Jump to content

Музикални награди и церемонии


Recommended Posts

Победителите от МАМА наградите.

▲ Song of the Year

- 2NE1, “I Am The Best”

 

▲ Album of the Year

- Super Junior, ‘Mr. Simple’

 

▲ Artist of the Year

- SNSD

 

▲ Best New Male Artist Award

 

Kim Ji Su

Boyfriend

N-Train

Huh Gak

B1A4

 

 

▲ Best New Female Artist Award

 

A Pink

Brave Girls

Jang Jae In

Han Groo

Dal Shabet

 

 

▲ Male Group Award

 

TVXQ

B2ST

Big Bang

Super Junior

2PM

 

 

▲ Female Group Award

 

Brown Eyed Girls

SNSD

KARA

2NE1

f(x)

 

 

▲ Male Singer Award

 

Kim Bum Soo

Kim Tae Woo

Kim Hyun Joong

Sung Si Kyung

Wheesung

 

 

▲ Best Female Singer Award (Solo)

 

Kim Wan Sun

G.NA

Baek Ji Young

IU

Seo In Young

 

 

▲ Best Dance Performance – Solo

 

Kim Hyun Joong – Breakdown

Jay Park – Abandoned

Jang Woo Hyuk – Time Is (L)over

HyunA – Bubble Pop!

G.NA – Black & White

 

 

▲ Best Dance Performance – Male Group

 

TVXQ – “Keep Your Head Down”

B2ST – “Fiction”

Big Bang – “Tonight”

Super Junior – “Mr. Simple”

MBLAQ – “Mona Lisa”

INFINITE – “Be Mine”

 

 

▲ Best Dance Performance – Female Group

 

2NE1 – “I Am The Best”

4minute – “Mirror Mirror”

miss A – “Goodbye Baby”

T-ara – “Roly-Poly”

SECRET – “Shy Boy”

SNSD – “The Boys”

 

 

▲ Best Vocal Performance – Solo

IU – “Good Day”

 

 

▲ Best Vocal Performance – Group

 

Davichi – “Don’t Say Goodbye”

SISTAR19 – “Ma Boy”

2AM – “You Who Wouldn’t Answer The Phone”

2NE1 – “Lonely”

4men – “Once While Living”

 

 

▲ Best Band Performance

CNBlue – “Intuition”

 

 

▲ Best Rap Performance

 

Leessang – “Turned Off The TV…”

Tablo – “Bad”

Mighty Mouth – “Tok Tok”

Clover – “La Vida Loca”

Simon D – “Cheerz”

 

 

▲ Best O.S.T.

 

Baek Ji Young – “That Woman” (Secret Garden O.S.T.)

IU – “Someday” (Dream High O.S.T.)

Lim Jae Bum – “Love” (City Hunter O.S.T.)

Taeyeon – “I Love You” (Athena O.S.T.)

Huh Gak – “Don’t Forget Me” (The Greatest Love O.S.T.)

 

==================

 

▲ Best Music Video

Big Bang – “Love Song”

 

==================

 

 

▲ Best Artist (China)

- Jane Zhang

 

▲ Hottest Asian Artist

- Koda Kumi

 

▲ Best Asian Artist

- Aziatix

 

▲ Best Asian Artist (Solo)

- Wei Chen

 

▲ Singapore’s Choice **Most Popular K-Pop Artist in Singapore**

- Super Junior

 

▲ Best Style in Music

- Seo In Young

 

▲ Mnet Specialized Award

- YB

 

Тази година наградите бяха сравнително по- интересни от тези през 2010.

Имаше разнообразие в номинираните, но еднообразие в победителите, няма как иначе, най- добрите отново доминират.

Примерно Шупър джуниър, където си бяха номинирани, спечелиха. Малко албум на годината не ме удовлетворява, защото един нефен колко песни може да изброи от този албум, освен Мистър Симпъл, разбира се ( то това даже и от обща култура се знае :lol: ), но пък точно на тази награда, бяха много емоционални, имаше много сълзи, така че бързо го преживах и им се радвах :)

От другото съм доволна, дори и фаворитите ми да не спечелиха навсякъде, всеки си е заслужил наградата.

