Jump to content

Recommended Posts

         Страхотен, и вече любим - това е за мен този сериал. Изгледах го на един дъх. Вълнувах се заедно с момичетата по вечните теми за любовта, приятелството, семейството, работата, изневярата, тайните. Това са теми вълнували и мен в определен период, това са теми, които ще вълнуват други след нас, след тях още и още, безкрай...................... Много мили персонажи, свежи и симпатични. Заслужава си втори сезон. Някъде четох, че се готви такъв.

         Накара ме да си спомня студентството, същите шматки бяхме, същите проблеми, гаджета, любови, бъдещата работа, учене, изпити и купони. Леле какви купони -  уникални, весели, шумни до зори, а след това.......................................сърдити съседи, чистене, още по-сърдити съседи от долните етажи, но хубаво пък беше. И аз съм живяла с още 4 колежки в един апартамент с една тоалетна и една баня. Нормално, справяхме се, но пък когато се получеше колет от родителите какво ядене падаше................

        Гледайте го, страхотен е, струва си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях на косъм да прекратя гледането малко след средата на първи епизод. Вървеше твърде мудно и ми се доспиваше на няколко пъти. Накрая все пак ми хвана интереса. Социализацията никога не е била лесна. Има и моменти, когато виждаш как стават нещата отстрани, но не успяваш да приложиш правилно видяното. Това, което може да възприемеш за тормоз, всъщност е било опит на останалите да се справят с теб, защото ти също си ги пресирал. Когато обаче човек иска да се научи, той ще прогресира. Различните подходи, водят до различни резултати. И опитваш, докато не намериш баланса. Така някак постепенно откриваш, че си се сдобил с добри приятели и си намерил своето място. Перфектен финал на епа.

 

Едит: Вече съм на трети еп. Втори епизод беше безинтересен, но пък в трети ме върнаха обратно в играта. Никога преди не съм срещала проект, който така да си играе с мен на ''иди си, ела си''. Заформиха и мъжки каст. Чудя се на пича дето се води постоянно гадже на едната. Дали наистина е такова ''рядко щастие'' каквото го описват? Харесва ми присъствието на съдържателката на общежитието. Изглежда загадъчна и всевиждаща. Като някаква орисница ми стои. Четвърти еп е покъртителен. Толкова е приятно никой от каста да не ти е познат. Да нямаш очаквания. Образите да не са шаблонни. Да виждаш как никой не е само черен или бял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завърших го. Не очаквах да включат нещо подобно като в 11-ти епизод. Изненадаха ме, че засегнаха темата. Даже накрая обвиниха ''рядкото щастие''

Off Topic

за изнасилване и адвокатът му го убеждаваше да пише загрижени писма до жертвата, докато не получи положителен отговор, за да има право на обжалване

. Те такава наглост не бях виждала. Толкова безскрупулност, че няма накъде повече. Странното при този сериал е, че 2/3-ти от него бях запленена от епизодите, а на останалата 1/3-та заспивах от скука. Сякаш двама напълно различни човека са писали сценария. Ако гледате, ви съветвам да спрете на 11-ти епизод. 12-ти е толкова незавършен, че като го изгледах и почнаха надписите, дори не разбрах, че това бил финалът. Не беше отворен финал, а дори и не седеше като завършен епизод. Сякаш рязко са им свършили парите на продуцентите и просто са го кръцнали. Прекрасна игра на всички. Един празен нямаше. Хареса ми естественото излъчване на актрисите, и че не ми рекрамираха тонове грим. Момчетата много добре им подлагаха с присъствие. Любима ми е Ин На. Толкова аристократизъм лъхаше от нея, че беше удоволствие да я наблюдавам. Харесвах ряза, с който вършеше всичко. Харесвах голямото й сърце, скрито зад маската на непукизъм.

Топъл сериал за приятелството и любовта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде, честито! Чакаме скоро Age of Youth 2

Действието се развива една година след края на първата част, има една нова съквартирантка. Чак не ми се вярва, че доживях да направят реално продължение на корейски сериал! Стартира на 25 август.
Сумпи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва след 4 години започнах да гледам този сериал, защото описанието ми се стори скучно. А всъщност има интересни образи, драма, романтика, тайни, мистерии, даже и призрак. Много добър сериал, със страхотни актьори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен сериал. Очаквах студентки, всяка със своите безгрижности (но самите те да ги възприемат като нещо ужасно) и ежедневие. Е, не беше съвсем така. Не възприемам това като комедия (въпреки немалкото комедийни моменти). Застъпените теми бяха тежки, реални, актуални (за тогава, 2016-а, а вероятно и за наши дни). Много добър каст, музика, послания. Не става за губене или уплътняване на времето- щом те кара да се размислиш, значи е уцелил филма. Препоръчвам го. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав сериал , хареса ми. Петте момичета всяка със своята индивидуалност, бяха доста забавни и задържащи вниманието. Всяка си имаше своята история и скелети в гардероба. Някои реални други  не толкова. Най луда беше героинята на Park Eun Bin, може би и ролята и беше най трудна.  Тя беше и душата на групата. Имаше различни романтични истории. Имаше и неща от които да се поучиш и замислиш. Гледайки една от друга , те се променяха и израстваха.  Най богатата от тях завиждаше на останалите за искрената им радост и живот.  И затова се отказа от работата си и реши да живее като обикновен човек с нормална работа. Най възрастната работеше за да се изучи и да плаща дълговете на семейството си. Нямаше време за игри както останалите три момичета.  Които пък изцяло се наслаждаваха на студентският си живот.  На тях не им се налагаше да работят за да се изучат.  Но въпреки техните различия и начин на живот , те успяваха да  седнат заедно на масата, да си споделят , да се радват, да правят планове, да се подкрепят.  Да преживяват  запомнящи се за цял живот приключения.  Следва втори сезон, да видим какво ги очаква. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

47 minutes ago, gig911 said:

Хубав сериал , хареса ми. Петте момичета всяка със своята индивидуалност, бяха доста забавни и задържащи вниманието. Всяка си имаше своята история и скелети в гардероба. Някои реални други  не толкова. Най луда беше героинята на Park Eun Bin, може би и ролята и беше най трудна.  Тя беше и душата на групата. Имаше различни романтични истории. Имаше и неща от които да се поучиш и замислиш. Гледайки една от друга , те се променяха и израстваха.  Най богатата от тях завиждаше на останалите за искрената им радост и живот.  И затова се отказа от работата си и реши да живее като обикновен човек с нормална работа. Най възрастната работеше за да се изучи и да плаща дълговете на семейството си. Нямаше време за игри както останалите три момичета.  Които пък изцяло се наслаждаваха на студентският си живот.  На тях не им се налагаше да работят за да се изучат.  Но въпреки техните различия и начин на живот , те успяваха да  седнат заедно на масата, да си споделят , да се радват, да правят планове, да се подкрепят.  Да преживяват  запомнящи се за цял живот приключения.  Следва втори сезон, да видим какво ги очаква. 

Вторият сезон е малко по-различен, най-вече като каст, и основната линия в историята. Но духът, посланията, любовта (че може ли без нея!), и най-вече музиката са страхотни!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още си чакам да направят 3ти сезон   и да попитам някой следи ли им  проектите на момичета понеже виждам Park Eun Bin  да се снима във сериали  ? За другите не знам помня че имаше и 2 певици в каста 

Редактирано от Garvana120
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...