Jump to content

Cinderella and the Four Knights (2016)


с кой от Принцовете предпочитате да завърши Пепеляшка  

134 гласа

  1. 1. с кой от Принцовете предпочитате да завърши Пепеляшка

    • Jung Il-Woo/ Kang Ji-Woon/ Лошото момче
      87
    • Ahn Jae-Hyeon/ Kang Hyun-Min / Плейбоя
      30
    • Lee Jung-Shin / Kang Seo-Woo / Певеца
      5
    • Choi Min / Lee Yoon-Sung / Секретаря
      12


Recommended Posts

Това с играта на семейство е най-слабата част. В японското, което си спомням бяха полубратя и осиновени всичките повечетео по-малки, а бащата умря още в началото. Държеше ги да си играят на семейство със завещанието си.

Тук тия са здрави и прави мъже.. втори - трети братчеди... а дядото се жени пак... какво семейство какви пет лева. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сакън, недей да ги сравняваш!

Онези бяха идиоти от класа. Голям смях падна с тях :)

Тези са корейски келеши и толкова.

 

Там тя дължеше пари и той й предложи сделка - плаща й дълговете и се женят, но чисто платонически. По-скоро искаше някой да обедини семейството. И после умря. Но семейството беше определено шантаво отвсякъде. И тя послужи като буфер между цялото идиотско кралство :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква "Пепеляшка и 4-те принца", това си е чисто "Снежанка и 4 джуджета" :D

 

П.П. Гаранция, че накрая ще излезе 4-тата внучка и ще се ожени за втория братовчед, който всъщност е осиновен (примерно) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова време не съм писала, но реших да поразмишлявам и аз на глас. Впечатленията ми от сериалчето са - забавен, интригуващ, наивен и разтоварващ. Грам не ме натоварва с нищо. Това за Пепеляшките е показател, явно в Корея е престижно да си бедна работлива Пепеляшка и да се издигнеш изведнъж като забършеш някой млад разглезен Принц. Може би това и им е идеала - нещо като нашите "Златки", може би. Та за съдържанието  - и мен ме дразни, че героинята е неустойчива - ту плаха и неуверена, ту смела и решителна. Вероятно това е резултат от младостта и ще преодолее с времето лашкането между полюсите. Това с братовчедите, не го схващам и все си мисля, че четвъртия Принц много се губи между тримата по-млади, безличен ми е. Говоря за секретаря - иначе няма кой да попълни четвъртата бройка. Моментът, в който бащата каза на Пепеляшка,

че не и е истински баща, го изиграха много слабо и фалшиво. Дали няма да се окаже, че той е истинския и баща, но старецът го е подкупил да каже друго, за да вкарат момичето в Небесната къща? Иначе, защо баща и чак сега ще разкрива нереалното си бащинството, странно е, че е мълчал досега, пък изведнъж си каза директно всичко, точно когато дядото пожела да приюти Пепеляшка.

 

Пепеляшка ми харесва - симпатична ми е, мила и сладка. Когато я наконтят е даже красива. Съперничката и ми е антипатична, и ми е странно какво се опитва, като се вре между двамата принца? Нали ги познава от деца, досега не са ли си изяснили отношенията. Много ми е странна, точно тя, и ме отблъсква с поведение и с визия. Ще ми се да покажат повече неща за миналото на това момиче, стои ми някак прикрита.

И един въпрос - нали бяха забранени срещите в Небесната къща? Нали уж решиха да спазват забраната? Е тогава защо във всяка една серия си се срещат? Непрекъснато някой от принцовете си е увил ръцете около Пепеляшка, непрекъснато и се умилква, и т.н. Създава се интимност между тях, ходят на вечеря, разхождат се по двойки, пък после не се срещали....аз това не го разбирам. За мен тази забрана вече поне 10 пъти я нарушиха. Не трябваше ли стареца да ги изгони при нарушение? Много фалшиво се получи. Лично мнение.

ПП. Това, че героите спят с дрехите и се къпят с тях и мен ме дразни, но отдавна спрях да се шокирам. Явно цензурата в Корея е много силна, щом налага дори интимни сцени да се снимат с дрехи. Подозирам, че всчико е според възрастта на зрителската аудитория. Това е младежки сериал - следователно трябва да спазват благоприличие, ако искат да се излъчва. Помислете си колко много драми са показвали събуждане на влюбените птички след прекарана нощ заедно, при което те са облечени в леглото? Чудя се само как още не са измислили и бебетата да се раждат с дрешки.  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Права си aria, всичко си е точно така както си го описала, казусът на Пепеляшка е много странен, когато дядото постави условието да няма срещи, всъщност той ги постави в позиция постоянно да се срещат, живеейки врата срещу врата.

