Jump to content

Музикални награди и церемонии


Recommended Posts

На 29 на стадион Йойоги в Токио се връчиха “MTV WORLD STAGE VMAJ 2010″ наградите. Победителите в категориите са:

 

Best Male Video:

Shimizu Shota 「Utsukushii Hibi Yo」

 

Best Female Video:

Namie Amuro 「FAST CAR

 

Best Group Video:

Tohohshinki 「Share The World」

 

Best New Artist Video:

BIGBANG 「Gara Gara GO!!」

 

Best Video of the Year:

EXILE 「Futatsu no Kuchibiru」

 

Best Rock Video:

Superfly 「Dancing On The Fire」

 

Best Pop Video:

BIGBANG 「Koe wo Kikasete」

 

Best R&B Video:

Kato Miliya 「Aitai」

 

Best Hip Hop Video:

KREVA 「Shunkan speechless

 

Best Reggae Video:

HAN-KUN 「KEEP IT BLAZING」

 

Best Dance Video:

LADY GAGA 「Poker Face」

 

Best Video from a Film:

JUJU with JAY’ED 「Ashita ga kuru nara」 from 「April Bride」

 

Best Collaboration Video:

w-inds. × G-DRAGON(BIGBANG) 「Rain Is Fallin’」

 

Best Album of the Year:

EXILE 「Ai subeki Mirai e」

 

Best Karaokee! Song:

Kato Miliyah×Shimizu Shota 「Love Forever」

 

<Special Awards>

ASIA ICON AWARD:

EXILE

 

Best Director:

Kodama Yuichi

 

Личният ми коментар - корейците превземат много убедително Япония :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента дават тук http://www.allkpop.com/2010mama директно излъчване на наградите на Мнет в Макао.

 

П.С. Би трябвало и Теянг да има изпълнение скоро. Излъчването е с превъзходно качество.

Да не казвам колко се радвам на рекламите :)))).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се забавлявам изключително много с наградите..

 

Шоуто, което направиха Топ, Драгона и Тае бе невероятно <3333333333333

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно шоу и страхотни представяния на изпълнителите.

Честито на големите победитлки 2NE1 и на всички останали :bow:

Победителите :P

 

Artist of the Year

2AM

2NE1

2PM

miss A

SNSD

 

Album of the Year

2AM – Won’t Let You Go Even If I Die

2NE1 – To Anyone

BoA – Hurricane Venus

Super Junior – BONAMANA

Taeyang – SOLAR

 

Song of the Year

2AM – “Won’t Let You Go Even If I Die”

2NE1 – “Can’t Nobody”

2PM – “I’ll Be Back”

DJ Doc – “I’m This Kind of Person”

miss A – “Bad Girl Good Girl”

 

- – -

 

Female Rookie Award

G.NA

miss A

Nine Muses

Rainbow

SISTAR

 

Best Dance Performance – Male Group

2PM – “I’ll Be Back”

B2ST – “SHOCK”

MBLAQ – “Y”

SHINee – “Lucifer”

Super Junior – “Bonamana”

 

Best Asia New Artist

iMe

 

Best Digital Single

MC Mong – “Hurt to Death”

Monday Kiz – “Spread Away”

Park Bom – “You and I”

Supreme Team – “Then Then THen”

Jung Yeob – “Without You”

 

Best Asian Pop Artist

Perfume

 

Female Group Award

2NE1

4minute

KARA

T-ara

SNSD

 

Male Singer Award

PSY

Se7en

Rain

Taeyang

Wheesung

 

Best Rap Performance

DJ Doc – “I’m This Kind of Person”

Epik High – “Run”

Outsider – “Acquaintance”

UV – “Sorry I’m Not Cool”

Supreme Team – “Dang Dang Dang”

 

Best Vocal Performance – Solo

K. Will – “Miss Miss Miss”

Gummy – “Because You’re A Man”

Seo In Young – “You Write It As Love and Call It Pain”

Jung In – “Hate”

Wheesung – “I Thought of Marriage”

 

Best Asia Artist

Zhang Jie

 

