Jump to content

Recommended Posts

[âIMG]

 

의 연인 - 보보 경심: 려  

Moon Lovers - Scarlet Heart: Ryeo

ЛУННИ ЛЮБОВНИЦИ


Китайско заглавие: 月 之 戀人 - 步步 驚心: 麗
Друго: 달 의 연인 / Moon Lovers
По-рано известен като: 보보 경심: 려 / Scarlet Heart: Ryeo
Жанр: Фентъзи, Исторически, Романтика
Епизоди: 20
Мрежа: SBS
Излъчване: 29 август 2016 - 1 ноември 2016
Дни: Понеделник и Вторник  от 22:00

Продуцентска къща: NBCUniversal & YG Entertainment
Продуценти: NBC и YG Ent.
Режисьор: Kim Kyu Tae
Сценарист: Jo Yoon Young

 

В ролите:
Lee Joon Ki като Wang So (4th Prince)
IU като Hae Soo
Kang Ha Neul като Wang Wook (8th Prince)
Hong Jong Hyun като Wang Yo (3rd Prince)
Kim San Ho като Wang Mu (Crown Prince)
Yoon Sun Woo като Wang Won (9th Prince)
Byun Baek Hyun като Wang Hyun (10th Prince)
Nam Joo Hyuk като Wang Yoo (13th Prince)
Ji Soo като Wang Jung (14th Prince)
Kim Sung Kyun като Choi Jimong
Park Ji Young като Queen Sinmyeongsunseong
Sung Dong Il като General Park Sookyung
Jo Min Ki като Wang Geon
Park Jung Hak като Wang Sik Ryeom
Kim Kang Il (김강일) като Shinjoo Kangssi
Kang Han Na като Hwangbo Yeonhwa (later Queen Daemok)
Z.Hera като Park Sundeok
Seo Hyun като Yoo Hee (lкатоt Princess of Baekje)
Park Shi Eun като Lady Hae (principal wife of Wang Wook)
Jin Ki Joo като Chaeryung
Woo Hee Jin
Jung Kyung Soon
Nam Sung Joon

Byeon Woo Seok

 

Резюме:
Въз основа на китайския роман "Bu Bu Jing Xin" от Tong Hua,
който първоначално е публикуван онлайн през 2005 г. в Jinjiang Original Network.
Романът също е адаптиран за китайски телевизионен сериал: "Scarlet Heart" и "Scarlet Heart 2".
Сериалът е предварително заснет и ще се излъчва едновременно в Корея и Китай.


По време на пълно слънчево затъмнение Хье Су (IU) - обикновено момиче от 21 век,

се пренася назад във времето през епохата на династия Корьо.

Уловена в капана на конфликтите и борбите между първенците на Уанг,
там тя се влюбва в Уанг Со - човека, от когото всички се страхуват.

 

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

С български и английски субтитри :click:

С руски субтитри + OST :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и първият тийзър. Гледайки го очаквам сериал от нивото на "Императрица Ки" или "The princess man". Също няма как да пропусна, че каста е пълен с хубавци. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, това като му гледам постера ми прилича на ривърс харем в лайв версия-много бишита и едно момиче цвят. За да разчупят сюжета и да е "по-различно и интересно"  пак имаме пътуване в миналото :) . Вероятно ще е наблъскано с де що клишета има за жанра като работещи телефони в миналото, общуване без проблеми и тн и тн. ама ако не става за гледане поне очи ще плакнем :D  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че господата китайци отдавна са се произнесли по въпроса , и то на два пъти - 2011 и 2014 г ; като въпросните "изказвания " :)  си имат и руски буквички  дори : 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледала съм втора част на въпросния сериал от 2014,

която според рускините е по-слаба от първа.

На мен много ми хареса, не съм гледала първа и затова съпоставка не мога да направя.

Но си заслужава. А и като гледам кой ще е главният тук...

Щото в китайския, главния не ми харесва, самия артист... 

Въпреки това го изгледах.

А тук при такива хубави артисти....

Мисля, ще се получи. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми беше един от първите китайски сериали- първата част, след китайския "Дворец", с който са много сходни, та чак ги обърквах. Да, първата част беше по-добра. Тя беше в миналото, след кома на главната(нямаше прелитания назад-напред до излизане от комата), а във втората, императорчето пък дойде в настоящето и никакви пак летежи нямаше.И аз не бях фен на избора на главната от толкова принцове, но след толкова любов на кино,  главните взеха и се ожениха наистина след втората част.