Това е тъпото на цялата ситуация, какво друго ще правят там освен ежедневно да се срещат ?, пък и макар да не е като гаджета, близост ще има и то с трима непознати за нея младежи, което е смешно /а иначе я къпят с анцунга?/, /самото нейно присъствие става излишно така/, тя каква им се явява на тях - ментор, момиче под наем, приятелка под наем или надзирателка, това е глупавото и недомисленото в случая.

Единият по инерция реши да пофлиртува, а другия да си изкара недоволството отгоре и без да има вина момичето.

Ама защо питам аз, тя нали е свободолюбивата Пепеляшка и ако в първа серия нарече планът на дядото глупост, цитира Сун Дзъ и го отразя за има няма 5 мин, епизод по-късно стана по-тиха от водата, че и взе да изпълнява плиткия план "Ела да вечеряме/закусваме".

Според мен дори и при този сюжет - четирима принца и Пепеляшка всъщност си има потенциал, но при сегашното развитие ще се получи не любимата ни корейска приказка в стил "Тайната градина", а просто к драма с ниско качество, защото някой не е помислил къде и как да вмъкне Пепеляшка в сюжета и каква точно роля да и отреди. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, всички за едно се хващаме - несъобразен сценарий. При мен е "семейството", при вас са "срещите". Според мен намекват, че тя е нещо като иконома, който свалиха от тавана в началото, понеже други права така и не й дадоха. От друга страна плейбоят подпомогна дядото да я вкара, като я обяви и за своя годеница. Проблемът е, че в крайна сметка нито я нарекоха иконом, нито годеница, а я дават просто платен "другар". 

 

Но най- би ме изкефило ако се окаже, че са платили на баща й да я изгони от вкъщи временно, и всъщност тя не е внучка на дядото и сестра на единия... хехе :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз продължавам да се чудя на моменти, но май ще е така до края, за да я обвържат емоционално в триъгълника, а не само фигуративно.

Май вярно ще се окаже предположението на maira, че дядката може да е платил на бащата на Пепеляшка да я изгони временно от вкъщи....

Секретарят и петата жена на дядото много странни погледи си размениха пред асансьора. 

Имат някаква връзка - любовници, майка и син, леля и племенник или просто знаят нещо един за друг ... С това намекване на петата жена, че на дядото му трябват не внуци, а син ...

Добре, че в тази серия сравнително малко показваха оная претенция бившата приятелка на най-големия внук, защото честно не я издържам все да ми се цупи на екрана. Точно такива - горките онеправдани женички, пък хитри като лисички, коварни като змиички и злобни като осички, само мътят водата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Секретарят и петата жена и на мен са ми подозрителни.

 

Струва ми се, че ще се окажат майка и син. А тя го е изоставила.

 

По въпроса дали главната няма да се окаже внучка/роднина на дядото...

 

Нали дадоха, че бащата на главната издирва някой си с фамилия Канг. Дали този някой не е биологичния баща или пък има някаква друга тайна около главната? Да е осиновена?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Каза се, че бащата на рицаря -хулиган се е опитал да убие майката. Явно са се карали за нещо двамата братя.

Защо ще катастрофират.

Имало е може би любовен триъгълник.

Не си спомням, но все ми се струва, че съм гледала вече сериал с такъв сценарий, накрая тя излиза законна внучка, а внукът всъщност не е истински внук...

Но какво е това раболепие на секретаря. А жената на дядото, го гледа така, сякаш е влюбена в него или й е син.

До колкото видях, я избягва. Или са решили да използват дядката. Но той не ми се вижда така лесно да й влезе в капана...

А и тя с нищо не го е провокирала все още.. :dunno:

И... на мен ми харесва трудолюбивата шивачка. Не е глезла.

Не знам защо плейбоят се прави на ощипан, страхува се от чувствата си към нея,

и е решил да използва Пепеляша. Не, че някой я харесва в момента, но живеейки заедно, постепенно ще се привържат.

Вие как мислите, че дядката не е проучил Пепеляша ли?

