Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Beautiful Mind (뷰티풀 마인드)

 

Страна: Южна Корея 

Също така известен като: Dr. Frankenstein

Период на излъчване: 20 юни 2016 - 9 август 2016

Време на излъчване: Понеделник - Вторник  22:00

Жанр: Мистерия, Медицински

Канал: KBS2

Епизоди: 14

Режисьор: Mo Wan Il

 

Участват:

Jang Hyuk като Lee Young Oh

Park So Dam като Kye Jin Sung

Yoon Hyun Min като Hyun Suk Joo

Park Se Young като Kim Min Jae

Heo Joon Ho като Lee Keun Myung

Kim Jong Soo като Shin Dong Jae

Oh Jung Se като Kang Hyun Joon

Lee Jae Ryong като Chae Soon Ho

Ryu Seung Soo като Kim Myung Soo

Min Sung Wook като So Ji Yong

Kim Do Hyun като Kwon Duk Joong

Lee Sung Wook като Yoo Jang Bae

Jo Jae Wan като Oh Kyung Jin

Jung Moon Sung като Hwang Jung Hwan

Shim Yi Young като Kim Yoon Kyung

Jun Seong Woo като Hong Kyung Soo

Kim Hyung Kyu като Yang Sung Eun

Lee Shi Won като Lee Shi Hyun

Yun Je Wook като Song Ki Ho

Woo Jung Kook като Lee Kwang Bok

Ha Jae Suk като Jang Moon Kyung

Moo Ri Yoo като Lee Hae Joo

Jang Ki Yong като Nam Ho Young

Suh Joon Young

Jung Hee Tae като Park Soo Bum

Yoo Jae Myung като Noh Seung Chan

Yang Hee Myung като Detective

 

Резюме:  Болница „Хьонсонг“ е считана за едно от най-добрите лечебни заведения в Южна Корея, което разполага с модерно оборудване и екип от отлични професионалисти. Но няколко странни и загадъчни смъртни случая стават на нейна територия. Детектив Кье Джин Сонг (Пак Со Дам) възнамерява да изясни кой или какво стои зад тайнствените престъпления. Първи в полезрението й попада гениалният неврохирург, д-р И Йонг О (Чанг Хьок), който след претърпян в детството си инцидент, получава увреждане на част от предния лоб. В резултат на това, той е неспособен да изпита емпатия към някого и каквито и да е нормални човешки чувства и емоции. 

Драмата е инспирирана от прочутия роман на Мери Шели „Франкенщайн“ и ще представи една мистериозна история за „един убиец, един спасител, един преследвач и един преследван.“

 

Свали с български субтитри :subs: :click:  :click:

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

С български и английски субтитри :click:

С руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия доктори са вече "друга бира", дето си заслужава пиенето, в сравнение с оная, докарваща на бозица пак с доктори.

На руски онлайн, първите два епизода тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще е нещо от рода на Brain, но с криминални елементи. Дано само изтърпя главния.

 

Лавандула, двата сериала не са за сравнение. Едното ще е романтична история с лекарски уклон, а това медицински сериал с криминален уклон. Коренно различно, така че не ги сравнявай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чанг Хьок + драма ( а той най - ме кефи в драматичните си превъплъщения .Според мен ,там му е силата) .И като бонус -екстра , сериалът е медицински ...

Цоп и аз в групата , ама за сега ще се " окопая  и ще си трая" , да видя дали и кога ще успе д-р Ох ;)  :28558:  да ми наруши мълчанието . 

Лавандула , мерсаж за руския онлайн. :kissy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главната симпатична, но ... Рядко харесвам женските образи... Особено пък за полицайки... :28558:  :28558:  :28558:

Интересно замислено, но с тая полицейски изцепки ми се развалят настройките...

Бяха висша класа, с класния Чанг Хьок и докторската му роля, която не му се опира, е то е ясно защо...

Да ме извинят медиците, не мога да коментирам докторските им умения и компетентност.

Но сериалчето ми държи интереса и се надявам да е така до края му.

Очаквам. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересни първи епизоди. Напомня ми на Good Doctor (2013), само че тук героя на Чанг Хьок е няква смесица от тези двамата - гений темерут. 

good-doctor-joo-sang-wooks-hurtful-words

 

Изкефих се на бонуса - участието на Yoon Hyun Min.

