Jump to content

Музикални награди и церемонии


Recommended Posts

Победителите от 21-те Сеулски Музикални награди:

 

Daesang Award

Super Junior

tumblr_ly1t7saGnf1qipl43o1_500.jpg

 

Best Album Award

IU

 

Digital Music Award

T-ara

 

Popularity Award

Lee Seung Gi

Girls' Generation

 

Rookie Award

B1A4

A-Pink

Boyfriend

 

Bonsang Award

Sistar

FT Island

Secret

4Minute

IU

B2ST

KARA

Miss A

T-ara

Girls' Generation

Lee Seung Gi

Super Junior

 

Best R&B Award

4Men

 

Best Hip Hop Award

Clover

 

Best OST Award

Baek Ji Young

 

Hallyu Award

KARA

 

Първо, много ми допадна червеният килим на тези награди. Въпреки студа, всички се бяха постарали и изглеждаха супер добре. Някои малко по-добре от други. Конкретно мацките от повечето групи... ми харесаха.

Но да се върна на наградите и наградените - Честито на победителите! Бих казала, че съм доволна от разпределението на наградите, защото знаех предварително кои групи нямат да присъстват, кои вървят в процентите напред, според гласуването и кои ще са евентуалните победители. Бих искала да изгледам и всички изпълнения и окончателно ще си кажа думата. Но на няколкото напълно заслужени Bonsang-а, силно честито! Визирам FT Island, Miss A, B2ST, Sistar, KARA, T-ara, Secret и IU! След избора на 10-те Bonsang-а, най-заслужилите определено са СуДжу. Колкото и да не понасям последния им албум, толкова щях да си изповръщам червата, ако бяха дали 3-ти поред Daesang на SNSD! Поне момчетата се размазаха с участия и яко потене, къде ли не тази година, и дано имат сили да продължават, пък дебре се съберат 2036г. всички заедно :lol: !

Най-смотаната и недоволна от към награди ми бе категорията Rookie Award, най-сигурната ми награда отиде правилно за Best OST Award! Най-щастлива бях за FT Island!!! Най-нещастна също бях, защото отново липсваха основни групи, допринесли за славата и размаха на тези награди!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

79653419.jpg

 

Best New Female Artist

 

AOA

SPICA

Ailee

JUNIEL

HELLOVENUS

 

Best New Male Artist

 

B.A.P

EXO-K

Busker Busker

Ulala Session

John Park

 

Best Female Artist

 

G.NA

GAIN

Baek Ji Young

BoA

IU

 

Best Male Artist

 

G-Dragon

K.Will

JYP

Se7en

PSY

 

Best Female Group

 

2NE1

Taetiseo (Girls′ Generation)

SISTAR

KARA

T-ara

 

Best Male Group

 

TVXQ

BEAST

Big Bang

Super Junior

Shinhwa

 

Best Collaboration Performance

 

Davichi & T-ara - We were in Love

JYP & GAIN - Someone Else

SKULL & HAHA - Busan Vacance

Trouble Maker - Trouble Maker

Huh Gak & Zia - I need you

 

Best OST

 

LYN - Back in Time (The Sun and the Moon)

Seo In Guk & Jung Eun Ji - All for You (Reply 1997)

Lee Jong Hyun - My Love (Gentlemen′s Dignity)

Tae Yeon - Missing You like Crazy (The King 2 Hearts)

Huh Gak - One Person (Big)

 

Best Music Video

 

GAIN - Bloom

NAUL - Memory of the Wind

Big Bang - Monster

PSY - Gangnam Style

INFINITE The Chaser

 

Best Rap Performance

 

Dynamic Duo - Without you

Leessang - Someday

Mighty Mouth - Bad Boy

Verbal Jint - You Deserve Better

Epik High - Up

 

Best Band Performance

 

10CM - Fine Thank You and You

CN Blue - Hey You

FT ISLAND - Severely

Nell - The Day Before

Busker Busker - Cherry Blossom Ending

 

Best Dance Performance - Solo

 

JYP - You′re the One

BoA - Only One

Seo In Young - Let′s Dance

PSY - Gangnam Style

HyunA - Ice Cream

 

Best Dance Performance - Male Group

 

B2ST - Beautiful Night

SHINEE - Sherlock

Super Junior - Sexy, Free & Single

MBLAQ - This is War

INFINITE - The Chaser

 

Best Dance Performance - Female Group

 

4Minute - Volume Up

f(x) - Electric Shock

miss A - Touch

Secret - Poison

SISTAR - Alone

 

Best Vocal Performance - Solo

 

K-Will - I need you

Baek Ji Young - Voice

IU - You and I

John Park - Falling

Huh Gak - The Person Who Once Loved Me

 

Best Vocal Performance - Group

 

2AM - I Wonder If You Hurt Like Me

Noel - I Miss You

Davichi - Will Think of You

URBAN ZAPAKA - I Hate You

4MEN - The Man, The Woman

 

Best Global Group - Female

 

2NE1

f(x)

Taetiseo (Girls′ Generation)