Точно той е заставил всички да я отритнат. 

 

 

Те такива най-различни мисли ми се въртят.

Сериалът  не е нищо особено. Мудничко и ГГ ми е антипатична, не знам защо...

Ще гледам все пак, водена от любопитвото, кой кой е всъщност... :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между многострадалната шивачка и плейбоят има някаква врътка в миналото. Не е само, че са приятели от детинство. Вече загатнаха, че нещо се е случило преди 10 години и след това той се е променил. Едва ли е само смъртта на баща му и изникналите братовчеди. Може и маминка да се е проявила като типичната корейска родителка неодобряваща приятелката на отрочето си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Определено е имало нещо между шивачката и плейбоя и то е било сериозно, иначе няма смисъл в това тя да предявява такива сериозни претенции и да се цупи, все едно той й е длъжен за нещо или е останала недоразбрана от него. Нали брата-хулиган му каза, че явно все още я смята за своя жена, щом ревнува и се я дразни като се преструва на сгоден с Пепеляшка. Ами в случая със сляпата среща на плейбоя, когато награби шивачката и я целуна ... и продължи да я целува даже след като мадамата беше вече излязла от ресторанта, а после беше като зашеметен, че даже вкъщи си и спомняше за целувката. И как подскочи като ощипан, когато Пепеляшка му каза, че сигурно харесва шивачката, щом се държи така преднамерено обидно с нея. Нищо чудно майка му да я е подкупила като е платила образованието й за шивачка и нашия да се е надрунзил, щото се е привързал към нея, а тя го напуска, предпочитайки образованието си. Нали изцепи, че ако проявиш чувства се привързваш, а привържеш ли се, те напускат.

Не ми се вързват обаче в тази любовна история годините на плейбоя. Ако е на 20 години - каква любов е имал с шивачката на 10 години. Ако е към 30 - тогава става. Тъкмо се е бил върнал от Америката, където го е бил пратил дядката, среща другарчето си от детските години - дъра-бъра и после нещата се оплитат и ... има обидени....

Бащата на Пепеляшка наистина търсеше някакъв мъж с фамилия Канг, но защо на снимката този човек го даваха облечен в екип на таекуондо ... точно както майката и Пепеляшка бяха в такива екипи в детските й спомени.

Не можах да разбера, на кого от тримата братовчеди бащата се е самоубил.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шивачката постоянно ми изглежа с пълна уста. Струва ми се че като са и правили V-операцията на челюстта, са и прецакали някакви мускули на бузите и те се скъсяват неправилно сега, все едно постоянно дъвче нещо.

 

Иначе сериалът май ми доскуча. Защо тряба да ги харесвам тия всичките - вече забравих. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А-а-а тоя дето по думите на сина му певеца, все му било мъчно и прекарал живота си криейки се от жените на дядката.

На шивачката бузите (скулите) вярно изглеждат все едно едно е хамстер, който се е запасил с плюскане и си го е складирал там.

Току-що проверих в резюмето на рускините за възраста на братовчедите. Там ги дават, че са съответно на 20, 18 и 17 години, но според мен има някаква грешка. Те нито изглеждат толкова млади, нито пък последните двама ходят на училище.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя и Пешка стара мома, пък докато стана докторка, ученичка все го раздаваше, така че на колко изглеждат не е критерий.

 

Многострадалното змийче и аз го не трая. Не ми се вярва плейбоят да страни от нея по нареждане.По-вероятно е между  родителите им да е имало любовна афера и след като е разбрал да я е отсвирил, защото ясно, че си пада по нея, но се сили да я наранява. Едва ли е и от ревност към брат'чеда,  който пък я следва сляпо. като пале.За да стане женомелачка явно и тя има вина, вървяла ще е по гайдата на някой срещу него или е взела страна.

Явно всичко се базира на минало бешало и на това разчитат да държат интереса, но както наливат от пусто в празно само, даже и с превъртане доскучава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това с любовната афера между родителите ми звучи логично, иначе защо плейбоя ще мрази толкоз майка си. Едва ли е, защото както казаха след смъртта на баща му рядко се е вясвала в къщи и той се хранел все сам. Можеше просто да е безразличен към нея, но той май й е ядосан за нещо на майката.

Ето 6-та серия с англ. суб

, а до довечера и рускините ще го пуснат по техните сайтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...