  216010_133779_4901.jpg

Редактирано от mrnkaloto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е незаслужено пренебрегван, По принцип "корейски медицински сериал" е оксиморон-винаги вкарват мелодрама, която избутва всичко останало на заден план и накрая се получава типична посредствена сапунка (да не изброявам). Тук  нещата засега се държат от криминалната линия на сюжета, медицината не играе голяма роля. Ако задържат така до края -добре, ако не поредната лигаво-сълзлива-захаросана загуба на време (да не казвам като кои). И понеже стана дума, че и в двата сериала имаме гении, то поне героят на Чанг Хьок е "по-нормалният", "по-достоверният" гений. Героинята на ПШХ е толкова изсмукана от пръстите, че не може да бъде взета на сериозно (както и целия й сериал). Чакаме следващите серии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук има нещо друго, което АДСКИ ме дразни и ми разваля удоволствието от драмата /освен Чанг Хьок/.

А именно полицайката. Баси полицайката, честно. Не излиза от тази болница. Обикаля навсякъде, като че е шеф на болницата. Рови из документи, говори с всички наред, арестува без заповед и без да има право - само по симпатии и "18-то чувство". Като съм гледала каква мафия са им частните болници и ченге припарва там само с разрешение на министъра едва ли не, тук са го докарали толкова изсмукано, че няма накъде повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук има нещо друго, което АДСКИ ме дразни и ми разваля удоволствието от драмата /освен Чанг Хьок/.

А именно полицайката. Баси полицайката, честно. Не излиза от тази болница. Обикаля навсякъде, като че е шеф на болницата. Рови из документи, говори с всички наред, арестува без заповед и без да има право - само по симпатии и "18-то чувство". Като съм гледала каква мафия са им частните болници и ченге припарва там само с разрешение на министъра едва ли не, тук са го докарали толкова изсмукано, че няма накъде повече.

За това няма спор, но нали и Пак Со Дам трябва да изкара някой вон. Но е по-добре да се съсредоточи върху филмите или да иска по-свястно написани роли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, обаче... Когато цялата хубава идея бива развалена от някаква малоумна полицайка, обикаляща безцелно насам-натам, просто ти се убива удоволствието. В края на краищата, за да е наистина добър един сериал/филм, трябва да има някаква логическа обосновка. А този сериал по-фантастичен и от онези, дето се пътуват из времето. Само дето "фантастичният" елемент е в огромен минус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем - загадъчен медицински сериал (кеф!!!) срещу Чанг Хьок (блях!!!)...

Много сериозна дилема!

 

Това ще е нещо от рода на Brain, но с криминални елементи. Дано само изтърпя главния.

 

Лавандула, двата сериала не са за сравнение. Едното ще е романтична история с лекарски уклон, а това медицински сериал с криминален уклон. Коренно различно, така че не ги сравнявай.

 

Тук има нещо друго, което АДСКИ ме дразни и ми разваля удоволствието от драмата /освен Чанг Хьок/.

А именно полицайката. Баси полицайката, честно. Не излиза от тази болница. Обикаля навсякъде, като че е шеф на болницата. Рови из документи, говори с всички наред, арестува без заповед и без да има право - само по симпатии и "18-то чувство". Като съм гледала каква мафия са им частните болници и ченге припарва там само с разрешение на министъра едва ли не, тук са го докарали толкова изсмукано, че няма накъде повече.

 

Да, обаче... Когато цялата хубава идея бива развалена от някаква малоумна полицайка, обикаляща безцелно насам-натам, просто ти се убива удоволствието. В края на краищата, за да е наистина добър един сериал/филм, трябва да има някаква логическа обосновка. А този сериал по-фантастичен и от онези, дето се пътуват из времето. Само дето "фантастичният" елемент е в огромен минус.

 

И след всичкото това, други набедени в мазохизъм и идиотия на втори епизод в Uncontrollably Fond:282: 

 

цитат на Kiddo от днес в подчертания сериал :

 

"Моята най-лесна - на нито един от двамата не съм фен  :) Никакви разочарования, никакви драми... А като ви чета постовете, може и никакво гледане да не е  :D

Lawandula, започваш да приличаш на Дидо - тъпо ти е, безинтересно ти е, скучно ти е, ама гледаш и обсъждаш след всеки епизод. Сериозно, чудя ви се - как може да гледате нещо, което не ви харесва? Аз давам на сериал 3-4 серии максимум. Ако за това време не ме хване, край. Ама да го изгледам целия, въпреки че ми е тъп... Това си е мазохизъм и, честно казано, идиотия  :)"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това значи, че медицинската кримка надделя над Чанг Хьок :)

А и след началото на 5-ти епизод полицайката се взе в ръце. Само че след 6-ти окончателно спирам да го гледам.

