Jump to content

Какво научих от корейските сериали?


Recommended Posts

On 5/21/2023 at 1:52 PM, Lawandula said:

При постоянното показване колко са по-по-най корейците във всички области, те такова "животно" като еърбег  при сите катастрофи нЕма.

Ще отслабне драматизма, ако има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, ftisland said:

В момента гледам My girl корейска драма.

Главната ме "научи" как да лъжа и да мошенствам по-добре.

Особено ако крадеш мандарини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз толкова много неща съм изгледала ,че от всеки сериал научам по неща.Но по интересното как умираш и се съживяваш след време без да помниш какво си правил когато си бил мъртвец имам предвид сериала Tomorrow 

Или обратното духа ти се отделя от тялото ,но ти намираш начин да се върнеш дори да си практически мъртъв .Всички в тези корейски драми за безсмъртни:lol2:

Редактирано от Snowpanda_MSS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е любопитно защо толкова се използва свръхестествена тематика в сериали, в които другите елементи от действието не са фентъзи. Моето обяснение е, че от една страна става като приказка и по този начин по-лесно се предават послания, от друга съм си мислела, че живота в Корея е страшно еднообразен, така им създават емоции и фантасмагории за да понасят тежестта на битието (как философски прозвуча). Може въобще да не съм права, гледала съм малко неща, все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След поредната к-драма оставам с впечатление, че винаги жената е лоша, дръпната, даже псуват и се тръшкат, но мъжът винаги е чувствителен, добър и дълготърпелив :28558:.

 

Добре ги възпитават, харесва ми. :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/13/2023 at 10:09 AM, ShiplessOcean said:

След поредната к-драма оставам с впечатление, че винаги жената е лоша, дръпната, даже псуват и се тръшкат, но мъжът винаги е чувствителен, добър и дълготърпелив :28558:.

 

Добре ги възпитават, харесва ми. :es:

Ами то си е така по принцип :) ... не че няма мъже, които тормозят жените си, но в общия случай е обратното. Последният път като ме ядоса моята издивях до такава степен, че я бутнах на леглото да не пострада и поломих стаята. От тогава ме ядосва по рядко :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 hours ago, skio said:

в общия случай е обратното

 

Ш-ш-шт!

 

Не издавай, че българите сме под чехъл, не, че не го знаят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, k-drama-monk said:

 

Ш-ш-шт!

 

Не издавай, че българите сме под чехъл, не, че не го знаят.

Освен идиотите, които бият жените си, всички сме до известна степен "под чехъл" - мир да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...