И така стигаме до Песен на годината, 2NE1 си заявиха, че са най- добрите, макар че всеки ден гласувах и следях как се движат нещата, знам колко надолу в онлайн гласуването бяха :)

Най- голямото за мен разочарование беше Изпълнител на годината - SNSD, съжалявам, но не може тази награда да се даде на някой, който месец октомври издаде албум и все още промотира, а през останалите 9 месеца да е неактивен и никакъв да го няма на корейската сцена. Това е награда за изпълнител който има някакъв принос през цялата годината, не един месец. Според мен тази награда я заслужаваха ДБСК, които, с извинение, си спукаха задниците от работа цяла година или 2NE1, които вадиха хит след хит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много разочарование на MAMA 2011! Не ми се говори чак, на места бях изумена, чак се смях(ме) от скука и не професионализъм. Момент, и от не малкото гафове - да не забравя да спомена големият проблем с микрофоните и озвучаването на тези награди. И три необявени публично награди, а само представени с кратко клипче, по време на рекламите (кажи-речи)

Очаквах повечето недоразумения с наградите :lol: , но някои бяха пресилени и грозни, в онзи смисъл, за някои лайв изпълнения не бях подготвена, въобще :lol: .

 

Най- хубавото на вечерта бяха 2ne1, гордейте се фенове - единственото качествено изпълнение от любимите ни корейски звезди.

2nе1 - Lonely+ I am the best

 

Много жалко, наистина, защото настроението ми бе леко над минорно, въпреки хубавото и приятното присъствие на доста корейски звезди, в ролята на обявяващи на имената на победителите и на няколко не азиатски звезди и представянето им на сцена. Последните, визирам will.i.am и apl.de.ap от The Black Eyed Peas, и разбира се Snoop Dogg и Dr. Dre. Дано всички не са разочаровани, като мен..

 

п.с.Да благодаря истински на няколкото човека, с които гледахме наградите онлайн. Добре, че бяха те..за да забавлявам! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много далеч са вече от шоуто, което направиха през 2008. Тук просто беше предвидимо кой ще отнесе всяка награда. Да не говорим, че липсваха доста лица, които заслужаваха да са сред победителите. Не съм съгласна нито за Суджу за албум, нито за Соньошиде за артист на годината (какви артисти са те точно през 2011?!), 2не1 трябваше да ги бият и в двете категории, да не споменавам, че забравиха за Биг Банг, ДБСК, 2РМ... В категорията за група на годината пак Суджу, а те бяха доста слаби спрямо всички останали. Колкото и да обичам Бек Джи Йонг, АйЮ трябваше да вземе наградата за изпълнител при жените за тази година.

Шоуто имаше само едно две интересни представяния, а проблемите с микрофоните бяха голям минус за изпълненията на почти всички.

Ще видим какво ще се случи на трите останали шоута за годината...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютна смешка и резил със СНСД за артист на годината и Хюна за бест соло денс перформънс... Ако беше за най-разголен перформънс съм съгласна, иначе не!

Но някои и от самите номинации си бяха смешка.(като например Best Dance Performance – Male Group и Big Bang с “Tonight”)

Албум на годината - ... не мисля, че мистър Симпъл трябваше да спечели. Със сигурност за мен лично, това е един от най-слабите им албуми.

И още нещо. Много голямо разочарование бе за мен, че TVXQ не взеха нито една награда. Поне за изключително силният им танц трябваше да отнесат наградата, а не B2ST.

 

Като цяло, много лошо озвучаване, но пък сцената, декорите, мястото и публиката бяха на ниво!

Тази година ми хареса повече от миналата със сигурност, но се оляха с наградите изключително много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз разочарованието си... нямаше такава простотия :( То бива разпределение на наградите, ама те направо се оляха...

Ще ме прощават СуДжу, които по принцип харесвам донякъде, но албум на година?!? МОЛЯ?!? Аз ли бъркам или друга беше групата, която вадеше песен след песен, хит след хит, които правиха алл килл?! Да, за същата онази група говоря - 2НЕ1! Няма друг такъв албум, в който да има САМО и ЕДИНСТВЕНО ХИТОВЕ!

СНСД - артист на годината?! Е те тва е още по-голямо недоразумение... Ясно беше, че ще вземат женска група на годината, все пак имат СМ зад гърба си, но артист на годината?! Имаше много по-заслужили от тях... като отново най-правилният избор беше 2НЕ1!