И то, защото... Прекалено много ми дойде интригантщината в администрацията на болницата. Не че нещо, ама започнаха много изкуствено да ги нареждат нещата. И нелогично. И изобщо не видях нито веднъж някакви нормални отношения между двама души. И другото - този поглед на Чанг Хьок, който трябва да мине едва ли не за бездушен и безчувствен, е всичко друго, но не и такъв. Прилича ми на нещо между нещастна крава и психопат-социопат, но не и на гениален хирург, па било то и с диссоциално разстройство на личността.

Лавандула, аз давам на даден сериал 3-4 серии, а в случая 6. Но в никакъв случай няма да ме засечеш да гледам 2 месеца нещо и след всяка серия да обяснявам как ме дразнят клишетата, героите, актьорите и всичко. И все пак да продължавам да гледам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмата е съкратена на 14 епизода (предлогът- олимпийските игри).Жалко, но все пак върви  петиция против съкращаването. цък

Не погледнах рейтинга , но в сравнение с бозата по същото време, сигурно е зле.Нормално- нещо  смислено няма как  да има рейтинг при аджумите.Защо да си напрягат мозъците и да има битови злополуки, като могат да комбинират  правенето на кимчито с ПШХ-то без проблем и опасност от порязване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарязвам този сериал, уж се очаква да е по-умен от другия с ПШХ, а не им се получава. Нито рак, нито риба, само дразнещи претенции сериозен медицински сериал. "Докторите" поне си е откровена боза, мога да го понеса от време на време заради някои образи.

Може пък да съм типична аджума и да си търся оправдания, знам ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бива. :) Изгледах го по няколко епизода на сядене, пък и Чанг Хьок си ме изкефи. Той вече е толкова култов, че само присъствието му в сериала дига с 1 единица крайната оценка. 

 

Обаче имаше един проблем, който ме подразни. Сега, знам че това важи за повечето корейски сериали последните години, но все пак не мога да му свикна.  Това че сериалите се правят с някаква идея, колкото за първите няколко епизода и след това каквото стане и каквото дойде.  Няма някаква ясна идея какво искат да кажат на зрителите с този сериал, няма някакъв план... Създава се впечатление че сериалът изобщо не знае какво иска да бъде.  Дали ще развива криминална история в болница с убийства, конспирации и тайни изследвания? Дали ще е драма за мъж с психично разтройство и тайни от миналото или пък ще е невинна романтика между двама души идиоти. :)  Минава последователно от едното в другото, вкарват някакви хаотични идеи, трогателни моменти и медицински случки между епизодите.... и общо взето така си минава времето. Мен ако ме питат каква е идеята на този сериал и каква история искат да разкажат с него, каква е поуката - Еми не знам точно! :)

 

Освен това не прилича на Др.Хаус, както някъде се спекулираше. Няма нищо общо. Много прилича на Good Doctor, защото главният герой е подобен, с подобни проблеми и преживява някакво развитие заради жена. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дано, това ми хареса!   Добре обобщено. :icon_sunny:

Истината е в простичките неща, които пропускаме незаслужено докато търсим по-дълбок смисъл.    :yes:  :panda-145:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той си е дълбок смисълът. По тая  стълба нагоре, дето се втурваме да изкачваме, понякога на всяка цена, загубваме човешкото. Средата и общуването могат да нанесат по-голяма вреда и от ръката на неврохирурга върху човешкия мозък и психика.Та, като писах любов, думата я употребих като събирателно, а не за конкретната любов между двамата герои.

Харесах сериала, точно поради проблематиката, която разглежда. И да, може да е хаотичен, но този хаос е реален за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз много задълбах в това

Off Topic

дали той наистина е почнал да се променя заради любовта (нещо което не се доказа на скенера) или другият вариант е тя да се научи да го харесва такъв какъв е (което също си е вид втора поука). Обаче ясен отговор не ни дадоха май, оставиха го всеки да си го разбира както иска. Лекарите бяха категорични че това промяна няма. Дори главната цел на баща му е била да го научи да се държи като нормален човек....

Друго няма да пиша да не издам нещо. :)

 

Също бих добавил, че това е първият медицински сериал в който

 

 

 

 

Горките доктори така и не успя да спасят никой от критичните пациенти. Много ми се искаше като в другите медицински сериали, да успеят да му върнат пулса, сърцето пак да бие и такива работи. :)  Обаче така и не успяха. Първо беше онзи бащата на глухото момче. После така и не можаха да удържат на обещанието да се грижат за малкото момиче дето чакаше сърце (там на онази медицинската сестра дето умря). То умря също.  Накрая пак, главният обеща на онзи че ще му удължат живота, докато се роди бебето. За съжаление след много мъки пак нищо. :) Предполагам идеята е била,че пред статистиката и малките шансове, човека е безсилен. Не е много добре да се надяваш много много. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...