Wondergirls

KARA

 

Best Global Group-Male

 

CNBLUE

TVXQ

B2ST

Big Bang

Super Junior

 

Song of the Year

 

10cm - Fine Thank You and You

2AM - I Wonder If You Hurt Like Me

4minute - Volume Up

CN BLUE - Hey You

FT Island - Severely

f(x) - Electric Shock

K.Will - I Need You

miss A - Touch

Nell - The Day Before

Noel - I Miss You

Davichi - Will Think of You

Dynamic Duo - Without You

LeeSsang - Someday

Mighty Mouth - Bad Boy

JYP - You′re the One

Baek Ji Young - Voice

VerbalJint - You Deserve Better

Busker Busker - Cherry Blossom Ending

BoA - Only One

B2ST - Beautiful Night

SHINee - Sherlock

Seo In Young - Let′s Dance

Super Junior - Sexy, Free & Single

Secret - Poision

Psy - Gangnam Style

SISTAR - Alone

IU - You and I

Urban Zakapa - I Hate You

Epik High - Up

MBLAQ - This is War

Infinite - The Chaser

John Park - Falling

4Men - The Man, the Woman

Huh Gak - The Person Who Once Loved Me

Hyuna - Ice Cream

 

 

Artist of the Year

 

2NE1

AOA

B.A.P

EXO-K

G-Dragon

G.NA

K.Will

GAIN

TVXQ

JYP

Busker Busker

Baek Ji Young

BoA

BEAST

Big Bang

Se7en

Girls Generation-TTS

Super Junior

SPICA

Shinhwa

PSY

SISTAR

IU

Ailee

Ulala Session

John Park

JUNIEL

KARA

T-ara

HELLOVENUS

 

The ALBUM OF THE YEAR category will NOT BE OPEN TO ONLINE VOTING.

 

 

Гласуването започва днес(има брояч на страницата) до 28 ноември - ТУК.

credit

Наградите ще се раздават на 30 ноември в Хонг Конг.

 

Дали не оставя коментара си за след наградите, за да е по-обилен?! :lol:

Забелязвам, само от първи поглед, че Mnet май искат да угодят на големите компании и имена с някои номинации, и предполагам и награди...в последствие.

Знаем как се процедира ..но ще е забава!!!

Имам пак забележки, ъф корс, за някои категории (Song of the Year, примерно), няма да съм аз ако нямам :P , но пък 90% съм сигурна в повечето победители :28558: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За повишаване на интереса (не знам колко ще е пропорционално с качеството на наградите) към наградите на MAMA 2012 започна потвърждението на

присъстващите - от номинирани изпълнители и гости.

Jung Woo Sung, Song Seung Hun и Song Joong Ki са звездните имена, които днес видях, че се присъединяват към листата от корейски знаменитости.

 

89048752.jpg

А, тя не е никак малка. Yun Eun Hye, Han Chae Young, Lee Dong Gun, Jung Il Woo, Kim Sung Soo, Kim Kang Woo, Oh Ji Ho, Jung Kyeo Woon, Jo Yoon Hee,

Go Joon Hee, Yoon Shi Yoon и Park Shin Hye, бяха първите официално съобщени. Jackie Chan също е потвърдил, че ще присъства.

Както всяка година и тази, гостите на церемонията ще минат по червеното килимче, преди връчването на наградите, а след това ще се явят на сцената

за представянето на категориите, изпълнителите и наградите.

На церемонията в Хонг Конг, на 30 ноември, ще видим и Psy, Super Junior, Big Bang, SISTAR, Wang Lee Hom, първите имена на изпълнители, които навярно

ще имай лайв изпълнения.

 

credit: eNews World

 

За напомняне и желаещи, go to MAMA 2012 and vote!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам и номинираните, и тези, потвърдили присъствието си, се очертава една доста интересна церемония. Особено щом ще видим Jung Il Woo и Yoon Shi Yoon..е, не само тях де, но акцентирам върху тях, защото са едни от любимците ми laugh.gif Според мен ще видим лайв и моята любима колаборация - Troublemaker на Hyuna и Hyunseung rolleyes.gifСтискам палци и Infinite да изпълнят нещо.

Аз лично вече нямам търпение.. :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И победители от МАМА НАГРАДИТЕ са ясни вече..

