Jump to content

Recommended Posts

Да си призная сериала ме разочарова! Нямаше нищо в него, което да ме накара да изпитам емоция, освен няколко комедиини момента.

Финалът и той тотално ми уби илюзиите за весел финал.

Видях много познати актьори и това много ми допадна но до там! Не си падам по този вид сериали и може би за това така се изказвам, а относно сюжета той си е супер, въпреки клишетта. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си призная сериала ме разочарова! Нямаше нищо в него, което да ме накара да изпитам емоция, освен няколко комедиини момента.

Финалът и той тотално ми уби илюзиите за весел финал.

Видях много познати актьори и това много ми допадна но до там! Не си падам по този вид сериали и може би за това така се изказвам, а относно сюжета той си е супер, въпреки клишетта. :)

 

Още не е излязъл края. Удължен е с два епизода сериала. 

И аз бях супер учудена в началото що за край е това и някъде в темата мернах мнение за това че ще има още епизоди. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми... Дори удължаването не успя да го развали. От доста години е първият корейски сериал, който изгледах до края, без да се дразня и превъртам и без да ми остави гаден вкус, като от изкуствен подсладител, от който ти нагарча. И за негледалите го  – няма любовен триъгълник/ четириъгълник, просто и двамата главни са хора с минало и преди началото на самата история са щели да се „бракуват“ ;) , но по една или друга причина не са го направили. Това изобщо не значи, че бившите са като в другите сериали, няма и излишни терзания, свързани с тях (нека го знаят и тези, на които им допадат подобни драми). За мен това беше една лека (акцентирам на лека), различна и хубава романтична история, в която са се опитали да сведат до минимум познатите ни клишета, с доста попадения в сценария, с доста комедийни моменти и с разнообразни персонажи, последните страшно много ме радваха.

 

А иначе, отново ще го напиша, добре са ги съчетали двамата главни. Тя бе по-непосредствена и по-спонтанна и за това и влюбването й беше такова, на него му трябваше повече време. Чувствата му се зародиха постепенно и неусетно, някъде покрай вината, която изпитваше в началото, покрай нуждата да се грижи за нея, покрай желанието да й помогне да остави болката си в миналото, той също искаше да остави своята там. Влюби се в нея заради това, че му се откри и защото навярно се хареса такъв, какъвто тя го виждаше и какъвто стана след общуването им... Допадна ми и как благодарение на виденията осъзна чувствата си, поиска да им се отдаде, да им даде шанс да разцъфнат, да ги сподели и променяйки се, промени и случващото се. Така в най-общи линии видях историята и видяното ми хареса. Ако някой иска да задълбава (това му доставя удоволствие или просто така е настроен в момента) може да открива разни послания и причинно-следствени връзки, материал има - смъртта на бащата, самите видения, връзката между смъртта на певеца и тази на гл. герой и др. Аз няма да го правя, а просто ще се усмихна, защото това все пак е комедия, затова са и сцените, дето разведряваха тегавите моменти. Зарадвах се, че имаше такава и преди самия край - караницата накрая в болницата дойде малко изненадващо, а :P?

И последно – хареса ми как играе Ерик, според мен му се получи този пасивен и не много словоохотлив герой, за когото са несвойствени откровенията и споделянето. Например, много ми допадна сцената в 17-ти епизод, в която й разказа за виденията си (тя ми е най-прясна). Беше като тиха изповед. Колко естествено прозвуча и имаше толкова нежност и благодарност в погледа му. И не само погледът, гласът и изражението му, всичко в него излъчваше нежност, благодарност, приемане. Беше толкова въздействащо и без излишна патетичност...

Въпреки че май предпочитам да го гледам в по-различни роли :rolleyes:, но това е друга тема.

 

А на тези, на които не им допада, постен им е, или пък ги дразни, мога само да им пожелая бързо да го забравят и да си намерят нещо друго за гледане – сериали бол. Важното е да попаднеш на такъв, дето ще те накара да се усмихнеш... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да повтарям казаното преди мен от Denibo,  с което се съгласявам. За режисура, снимки , тъмно, светло, цветно и т.н. снимачни подробности, костюми- не съм спец и не коментирам, но Erutan  щом рече, че  "не стои евтино" и е сложил +...  ;)

 

Една история без корейските изгъзици за непорочност, свян и задължителното за момата лицемерие да се прави на скромна или каквато не е, само и само да се хареса и да се бракува.Направо разбиха дълго градения образ на корейската смотла и показаха, че и в Корея жените еволюират- във всичките двойки те бяха двигателят.

Така наречената "друга", със своята  непристореност, откровеност и бликаща неподправена любов върна към живота един "жив труп", който "оживявайки" и даде   разбиране,  закрила и постепенно и жадуваната  от нея обич.И това, благодарение на табуто за  корейски сериал-  комуникацията.То това и направи сериала.

Добра комедия и романтика на кило, хем с онова корейското, дето си го могат,  хем и  с истински цЪлуФки, без панделки и флинтифлюшки от всички персонажи без изключение (двамата бивши не ги броя, тия трябваше да са тъжни и да покажат, "чИ който нИ рискува- ни пИчели").

 

Голям плюс давам на   Kim Ji Suk. Бива  да го видим в главна роля. Поне не беше тъп ъгъл тоя път, а  Казанова с пълни джобове презервативи, дето не му свършиха работа, когато трябваше, но беше определено секси чар и с каката направиха запомнящ се отбор. Всички без изключения  бяха на ниво.

