Jump to content

Втори фен фест - Пловдив, 22-23 май


Ще дойдете ли на феста?  

53 гласа

  1. 1. Ще дойдете ли на феста?

    • Да.
      32
    • Не.
      16
    • Не съм решил/а/.
      5


Recommended Posts

Прекарах прекрасни два дена и искам много да благодаря на организаторите и на всички, които се постараха да превърнат фен-феста в такъв незабравим водовъртеж от емоции :thanks:

Лекциите бяха интересни, филмчетата добре подбрани, икебана демонстрацията неочаквано подробна, японските доброволци създадоха уникална атмосфера и направо взривиха залата, а щандовете на входа предлагаха всякакви разнообразни и красиви нещица (а, да, и дораяки бяха много вкусни!)

Нямам търпение догодина пак :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на "виновниците" за провеждането на феста :D ! За времето и усилията, които вложихте, за да можем всички да се доближим още малко до източната култура и традиции. Благодарности на организаторите, на лекторите, на изпълнителите. Какво да кажа за самия фестивал - имаше за всекиго по нещо, имаше какво да се види и научи, много приятно настроение и двата дни. Обличането в юката се радваше на доста голяма популярност :D , имаше кът за изработване на оригами, слушахме музика, разказваха ни за манга и аниме (не задължително в този ред :)). Много добре подбрани филми (или поне тези, на които аз присъствах). На Икигами наистина имаше сълзи и подсмърчания в залата. Много добър филм, кара те да се замислиш за някои неща. Ооку също беше много хубав, красив и тъжен. Какво повече може да иска човек от живота. Обаче дойде ден номер две :). Започнахме с клипче за Япония, продължихме с урок по икебана, на лекцията за Куросава за съжаление не можах да присъствам (ще разказват тези, които са били). И после дойде време за музиката. Много ми хареса изпълнението на кото, а самият инструмент изглеждаше доста сложен за боравене, не знам откъде толкова сили у тази крехко изглеждаща японка :). Двамата певци имаха много хубави гласове, страхотни изпълнения, още повече че бяха на живо. Японецът доста ни позабавалява и докато обясняваше за какво се говори в някои песните, които изпя, страшен образ :D . По едно време имах чувството че ще ни отнесе като си пусна гласа. Много, много се радвам, че успях да дойда на фестивала. Нека всяка следваща година да е все по-добър и интересен и посещаван :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да постна мнение...

Бяха едни прекрасни два дни!!Arigato gosaimasu! Първия ден беше страшно интересен.Първия филм беше много забавен,на Икигами си изревах очите :lol: След това отидохме в заведението,където цареше супер атмосфера!Някак си е много готинко да влезеш в заведение с к-поп :rolleyes: Изпитвах адското съжаление,че трябва да се прибирам :D

Втория ден беше също много интересен - икебаната,филмите,изпълненията...всичко.ОО изпълненията.Естрадният певец беше най-големия образ..такъв симпатично смешничък :D Много му се радвах :P : о.О радвам се,че облякох и лятното кимоно..еееех почувствах се като онзи момент в Proposal Daisakusen,където Ямапито видя момичето,което харесваше :D : Почуствах се гадно,че свърши :unsure: Май два дни са малко :lol: Следващия път една седмица :lol:

 

П.П - съфорумците са супер сладури <3Не се запознах с всички (даже с по-голямата част) ,но няма нищо. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рагнос задължително го пусни този филм, имам чувството, че е нещо което трябва да се види. :) Не знам за вас ама това автър парти с азиатската музика, ми подейства като раздразнение. Искам още. Трябва да мислим по въпроса, да направим пак подобно нещо. :rolleyes: В софия сме пробвали да се събирем няколко пъти на дискотека (с променлив успех), но чак сега осъзнах какво ни е липсвало. Корейска музика. :yes: Много яка атмосфера се получи в това заведение, нищо че ни свърши на най-хубаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто го и дългоочаквания филм!

Една продукция на Eastern Spirit.

 

## Режисьор: Ragnos

## Сценарист: Ragnos

## Оператор: Ragnos

## В главните роли: Ragnos и другите

## Оценка в IMDB: 10.0 от възможни 10 с 10 гласа.

## Местонахождение: Последния вагон на влака Димитровград-София

## Година: 2010

## Жанр: Комедия, Пародия, Документален

## Времетраене: 3 минути.

## Субтитри: Български, благодарение на Ragnos (кой друг?)

 

## Резюме: Филмът е по действителни събития! Софийската агитка успешно хваща закъсняващия влак към дома. След като се настаняват в празното купе, решават че трябва да документират част от историята на видео. Ще бъдат разкрити тайни и още нещо. Със специалното участие на спящия Йоши, тази хендмейд кинопродукция се очаква да разбие боксофиса така, че после да не могат да го сглобят обратно. Гледайте я, ако ви е мил живота!