 

Да уточня големия двубой между ЕХО и B.A.P завърши с победата на Busker Busker

 

tumblr_meb2bzpHt11rlrnb7o1_400.png

 

Извинявам се ето още победители:

Best Asian Artist (China): Wang Lee Hom

Best Asian Artist (Japan): AKB48

Best Asian Artist (Philipines): Sarahgeromino

Best Asian Artist (Vietnam): My Tam

Best Asian Artist (Singapore): Taufik Batisah

Best Asian Artist (Indonesia): Agnes

Best Asian Artist (China): TimeZ

TVB's Choice: Joey Yung

Guardian angel worldwide performer: Big Bang

2012 MAMA Line Award: SuJu

 

Дано не съм пропуснала някой ...Бележката я намерих в нета..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнала съм и тук..
Поредица от кеф, шоу, добри изпълнители и изпълнения, А, да и бълвоч...имаше, както и недоразумения с наградите. Но не беше толкова зле..
Но тези награди бяха малко по-идейни и добри, на организация, с малко по-малко технически гафове и еднотипни, поамериканчени, сцени.
Бих казала, че съм повече доволна, отколкото не...
Само за разочарованията ли си да пиша, или всичко да кажа ...как при наличие на Miss A, KARA, дори на 2NE1 и на Secret, да спечелят F(x) за най-добър танц?
С цялото ми мило отношение към Busker Busker и ясно разбраната награда за рууки артист как спечелиха за Best Band Performace, при положение, че FT Island са наистина банда, и направиха супер на брой, истински перформънси? Брей..брей. Незаслужена награда, точка.
Колко е трагично да дадеш заслугите на албум дето няма един хит или песен задържала се малко на първите места по големите онлайн станции и класации?
Super Junior, издадоха албум, факт е, че е номер 1 по продажби. Но, само толкоз..и нищо към момчетата. Някои са ми на сърце. Но, при липса на DBSK, Big Bang можеха да вземат тази награда за най-добър албум. Даже Busker Busker, или сам ДжиДи да беше я взел..и да бяха объркали съответно другите им награди. Новата Best Global Group награда можеше спокойно да бъде за друга групa, далеч по-заслужила, и да няма супер измислената Guardian angel worldwide performer.
Ако толкова искаха от МАМА СуДжу да бъдат наградени да им бяха дали просто Best Male Group...и да мирнат. Въпреки, че тази година, наистина няма за какво да се хвана за тях, нито могат да се съберат в пълен състав, нито един лайв "изпяха". И танцът, конкретно на SFS е трагичен, за нивото им. По-добре да бяха изкарали пак и пак Бона Мана, Супермен..ако се сещат. Аз им връчвам Best Audience Award! И камерата ги обича..Не си мислете, че всички артисти на SM, не харесвам. Жалко, че танцът на Catch me (DBSK), не беше с номинация, жалко, че други от денс групите, дето верно денсат и умеят, ги нямаше, но за Шайни, бях доволна. smile.gif. Още със старта на Миротик, ме зарадваха и по едно време ми беше все тая дали реално пеят, или само отварят усти. Лично на мен ми омръзна от Trouble Maker, и от Хьона, за тази година. Дано починат малко..ако желаят и името да си сменят и някаква нова 18+ песен да изкарат. Нали стана модерно, вече, в Корея? laugh.gif Ако искат може и на IU да предложат участие..Беше гадно това, признавам, но тя според мен тази година и с последния албум не заслужаваше Бест-а. Бих казала веднага или Ga In, или BoA.
За поредна година да похваля МАМА, че в категорията Best OST дават правилните награди на точните хора. Бих казала същото и за Best Vocal Performance, при солотата. Нацелват моите избори, май..май. Най-доволна съм за Artist of the Year статуетката и значението, разбира се, освен всичко дето YG спечели.

За лайвовете, хей МАМА.. laugh.gif След видимо пристрастие харесах този на Биг Бенг, но можеха още. :896767: Запалиха сцената и публиката, де. Епиците си направиха стейджа и добре, че вдигнаха нивото. И добре, че се появиха..B.A.P бяха полу трагични почти от червения килим..чек да не забравя речитатива на русия GD, дето завяляше думите, ма не ми се върза, с опитите да се насилва да пее, баш тази вечер, Сонг Джунг Ги. Разбрах, че ДжиДи е най-добрият, ма кой не го знае..Джунг Ги беше омайващ, само крачейки..а двамата мечтите на цялата грачеща публика. :lol2:
За Ейли и компания, ужаст бе на к.у.б, b.a.p, както искате. Трима бяха, не бяха в кондиция, сякаш бяха накарани да се качат и ако не се дерат ще ги застрелят на тези награди. Яд ме е за мацето, защото вади глас и визия един път. SISTAR се издъниха явно, дори и опитите да съблечат танцьорите, не им се получиха. Те имаха и проблеми с микрофоните.
EXO + Shinee се постараха и ми харесаха. Колко пяха е отделно, показаха хармония и завиден напредък. СуДжу, казах си, те са добри на сцената, гледала съм ги на живо и пак бих ги гледала. Ако се лигавят още са по-сладки. Но..пораснаха и трябва да пробват и други неща. Обвинявам SM, твърдо, повече..не знам защо така ги третират..
J.Y. Park & 2PM’s Wooyoung бяха сладури. Хареса ми идеята, както и У Йонг ми хареса, JYP, беше умопомрачителен с концерт-трибют-а си. :28558: Рой Ким пя и беше разкошен. Това може и си го показа. Davichi, Double K, Loco, Chuija, Gaeko, и най-важният за звука Zico, бяха интересна колаборация. Харесаха ми..но беше дълго и доскуча. Адам Ламбърт ми беше скучен, точно след първата песен, също. Wang Leehom ми хареса. BoB K ми допадна с музикалната закачката с K Will.
PSY, навярно му е писнала тази песен да я пее и танцува(и на мен, ма кой ме пита)..но поне човека си владее публиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% се съгласявам с мнението на blacky, явно и вкусовете ни съвпадат :) Аз лично само за best OST предпочитах да спечели Lee Jonghyun!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моето мнение за наградите е подобно на това на Блеки.