 

Ерик и Seo Hyun Jin,  не са от избираните  по хубост, но пък са  истински и чаровни и пресъздадоха героите така, че да им повярваш (на Ерик съм си отдавнашен фен, но мацката,толкова различна от моруните,  ще я следя).

 

Като добавим и хубавите диалози, дребни пипнати нещица и  липсата на пудра, всеки романтик смело да гледа, сериалчето си го бива- аз поне се усмихвах през цялото време ей така  :D, а на края   :icon_sunny:, като

разсипаха  захарницата

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не е излязъл края. Удължен е с два епизода сериала. 

И аз бях супер учудена в началото що за край е това и някъде в темата мернах мнение за това че ще има още епизоди. 

Аз не знаех, че ще има още 2 епизода на сериала. Първо започнах да го гледам с бг. суб и след това гледах до 16 серия с анг суб. Когато изгледах 16 серия и аз останах учудена от края на сериала. :) Не си представях такъв финал, който ми стоеше недовършен и лично за мен тъжен.

Един вид останах с убеждението, че той иска да прекара още малко време с нея преди да го прегази колата и това ме натажи. :(

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах го заради Ерик, но главната героиня ми беше толкова антипатична с простоватото си поведение и с пълната липса на всякакъв чар, че не можах да му оценя нито комедията, нито романтиката на сериала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнението ми напълно се припокрива с това на Denibo и Lawandula. Те са описали всичко, което и аз бих казала за сериала. Главните си паснаха перфектно. Всички бяха страхотни. Гледайте няма да съжалявате.

За мен специално тази роля на Eric беше най - добрата му до момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен това е романтичната комедия на годината.

Страхотни актьори, страхотни образи, страхотна игра, страхотен сценарий.

Не ми идва нито един кусур на ума!

Ще ме извинят Наследниците, но този сериал е много по-човешки и по-реалистичен, дори и с "фантастичния" си елемент.

Истински разкош!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна я чаках тази глътка свеж въздух!

Първа серия беше скучна, актьорите от грозен - по-грозен, но добре че продължих да гледам.

Толкова олигофрени (това си е чист комплимент, защото не са от ония тъпоумните, характерни за корейските сериали) на едно място - пълниха ми душичката.

Смяла съм се със сълзи на френски :D

Интересен, забавен и оригинален сюжет, чиито 18 епизода ми дойдоха екстра.

Задължителен е за гледане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На четвърта серия съм и доволно потривам ръце, предвкусвайки нещо интересно. Всички ги пере тока яко особено каката на главния (на която съм фенка от друг сериал).

 

Нямам като цяло други любимци, затова го поотлагах това заглавие, но сега нямам търпение да дойде уикенда и ще го преборя :icon_sunny:

 

Благодарности за превода :kissy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най сетне намерих свободно време и изгледах и последните два епизода! 

Много добър финал. Нищо не му липсваше. 

Препоръчвам с двете ръце. 

Тия от tvN все по-големи любимци ми стават. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11 епизод може само да си зададем въпроси без отговори - До къде и какво може да ти докара отмъщението и до какво може да те докара чувството за вина? Надявам се на финала да получим правилните отговори ама надали. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го и съм доволна.  Всеки образ допълва останалите по интересен и луд начин.

Каката остана любим персонаж (особено с това цукало на главата- явно е нова мода някаква, която няма да последвам).

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:icon_sunny:  :icon_sunny:  :icon_sunny:  Прекрасен сериал !  Всички осемнадесет серии  се гледат като на един дъх !  Въобще не се чудете, гледайте го ! Ще ви зареди и ще се почувствате готино ! Една прекрасно разказана приказка !   :yes:  Гарантирам, че всеки ще намери нещо за себе си там. В никакъв случай не е лигня, има много даже на моменти груба и страсна романтика ! Невероятна химия и страст между в главната двойка ( Eric като Park Do Kyung и  Seo Hyun Jin като Oh Hae Young ). Колко искрени бяха само и как всичко това беше запечатано на лентата в най малките детайли, браво на целия снимачен екип  ! Невероятна игра на повечето актьори! Изумително се преплитаха драматични и комични моменти в едно, през сълзи съм се смяла и през смях тъгувах с тях !  А каква връзка и химия  само между майка и и главната, все едно направо си бяха и в живота такива. :D . Много хубаво изградени образи на всички, искренни и допълващи се, даже и на  сестрата с нейните луди изцепки беше готино. Гледайте , няма да съжалявате !  :yes:  :yes:  :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що го завърших и вече ми липсва ;) 

Не знам за вас, но аз доскоро смятах, че корейците са оперирани от чувство за хумор. Или че нещата, на които се смеят, са далеч по-различни от нашите. Но дали защото изгледах една камара к.сериали и им свикнах, или защото  в последните години изневериха на обичайната визия за драма ( нали знаете какво преди време се считаше за корейски happy end - и двамата накрая заедно щастливо умряха) , но от известно време ми случва да се смея на глас и да връщам сцената пак и пак. Тук, в този сериал имаше не малко такива моменти. Освен това ме радваха лудичките характери на повечето герои. И не на последно място супер интересна ми беше работата на главния - и в звукарското студио, и навън...Плюс, разбира се, всички любови, пречки, мистика и откровен диалог...

Не знам защо, но комбинацията - драма/комедия/любов/лудост, ми напомня на един друг сериал - It's Ok, This is Love. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...