Male Group Award

2AM

2PM

B2ST

MBLAQ

Super Junior

 

Best Dance Performance – Solo

Narsha – “Bbiri Bbabba”

Rain – “Love Song”

Lee Hyori – “Chitty Chitty Bang Bang”

Taeyang – “I’ll be There”

Hyuna – “Change”

 

Best Band Performance

CNBlue – “Love”

FT Island – “Love Love Love”

Hot Potato – “Confession”

Boohwal – “Love Is”

TransFixion – “The Shouts of Reds”

 

Best Dance Performance – Female Group

2NE1 – “Can’t Nobody”

4minute – “HUH!”

miss A – “Bad Girl Good Girl”

Secret – “Magic”

T-ara – “Bo Peep Bo Peep”

 

Best International Artist

Far East Movement

 

The Shilla Duty Free Asian Wave Award

2PM

4minute

CNBlue

KARA

SNSD

 

Best Music Video

2NE1 – “Can’t Nobody”

Epik High – “Run”

UV – “Sorry I Can’t Be Cool”

Ga-In – “Irreversible”

Taeyang – “I’ll Be There”

 

Female Singer Award

BoA

Gummy

Seo In Young

Son Dambi

Lee Hyori

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ме е яд ,че хванах последите 90 минути само. :mad2: Като се качи ще се гледа целия. Дано да е по-скоро.

Браво на 2NE1. То се очакваше да ги вземат, но пак браво. Изненади, като че ли нямаше. Жалко за PSY стисках му палци, но Тае все пак също заслужава.2PM-Best Dance Performance :28558: тук паднах от смях, но да не задълбавам.

Номинираните парчета за "песен на годината" ме втрещиха.Но все пак спечели парчето, за което и гласувах. Затова съм доволен тук.Честито на miss A. Две/дали не бяха и три/ награди, като за новаци е добре.

пп.Таймера,който тече в сайта им,някой знае ли за какво е? За повторение на наградите ли? :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Song of the year - good girl bad girl ... ......... Това беше изключително грешно! ..

 

2NE1 буквално ограбиха всичките награди, но си го заслужаваха девойките. Браво.

 

Не съм съгласна и относно наградата за албум на годината, но нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпълненията бяха страхотни!! Но малко корумпирани ми изглеждаха наградите <_< Печелеха само изпълнители и групи, които присъстваха на церемонията..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но малко корумпирани ми изглеждаха наградите <_< Печелеха само изпълнители и групи, които присъстваха на церемонията..

Добре казано и аз така мисля. Не съм съгласна с наградата за песен на годината :blink: много ми се искаше 2ам да я вземат, но уви...догодина. За 2пм се радвам, но сякаш годината им не беше толкова успешна колкото миналата и защо са ги номинирали с i'll be back , а не с without u не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година наградите просто са по сякаква критика. Като изключим тези на 2ne1...Песен на годината? Най-добър танц на група? Соло изпълнител? Соло танц? И още, и още....тия са теглили на принципа, който се падне...Потресена съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се ако вече е ставало въпрос,но имали откъде да го изтегля или поне онлайн

 

 

Вече може да се тегли..2010 МАМА AWARDS

 

И моето мнение - шоу имаше! Истинско, съвсем азиатско, но не по-малко атрактивнo от последните европейски MTV

награди в Мадрид. Е, нямаше Bon Jovi и Еva Longoria, но имаше какво да се види.

Кой е заслужил награда, няма да коментирам, харесаха ми наградите.

За мен най-добрите корейци в ред: Big Bang (G-Dragon, T.O.P, Taeyang), 2NE1, 2PM, Wonder Girls, miss A, Gummy feat Zhang Jie!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, то така, както излезе, наградите са на YG Family и JYP само. Не, че по някакъв начин ми пречи, просто ми е малко невълнуващо. И, да, можеше да се познае от това кой присъства, дали той ще вземе наградата (аз съм изгледала само половината концерт де, но засега никаква изненада).

 

2ПМ толкова ги дундуркат, щото направиха много продажби напоследък и трябва по някакъв начин да им ги отразят.