Екзо-тата може много много да не пеят, но пък откъм денс - никой не може да ги надмине. Много се стараят и един ден, ако се научат и да пеят - ще ми станат новата най-любима група. Макар, че на запис песните им са зарибяващи. Евалата им, че пяха на език на който в Хонг Конг ще ги разберат. :rolleyes:

Епик хай на мен изобщо не ми допаднаха. С визията на лошите герои от Батман - тичайки хаотично по сцената направо ме отвратиха.

В първия момент като ги видях - помислих, че ще направят вуду убийство на И Хи... хахаха. Жалко - би било интересно да се види.

Биг Бенг дообре че има кой да ги спонсорира и да им пише хубави песни. Нито визуално са ми приятни, нито пък имат танцови умения в колектив (нищо лично).

По отделно успяват да постигат много повече. Дракончето работи много и напълно си заслужи отличието.

F(x) са някакво недоразумение, което по случайност се харесва в Киай (съдейки по класацията онлайн).

И как да не дадат награда на Psy - човекът прослави страната си в youtube и то яздейки виртуален кон.

 

Не изгледах всичко, за това сега ще ги превъртя наново...

Най-запомнящия се момент...

tumblr_mebi0iSVQf1qky25go1_250.giftumblr_mebi0iSVQf1qky25go2_250.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма престрашили се да драснат лично мнение и победителите от 27th Golden Disk Awards в Малайзия?

От първият ден, положението е типично смешно и корейско, задържало се последните години - който е свободен и там на наградите е със статуетка, заслужил може да не е.

20130115_gda_main.jpg

 

Disk Daesang

Super Junior “Sexy Free & Single”

 

a1ade5a3gw1e0uucjfv1lj.jpg

Лично мнение:

Момчета бяха забавни още с пристигането си, знаем, че фокусират предимно на фен сървиса и този път не направиха изключение, ни на килима, ни на сцената.

Видно бе, че Йе е най-големия фен на ДжиДи, и това донякъде компенсираше липсата на Джитката, този първи ден и аз се кефих. Езък, че не ми е оппа, ма е як... :lol:

Сега да кажа нещо и важно, точно СуДжу имат на сметка най-продавания диск тази година. 3-та награда е това признание за тях!

Ето основната табличка за продажбите на албумите, като физически носители, за 2012-та. Пък всеки сам си тегли чертата... :lol:

Gaon Physical Sales 2012

 

*Mini-albums are tagged with "(Extended Play)"

 

Super Junior - Sexy, Free & Single - 356,389

Big Bang - Alive (EP) - 266,683

TVXQ - Catch Me - 256,447

G-Dragon - One of a Kind (EP) - 204,326

SHINee - Sherlock (EP) - 181,415

Big Bang - Still Alive - 146,209

EXO-K - MAMA (EP) - 145,925

Girls' Generation-TTS - Twinkle (EP) - 144,222

Beast - Midnight Sun (EP) - 144,089

Infinite - Infinitize (EP) - 140,277

Busker Busker - 1st Album - 134,890

Xia Junsu - Tarantallegra - 126,220

Super Junior - Spy - 124,191

CN Blue - Ear Fun (EP) - 122,011

Psy - PSY6 (Six Rules) Part 1 (EP) - 104,160

 

 

EXO-M - MAMA (EP) - 87,553

Shinhwa - The Return - 81,758

TVXQ - Humanoids - 80,386

Jay Park - New Breed - 76,361

T-ara - Funky Town (EP) - 75,905

 

f(x) - Electric Shock (EP) - 74,694

Kara - Pandora (EP) - 70,829

Sunggyu - Another Me (EP) - 70,552

Teen Top - It's (EP) - 64,298

B1A4 - In the Wind (EP) - 63,664

Wooyoung - 23, Male, Single (EP) - 63,515

F.T. Island - Grown-Up (EP) - 60,651

MBLAQ - 100% Ver. (EP) - 58,233

Xia Junsu - Uncommitted (Single) - 55,000

4minute - Volume Up (EP) - 54,603

Yoseob - The First Collage (EP) - 53,754

F.T. Island - Five Treasure Box - 53,439

Girls' Generation - The Boys - 52,863

B1A4 - Ignition (Special Edition) - 51,328

B1A4 - Ignition - 50,644

 