Имаше и други леки недоразумения в наградите, но те са нищо в сравнение с горните два случая...

 

Самото шоу - на много ниско ниво... проблеми с микрофоните, фалшиви изпълнения... Добре, че бяха всичките гост звезди извън Азия, че да се вдигне малко нивото. И разбира се.... ЗВЕЗДИТЕ на вечерта - 2НЕ1. Брилянтно изпълнение! Който го може... си го може... Момичетата излязоха, пяха и разбиха! Показаха защо в YG фемили са най-завършените изпълнители! Това им изпълнение беше просто малко загатване към това, което ни очаква на фемили концерта! А то може да се определи с една дума - ШОУ!

 

И не мога да не спомена големите отсъстващи, които неимоверно биха вдигнали нивото... Big Bang, DBSK, SHINee, 2PM, T-ara... От друга страна... добре, че ги нямаше, за да не участват и те в това фиаско, наречено МАМА 2011...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък вече втора година се чудя, това корейски награди ли са, азиатски ли са? И защо, след като ги правят на различни места в Азия и канят някой и друг азиатски изпълнител, основно говорят на корейски? Само Сон Сънг Хон ги отсрами с английски. И Лан Лан. Вярно, че корейци ги организират, но ако ще са азиатски, да се съберат с други азиатски телевизии и да направят номинациите и събитието както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, хора, супер пиперливи сте!;)

Гледах и миналогодишните награди, кфгато имаше повече фалшиви изпълнения..

Не съм спец, изобщо, но много се забавлявах. Хубаво е да гледаш не като пристрастен, а само като любител.

Много ми хареса интерпретацията с пианото , също японката и китайката.

Е, жалко за Биг Бенг, но пък СуДжутата си заслужиха наградата в категорията и направиха подобаващо шоу!

Браво и за двете награди за Baek Ji Young! Песента от "Градината" я обожавам..!!!

Женските групички нито ги слушам, нито ги долюбвам, но тези, дето направиха шоу, съчетано с елементи от бойното изкуство и разните там ветрила също ми харесаха. Само едната, дето май си изтърва ветрило:). Е, бяха се постарали.

Не ги харесвам тези момчета, но това първото изпълнение беше страхотно!

http://www.youtube.com/watch?v=Pp7GxxlCrJI

 

И връчващите наградите бяха много добре подбрани!!! Повечето любимци..;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм гледала наградите и се радвам, заюото не ми ше правеше лайв стрийминг хейт...Толкова разочарована не съм била откакто СНСД взеха първия си Десанг и тогава беше просто от антипатия.

 

Наградите от 2008 няма да бъдат засенчени никога, ама никога, е само заради емоциите, но и заради качеството на изпълнителите, изпълненията и албумите онази година. Последните две фиаското е пълно, но тази година направо ми скриха шапката и недоумението е изписано в аурата ми даже.

 

Аз разбирам, че мнет се сдобриха с СМ, ама това не значи, че трябваше такъв минет да им врътнат (с огромно извинение за езика, ама то тия награди не заслужават културно отношение). Изпълнител на годината СНСД? Като ше го правите, да ги бяхте дали на Супер Джуниър тия награди...Те поне се размазаха тази година от бачкане по всички показатели, макар и изкарали най-слабия си албум от...ами по принцип. Защо на групата, която тази година в Корея е била активна един месец? Да бе, СМ ше се обидят, ама що да не покажат малко достойнство мнет?

 

Че и за женска група взеха? Ясно е, че БЕГ нямаше да се доредят, ама 2не1 този път заслужаваха тази награда по всеки показател, най-малкото корейските фенове ги видяха, че и не изкарах няква помия вместо песен примеена с псведорапиране и кофти хореография.

 

Хьона обичам много, ама най-добро соло? Че аз на токчета и с една текила за отскок ше изкарам 6 пъти по-секси и поне 4 пъти по-хореографиран танц...Тва, че мааше намазани с олио краци по сцената и си пъчеше задника във всички посоки цяла година не значи, че е танцувала...Още повече като я сложиш до Джей Парк, Джина или Ким, че даже и ветеранът У Хьок, който Кенди римейк да беше напраил, пак щеше да заслужава повече от нея...