 

Виж на Miss A песента, която е взела наградата, не ми е много любима. Те самите като рукита на годината определено си заслужават наградата.

 

Онея азиатски "артистки", които взеха наградите за най-добра азиатска група или там к'вото беше, направо не мога да разбера за чий пърформваха - и 2-те групи бяха на плейбек, което е голяма срамотия на толкова големи награди. Виж, японките поне имаха собствено излъчване за разлика от китайските СНСД.

 

2ne1 направо взривиха сцената - и то с песни, от които вече ме болят ушите, пак успяха да направят невероятно шоу. От костюми до сценография и хореография и обратно всичко беше пипнато перфектно. За първи път Бом не ми изглеждаше като кръпка в групата и ми беше много симпатична :).

 

На 2ПМ пърформънсът също ми хареса - приятна концепция, макар че като изпълнение можеше и повече. Мис А ме изнервиха - 3 нелоши песни, от които в крайна сметка нищо не остана, тъй като бяха избрали най-постните откъси и от трите, да не говорим, че вече съм гледала подобен техен танц.

 

Биг бенг бяха готини, само че тук идва моментът да нахейтя тъпия режисьор, който уби най-ефектните моменти в изявата на Те Янг (той човекът к'ви ли не акробатики направи, а нищо не се видя). Топ влезе много ефектно и въобще концепцията с часовника беше супер. Джи Ди най ми хареса визуално тоя път, ама песента им с ТОП ми е супер безлична и ТОП ми е малко стресиращ с тая руса косица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече поуспокоена от яда, който изпитах...

 

На тая церемония толкова болезнено се виждаше липсана на артисти от SM, че чак ми нагарчаше....Светата троица не се събра, пък ги нямаше и DSP малко да поразхлабят нещата(ако не броимн на Рейнбоу за дебют номинацията). И се получи борба между двама от тримата най-големи, където малки компанийки едвам се бяха намъкнали в номинациите, какво да говорим за наградите. Може ли да имаме за артист на годината трима JYP като едните са руукита с ДВЕ песни и съмнителни изяви, SNSD които са бесни SM-ки и сто процента няма как да бъдат на церемонията, ако евентуално вземат наградата и 2ne1? И все пак не мисля, че 2ne1 заслужиха особено точно тази награда, не за друго, но усилията им, поне видимите за нас, са в три месеца от годината. Останалите се размазаха от промоции, песни, танци, кои сполучливи, кои не....Но цялата година беше основно под знака на SNSD и 2pm.

 

Shinee за мене са си недооценени, но както казах СМ нема на какво да се надяват тука.

 

Мнет за 4 поредна година цака Epik High,

Can't nobody далеч не е най-доброто изпълнение на девочките.

I'll be back ще ме извиняват много всички критици, мое съм пън, ама не съм идиот, е танц за детска вечеринка, не за награда. На Рейн няма даже да му е коментирам наградата, че той я получи от кумова срама, не щот си струваше любовната песен.

 

За ББ си казах, че ме разочароваха двете луди глави, ама ше ги видя нататък.

 

Някак си и досега наградите от 2008-а ми стоят като еталон за истинско шоу. тези бяха постни, пресилени, скучни, с лоши награди и едни и същи лица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и не разбрах, какво целяха с наградите тази година, като са ги нарекли азиатски? Сред номинираните нямаше други изпълнители, освен корейци. Похвално е намерението да се раздават отличия на източноазиатски певци и групи, но те трябва наистина да присъстват, поне в листите на претендентите. Прави сте по отношение на еднообразието в номинациите и победителите. И аз исках приз за Epik High. От друга страна, не видях и кулминационен момент, в който да се обръща внимание на някой заслужил ветеран, например (както беше миналата година).

Иначе, имаше блясък, стил и красота. И много филмови звезди. В някои отношения ми хареса повече, в други - не толкова.

От всичи женски групи, очаквано най-силно ме плениха Parfume. Триото е всеизвестно с префектния синхрон при поднасянето на песните си.

От момчешките - Big Bang. Те доказаха, че дори в намален състав, могат да очароват публиката (мисля, че странното при ТОП беше прическата, а не цвета на косата му).

