Jump to content

Kim Yuna (Ким Йон А)


Recommended Posts

Егати, някой да ме ощипе!

Сега си припомних защо НЕ ОБИЧАМ спорт, в който всичко се решава от съдии! Това си плаче за бой! Как можаха да дадат златото на рускинята, която имаше неточности?!?! А на нашето момиче такава смешна оценка?! Това си е подигравка, не ги е срам!

Нямам думи!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждали сме го този номер и преди, но явно продължават с него. Супер дразнещо!

 Както и да е, всички знаем кой беше най-добър.

Радвам се, че тази вечер видях страхотни волни програми от нея и Мао.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си намеря място от яд. Такова страхотно представяне на нашето момиче,без грешка,колебание и с по ниска оценка от рускинята на която предварително и сложиха абсолютно нереален резултат. Това е пладнешки обир и цял свят го видя. Срам за Русия. Това ли е начина да имате шампиони. Засрамете се. Дано не се откаже и както казва Укио в Пьонгчан си вземе полагаемото злато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Игра прекрасно. Жалко. Руските състезатели винаги са толерирани в спортове, където оценяват съдиите, като фигурно пързаляне и художествена гимнастика. Случвало се е дори съдиите да им дават най-висока оценка, а публиката ги освирква. На една от последните олимпиади имаше скандал със златния медал на руснаците при спортните двойки. Сега обаче са домакини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пореден път това беше пример, че страната домакин дава най-високи оценки на своите участници. Рускинята беше супер безлична, изобщо не предполагах, че ще се гласи за медал, най-вече играта не й беше чиста, стъпи на два крака при едно от презимяванията и нито имаше сложни съчетания, нито нищо особено като цяло, 15-годишното рускинче беше с по-напреднала хореография от нея. Кореайката получи толкова смешна оценка, че направо ми идеше да се разплача, оная кранта Каролина получи по-висок резултат, просто не мога да си намеря място от яд. А още в началото докато танцуваха 3та група коментатора каза, че най-силното представление е на японката. Единствена направи 3аксел и беше толкова изящна, повече от перфектна. Нарочно я орязаха на кратката с това глупаво 16то място. Тези игри бяха пълен ужас, повече от нагласена работа!!!!!!! :nunchako: :nunchako: :nunchako: :nunchako:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една от причините да мразя спортната и художествената гимнастики и фигурното пързаляне и да не ги наричам спортове е, че при тях е невъзможно обективно оценяване според някакво точно измеримо, неоспоримо и неизменимо постижение. Тук всичко зависи от субективното решение на хора, което прави невъзможно справедливото оценяване. Подариха златния медал на рускиня-това си беше ясно поначало, само не знаеха коя ще е тя. Е, следващата Олимпиада е в Корея-дано Йон А се завърне за нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също го гледах и направо не можах да повярвам колко явно направиха всичко. Йон А беше най-красивата, най-изящната и най-безгрешната от всички които участваха, беше направо нечовешки перфектна. Жалко ...много жалко, станахме свидетели как един толкова красив спорт се опорочава и сякаш се върнах на олимпиадата в Гърция, когато нашият Йордан Йовчев беше подценен по същият начин заради гръцкия състезател. Възмутена и огорчена съм, както казва една моя приятелка. :mad2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С цялото ми уважение към труда и на двете, но дори американците в New York Times  много добре и обосновано обясняват оценките на двете момичета.

Снощи по Канал1 също чудесно и нагледно обясняваха разликите в елементите и как се оценяват съгласно разпоредбите на международната  федерация, които се отнасят за всички състезателки.

 

Що се отнася до това дали фигурното пързаляне е спорт и сравняването му с балета, мога само да напомня Варненският балетен конкурс /състезанние/. Мисля, че ние хората всичко превръщаме в състезание, съревнование и други подобни.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С цялото ми уважение към труда и на двете, но дори американците в New York Times  много добре и обосновано обясняват оценките на двете момичета.

Снощи по Канал1 също чудесно и нагледно обясняваха разликите в елементите и как се оценяват съгласно разпоредбите на международната  федерация, които се отнасят за всички състезателки.