 

За групата...Бийст с Фикшън? С танца, който хората нарекоха "Пишка ми се", с най-слабата им хореография? С Фикшън? Преживях безумната номинация на ББ и само тва щеше да е по-комично, ама...Исках да я спечелят моите хора, макар че Инфинит се доказаха като едни от най-добрите в танците, ама все пак...Уе-то беше с чуден танц. Даже Мини не успя да го съсипе.

 

За Мис А няя коментирам, слаа раота са женските, ама то от номинациите идва.

 

С цялото ми уважение към 2не1, но не заслужаваха наградата за най-добро вокално изпълнение, но пак не е толкоз трагедия.

 

Най-добро видео Love song? Моля ви се, всички обичаме черно бели ББ, ама чак пък толкова....

 

Изпълненията...Суджу бяха на ниво, макар и плейбекнати, останалите бяха с кофти микрофони, кофти сетинг и май с никакво желание XD

 

Ужас и половина, остава са и Голдън диска да се окъкат и смятай, макар че там само по номинациите ми стана зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те на 2NE1 тотално са объркали наградите, според мен. 2NE1 си бяха за "Artist of the Year" и "Female Group Award". А те какво - "Song of the Year", това ме изуми донякъде, защото през годината имаше песни с доста по-добро представяне в дигиталните класации. Втората награда обаче ме изуми тотално - "Best Vocal Performance – Group" :lol:, не виждам как може да спечелят тази награда пред Davichi, 2AM и 4men.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се оплача за друга награда

:lol: Защо CN Blue спечелиха най-добра група??? Много ги обичам момчетата, но FT island заслужаваха повече наградата. Изкараха два мини-албума, един пълен японски и няколко японски сингъла за една година. Направиха 3 турнета - Японско, Корейско и Азиатско.... Не знам може би фенщината в мен надделява :lol:

 

Първо гледах на живо наградите но щом чух - Хюна най-добро соло изпълнение - се прекръстих 3 пъти и ги спрях :lol: :lol:

Сега ако СНСД оберат и Голдън Диск наградите вече ще се откажа да гледам всякакви награди. :lol:

 

Най-доволна съм от хип-хоп наградата май.... само там уцелиха без грешка :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ръка на сърцето си признавам, че се отказах да гледам наградите, още преди да започна, особено след като видях кои са победителите. Абсолютно съм съгласна с всички мнения написани по-горе относно победителите, аз също не съм доволна от така разпределените награди. Аrtist Of The Year - SNSD?? :282: . Другото, с което не мога да се съглася, въпреки фенщината ми, е че "Love Song" бе избрано за видео на годината. :slap: Това някакъв вид "утешителна награда" ли беше?! Понеже ги лишиха от Male Group Award, та да им дадат една, да не е без хич... Видеото на BEG - Sixth Sense бе много по-добро според мен. И друго, Best Rap Performance, не че не харесвам LeeSsang, но аз лично се надявах да е Tablo. Много силен самостоятелен аблум направи, да не говорим, че "Bad" е ужасно добро парче, което заслужаваше награда. Спокойно можеше да го номинират и за видео, и то е по-добро от Love Song. Как да е, това са си само мои размишления. И няма и да ги гледам тазгодишните МАМА, не си заслужава каточели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, колкото и да не са ми любими СуДжу, смятам, че наградите си ги заслужиха - първо, направиха доста седмици по първите места с Мр. Симпъл и другата песен, която я забравих :). Пуснаха и Супермен. В самия албум има доста слушаеми песни, макар че не успя да ме грабне. Освен това не беше мини като на 2не1, което предполагам, че е и причина да вземат албум на годината.

 

За СНСД не коментирам, яко парашутизъм са им наградите, ама щом МНЕТ са купили СМ, не ме учудва и на йота.