 

СВАЛИ ФИЛМА

СВАЛИ СУБТИТРИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо и от мен благодарности на всички, които помагаха за феста и най-вече на Параб, която като шесторъка Шива бръкна с пръст навсякъде в организацията :).

 

Аз лично си изкарах много добре, макар че пропуснах част от нещата в програмата заради ранния час. Японците пяха и свириха много добре - хареса ми как Йоши (или там както се казваше японецът) от семпло японче изведнъж се превърна в харизматичен изпълнител.

 

Лекцията на Андроника, макар че осъзнавам, че беше добра, смятам, че не е за такъв фест - мисля, че нивото й е прекалено високо за едно 70% от посетилите феста (не го казвам с идеята да критикувам интелектуалните способности на присъстващите, просто смятам, че малка част знаят кой е Юнг и още повече какво са архетипи), да не говорим, че я имаше и презумпцията, че повечето хора са чели Шекспир (и че помнят нещо от него :) ).

 

Лекцията на асистентката от СУ я слушах от средата и честно казано единствените моменти, в които съм слушала са били, когато съм чула някое познато заглавие на манга/аниме.

 

Джей поп мадамите ще ме прощават, ама не бях на тяхната лекция, но за своя защита ще кажа, че проспах и собствените си преводи (ако са били пускани ;) ).

 

Първите филми не можах много-много да ги гледам, защото бях много изморена и не останах на първия ден. Иначе "Сънищата" на Акира Куросава (или както се казваше филмът) го хванах и ми беше интересен неговия прочит на отчуждението на човека от природата. Освен това силно впечатление ми направи идеята за смъртта като повод за празник, а не за страдание.

 

Успях и да направя първото си оригами - жерав, с променлив успех :).

 

Само мога да кажа, че това е най-сюрреалистичното ми пребиваване в Пловдив. За пръв път виждам в някой град (включително в Пловдив) толкова странни и стресиращи местни хора. Да не говорим, че беше в рамките на 2 дена. То не бяха пияници, старци като излязли от филм на ужасите, разговорливи просекини и какво ли още не.

 

Другото нещо, което ме възмути в иначе хубавия град, е, че няма никаква индикация какви рейсове и накъде пътуват на спирките и се очаква, че ние ще налучкваме правилният рейс чрез факсове от всевишния.

 

 

Накрая да кажа за импровизираното "диско" - музиката (докато все още чувах нещо от нея) много ме израдва и много се накефих да си денся на познати парчета. И аз се надявам някой път да направим нещо такова в София - много ми хареса, като всички се кефеха и танцуваха, това никога не съм го виждала тука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туци, благодаря за снимката! Сетила си се да фотографираш и сергията.

Искам обща снимка на всички.

Нямам търпение да се прибера и да гледам прочутата продукция, която сте сътворили във влака.

Моето обратно пътуване в събота може да не е било толкова интересно, но трябва да ви кажа, че пейзажите, които се разкриваха пред очите ми изглеждаха удивително красиво и мисля, че видях извънземни.... щрауси за първи път.

 

Днес една от японските певици има рожден ден.

Честит рожден ден, Такара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто го и дългоочаквания филм!

Една продукция на Eastern Spirit.

 

## Режисьор: Ragnos

## Сценарист: Ragnos

## Оператор: Ragnos

## В главните роли: Ragnos и другите

## Оценка в IMDB: 10.0 от възможни 10 с 10 гласа.

## Местонахождение: Последния вагон на влака Димитровград-София

## Година: 2010

## Жанр: Комедия, Пародия, Документален

## Времетраене: 3 минути.

## Субтитри: Български, благодарение на Ragnos (кой друг?)

 

## Резюме: Филмът е по действителни събития! Софийската агитка успешно хваща закъсняващия влак към дома. След като се настаняват в празното купе, решават че трябва да документират част от историята на видео. Ще бъдат разкрити тайни и още нещо. Със специалното участие на спящия Йоши, тази хендмейд кинопродукция се очаква да разбие боксофиса така, че после да не могат да го сглобят обратно. Гледайте я, ако ви е мил живота!

 

СВАЛИ ФИЛМА

СВАЛИ СУБТИТРИ

 

Шефе, финала беше култов! Сефте те виждам да останеш без думи. bishop.gif

 

П.П. А що пише vol. 2, дека е първата част?

