Jump to content

OST на азиатски сериали


Recommended Posts

Търсих известно време подобна тема тук из формуите, но понеже не открих, стартирам тази. :) Лично аз обожавам филмова музика... Дали става дума за песен, която ми напомня за даден сериал/филм, или просто страхотен инструментал няма значение. Откакто започнах с корейските сериали си правех странично колекция от песни, които ми бяха допаднали в процеса на гледане. Обикновено на даден сериал това са 1-2 песни максимум, но естествено има и такива, където си заслужава човек да дръпне целия саундтрак. За да не става темата бледо копие на "Да послушаме музика заедно" ще помоля да поместваме по-скоро директни препратки към mp3-файла или .rar архивите (а не просто клипчета от YouTube). Хост сайтове има много в момента, но аз лично бих препоръчал някой от следните: Google Drive, Dropbox или Mega.nz - тъй като имат най-добри изгледи да просъществуват и да запазят файловете активни. Друго нещо, за което не е лошо да се внимава, е качеството на файловете. Независимо от източника аз лично съм попадал на много mp3-файлове, които не отговарят на даденото качество - в повечето случаи при азиатските става дума за 320Кб/с. Принципно това е може би леко вманиачаване от моя страна, но като една песен ще ви заема 10 Мб място на твърдия диск, поне да е с качество отговарящо на този размер. В много от случаите хората просто са взимали песента от някъде и с програми или конвертори са "качвали" качеството от 128Кб/с до 320, което просто няма как да стане. :) Както и да е... Лично аз нещата, които планирам да кача, ще гарантирам за тях. (Най-лесният метод за "откриване" на некачествени файлове е малка програмка нар. Spek - http://spek.cc/ - с чиято помощ за секунди можете да видите спектралния анализ на дадения файл и да прецените дали е действително 320Кб/с или просто лош re-encode; за повече информация щракнете :click:). Въведението се проточи малко, за което се извинявам! :)

 

П.С. Горещо препоръчвам да използвате AdBlock, за да не ви смущават разни реклами и pop-up прозорци.

 

ВСИЧКО по долу е с 320kb/s битрейт. Където има нещо с по-ниско ще е споменато. :)

 

2000: :click:

All About Eve

Autumn in My Heart


2001: :click:

My Sassy Girl


2002: :click:

Romance

Successful Story Of A Bright Girl

Winter Sonata


2003: :click:

All In

Dae Jang Geum

Damo

Something About 1%

Stairway To Heaven

Summer Scent


2004: :click:

Mars

Full House

I'm Sorry, I Love You

Lovers in Paris

Love Story In Harvard

Terms Of Endearment

What Happened in Bali


2005: :click:

A Love To Kill // Vol.2 (128kb/s)

A Bittersweet Life

Green Rose

My Girl

My Lovely Sam Soon

Resurrection


2006: :click:

Couple Or Trouble

Dr. Gang

Hwang Jin Yi

Goong (Princess Hours)

Jumong

Spring Waltz Classic

The Snow Queen

Lovers // (192kb/s)

What's Up Fox (Foxy Lady)


2007: :click:

The 1st Shop of Coffee Prince

Dal Ja's Spring

Evasive Inquiry Agency

Time Between Dog and Wolf // (128kb/s)

Witch Yoo Hee

Thank You

The Legend (The Story of the First King's Four Gods)

Que Sera, Sera


2008: :click:

East of Eden

Hong Gil-Dong

Iljimae

Last Scandal

Painter of the Wind

Spotlight

Worlds Within

Yi San

You Are My Destiny


2009: :click:

Boys Before Flowers

Empress Chun Chu

Invincible Lee Pyung Kang

Janghwa Hongryeon

Iris (Original Sound Track Special Edition)

Shining Inheritance

Smile You

You're Beautiful

My Fair Lady (Take Care of the Young Lady)

Will It Snow For Christmas


2010: :click:

Chuno

Jejoongwon

Mischievous Kiss

My Girlfriend is a Gumiho

Oh! My Lady

Road No. 1

Secret Garden

Sungkyunkwan Scandal

The Fugitive Plan B

The Woman Who Still Wants To Marry


2011: :click:

Always

Can't Lose

Dream High

Heartstrings

The Greatest Love // (128kb/s)

49 Days

Paradise Ranch

Protect The Boss

The Princess' Man

City Hunter


2012: :click:

A Gentleman’s Dignity

Dream High 2

Faith

Ghost

Nice Guy

Rooftop Prince

The Moon Embracing The Sun

Dream High 2

Fashion King Special

Haeundae Lovers

I Do, I Do

I Need Romance 2012

The King 2 Hearts

The Thousandth Man

Wild Romance


2013: :click:

Master's Sun

9: Nine Time Travels

Empress Ki

I Hear Your Voice

Iris II

Miss Korea

That Winter, The Wind Blows

The Heirs

Reply 1994

You Who Came From The Stars (My Love from The Star)


2014: :click:

Angel Eyes

Cunning Single Lady

Bride Of The Century

Doctor Stranger

Emergency Couple

Fated to Love You

Healer

It's Okay, That's Love

Marriage, Not Dating

Pinocchio

Prime Minister And I

Yoona's Street


2015: :click:

Bubblegum

I Remember You

Kill Me, Heal Me

Oh My Ghost

Producer

Reply 1988

Rude Miss Young Ae SS14

School 2015 / Who Are You

She Was Pretty

Six Flying Dragons

The Producers Special Edition

Yong Pal


2016: :click:

38 Task Force

Age of Youth

Another Oh Hae Young

Beautiful Gong Shim

Beautiful Mind

Cheese in the Trap

Cinderella and Four Knights

Come Back Mister

Dear My Friends

Doctors

Drinking Solo

Descendants of the Sun

Entertainer

Fantastic

Five Children

Go Ho's Starry Night

Goodbye Mr. Black

Glamorous Temptation

Happy Home

Jackpot

Jealousy Incarnate

Let's Fight Ghost

Lucky Romance

Madam Antoine

Marriage Contract

Memory

Mirror of the Witch

Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

Moonlight Drawn By Clouds

Moorim School

Monster

Ms. Temper & Nam Jung Gi

My Wife's Having an Affair This Week

Neighborhood Hero

Neighborhood Lawyer Jo Derul Ho

Oh My Venus

On the Way to the Airport

One More Happy Ending

Pied Piper

Reply 1988

Second To Last Love

Shopping King Louie

Signal

The Flower in Prison

The Good Wife

The K2

Uncontrollably Fond

W

Woman with a Suitcase

Wanted

 

2017: :click:

Bad Thief, Good Thief

Blow Breeze

Bride of the Water God

Circle

Chicago Typewriter

Chief Kim

Defendant

Duel

Fight For My Way

Goblin

Hwarang

Introverted Boss

Lookout

Man To Man

Missing 9

My Only Love Song

My Secret Romance

Mystery Queen

Night Light

Oh My Geum Bi

Our Gab Soon

Perfect Wife

Queen for Seven Days

Radiant Office

Rebel: Thief Who Stole the People

Romantic Doctor Teacher Kim

Saimdang, Light's Diary

Secret Forest

Strong Woman Do Bong Soon

Suspicious Partner

The Best Hit

The Legend of the Blue Sea

The Liar and His Lover

Tomorrow With You

Tunnel

Voice

Wednesday 3:30 PM

Whisper

Woman of Dignity

... и др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има две-три подобни теми - тук и тук. Темата тук е интересна с това, че е за директно сваляне на песните. По-скоро е за раздела на форума "На Източния Фронт". Аз лично слушам OST музиката в "youtube", защото песента е съчетана с видео от сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, едно е OST тема като цяло, друго е за емоционални песни от корейски драми :) Някои тук слушат повече японско (да не кажа никакво корейско)  :28558:

 

Erutan, преместих темата в раздел "Музикална сцена", защото, доколкото разбрах, не ти е идеята да се напълни с голи общи приказки ;) Ако си я предпочиташ на приказка, ще ти я върна обратно. И вече по темата:

