Jump to content

The Flower in Prison (2016)


Recommended Posts

iLsgi8x.jpg

 

The Flower in Prison (옥중화)

                           Страна: Южна Корея                                 

Период на излъчване: 30 април 2016 - 16 октомври 2016

Време на излъчване: Събота - Неделя 21:45

Жанр: Исторически

Канал: MBC

Епизоди: 51

Режисьор: Lee Byung Hoon, Choi Jung Kyu

Субтитри: Английски

       

Участват:

Jin Se Yun като Lee Seo Won

– Jung Da Bin като Lee Seo Won (young)

Go Soo като Yoon Tae Won

Jung Joon Ho като Yoon Won Hyung

Park Joo Mi като Jung Nan Jung

Jun Kwang Ryul като Park Tae Soo

Kim Mi Sook като Queen Munjeong

Yoon Joo Hee като Lee So Jung

Kim Soo Yun като Yoon Shin Hye

Choi Tae Joon като Sung Ji Hun

 

Резюме: Ок Ньо е родена в затвора по време на Чосонската династия.

Тя е част от хората, които се застъпват за беззащитните пред закона...

 

Свали с :subs: :click: :click:

Онлайн с :subs:  :click:(от 1 до 25)  :click: (от 26 до 51)

Свали с български и английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри :click:

OST :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятен засега, лекичък и за разпускане. Истински бонус е, че играе и актьорът, който е лошкото в Джакпот, дано го запазят. :up:

 

Умря, но не геройски.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Тя е част от хората, които се застъпват за беззащитните пред закона.​..". Някой гледа ли го това, да каже каква е горе долу историята? Че от заглавието и резюмето не ми вдъхва доверие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стотак, дотук описанието в резюмето няма нищо общо със съдържанието. Засега поне е смес от няколко от подвидовете на историческите сериали (дворцови интриги, шпиони и  търговци, за щастие без фентъзи) и става за гледане. Не знам обаче с какво ще пълнят тези 50 серии. Всъщност знам, но се надявам да ме разочароват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се зачудих, защото по заглавието и описанието ми заприлича на криминале. Пък и наистина, какво ще правят 50 епизода... ще защитава беззащитните пред закона и ще лови престъпници? Ако има някакви дворцови интриги, шпиони и търговци, както каза, може и да докарат епизодите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен сериалчето много ми харесва! Допадат ми артистите, сюжета, атмосферата като цяло! Едвам дочаквам новите серии, но на руски бързо ги превеждат! Интересна беше последната серия-и кралят се видя с девойката и офицерът се замисли за родителите си....... Интересно как ще се развие действието?! Аз си мисля че ГГ ще има връзка с кралското семейство, но ще видим! Много приятен сериал за гледане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето набира скорост.

Много ми допада. Страхотна игра на актьорите. 

Само Главния търговец, любимия на Ок Ньо ми изглежда старичък за ролята.

Като връстник, ако не и по-стар и от баща си. Да предположим, че животът и несгодите са го състарили... :28558:

В такъв затвор, всички, като едно семейство. Ха-ха-ха. Много симпатични са всички образи там.

Бе много хора, много и различни съдби, интерсни събития, надхитряване, има какво да се гледа.

Сега ми е интересна позицията на офицерчето, след като разбра, кой е дядо му ...

Препоръчвам Очаквам... :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се зачудих, защото по заглавието и описанието ми заприлича на криминале. Пък и наистина, какво ще правят 50 епизода... ще защитава беззащитните пред закона и ще лови престъпници? Ако има някакви дворцови интриги, шпиони и търговци, както каза, може и да докарат епизодите.

Да, вкараха дворцовите интриги, шпионите и търговците, но засега качеството е добро и се гледа леко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно сериалчето. В разгара на интригата.

Много динамика и събития в тези серии.

Буквално не усетих как литна времето.

Този крал кукла ме поизнерви.

Какво се е затворил бетер от затворниците и не мърда. Е, накрая си показа зъбките. Но се надявам да се размърда.

Да не се остави на дъртата Кралица да го манипулира, както и когато тя си иска.

Голямо надхитряне, голяма работа.

Тия двамата, Чанг Нан и мъжа й, буквално диктуват съдбите на хората. Така ме изнервиха, какви интриги, каква жестокост.

Но хубаво си го намушкаха, не знам какво са решили сценаристите, сигурно ще го оставят жив, още 25 серии кво ще правят.

Ама и крушата не е далеч от дървото. Хем несправедлив и жесток е баща  му, ама нали му е баща, не изтърпя. Хукна да го спасява.

Чанг Нан - ама какви жени има само -олицетворение на дявола. Хитри, лукави.

Други-Цветя в затвора. Чудесна игра. Нямаше образ който не взе участие в тези две серии. Толкова наситени и интересни... :up:  :up:  :up:

Буквално съпреживявах 3 часа с героите. Поклон за играта и за интерсния сценарий. :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е доста интересен сериала. Макар че съм още в началото. Отдавна му се канех, но с това теглене по една серия си е жива мъка и много губене на време. Поне по две да бяха!! За жалост и в руския тракер го няма и нито една група не го превежда. Все пак хубаво, че ние си имаме превод на български. Благодарности!!