Teen Top - aRtisT - 46,029

Teen Top - Be Ma Girl - 44,599

IU - Last Fantasy - 43,137

Naul - Principle of my Soul - 42,176

Super Junior - Mr. Simple (Repackage) - 41,207

T-ara - Day By Day (EP) - 40,622

Infinite - Paradise - 40,181

Busker Busker - 1st Wrap Up Album (EP) - 37,528

B.A.P - Warrior (Single) - 34,882

BoA - Only One - 33,833

B.A.P - Power (Single) - 33,255

IU - Spring of a Twenty Year Old (Single) - 32,677

T-ara - Mirage (EP) - 32,155

Block B - Welcome to the Block (EP) - 32,092

SHINee - 1st Concert Album "SHINee World" - 31,958

2AM - F.Scott Fitzgerald's Way of Love (EP) - 30,821

Boyfriend - Janus - 30,730

Super Junior - Mr. Simple - 29,174

Block B - Blockbuster - 29,136

Epik High - 99 - 27,887

Wonder Girls - Wonder Party (EP) - 26,366

Nell - Slip Away - 25,088

 

Boyfriend - Love Style (EP) - 24,562

Ulala Session - Ulala Sensation - 24,264

Various Artists - Love Rain OST - 23,607

Lee Seung Gi - Forest (EP) - 23,414

NU'EST - Face (Single) - 22,690

B.A.P - No Mercy (EP) - 22,585

Various Artists - Heartstrings Part 1 OST - 22,569

MBLAQ - BLAQ% Ver. (EP) - 22,129

B.A.P - Stop It (Single) - 21,639

Apink - Une Annee - 21,566

Infinite - Evolution (EP) 20,913

Miss A - Touch (EP) - 20,908

NU'EST - Action (EP) - 20,265

2PM - 2PM Member's Selection - 19,900

Sistar - Loving U (EP) - 19,296

CN Blue - First Step - 19,187

Jo Kwon - I'm Da One - 18,499

Heo Young Saeng - SOLO (EP) - 18,473

John Park - Knock (EP) - 18,338

2NE1 - 2nd Mini Album (EP) - 18,161

Girls' Generation - Paparazzi (Single) - 17,324

Infinite - First Invasion - 16,781

B1A4 - It B1A4 (EP) - 16,662

Sistar - Alone (EP) - 16,596

G-Dragon - Heartbreaker - 16,516

Beast - Fiction and Fact - 16,422

GD&TOP - GD&TOP Vol.1 - 16,206

After School - Flashback (Maxi Single) - 16,108

Se7en - 2nd Mini Album (EP) - 16,036

Various Artists - SM Best Album 3 - 15,972

Rooftop Prince OST Vol.1 - 15,727

Supernova - She's Gone (Single) - 15,508

Various Artists - Reply 1997 OST - 14,981

Kara - Kara Solo Collection (EP) - 14,575

Kim Kwang Suk - Kim Kwang Suk Best - 14,364

Various Artists - Heartstrings OST 2 - 13,999

2PM - Hands Up - 13,761

B1A4 - Let's Fly (EP) - 13,720

Lee Seung Gi - Lee Seung Gi The Best - 13,542

Miss A - Independent Women Pt. III (EP) - 13,153

 

 

Disk Bonsang

4minute

B1A4

B2ST

CNBLUE

FT ISLAND

INFINITE

KARA

SHINee

Super Junior

 

За мен половината отличия тук са пълно недоразумение. Нищо лично към самите групи и изпълнители разбира се, визирам продажбите им, силните песни от албумите им, ангажиментите им през годината. 4minute, бият капака на сефтето ми. Пълна грешка, да ме прощават и фенове им. Дано грешките по тези уж важни награди в Корея, спрат да се множат, че масово народа и фенове ще се откажат да ги гледат. Колкото и наивни и агресивни, към любимците си, да има сред к поп феновете, не вярвам да са съгласни с всички приумици зад кулисите. И новите безумно измислени награди...на "никой" не се помага в случая с нещо измислено за пред камерите.

 

Rookie Award

EXO-K

Juniel

 

Best Dance Performance Award

Trouble Maker

 

Best Group Performance Award

INFINITE

 

Next Generation Star Award

BtoB

 

MSN Southeast Asia Award

Super Junior “Sexy Free & Single”

 

Malaysia’s Most Favorite Star Award

CNBLUE

KARA

 

jTBC Best Artist Award

B2ST

 

Popularity Award

SHINee

 

Golden Disk Producer Award

Han Sung Ho (FNC Entertainment)

 

Продължението е утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ден втори, място Малайзия, 27th Golden Disk продължи с наградите и шоуто.

Digital Daesang
Psy “Gangnam Style”



Големият победител, напълно заслужено и да не повярваш не присъстваше, но беше награден! Честито на Сай!
Доволна, само ще кажа, че някога..в онзи час когато тази песен излезе аз казах в нашия си чат, че ще стане тотален хит.
Е, не предполагах само, че цял свят ще я слуша и хареса толкова, а аз след месец след като излезе тотално да искам да си връщам думите назад... laugh.gif

Digital Bonsang
2NE1
BIG BANG
f(x)
G-Dragon
Huh Gak
K.Will
miss A
Psy
SECRET
SISTAR
T-ara

За Digital Bonsang няма какво да недоволствам, единствено не знаех защо SECRET са тук, защото дитигатално техните песни не са супер успешни. Не се свалят толкова, поне официалната статистика е щедра на информация, а примерно Busker Busker, дето разбиха с песен, дори с цял албум, ги нямаше сред имената. Дори за мен EXO заслужаваха. Нищо де, ще ги преживея тези недоразумения, Шикрет-а са ми симпатични, и доста техни песни харесвам.