 

Fish story - пилотното парче за слушане и директно теглене и целия саундтрак в РуТракер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Erutan, преместих темата в раздел "Музикална сцена", защото, доколкото разбрах, не ти е идеята да се напълни с голи общи приказки ;) Ако си я предпочиташ на приказка, ще ти я върна обратно. И вече по темата:

Да. Мерси, че си я преместила на правилното място. Едва сега загрях, че в "Музикална сцена" има и обща секция, а не само разделените по държави подтеми. Определено тук е правилното място! :)

Има две-три подобни теми - тук и тук. Темата тук е интересна с това, че е за директно сваляне на песните. По-скоро е за раздела на форума "На Източния Фронт". Аз лично слушам OST музиката в "youtube", защото песента е съчетана с видео от сериала.

Втората тема е сходна с тази тук, но ще се опитам с времето да направя тази по-актуална и по-пълна. От първата тема мога да взема топ-сериалите и да им кача музиката да я има... Ще видим докъде ще ми стигне меракът. :lol: Но както съм споменал и по-горе ОБОЖАВАМ филмова музика, понеже често откривам страхотни песни. Така че като имам време ще добавям още неща тук!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1  :yes:  към феновете на филмова музика . Точно заради невероятните ОСТ -та се научих да ги търся и да  свалям , къде отделни парчета , къде почти целите. Винаги са ми под ръка - на телефона. Мога да си озвуча теоретичен път от Бургас до Видин и  обратно / може би с малко повторение/. Не мога да преценя дали сайтовете , от където си ги дърпам са с въпросното високо  качество , за което коментира Erutan , но поне на мен ми върши чудесна работа : 

Ползвам този сайт и този сайт.  

Основно от втория съм си извадила хитовите песни на почти всички сериали , които искам.  Като например : 

 - chuno_ost , -уникален саундтрак от музикална гледна точка . Просто е невероятен! Като самият сериал...

 Такъв сполучлив стилов миш-маш за първи път чувам на едно място  в  парчето Change .(  или 6-то под ред в списъка на ОСТ-то от първия линк) 

Обикновенно първия сайт ползвам , ако знам коя е конкретната песен , а втория , когато не знам имена - вадя цялото ОСТ и прослушвам наред.

 Сигурна съм , че всички знаят как става търсенето и тегленето, но за всеки случай -

в редът "Търси "  пиша името на сериала +ОСТ и сайтът ми изплюва всички налични записи. .Прослушвам си ги и си дърпам , което искам , като натисна стрелкичката с надпис върху нея мр3 .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има две-три подобни теми - тук и тук. Темата тук е интересна с това, че е за директно сваляне на песните. По-скоро е за раздела на форума "На Източния Фронт". Аз лично слушам OST музиката в "youtube", защото песента е съчетана с видео от сериала.

 

От първата тема почти всички от топ гласуваните са качени вече по-горе. :beer:  Идните седмици ще ударя и тези на по-известните сериали от последните 5-6 години. Потривам доволно пръсти като знам колко готина музичка има из тези заглавия. :tongue:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

давам предложения  за 49 days и The Princess Man :icon_sunny:

 

Привет! От доста време не съм обновявал нещата тук, но откровено явно надцених интереса към този род музика и някакси загубих инициатива да качвам още заглавия. Мерси за препоръките! Дръпнах ги току-що... :up:  Ще доложа като ги чуя.

 

/От 49 Days OST само J-Symphony - My Heart Was One си я оставих за колекцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за линковете, сега ще си допълня листите с всички мелодии, защото на някои имах предимно основните

 

на Painter of the Wind също ми е любима музиката :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейтнах горната листа със заглавията от 2016. Понеже ме домързя да пускам линк за всеки файл по отделно съм дал директна връзка към папката. От там всеки да си търси и сваля. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че темата е страхотна. Не знаех, че я има въобще. И аз обожавам филмовата музика, благодарение на нея човек може да си открие някоя нова групичка или песен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...