Jump to content

Recommended Posts

 

Явно на изток е често практикувано, момиче да се представя за момче, този сюжет го възприемат в много драми. Искам обаче да видя обратният вариант поне веднъж!

 

aria, има такъв сериал от 2012 година"Ma Boy", но не оправдава очакванията на всеки.

 

Може би затова по-предпочитани са жени правищи се на мъже.

MaBOy_BG_poster_version01.png
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм пробвах се да загледам това и наистина компанията е страшно симпатична. Само този елемент с евнусите го бях забравила. Сега най-сетне разбрах формите и символите на шапките им...

 

Те отде тръгват евнусите - от Китай или от Индия? И не ги ли слагат само в женския дворец, а на мъжете да прислужват жени? Леле, колко ненормални сме били хората...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм пробвах се да загледам това и наистина компанията е страшно симпатична. Само този елемент с евнусите го бях забравила. Сега най-сетне разбрах формите и символите на шапките им...

 

Те отде тръгват евнусите - от Китай или от Индия? И не ги ли слагат само в женския дворец, а на мъжете да прислужват жени? Леле, колко ненормални сме били хората...

 

Обратното, Майра, те почти не стъпват в женската част, а изпълняват всички функции по обгрижването на краля, дори охрана. И въпреки "недостатъка" си, са имали право да се женят и да живеят извън двореца.  :28558: Дори са осиновявали по-млади евнуси като свои деца.  Говоря за Чосонските евнуси, а не за "професията" им като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама далече съм от мисълта точно в Корея/Чосон да са изобретили евнусите :). Щом казвате древен Египет добре, аз неясно защо повече ги връзвам със средна Азия, и твърдо с харема, понеже иначе се обезсмислят. Тая глупост дето "хората без потомство били не искали власт"... е за някой, който не разбира от власт или не познава историята на някои от най-могъщите владетели. По-скоро си представям, че липсата на нагрят тестостерон е помагала за някои по - спокойни решения.

Добре, че сериалът е фантазе, че по спомен таз операция се прави рано, на деца... което би било непоносимо, аз и без това имам проблем да асимилирам отношенията между мъжете и евнусите в палата :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно взе да става 

доколкото аз разбрах от разговора между принца и нашия евнух при дървото, той е наясно, че евнухът е всъщност момиче.

Въобще си нямам на идея как би могла да завърши цялата история, имам предвид с щастлив край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 А бе,

 

защо мислите ги скопяват? Я ми разяснете...

Да служат, ама да не посягат на жени, по точно кралските ли?

 

 

 

Ама далече съм от мисълта точно в Корея/Чосон да са изобретили евнусите :). Щом казвате древен Египет добре, аз неясно защо повече ги връзвам със средна Азия, и твърдо с харема, понеже иначе се обезсмислят. Тая глупост дето хората без потомство били не искали власт ... е за някой, който не разбира от власт или не познава историятана някои от най-могъщите владетели. По-скоро си представям, че липсата на нагрят тестостерон е помагала за някои по - спокойни решения.

Добре, че сериалът е фантазе, че по-спомен таз операция се прави рано, на деца... което би било непоносимо, аз и без това имам проблем да асимилирам отношенията между мъжете и евнусите в палата :).

Бе и аз това питам?

Пък че е момиче, отдавна си изясниха. Не мисля принцът да е пасъл само трева досега... :28558:

Другия още щом я видя разбра, малко ли жени :28558: излъска... Лъскателя :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъ andi11, май тоя при дървото не беше принца. А втория главен... (Не ме питай как се казва...) Не знам принца наясно ли е... Не изглежда да е, те двамата първи главни нещо стоплят необичайно бавно дори за Чосон.

Чувала съм че по-скоро жените от харема се заглеждат по евнуси, но пък в Корея като прислужват на мъжете... Много ъъъъ самурайски ги докараха.... Оф не знам. Имам някакви проблеми да ае ориентирам кое е прието май

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъ andi11, май тоя при дървото не беше принца. А втория главен... (Не ме питай как се казва...)

Сериозно ли  :lol: абе, то и аз се зачудих как пък досега с нищо не показа, че знае, но хич не се учудвам, че не съм забелязала, сложат ли тези ленти на челата, още повече и шапка ако има, всички ми изглеждат еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

andi11,този при дървото си беше принца,и мисля че наистина не стопля ,че това е девойка.