 

Пърформънсите не съм ги гледала всичките, но не смятам, че бяха лоши. И по-добри съм гледала (включае от 2не1), но ми беше кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Јас од скоро сум да речам “фан“ на к-поп и тоа пред се на СНСД така да не сум многу меродавен да зборувам за другите групи ама колку што знам гласањето беше отворено, на интернет и секој можеше да гласа СЕКОЈ ДЕН. Не ли мислите дека резултатите се според тоа кој колку фанови има во светот, па според тоа и таква распределба на наградите?! Признавам дека СНСД со новиот албум се активни само од крајот на Октомври ама мора да признаеме дека со The Boys направија голем бум и за кратко време ја освоија својата публика и ја проширија на нови фанови (ама си ги бранам оти многу си ги сакам :P ) Можда да одлучува специјално жири од експерти би било и поинаку ама пак горе-долу најпопуларните пак ќе ги земеа наградите. Како што можам да заклучам тоа се 2НЕ1, СНСД и Супер Џуниор :) Во право сум? :lol:

 

--------------------

 

Сега го гледав и спотот за I'm the best на 2НЕ1 и морам да признаам не се лоши, нешто како Lordi од Финска, да ги слушаш, да не ги гледаш. Малце ми се екстремни во стилот ама ок се. Можда ќе станам и нивни фан. Засега СНСД фајтинг!!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трите корейски телевизии направиха невероятни музикални церемонии тази година! :) За всички, които тепърва ще ги гледат, линкове има в даддиктс. Ако трябва да ги степенувам, KBS ме спечелиха с изключително разнообразните си стилове и версии на песни и жанрове, плюс факта, че повечето, ако не е и всички, (изглежда) пееха на живо или поне песните си личеше, че бяха различни от популярното запис изпълнение. В добавка представиха някои корейски (че и руски) стари хитове, изпълнени от настоящи звезди.

Хьорин направо скри шапката на всички...

http://www.youtube.com/watch?v=4qhwo9_E3t4

 

След това идват SBS, които имаха някои изненадващи и много приятни комбинации, но бяха наблегнали на американските хитове,

http://www.youtube.com/watch?v=yvx56uxKHWs

и накрая МВС и то най-вече заради някои проблеми със звука, макар че по отношение на мащабност определено те обират точките.

Липсваха ми някои OST хитове, на които трябваше да обърнат малко внимание поне, както и две групи, които не видях - Big Bang и JYJ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недоразуменията и смехът към организаторите продължават!

И 26-те Golden Disk Awards бяха раздадени. Ако не знаете, това са "корейските" Грами-та, или поне така някога ги наричаха. Баста на миналото време, аз не живея в миналото, но все пак излагация си е, първо да правиш шоу и да раздаваш корейски награди в Япония, второ да "натириш" един процент от номинираните си артисти и всички налични да ги наградиш, по заслуги и не такива, и трето да чакаш да удариш кьоравото с цената да изпразниш касичките и кредитните карти на феновете, с цените на билетите и полета до страната на Изгряващото слънце. Най-смешното е да липсват основните групи от 3-те най-големи компании на тези награди. Абе..смях да има!!!

 

Хайде на топлите наградени. От мен, честито на заслужилите!

 

Най - голямата награда: Disk Daesang - Super Junior

 

493728856.jpg

В малко по-малката категория:

Disk Bonsang:

f(x)

INFINITE

MBLAQ

Jay Park

KARA

CNBLUE

B2ST

Super Junior

 

Rookie Award

B1A4

Dal Shabet

A Pink

 

Popularity Award

Super Junior

 

Hallyu Icon Award

INFINITE

Rainbow

 

Best Hallyu Star Award

KARA

 

MSN Japan Award

Super Junior

 

CeCi Award

B2ST

 

Golden Disk Producer Award

Hong Seung Sung (Cube Entertainment)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е интересно как се дават награди за продадени албуми без присъствието на JYP и YG. Да не говорим че горките JYJ пак бяха зачеркнати от списъка...

 

Аз само се чудя до коя дата се гледат продажбите, че дори и SNSD ги няма?(Пропускам нали въпроса за Wonder girls, 2PM, 2ne1 и т.н.)

 

И все пак като харесвам всички от получилите награди няма как да не се радвам за тях. Особено за наградата на MBLAQ. BLAQ Style си е супер албум и заслужава награда.

 

Утре ми е интересно за дигиталните продажби наградите как ще са.

 

Ако е имало луди корейци да си дават парите за самолетен билет и скъпия билет за самите награди евала на тия хора... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те не даваха ли и "Daesang" за най-добра песен, че гледам само за най-добър албум са дали?

 

Хубав въпрос, но и аз не видях да са дали. Disk Daesang е за албум да, а Digital Daesang малко препокрива първото, но се дава за дигитален албум на годината, както беше миналата година с "Can't Let You Go Even If I Die" (2AM).