Rookie Award
B.A.P
Ailee
Lee Hi

Тук можеше всички руукита за годината да наградят! Навярно обаче не са "издялкали" толкова на брой награди организаторите :lol2:

CeCi Popularity Award
G-Dragon

Samsung Galaxy Star Award
SISTAR

InStyle Fashionista Award
Lee Hong Ki

Хонгстар e такъв сладур, малцина са хората като него, дето могат да пеят, водят, полудяват и се забавляват, едновременно. Толкова бе готин, едно на ръка, че ми е слабост, че през годината шареше сцени, пееше до откат, лакираше нокти и предозираше камерите с чар, ами и днес бе..разкошен подвиквайки на микрофона. Дали взимаше награда или позираше за нея :28558: . А по повод тази награда като каза, че при положение, че Джи Драгон е тук, той да я взима,... благодари както само той умее. :28558:

MSN International Award
BIG BANG

Best Hip Hop Star Award
Epik High

Best Single Album Award
TEEN TOP

В заключение, за наградите - не видях смисъл церемонията да бъде в чужбина. Това си бяха корейските награди и е редно да не бъркат много в графика на изпълнители с два дни, при това. Това пъвро, второ - яко айдол формат са станали. Защо питам..или sms до Samsung да изпратя?
GDA не са и МАМА, ще ме прощават, но нито сцените тази година по зрелищност и пищност, нито рекламата.
Вчера доминираха SM E, днес YG E (с 9 награди). JYPE, викам малко да се стегнат, а Cube не са заслужили почти нищо съществено тази година, много са ми черни, но не са ми виновни изпълнителите на компанията, а мениджърството им.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музикалният канал MNET най-накрая обявиха номинираните корейски изпълнители в категориите на MAMA (Mnet Asian Music Awards) 2013.

Наградите ще се раздават в Хонг Конг на 22 ноември. Феновете могат да гласуват от днес, 24 октомври до 17 ноември (полунощ KST), в официалния сайт на наградите. Дори са обявени всички процентни критерии за избор на победителя и журито. 

 

 

Best New Male Artist
Roy Kim
Bumkey
BTS
Yoo Seung Woo
Jung Joon Young

Best New Female Artist
Kim Ye Lim (Two Months)
LADIES’ CODE
Yoo Sung Eun
Lee Hi
Crayon Pop

Best Male Artist
G-DRAGON
PSY
Lee Seung Gi
Lee Seung Chul
Cho Yong Pil

Best Female Artist
Baek Ji Young
Sun Mi
IU
Ailee
Lee Hyo Ri

Best Male Group
EXO
SHINee
Shinhwa
INFINITE
TEEN TOP

Best Female Group
2NE1
Girls’ Generation
SISTAR
f(x)
4Minute

Best Dance Performance – Male Solo
G-DRAGON – “Crooked”
Jay Park – “JOAH”
SeungRi – “Gotta Talk to U”
PSY – “GENTLEMAN”
Yang Yo Seob – “Caffeine”

Best Dance Performance – Female Solo
G.NA – “Oops!”
Seo In Young – “Please Love Me”
Sun Mi / 24 Hours
CL / The Baddest Female
Lee Hyo Ri / Bad Girls

Best Dance Performance – Male Group
B1A4 – “What’s Going On”
EXO – “Growl”
Beast – “Shadow”
SHINee – “Dream Girl”
INFINITE – “Man In Love”

Best Dance Performance – Female Group
Girl’s Day – “Expectation”
Girls’ Generation – “I GOT A BOY”
SISTAR – “Give It to Me”
Crayon Pop – “Bar Bar Bar”
4Minute – “What’s Your Name?”

Best Vocal Performance – Male
2AM – “One Spring Day”
Lee Seung Gi – “Return”
Lee Seung Chul – “My Love”
Cho Yong Pil – “Bounce”
K.Will – “Love Blossom”

Best Vocal Performance – Female
Davichi – “Turtle”
Lyn – “Breakable Heart”
IU – “The Red Shoes”
Ailee – “U&I”
Lee Hi – “1,2,3,4″

Best Band Performance
CNBLUE – “I’m Sorry”
Nell – “Ocean Of Light”
Dick Punks – “VIVA PRIMAVERA”
Busker Busker – “First Love”
Jaurim – “Twenty Five, Twenty One”

Best Rap Performance
MFBTY – “Sweet Dream”
Geeks – “Wash Away”
Dynamic Duo – “BAAAM”
BaeChiGi – “Shower of Tears”
Verbal Jint – “No Love (If it ain’t love)”

NISSAN JUKE Best Music Video
G-Dragon – “Coup D’etat”
Busker Busker – “First Love”
PSY – “Gentleman”
Lee Seung Chul – “My Love”
Cho Yong Pil – “Bounce”

Best Original Soundtrack
Iris 2 OST / Davichi – “Don’t You Know”
That Winter, the Wind Blows OST / The One – “Winter Love”
Gu Family Book OST / Suzy – “Don’t Forget Me”
Master’s Sun OST / Yoon Mi Rae – “Touch Love”
I Hear Your Voice OST / Jung Yup – “Why Did You Come Now?”