От превюто за 4ти  ,май ще има ситуация в която да стане ясно че си е девойка.Явно по чосонско време са били по "непорочни",т.е стоплящи бавно,но точно за  един принц имайки предвид нравите и че са ги женели много рано

за  подсигуряване на династията  малко е измислено. :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко прочетох при рускините, че ако се следва в общи линии книгата, по която е сниман сериала, то в края ни чака

 

хепиенд, т.е. принца оставал жив, но повече подробности нямаше

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъъ кое дърво? Като доставяше писмото, и й набиха шамар и се утешаваше при дървото НЕ беше принца. А сина на Лошия, рисувача на леки жени... Той знае, че тя е жена още от преди май... И той й каза че няма да я пита...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега върнах наново да проверя, права е maira, наистина не е принца, а другия, само че и двамата са облечени в сиво, затова сме се объркали,значи той все още не знае, че е момиче, много бавно загрява този принц.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принцът още не е загрял, за разлика от внука на премиера. Но ми се върти една мисъл, че...

 

маскираният, който прати стрелата по време на празненството на премиера е внукът му. Имам чувството, че нещо не е съгласен с въжделенията на дядо си.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да ги познаеш тези корейци от какъв пол са...

 

Момчетата са по - изписани от момичетата. Погледнете онова, дето обича да виси от тавана. Ами то гримирано, фризирано, висят сладки кичурчета около ушетата, сумати спрей са употребили. Имам чувството, че ако го стисна, мляко ще пусне. А и явно е фен на Батман.

А девойчето? Ми то я има, я няма 40 кила с мокри дрехи и железни обувки. Плоско и отпред, и отзад. Някой някъде да забелязва извивка? Като си облече рокля да танцува и като си скри лицето, и принцът го обзеха едни съмнения и трепети Радини.

 

Офф темата, малко за смях...

Преди доста години се опитвах да зарибя една дружка с азиатско кино. Тя се опъва, опъва, но накрая клефна на Кървав понеделник. Около час след като започна да го гледа, кю - то ми замига: Йонче, извинявай, ама главният герой, този Фалкон, момче ли е или момиче! :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глейте ся, гардът е малък и на години. Ама я да му чуете гласа - как да го сбъркаш с женско, айде моля ви се!?

 

Пък девойката и тя каквато е невръстна, какви извивки, какви пет лева? Обаче като ми се мерне на екрана, и ми грее месечинка сякаш. Хич не ми пука останалото. 

 

Впрочем Бо Гом показва освен чар в нечовешки количества и характер. Огромен плюс от мен.

 

Изобщо, продължават да ме радват много всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, направо по Пепеляшкински го подкараха:

бал, танци(верно за зяпане само, но танци), влиза главната, всичко живо зяпва в захлас(и малко потрес) и като удари камбаната/свърши танца Пепеляшката хукна да бяга(като кокошката от петела, с повечко озъртане назад :P ), принца след нея, само стъклената обувчица липсваше, но няма проблем-поряза се и по дирята и раната търсещите я после да могат да я открият.

 

Сега сериозно, поддържащия състав, евнусите конкретно, продължава да ме радва. Дори превъртам по-мъничко докато стигна до сцени с тяхно участие :D . Всъщност онзи дето я наблюдаваше

докато се преоблича май разбра. Въпроса е дали ще каже на този на когото служи, ще я изнудва или ще я подкрепи.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E май то всички разбраха,само тоя принц  не стопля и не стопля,то ясно по онова време  влеченията

към млади момчета са били в реда на нещата,ама чак толкоз да не се усети  ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както пише speedy86 слънчицето като е на екрана ми е достатъчно, голяма сладурана, дано като порасне още да си остане такава забавна и красива по природа.., че като знам как почват да ги натискат агенции, фенове и прочие ПР-и да влизат в определени калъпи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E май то всички разбраха,само тоя принц  не стопля и не стопля,то ясно по онова време  влеченията

към млади момчета са били в реда на нещата,ама чак толкоз да не се усети  ..

 

Това точно е дупката в сериала. Ако беше истина- отдавна да го беше пробвал при това харесване.  :28558:Не е каквото да не са ни го показвали в един филм. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...