Не знам- след супер цветната, богата и натруфена типично по китайски дворцова версия, какво ще направят корейците.Ще погледна- дано да е нещо по-различно, а да не папагалят, че ще им е трудничко да преборят китайското дори и само за очите  великолепие.

Вярно, че  много красавци и звезди има клона, но какво ще сътворят ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото ми е известно, авторката е една от двете писателки пробили с роман публикуван в интернет. И двата романа след това са публикувани и са станали бестселъри в Китай. За съжаление не съм срещал превод на английски. И двата романа са филмирани, като този, който коментираме има няколко версии. "Дворец", който се споменава в поста над мен използва за основа абсолютно същата история и книга, а Startling by Each Step максимално се доближава до романа. Чел съм, че авторката е преправяла поне един път финала на историята и той май след сериала от 2011 г. От Startling by Each Step / първата частсъм гледал около 7-8 епизода може би и смятам, че е много добре разказан, като се набляга на драмата и романтиката. Фантастичният елемент е сведен до там, че главната героиня след токов удар се пренася в миналото и има предимството да познава развитието на историческите събития, в чийто епицентър тя попада, а именно управлението на император Канси / не претендирам за точност на името / и борбата на синовете му за трона. Бъдещият му наследник, Юнжен / отново не съм сигурен дали така е правилно /, се превръща в един от най-успешните императори на династията, но остава една тъмна нотка около него при възкачването на престола и дали въобще е бил посочен от баща си като негов наследник. Главната героиня се намесва именно в тези събития. Тъй че, ако корейците спазват максимално книгата, не би трябвало да има някакви нелепи фантасмагории като мобилни телефони, както бе споменато преди мен. А след като филма ще се излъчва в Китай, очаквам сценаристите да се придържат към книгата. Първият трейлър остави едно усещане за някакви битки и повече екшън, което ще е интересен момент, защото в китайския вариант, докъдето съм го гледал, подобни сцени липсват. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ги и двата сезона 2011 и 2014  при руснаците със всичките им там алтернативни заглавия  Startling by Each Step / Scarlet Heart, а тук в нашия форум -Startling by Each Step-1011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29 август ще бъдат излъчени два еп. вместо един, на следващия ден-3 август ще е трети еп.

Малко снимков материал:

 

d3123093648c.jpg

            dd1f5cbb9ba6.jpg

          

            beb91b35d933.jpg

            28122ad292aa.jpg

            f85bc7538dee.jpg

            47bc66a8422a.jpg

            d649a6c9c2c2.jpg

            00799b889d1a.jpg

            7ff3266f727b.jpg

            ead0e8bf116c.jpg

           

 

 

Трейлър с англ суб:

https://www.youtube.com/watch?v=8oa2tX6Nulo

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам съмнение, че Джун Ки ще изпълни страхотно ролята си, както и другите принцове. Единствено ме притеснява IU, време е да разгърне потенциала. В "Producers" не ми беше много убедителна. Сюжетът е добър, каста, идеята. Възлагам големи надежди на сериала, като голям фен на Джун Ки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми се гледа заради главните актъори. Но по резюмето е толкова измислено... "Двадесет и пет годишната Хье Су (IU),
се пренася назад във времето". Като прочета това за исторически сериал и веднага се сещам за големи бози. Ама пък... гледа ми се много заради IU и Lee Jun Ki. Тийзърът също не е зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие разбрахте ли, че  "Scarlet Heart : Ryeo"/"Moon Lovers" бие "Descendants of the Sun" по рейтинг? "Scarlet Heart : Ryeo"/"Moon Lovers" е най-скъпо продаваната К-драма. Най-вероятно е заради члена на ЕХО, Бек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би.

Голяма реклама- голямо чудо.Излезе и първият официален саундтрак- "For You", изпълняван от трима от ЕXO .

 

 

Китайците бяха подбрали принцовете доста добре, без да има пишлемета.И жените и наложниците ги биваше, та... и мъжката и женската аудитория- удовлетворени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...