 

Artist Of The Year

 

 

2NE1

EXO

G-Dragon

Lim Kim

Ladies Code

Roy Kim

BTS

Baek Ji Young

Bum Key

SHINee

Sun Mi

Girls Generation

Shinhwa

PSY

SISTAR

IU

Ailee

f(x)

Yoo Sung Eun

Yoo Seung Woo

Lee Seung Gi

Lee Seung Chul

Lee Hi

Lee Hyori

INFINITE

Jung Joon Young

Cho Yong Pil

Crayon Pop

Teen Top

4Minute

 

 

 

BC - UnionPay Song Of The Year

 

 

2AM -One Spring Day

B1A4 - What's going on

CNBLUE - I'm Sorry

EXO -Growl

G-DRAGON - Crooked

G.NA - Oops!

MFBTY - Sweet Dream

Girl's Day - Expect

Geeks -Wash Away

Nell - Ocean Of Light

Davichi - Turtle

Dynamic Duo - BAAAM

Dick Punks - VIVA PRIMAVERA

Lyn - Breakable Heart

Jay Park - JOAH

BaeChiGi - Shower of Tears

Verbal Jint - No Love

Busker Busker - First Love

Beast - Shadow

SHINee - Dream Girl

Seo InYoung - Please Love Me

Sun Mi - 24 hours

Girls' Generation -I GOT A BOY

SeungRi - Gotta Talk to U

PSY - GENTLEMAN

SISTAR - Give It To Me

CL - The Baddest Female

IU - The Red Shoes

Yang YoSeob - Caffeine

Ailee - U&I

Lee SeungGi - Return

Lee SeungChul - My Love

Lee Hi - 1,2,3,4

Lee HyoRi - Bad Girls

INFINITE - Man In Love

Jaurim -Twenty Five, Twenty One

Cho YongPil - Bounce

K.Will - Love Blossom

Crayon Pop - Bar Bar Bar

4minute - What's your name?

 

 

Официален сайт

 

Оставям на страна пристрастията, и виждам, че за поредна година има недоразумения с номинираните в отделните категории, и няма как да не се посмея на глас. Но няма да е за първи, нито за последен път. Все пак, още е рано за сериозни заключения, тук знаем, че важи правило - потвърдил артист взел награда. Чакам, значи, списъка с изброените присъстващи.. :28558:  

Много ми се иска по-заслужилите да си вземат отличието, жалко, че отново липсват групи и песни, в отделните номинации..и липсата на някой трудили се артисти през годината е очевадна....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас, тотално пуста тема...

Все пак като съм тръгнала наред..да отбележа победителите на Melon Music Awards 2014

10603642_767407023306495_785104498908973

 

 

Daesang

► Best Song of the Year: Taeyang –  “Eyes, Nose, Lips”
► Best Artist of the Year: IU
► Best Album of the Year: g.o.d – “Chapter 8″

 

► Best New Artist: WINNER
► Top 10 Artists: IU, SISTAR, Akdong Musician, BEAST, Taeyang, Girl’s Day, WINNER, g.o.d, EXO, 2NE1

Music Style Award

► Best Rap and Hiphop: San E, Raina
► Best R&B/SOUL: Fly to the Sky
► Best Ballad: M.C the MAX
► Best Dance (Male): Block B
► Best Dance (Female): Apink

Best Songs

► Best OST: Lyn – “My Destiny” (My Love From the Star)
► Best Rock: CNBLUE – “Can’t Stop”
► Best Electronica: 2NE1 – “Come Back Home”
► Best Independent: Standing EGG
► Best Folk: Akdong Musician – “200%”
► Netizen Popularity Award: BEAST
► Hot Trend Award: Soyou x JunggiGo
► Best Songwriter: Kim Do Hoon
► Best Music Video: Melody Day – “Another Parting”
► MBC Music Star Award: Ladies’ Code

 

cr:koreaboo

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да кажа само, че абсолютно не съм съгласна с това.

Best Songs
► Best OST: Lyn – “My Destiny” (My Love From the Star)
За групите не съм изслушала всичко излязло, защото следя само тези, които харесвам, но  смятам  че най-добрият ОСТ е този

 

 

.

За песента на Теянг също не съм съгласна,  Имам чувството, че ако не всичките, поне един от Big Bang задължително трябва да отнесе някоя награда по незнайни за мен причини. 