П.П.П. Субтитрите нещо не ми харесаха, че вземем да им спретнем една редакцийка, както само ний си знаем, а? :tongue:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Волуме 2, щото е втори фест, а волуме 1 няма, щото никой не се сети да направи навремето. :lol: Влез днес в скайпа да започнем редакцията на субтитрите, че да ги приключим до следващия фест. :lol:

 

Народе, прилагам някои избрани снимки: http://dox.bg/files/dw?a=fcc08db4ef

Който иска всичките, да ме търси на ЛС или направо да дойде в сряда на срещата в китайския.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше чудесно. Едно прекрасно изживяване, което бих повторила. Макар че, присъствахме само единия ден(23 май), имах чувството, че съм била на друга планета в този момент. Всичко беше страхотно - лекциите, демонстрацията на икебана, оригами работилницата, музиката, сергията със сувенири. :)

 

Едно голямо благодаря на организаторите, които са се справили толкова добре. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шефе, аз искам снимки, ама нещо не ми дава да ти пращам ЛС ... що така?! :huh:

 

П.П Ставаш за режисьор обаче... подмазвам се :P

П.П1 Какво им е на момичетата от Перник, че роптаеш?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сте си хубави момичетата от Перник, но нали знаеш поговорката: "От Перник кола и жена не взимай!" За кола нямам намерение, пък за жена... ще видим. :D Двете с Ирето му мислете. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, браво...наистина ме оставихте без дъх, с такова вълнение прочетох (и май ще повторя) всеки коментар за невероятното събитие.

Само ще кажа с поклон, бладодаря ви че ви има, благодаря ви, че заедно сте се справили блестящо....(потвърдено и от страничен източник :) )

Огромно БРАВО на сърцата parab и хората които се нагърбиха с организацията, без чиято сила на духа и невероятен необятен заряд,

нямаше да се чувствам уникално горда сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората, които не могат да изпращат ЛС...

 

Проверете си настройките на профила.

Първо: Отидете на "Моите на настройки" -> Общи настройки > Лични настройки > Вижте дали имате отметка на "Скриване на електронния адрес от другите потребители". Ако имате - МАХНЕТЕ Я! Ако нямате, оставете я така.

 

Второ: Отидете на "Моите на настройки" -> Общи настройки > Настройки на личните съобщения > Вижте дали имате отметка на "Настройки на личните съобщения". Ако имате, пак я МАХНЕТЕ! Ако нямате, оставете я така.

 

В случай че и така не се получи, пишете пак в темата, за да търся проблема другаде. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pb180079.jpg

Това ни посрещна пред музея. Плаката беше много хубав. Много ми хареса идеята с картата на изтока на логого. Някак по-завършено е с нея, иначе ми е малко семпло.

И се започна едно преживяване. Първата лекция беше интересна, но аз почти не я гледах. Радвах се на срещата с познати и не толкова познати лица. То май това си беше най-голямата тръпка на феста. Дъра-бъра, вълнуващи разговори за любими неща.

Сергията беше много шарена, буквално. Имаше за всеки по нещо. Следващата лекция за икебаната беше много образователна.

 

pb180080.jpg

pb180081.jpg

pb180082.jpg

pb180083.jpg

pb180084.jpg

 

Лекцията зарадва много любители на цветята. И дойде време за атракцията на деня.

pb180087.jpg

Ирето като водеща в очакване да започне музикалното изпълнение на япончетата.

pb180089.jpg

Двете прекрасни изпълнителки.

Направо ми изпълниха сърцето с трепет. Не очаквах, че ще се разчуствам на изпълнение на такава музика. Певицата имаше невероятен глас. Докато пееше имах чуството, че публиката е затаила дъх. Акустиката на залата също допринесе за невероятната атмосфера. А следващото изпълнение на япончето с некоординирани движения направо взриви публиката. Въпреки неумението му да хване някакъв такт с тяло, гласа му изпълваше до краен предел залата. Всички страшно се забавляваха.

Общо взето феста ме остави с много приятни спомени. Ще очаквам с нетърпение следващата обща проява на Интернет обществото "Източен Дух".

И накрая едно доказателство, че и българките са красиви с кимоно.(е, те са си красиви всякак)

pb180102.jpg

П.П Това не съм аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам снимки.

 

Шефе, или без да искаш си си забранил личните, или ти е пълна пощата. По-вероятно второто. Или Небесата са отговорили на молбите ти да те спасят малко от нас. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...