Jump to content

Accuracy of Death | Sweet Rain (2008)


Recommended Posts

RZlvxf.jpg

Accuracy of Death

Държава : Япония
Година : 2008
Жанр : Драма
Участват: Takeshi Kaneshiro, Manami Konishi, Sumiko Fuji, Ken Mitsuishi, Takuya Ishida, Jun Murakami


Сюжет: Адаптиран по романа (бестселър) на Котаро Исака „Прецизността на Смъртта”. Чиба (Такеши Канеширо) се появява седем дни преди човек да умре. Неговата работа е да наблюдава съответният човек през тези седем дни, и да реши дали да го остави да умре ил да живее. Тъй като работата му приключва бързо, през свободното си време, той обича да се отдава на любимото си занимание , посещавайки магазини за продажба на дискове, той се наслаждава на „най-голямото” човешко творение, а именно музиката.

Той е....... „Жътвар” ( пратеник от отвъдното, който взима Душите на мъртвите). Днес, отново под дъжда, той чака. Неговата нова жертва е Казуе Фуджики, жена на 27 години, претърпяла веднъж опит за самоубийство. Тя работи в производствена компания, в отдела за оплаквания от клиенти. Изтощена след работния ден, тя се прибира, а в този дъждовен ден, докато слуша музика, я наблюдава Чиба.

Филмът е изключително стойностен. В него е заложена идеята за преплетените нишки на съдбата, където Смъртта има своята определена роля. Човекът като венец на творението смята, че държи живота в своите ръце, но съществува нещо отвъд неговата воля и съдба....

 

 


Свали с английски субтитри: :click:

 

С руски субтитри:   :click:

:essub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го изгледах снощи и мога да споделя, че е прекрасен. Вече разбирам какво му харесвате на този Такеши, а шинигамитата като цяло бяха невероянтни образи.

 

Явно японските богове на смъртта са доста любопитни образи. В този филм визирам конкретно сцената

 

когато умряха мафиотите. Как само си разменяха погледи. "Здрасти, колега. А, споко, е са моя ше се гътне."

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е подобие на "Град на Ангелите" с Мег Райян и Николас Кейдж ?

Май по- скоро ще прилича на " Да срешнеш Джо Блек" с Брад Пит........поне на мен така ми звучи.

Да, по-скоро на него някак напомня. :) Но определено сюжетът е самобитен по своему.

Много грациозно и забавно скроена история за ежедневието на шинигамитата, не знаех, че могат да бъдат толкова чаровни. :P

 

А и кой би предположил, че има кавалери между тях, които на всичкото отгоре са меломани и някак непринудено "невинни". :oops: :green:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го и това чудо, да си призная не ми се стори толкова велик. Приятен за гледане да, но не е от филмите които бих гледала втори път. И песа много ме нервише през цялото време .............поне едно "Баф" да казваше от време на време .

А то само гледа тъпо и вървят някви субтитри от доло уж то ги мисли или казва.

Иначе за главния герой не мога си кривя душицата играй го момчето.........по принцип съм му фенка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма ми харесва много и с удоволствие бих го гледал повече от един път. Ролята на музиката също ми харесва много, както си обичам много музиката. Като добавим забавните и философските моменти става едва ли не един от любимите ми филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър филм... и интересен от гледна точка на сюжета. Хареса ми. Красиви сцени, особено този дъжд, който би трябвало уж да придава мрачна атмосфера, напротив, създава уют. Филмът е изпипан отвсякъде, има някакво изящество, което му придава уникалност. Макар че историята се усеща и може да се предвиди(поне аз схванах картинката) пак ме държа пред екрана. Сякаш два часа не бях в реалността. Поусмихнах се и на ироничните моменти между шинигамитата. Направиха ми впечатление моментите,

 

когато се срещат в музикалния магазин и после когато ония гангстерите се трепаха, а те мирно си седяха и си чакаха развоя на нещата.И в двата случая се поздравиха като най- нормални колеги, които си вършат работата. То си е така де, ама не можах да не се усмихна при иронията в тези случаи.

 

Много голяма фенка съм на Такеши и съм изгледала повече от половината му филми, и макар че има много силни роли, тази ми допадна най- много от всички. Толкова очарователен и пленителен, че направо се размечтах да дойде и мен да ме вземе(бъзикам се, разбира се). Страшна харизма има тоя човек и в този филм му личи.

Допадна ми и Manami Konishi. Много нежна актриса, че и хубав глас има. Нейна е песента "Sunny Day" от филма:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го и това чудо, да си призная не ми се стори толкова велик. Приятен за гледане да, но не е от филмите които бих гледала втори път. И песа много ме нервише през цялото време .............поне едно "Баф" да казваше от време на време .

А то само гледа тъпо и вървят някви субтитри от доло уж то ги мисли или казва.

Иначе за главния герой не мога си кривя душицата играй го момчето.........по принцип съм му фенка.

Напълно съгласна :) не бих го гледала втори път, но не съжалявам, че му отделих време. Аз пък харесах кучето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си, че преди да го гледам филма навремето очаквах че ще е любовна история между ангела на смъртта и момичето. Според мен е трябвало да се обърне повече внимание на този аспект. Вторият сегмент, с гангстера и неговото младо протеже ми допадна, беше уместен като за дейността на Чиба. Третия нещо не успях да го впиша в цялостната идея на филма, не че беше лош, но някак пообърка сюжета за мен.

 

Не че нещо, но актрисата, която играе възрастната фризьорка, Сумико Фуджи, си е грациозна и красива жена, с някакво аристократично „самурайско“ излъчване и неостаряващ блясък в очите. Човек може само да си представи великолепието на нейната младост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Третия нещо не успях да го впиша в цялостната идея на филма, не че беше лош, но някак пообърка сюжета за мен.

 

Третия сегмент беше младото момиче от първия сегмент, но вече възрастна жена. Младото момче от втория сегмент й беше син.

 

 

Всъщност, филма не е нито Джо Блек, нито Град на ангелите, не е романтичен, но не е и мрачен. Заслужава си гледането заради общия замисъл на историята и приятната игра на Такеши.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...