тя вижда. Твърде буквално са взели жанра на сериала. Въпреки че сериала е супер слаб за съответния жанр, аз продължавам да си го гледам заради евентуалната любовна история между Хе Су и Уанг Со. Все пак може да се гледа с превъртане, иначе трудно се изтърпява похвата на режисъора, като в един момент даваха реакциите на персонажите един след друг в близък план, което ми напомни на едни сериали от една друга държава. Именно отношенията между двамата ще движат събитията, за да я докарат до "достоверност" с историята. Въпреки че само декорите имат общо с такъв тип сериал. Такива герои за принцове може да минават в романтиките с чеболи, но тук стоят странно и не говоря за външен вид. По онова време са женели братовчеди, братя и сестри, за да се запази легитимността на властта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не я намирам тая китайска версия, само двойната целувка накрая видях по Youtube... 

 

Джун Ки, с тоя симпатично изграден персонаж, грозно го демонизираха в 9-та серия. Считам, че ще се окаже до голяма степен невярно после. Явно твърде гладко вървяха нещата, та решили да ги позатегнат и се оляли. Като отстъпление от характера виждам не само Хе Су, но и иначе неуверения, дистанциран и различно отгледан Со, който изведнъж се хвърля властно, опитно и по "кралски" заявяващ права. Малко колебание и непохватност в сцената щяха да са ми по-убедителни като еволюция на поведението, и опита за сближаване с уплашено момиче. Изиграното страстен изблик ли трябва да е или отчаян ход? Иначе на Джун Ки му ходи много да е точно такъв доминиращ. А за маската определено съжалявам, че му я махнаха. 

 

Иначе гледайки превюто за следващия епизод и кървавата му уста, имам версия за обръщането на мнението на Хе Су и накланянето на везните в негова полза:

 

 

 

Ще има отравяне и било заради Хе Су или самия коронован принц, Уанг Со ще поеме отровата. Може да й просветне на Хе Су за суровата действителност на времето.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един много голям исторически спойлер на руски. Да четат само любопитните :28558: 

 

В связи с появившимся интересом к истории государства Корейского 10 века от себя
хочу добавить в копилку несколько исторических фактов о представленных персонажах.
Заранее прошу меня извинить за возможные спойлеры, но сценаристы «Алых сердец» волшебным
образом хотят вплести китайскую новеллу в реальную историческую канву. Пробежимся
по каждому персонажу отдельно:
1. ВанГон (Тхеджон) (877-943) – талантливый военачальник,который объединял страну скорее мудрой политикой, нежели силой. Если кто-то
упорствовал на местах и не желал признавать новой власти, то прежде, чем идти
военным походом, Ван Гон посылал подарки с надеждой договориться мирным путем.
Он пошел на то, чтобы лично породниться с представителями крупнейших «сильных
семей» и тем самым укрепить власть на местах. Поэтому у Ван Гона было 29 жен (6
из них были главными). Также у Ван Гона было 35 детей (25 сыновей и 9 дочерей).
2. Ван Му (Хэджон)(912-945) – второй правитель Корё. Пал жертвой так называемых «заслуженных
сановников», т.е. тех, кто помогал его отцу объединять Корейский полуостров.
Сановники хотели получить свою долю верховной власти. Одним из них стал Ван Гю,
две дочери которого были женами Тхэджона, и одна женой Хэджона. Ван Гю хотел
посадить на престол своего внука (принц Ван Ына). Да, того самого, маленького
10 принца. Ван Му скончался, по официальной версии, от сильного нервного
расстройства.
3. Ван Ё (Чонджон)(923-945) – третий правитель Корё. Именно он физически устранил 10 принца, его
деда и их приближенных. Но правил он не долго. Пишут, что умер он от сильного
испуга.
4. Ван Со (Кванджон)(925-975) – наш любимый четвертый правитель. Пришел к власти собственными
силами и поначалу ему пришлось жестко удерживать власть в своих руках. Он был
женат на сводной сестре, но это был брак для стабилизации и поддержания чистоты
королевской крови. Второй женой стала дочь Ван Му (Хэджона), это способствовало
укреплению единства. Старший сын Ван Со Кенджон станет 5 правителем, а внук
будет 7 правителем Корё.
5. Ван Ук (Тэджон)(?-969) жил спокойно (в том плане, что ничем не выделялся, может и стоил планы
стать правителем, но это осталось неизвестным), и его сын станет 6 правителем
Корё.
6. ПроБэк А (Анджон) мало информации, он будет жить до 996 года
7. ПринцыВан Чжон (14) и Ван Вон (9) в истории мало известны, даже годов жизни нигде не указано.
8. Принц Ван Ын (Кванджувон) как уже говорилось выше, будет казнен в 945 году совсем молодым.
9. Астролог Чхве Джи Мон (906-987) реальный исторический персонаж, он был предсказателем и советником. Он видел 6
правителей (5-ых он пережил).
10. Пак Су Гён(?-964) военачальник, который был приближенным Ван Гона, также он поддерживал Ван Со в его правлении.
11.ПакСун Док - охотница на медведей и дочка военачальника в реальности была женой Ван Гона, а не его сына.
Вот такая была история. Но интереснее будет посмотреть,что же нам придумают сценаристы и как они обыграют те или иные моменты. Но как

минимум 4 смерти полюбившихся персонажей мы должны увидеть.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записвам се за темата, защото това сериалче ме очарова :)

В началото си мислех, че 3т принц ще е братоубиецът, а то какво се оказва :D Определено са ми интересни теориите ви и обсъждането на сериалчето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СПОЙЛЕР! СПОЙЛЕР! СПОЙЛЕР! 