Всъщност сега видях, че тези награди са на базата на онлайн гласуване,еми явно имам различен вкус от корейските фенове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За теб може да са незнайни, за нас останалите са знайни ;) - на Теянг песента му беше такъв тренд, че според мен си грабна наградата съвсем заслужено. На фона на цялата генерика, която се изля тая година, тази песен показа индивидуалност. Да не говорим, че началото на годината за Теянг беше много добра и с Ringa Linga (нищо че я пусна края на миналата).  Аз се чудя къде са артистите на СМ в цялата работа, честно казано, защото Overdose беше доста силна песен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано на Теянг песента я чух съвсем скоро ;) не че е лоша, просто имаше по-добри според мен, надявам се да не е проблем скромното ми и не чак толкова компетентно мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано на Теянг песента я чух съвсем скоро ;) не че е лоша, просто имаше по-добри според мен, надявам се да не е проблем скромното ми и не чак толкова компетентно мнение.

 

Всеки си има право на вкус, разбира се. Иначе интересно, че скоро си я чула, тя буквално беше навсякъде. Правиха  й какви ли не кавъри, кой ли не :). Общо взето беше втората по кавъри песен след "Let It Go" в Корея :). Та от тая гледна точка, песента си просеше да я изберат за песен на годината. Освен Overdose не виждам коя можеше да й се опълчи, но очевидно Melon и SM нещо не са се доразбрали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

За песента на Теянг също не съм съгласна,  Имам чувството, че ако не всичките, поне един от Big Bang задължително трябва да отнесе някоя награда по незнайни за мен причини. 

Всъщност сега видях, че тези награди са на базата на онлайн гласуване,еми явно имам различен вкус от корейските фенове.

 

Сега виждам и нека само да вметна, Melon е най-големият сайт за музика в Корея и чарт, А Melon Awrads отдавна имат регламент на раздаване. Организатор на наградите са Loen Entertainment и касаят именно своя собствен онлайн сайт/чарт за музика - Melon. Идеята е да се дават награди само на песни-първенци с дигитални продажби именно на своя сайт. Затова влизат топ 10 артисти с песните, които най-дълго са се задържали в чарта с най-много дигитални сваляния.

 

Конкретно за Теянг или който и да е от Бигбанг на Мелон наградите може да се види назад през годините и погледне наградите, съответно кой/кои колко пъти са печелили и повярвай ми думи като "задължително" и "трябва да отнесе" няма. Статистиката е друга (политиката също до скоро бе друга) и е жалко, че има подобни изказвания.

Надявам се, че просто не харесваш Бигбенг и музиката им, и не си запозната с начина на награждаване. Пак за статистиката Eyes, Nose, Lips бе/е не само една от най-слушаната и изпълнена песен (от кой ли не, както съм казвала) тази година, но и се задържа 4 последователни седмици, след излизането си под # 1 в Melon чарта. За мен наградата е признание, че песента е наистина силна балада, харесвана от много хора, а и знаем почитта на корейците към баладите. 

Последно, това, че всеки има вкус и различни музикални пристрастия аз уважавам и зачитам, защото музиката е необятна, стиловете се развиват, артистите не са малко, но и те се развиват и определено в това е чара. Аз уважавам всеки артист който се труди и умее с харизма да прави това, което обича и прави. За да радва именно нас - феновете. А феновете затова са/сме толкова колоритни и големи, колко музиката, артистите, стилове, посланията...света...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бигбанг ги харесвам, но не чак толкова, имат хубави песни, не мога да кажа обаче, че са ми любимци, с изключение на Десонг. Него вече наистина  го харесвам, защото с изключение на Десонг (пак да поясня според мен) останалите членова на групата са посредствени като изпълнители. Единствено той е с   класата на  някои, например, SM изпълнители. И поради този факт независимо колко е добра  песента и колко дигитални сваляния ще има, няма как за мен да стане любима. Но за кор. фенове явно тези неща не са от значение. Не знам защо толкова държите да обясните причините, поради които е трябвало да бъде избрана песента на Теянг, за мен лично няма значение, нека си се радва на наградата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анди, ще прощаваш, ама не съм чувала подобна глупост от отдавна. Не знам точно кои СМ изпълнители визираш, но от целия набор посредствени красавички/красавчовци, на едната ми ръка се броят тези, които мога да нарека  наистина артисти или талантливи. Разбира се, ти си оставаш свободна да се кефиш на лесносмилаемата генерика, която се произвежда от СМ и в която т.нар. "класни изпълнители" нямат и пръст участие. 

За корейските фенове от значение са много неща - например кой пише/създава музиката, кой е трендсетър и може да създаде ново звучене, нова визия, напълно нов музикален контекст. Впрочем, това е много важно и за многото интернационални фенове, които подкрепяме биг бенг. Биг бенг са и впечатляващи с това, че не рециклират старите си хитове и им слагат ново име (Super Junior), както и не рециклират чужди хитове (SNSD), но то това няма как да се прозре, ако няма инструментариума за прозрение. 

 

Иначе никой не държи на теб песента да ти е любима, тъй като, както гледам, не би било добър атестат за самата песен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...