Jump to content

Recommended Posts

stephen-chow-themermaidfilm.jpg

The Mermaid 

Страна:  Китай

Език: мандарин

Година на излъчване: 08.02.2016

Времетраене: 94 мин.

Жанр: фантастика, драма

Режисьор : Stephen Chow

Сценарист: Hing-Ka Chan, Stephen Chow

Субтитри: английски

:imdb: 

Участват: Chao Deng, Yun Lin, Show Luo, Yuqi Zhang и др.

Резюме: Плейбоят, бизнес - магнат Liu Xuan купува залив - резерват.

Използвайки сонарна технолгоия, той иска да се отърве от морските обитатели.

В последствие бизнес начинанията на  Liu Xuan са застрашени, когато се среща с русалката Shan,

която търси отмъщение.

Сваляне:  :click:  :click:  :click: 

БГ субки онлайн

Mного хубаво филмче. Динамика, "изтънчено" чувство за хумор, преплетено с глобални човешки проблеми и промени!

Страхотна игра и визия. Не е нещо ново под Слънцето, но начинът на поднасяне... е брутално изтънчен...

Може да се каже и: Тъпотия, но страшно осезаемо смислена... :28558:  :28558:  :28558:

Права си. Брей, Стивън Чоу ме шашна с начина, по който всъщност поднесе еко темата (както и тази за пагубната сила на парите). Тя именно е залегнала в основата на филма. Останалото беше познат сюжет, показан по нов начин, благодарение на комбинацията между пародия, романс, комедия и носталгия по миналото. Специалните ефекти за пореден път доказват, че Китай буквално помита всичко по пътя си в тази сфера. Не ми се мисли, накъде още ще вдигнат лентата в това отношение през идните години.

Страхотен дебют за младата Юн Лин! Била е само на 19 като са снимали. Чудесна роля за Шоу Луо! Малки, но запомящи се появи на Крис У и Цуи Харк.

Ето малко песни от филма.

Deng Chao - Wu Di

Off Topic

Ах, тези шантави китайци  :28558: Винаги ме изненадват с чувството си за хумор:) Изтънчено е като тесла, забита в главата  :28558:

• Thanks 1

Много ми е трудно да напиша смислен коментар за подобни... кхъм... творби.:rofl:

Голяма мешавица са направили, но нещо не беше по мой вкус. НЕдонаправена пародия с пришити наистина брутални нишки. Не съм сигурна какъв точно ефект са търсели, честно казано, та ми е невъзможно да преценя дали са го постигнали... Вероятно най-култова ще си остане сцената в участъка. Ще ми остане в паметта до оная от една тайска гавра, в която главния си купуваше презервативи с аромат на дуриан....

Еми, туй то. Сега кой ще ми върне тоя час и нещо?