 

Преди снимките.. значи версията на сестра ми е следната. От кръвта по устата на 4 принц съди, че са го натровили и тъй, като Хе Су му е лична прислужничка нея ще дължат отговорна за това. С което сестра ми обяснява положението й на тези снимки. Много искам да разбера и вашите версии.

14368817_1094481407325801_26495390254123 14440908_1094481310659144_12049648325717

14390738_1094481360659139_34940819537267

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям предположението.

Същото го имаше и в "Луната, която обгръща слънцето". Главната първо щяха да я жигосват само, защото се беше осмелила да докосне тялото на краля, а после я пребиха точно по този начин, защото уж му била направила черна магия. Така майката на 4-тия (предполагам, че тя ще е отровителката) ще се отърве с един удар от два заека - от него като заплаха за 3-тия принц и от Хе Су, която все мъти водата й.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според превюто предполагам,че

 

 

Со ще се опита да предпази Хе Су ,изпивайки отровата предназначена за брат му.В превюто дадоха че казва на майка си че плана и няма да се получи и предполагам ще се жертва,а и нея сигурно ще накажат.
Общите им неволи постепенно ще ги сближават,докато 8я принц все чака момента да я поиска от баща си,Со му измъква момичето под носа.
Тя ще стане и най вероятното разковниче на раздора между 8я и 4я принц,а съперничеството за нея най вероятно ще подтикне 8я принц на страната на 3я.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Ако спомените не ме лъжат ...мацката се жени за 8-я, но за да го спаси от смъртно наказание става наложница на 4-я /след като той вече е стана император/, влюбва се в него, но  не успява да му попречи да изтреби братята си,  напуска го и се жени за 13-я. Тва със свадбата с 13-я беше тяхна приятелска договорка в случей, че не може да издържа повече /имаха скътан декрет от стария император, в който той им разрешаваше да се оженят и който не използваха за да може тя да се омъжи за 8-я/. След като напуска 4-я принц му казва, че няма да се видят докато е жива...самата тя е болна и след няколко години умира. Останалото е във втори сезона хахахахаха

Така го бяха измислили в китайския вариант на исторята...ама корейците са друга стока...може да го променят.

Понеже все разказвам за някъв китайски сериал, дето уж е като този.. та за този говоря http://doramatv.ru/startling_by_each_step

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах и 9 епизод и прочетох всички коментари, които лично на мен са ми много интересни и разнородни. Всеки има предположение, а аз все още нямам но ми е много любопитно да прочета всички мнения. :) Не знам дали някой обърна внимание но явно астролога ще се окаже, че и той е от бъдещето но загадката все още не е разплетена. :) За сега най ми допада 4я принц. Хе Су нещо започна да ме дразни с поведението си, а в началото и симпатизирах. Така, като гледам тя ще се окаже "ябълката на раздора" освен така желания трон. :) Сериала може да се развие в много посоки и това го прави интересен или поне за мен. :) Ще гледаме и ще видим. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай Ю за първи път ли партнира на Джун Ки в този сериал? Питам понеже виждам в ютуб разни клипчета, а не се сещам къде другаде са играли заедно.

Попаднах на клип показващ, събуждането на Ай Ю от нещо като сън, та се чудя дали е част то този сериал или има и друг, в който да е била в подобна роля. Част от снимките ми изглеждат като Магистрататът от Аранг и Магистратът, та ми се струва, че са оплели отделни сериали. В противен случай би било безобразен теч и спойлер.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай Ю за първи път ли партнира на Джун Ки в този сериал? Питам понеже виждам в ютуб разни клипчета, а не се сещам къде другаде са играли заедно.

Попаднах на клип показващ, събуждането на Ай Ю от нещо като сън, та се чудя дали е част то този сериал или има и друг, в който да е била в подобна роля. Част от снимките ми изглеждат като Магистрататът от Аранг и Магистратът, та ми се струва, че са оплели отделни сериали. В противен случай би било безобразен теч и спойлер.

 

Явно са съвместили части от различни техни сериали. Двамата не са си партнирали досега в сериал или филм, доколкото знам.

В "Аранг и магистратът" главната женска роля играеше Шин Мин А, А Ай Ю игра точно толкова заспало и бездарно в "Продуценти". И там не беше на мястото си сред другите трима изпълнители на главни роли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи е изтекъл краят на сериала

- дават в клипчето АйЮ как се пробужда в наши дни в бяло легло и се разплаква, даже има овлажнител за въздух до леглото. Определено нещо е изтекло, освен ако това не е част от неин музикален клип.....също я дават със зимно облекло - ретро елек с кожи в кафяво, вероятно е нещо от бъдещи серии.... за мен е вид спойлер.

 

 

 

И между другото, защо правиха молитви за дъжд, каква беше тази суша, измислена? Само една или две серии преди сцените с молитвите за дъжд и вайкането, че било суша от "цяла година" и хората гладували, имаше една сцена където даваха как Хе Су се разхожда с четвъртия принц край двореца и в езерцето капеха едри капки дъжд, а овошката беше цъфнала....значи една-две серии по-рано е валяло порой, пък те изведнъж казват, че е суша....пълна безмислица. Вали дъжд пък те твърдят, че е суша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но едва ли това време е "цяла година", а казват, че една година е било суша. Все пак искаха двамата с осмака пак да се розходят при следващия сняг, обещаха си, тоест предполага се, че сме далече от следващата зима....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То се видя, че хората са над нещата. :896767: Вече писах за впечатляващата зелинина и избуяла растителност, дето се разхождаше момата по време на страшната суша, пък и веднага след нея.

Пролет, лято, есен,зима,

кво значение тук има.

Логиката  е наука,

дето няма място тука.

Важното е наше  Джуни

на екрана цуни-гуни,

с Аз-Тито  да демонстрира

и любов  да предозира.

Пък за края - момата без съмнение 

в болницата ще намери облекчение. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...