 

Ко Су отдавна не съм го гледала, още повече в сериал. Вярно, че е малко по-големичък от главната сладурана, но не пък чак толкова. Тя и жена му в реалния живот е мисля по-млада от него с 8-10 години, ако не се лъжа. Жалко само, че Jun Kwang Ryul го изключиха толкова рано. Велик актьор и винаги с удоволствие го гледам. Да видим сега офицерчето, което също ми е любимче от последните сериали, а и щерката на Лошковците също е много талантливо и хубаво дете.

История с добри персонажи и доста интриги.И рейтинг доста висок, което ми се вижда нормално.

Заплетен сценарий и висока класа на актьорите и според мен!!

 

Предполагам Ок Ньо ще да е на отровения крал дъщеря. Само не знам къде отиде украшението за коса като на кралицата от майка й и защо я замениха с пръстени.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът не е от най-коментираните, но всъщност си е доста приличен. Поддържат едно постоянно темпо, историята е интерена и успява да задържа вниманието, актьорите се справят на ниво. Отделя се внимание на всички по-важни герои, дори и да са второстепенни. Главната наистина си е главна, а не е някакъв придатък на мъжете около нея. Естествено си има и леки кусури, но като цяло не са чак толкова фрапиращи.

 

farfalina, ще разбереш по-нататък за украшението.То е ключово за разкриването на загадката около родителите на главната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам тия двамата- Чанг Нан и мъжът й Юн Хонг толкова негативи събраха, че накрая се опасявам в реалния живот да не ги линчуват.

Такъв заспал крал не бях виждала. То че си е страшна картинката, страшна, на фона на всепоглъщащото вселенското зло-  Нан и Хонг, но...

Имаш власт, ми използвай я, по дяволите...

Както й да е, краят е почти ясен, изчакваме най-накрая виновниците да си получат заслуженото. Но още кой знае какви гадости ще сътворят...

Браво на сценаристите, интересно измислено. Не ми е доскучало изобщо, показаха се различни хора от различни съсловия. 

И най-важното за мен, е че показаха и лошите и добрите страни на героите, техните и радостни и тъжни моменти.

Направиха ни съпричастни към съдбите на всеки един, и успях да почувствам близостта им.

Единствено у Чанг Нан не можах да открия зрънце добро... Очаквам и благодаря за чудесния сериал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действието се развива чудесно, вече на бързи обороти. От снощния 42 епизод започна развръзката. Малко остана и започват да свързват и затварят всички сюжетни линии.

Чудесен каст, великолепни са кралицата - майка и жената на брат й. Великолепни отрицателни образи.

Много ми харесва Ким Су Йон, тази млада актриса е много красива и чудесно играе ролята на дъщерята на лошите, сестричката на главния. Талантливо и много красиво момиче.

Всички образи са чудесно развити. Изобщо с малко думи: чудесен сценарий. Авторът му има зад гърба си запомнящи се сериали - "Мидас", "ИРИС" и още няколко. И тук заслужава адмирации.

Сериалът напълно заслужава високия рейтинг, последните епизоди твърдо го поставиха на второ място, а снощният епизод го изпрати на първо място в класацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей, фибата за коса се появи мистерозно (в крайна сметка), както посочи Tara.

За мен лично особено интересен и симпатичен персонаж се оказва този на младото кралче. Май както се усеща и той е на клона на влюбените в Ок Ньо. Не знам защо го криха в първите епизоди?! Готин и справедлив крал, че и с чувство за хумор даже.

Офицерчето ясна работата, че ще е в схемата на отмъщението, но очаквам и лични чувства да изрази.

Общо взето интригата си я бива и не се усеща никакво доскучаване. Предвид броя на епизодите.

И аз съм за линчуване на Лошковците, но пък ме притеснява как всичкото това ще се отрази на сина на Господаря Юн?! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След дълга пауза, започнах въпросното заглаив малко след 10-та серия съм, сериалчето е направено добре и ми допада.

Има големи образи, онзи учителя с тенджерата на главата му се смея много :)

Надявам се с напредването на епизодите да става все по интересен.

 

едит:

Е да ама не, утре ще изгледам последните два епизода, почна добре мисля до 15 еп. от там нататък го гледам на сила и нищо не става даже като стигнах заключителните епизоди след 40 пак мудна работа ала бала !

Може би защото съм гледал други историтечески които са много по динамични като сюжет от самото начало до самият край !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен много ми допадна сериала. Има големи образи в него. Едно от нещата което ми направи впечатление е, че когато всички добри се съюзят срещу злото, няма какво да ги спре. Така си е и в реалния живот, но нещата в него стават доста по бавно. То не бе любов, омраза, предателства, схеми, грабежи и куп други! Абе от всичко си има и то по много. Актьорите се представят на доста високо ниво според мен. Сюжетът като цяло е 6+ и сериала заслужава доста добра оценка. 51 епизода  в които винаги става нещо което да те кара с нетърпение да очакваш следващият епизод. От десетобалната система, ще дам на сериала оценка 9 .

Редактирано от redhooligan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...