 

"Хората" може да са преценили че тази година не е нужно да се връчва тази награда или просто не са си "харесали" песен на 2011г.... :lol:

 

Поправка: Digital Daesang ще връчат утре - 12.01. Гледах сайта на фестивала, дори има други лайв изпълнения предвидени за утре.

 

В номинациите няма нито Big Bang, DBSK, JYJ, T-ara, дори Ким Хьон Джун....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях чел преди някъде, че YG групи не присъстват на "Golden Disk Awards" от няколко години, явно някакъв спор има. Същото се отнася май за SM групите, които не са присъствали на "MAMA", но тази година са си оправили отношенията с M.net и бяха там. DBSK, JYJ нали имаха някакви проблеми и в съда? За T-ara и Davichi не съм изненадан, все пак са групи на M.net. Ким Хьон Джун е номиниран и нали е спечелил "Disk Bonsang"... мисля че не може и в двете категории да се номинира един артист, сигурно за да се избегне възможността една група да спечели 2-те "Daesang" награди. Disk Daesang и Digital Daesang не се припокриват. Едното е продажбите на албума на физически носител - CD/DVD, а другото е сваляне на отделни песни, рингтонове и т.н. срещу заплащане в определени интернет сайтове :). Друг е въпроса, че за определяне на победителя има някакъв % зрителски вот и "съдийска оценка" :D, като първото вероятно не е голям %, но за второто... сигурно около 20% е "съдийската оценка". Лично според мен "Digital" е по-важното, защото = повече пари :D. Някой беше направил грубо изчисление за печалбите на групите от продажби за 2010, ето го (Physical = продажба на албума на физически носител (CD/DVD) т.е. "disk"):

 

2010

-digital (top 200 songs only)

-physical (top 100 albums only)

 

 

 

1. SNSD

 

Digital: $5,564,000 (45.5%)

Physical: $6,652,000 (54.5%)

Total: $12,216,000 (100%)

 

 

 

2. 2AM

 

Digital: $8,304,000 (84%)

Physical: $1,600,000 (16%)

Total: $9,904,000 (100%)

 

 

 

3. 2NE1

 

Digital: $7,209,000 (81.3%)

Physical: $1,661,000 (18.7%)

Total: $8,870,000 (100%)

 

 

 

4. IU

 

Digital: $6,177,000 (95%)

Physical: $340,000 (5%)

Total: $6,517,000 (100%)

 

 

5. T-ara

 

Digital: $5,230,000 (90%)

Physical: $592,000 (10%)

Total: $5,822,000 (100%)

 

 

 

6. cn blue

 

Digital: $4,087,000 (73%)

Physical: $1,507,000 (27%)

Total: $5,594,000 (100%)

 

 

7. BEAST

 

Digital: $3,766,000 (68%)

Physical; $1,748,000 (32%)

Total: $5,514,000 (100%)

 

 

 

8. KARA

 

Digital: $2,709,000 (60.7%)

Physical: $1,754,000 (39.3%)

Total: $4,463,000 (100%)

 

 

 

9. 2PM

 

Digital: $2,671,000 (60%)

Physical: $2,671,000 (40%)

Total: $4,426,000 (100%)

 

 

 

10. miss A

 

Digital: $3,835,000 (93.9%)

Physical: $249,000 (6.01%)

Total: $4,084,000 (100%)

 

 

 

11. Super Junior

 

Digital: $852,000 (21%)

Physical: $3,185,000 (79%)

Total: $4,037,000 (100%)

 

 

 

12. 4 Minute

 

Digital: $2,392,000 (91%)

Physical; $235,000 (9%)

Total: $2,627,000 (100%)

 

 

 

13. JYJ

 

Digital 0%

Physical 100%

Total: $2,590,000 (100%)

 

 

 

14. Secret

 

Digital: $2,396,000 (100%)

Physical: 0%

Total: $2,396,000 (100%)

 

 

 

15. Wonder Girls

 

Digital: $1,838,000 (86%)

Physical; $290,000 (14%)

Total: $2,128,000 (100%)

 

 

 

16. After School

 

Digital: $1,924,000 (92.3%)

Physical: $161,000 (7.7%)

Total: $2,085,000(100%)

 

 

 

17. TVXQ

 

Digital: 0%

Physical: $1,050,000

Total: $1,050,000

 

 

Not complete list.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...