 

Що се отнася до това дали фигурното пързаляне е спорт и сравняването му с балета, мога само да напомня Варненският балетен конкурс /състезанние/. Мисля, че ние хората всичко превръщаме в състезание, съревнование и други подобни.

Проблемът не е само в самите оценки, а в хората, които ги поставят. Защото тези оценки са плод на чисто лично човешко възприятие, а не на някаква невлияеща се от него система. Тоест оценките на рускинята, дори и съобразени с правилата, пак могат да бъдат направени достатъчно високи-та тя едва не мина рекорда на Йон А от предишната олимпиада, въпреки някои неточности в изпълнението. А това, че Йон А беше последна позволи да й нагласят оценките така, че да не надминават тези на рускинята-с малко, но достатъчно. Протестът е и за смяна на съдии в последния момент- и то такива, които очевидно ще подкрепят рускините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

    Тук не става въпрос за нагласяване, а за изпълнени елементи с по-висока стойност. Дори и да повлияе човешкият фактор относно артистичната част, то 3 точки преднина идват от комбинацията двоен-троен скок. Докато Йон А изпълни троен-двоен скок. Тук даже няма значение и вида на скоковете, самата комбинация носи допълнителен бонус. Да не говорим за комбинацията от 3 скока,  за която  е санкционирана за докосването на леда при презимяване на  третият скок. 

    Ние всички имаме предпочитания и любимци, но все пак  трябва да бъдем спортсмени и да признаем направеното от другите опоненти.  Според мен това е най-голямото достойнство, на което учи спорта, освен разбира се това да не се отказваме до последно.

 Извинавам се за дългият пост и ако съм досадила на някого.

   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

    Тук не става въпрос за нагласяване, а за изпълнени елементи с по-висока стойност. Дори и да повлияе човешкият фактор относно артистичната част, то 3 точки преднина идват от комбинацията двоен-троен скок. Докато Йон А изпълни троен-двоен скок. Тук даже няма значение и вида на скоковете, самата комбинация носи допълнителен бонус. Да не говорим за комбинацията от 3 скока,  за която  е санкционирана за докосването на леда при презимяване на  третият скок. 

    Ние всички имаме предпочитания и любимци, но все пак  трябва да бъдем спортсмени и да признаем направеното от другите опоненти.  Според мен това е най-голямото достойнство, на което учи спорта, освен разбира се това да не се отказваме до последно.

 Извинавам се за дългият пост и ако съм досадила на някого.

 

Ти си се решила да пишеш само за да ни вкараш в правия път, мисля. Чудесно, форумът спечели още един заклет фен, който престава да бъде от безучастно регистриралите се и минава в отбора на тези, които коментират и обсъждат активно. Голяма победа е това за Eastern Spirit.

 

Иначе една моя азиатска фантазия - Йон А и Мао Асада в изпълнение-дует на гала вечерта. Е, не стана, но кой знае за в бъдеще. Разбира се, компетентната медия изпълни своя професионален дълг и показа докрай ски-състезанието на живо, като пропусна изпълнението на Асада.

 

ПС: Все си мислех че няма да пиша в тази тема. Направо не мога да си го обясня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че писа и ни разясни, защо не са дали изпълнението на Мао (предполагам и това на Мачида). Тази фантазия съвсем не е безпочвена. Двете може да са съпернички, но са и приятелки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз благодаря за видеото. Радвам се че отношенията им са толкова добри. Нека Азия избухне отново в края на това десетилетие - 2018 и 2020, след 2008 : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още по въпроса за съдийството и "истинските" оценки.

http://www.thewire.com/culture/2014/03/ioc-printed-fake-quotes-kim-yu-na-praising-adelina-sotnikova/358956/#disqus_thread

Направете си труда да разгледате целия материал, особено анализа на фалшивия "анализ" "на Ню Йорк Таймс".

http://www.thewire.com/culture/2014/02/why-people-think-adelina-sotnikovas-figure-skating-gold-medal-was-rigged/358344/

http://www.thewire.com/culture/2014/02/whole-new-set-questions-about-adelina-sotnikovas-allegedly-rigged-gold-medal-win/358425/

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...