Друга популярна японска група, Chemistry, също получи награда. Дуетът има дългогодишно сътрудничество с корейски изпълнители и закономерно присъстваше на голямото шоу.

Китайското участие беше представено много силно в лицето на Zhang Jie (победител от музикалното състезание My Show и заел 4о място на конкурса Super Boy). Песента, с която той се представи, е от новия му албум и се нарича It's Love. Страхотен дует направиха с Gummy!

 

Обърнахте ли внимание, къде се провеждаше събитието? Венецианският хотел в Макао беше част от снимачната площадка на БОФ миналата година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите отличници на 25th Golden Disk Awards!!!

bonsang.jpg

Иска ми се по-бързо да видя цялото шоу и да си кажа думата, но оставям, за сега, червения килим и наградените!

Една комапния..явно липсваше. Дано и на сцената да не е липсвала...както и факта, че който не получи на МАМА 2010 награда, тук се нагизди

с такава. Пито..платено!

Но..да си кажа много усмивки ми върнаха някои изпълнители и заслужено получават аплодисментите ми. На победителите, честито!!!

Digital Music Daesang

2AM

 

Disk Bonsang Daesang

SNSD

 

Digital Music Bonsang:

2AM (Can't Let You Go Even If I Die)

2am0.jpg

IU ft SeuLong (Nagging)

miss A (Bad Girl Good Girl)

missa.jpg

CNBLUE (I’m A Loner)

89005230.jpg

Lee Seung Gi (Love Taught Me To Drink)

lsg0.jpg

DISK Bonsang:

DJ DOC (I’m This Type of Person)

djdoc0.jpg

SHINee (Lucifer)

shineegw.jpg

SNSD (Oh)

sdsnx.jpg

Super Junior (BONAMANA)

99984501.jpg

BoA (Hurricane Venus)

boaf.jpg

Rookie Award:

BEAST (Shock of the New Era)

beastu.jpg

Secret (Secret Time)

secretdl.jpg

SISTAR (Push Push)

sistera.jpg

Cosmopolitan Rock Award:

FT Island (Beautiful Journey)

93689342.jpg

Hip Hop Award:

Supreme Team (Spin Off (Repackaged))

37932102.jpg

MSN Popularity Award:

Super Junior (Vol. 4 Bonamana)

sj1e.jpg

Produced Award:

Hong Seung Sung/Cube Entertainment (I Am Legend Part. 3)

CECI Magazine Popularity Award:

SNSD

SHINee

Lifetime Achievement Award:

Park Chun Seok (починал на 14-и март 2010)

 

 

Много, ама много сладури видях по червения килим и на награждаването, като почнеш от черните(и после бели) принцове Super Junior, (и най-вече Шиуон, който не го

видях накрая, защото зачезна за друг червен килим, постветен на сериала "Атина"), минеш през сивите гълъби Beast, сладките контета

Shinee, адски модните ми FT Island, та свърша чак със свежарките DJ DOC. Moмент, да не проспусна, как се зарадвах като видях личицето на Yoo Ah In!!!

yai1.jpg

Момичета..не ми се иска да ги почвам на вид....Но после ще ги коментирам, какви гласови възможности показаха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко скучно беше. Шоуто дойде най-вече от страна на Super Junior и модификация на "Sorry,sorry", Honki с хип-хоп групата, прекрасната бавна версия на Йонг Хуа от CNBlue на "I'm a loner", момичето, което харесва Ю А Ин (поразително чист глас има), както и Боа. Тази жена ме разби с представянето си - много добра комбинация от симбек и живо пеене, ясно беше, че при това подскачане ще е трудно да изкара всичко, но го направи така, че на нейното пеене да е чисто и ясно. Всички останали с тези мижави микрофончета бяха от зле по-зле. А, SISTAR също се справиха добре.

И продължавам да се чудя за SNSD... Ама така или иначе наградата се определя по количеството продажби, така че ...

И да, осезаемо липсваха и 2ne1, и Big Bang.

 

П.С. Защо баткото от Шайнитата се бе закотвил за този фотьойл???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...