Jump to content

Въпроси относно манга/аниме


Color

Recommended Posts

Може и да ви се сторят глупави въпросите ми, но все пак ще ги задам.

 

От лични наблюдения, манга героите са с наполовина азиатски и наполовина европеидни черти -  дръпнати големи очи, прави тъмни коси, от там нататък носовете и устните, ръста им, приличат повече на европейци отколкото на азиатци.

Това очевидно е някаква наложена мярка, която не ми е съвсем ясна. Ако някой има тълкувание ще се радвам да разясни.

 

 

Другият ми въпрос е що за аниме е анимирана реална обстановка - дървета, птища, дори самите хора, като изключим лицата и детайлите.

В прав текст ще попитам - къде отиде изкуството, кефа да седнеш и да изцъкаш всеки детайл, да предадеш атмосферата и настроението, което изпитваш докато си го писал/измислял. Да, факт е, че компютрите замениха много от останалите технологии в наши дни но е повече от очевидно как са заснели дадена сцена, преработили са я съвсем малко и са я представили за лично творчество.

Наречете разбиранията ми остарели, аз се придържам към моливът и хартията, класическият начин на рисуване. Изобщо не твърдя, че хората, създали подобен вид филми не си разбират от работата или не са кадърни. Гледайки обаче една такава продукция не може да не видиш разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, в продукции, които наистина са създадени като изкуство - пълнометражни филми, а не сериалчета във формат 20 мин. епизода - не бих казала, че нещо е погрозняло ;) Всичките филми на Хосода например са издържани в най-добрите традиции на Гибли (макар той да не е от това студио). Окиура не остава по-назад. Докато мангата и сериалите най-често се правят "на кило", с притискащи крайни срокове, много по-нисък бюджет и много по-недоспали художници в екипа  :28558: Има и изключения разбира се, но не са често срещани.

 

Честно казано не разбирам какво европейско видя в устите на аниме героите  :28558: Ако поясниш какво според теб е "азиатска" уста или нос, може би ще разсееш съмненията ми ;) А за очите - в повечето азиатски страни (и не само там) големите очи се смятат за признак на красота. Нормално е художниците да рисуват това, което им с струва по-красиво. Ако се загледаш в западни анимационни продукции, ще видиш, че и там героите са достатъчно опулени ;)

 

Освен това не във всички анимета очите заемат половината лице ;) Този синдром е по-скоро някакво течение в шаржовата анимация. Ето ти един неопулен ;)

 

Light-and-Ryuk-light-yagami-1514308-500-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не разбирам какво европейско видя в устите на аниме героите  :28558: Ако поясниш какво според теб е "азиатска" уста или нос, може би ще разсееш съмненията ми ;) А за очите - в повечето азиатски страни (и не само там) големите очи се смятат за признак на красота. Нормално е художниците да рисуват това, което им с струва по-красиво. Ако се загледаш в западни анимационни продукции, ще видиш, че и там героите са достатъчно опулени ;)

 

Освен това не във всички анимета очите заемат половината лице ;) Този синдром е по-скоро някакво течение в шаржовата анимация. Ето ти един неопулен ;)

При азиатците очите са с по- силно изразено кладенче (вътрешното ъгълче) и външният клепач свършва до края на веждите, не при всички, но като цяло. Носа е по- широк в ноздрите и в самата си основа и устните са по- пълни. При европейците носът е тесен и дълъг (смятано от очите до горната устна). Някак си образът се деформира.

Е да, трябва да призная, че Риюк има забележителен нос :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...