Jump to content

Втори фен фест - Пловдив, 22-23 май


Ще дойдете ли на феста?  

53 гласа

  1. 1. Ще дойдете ли на феста?

    • Да.
      32
    • Не.
      16
    • Не съм решил/а/.
      5


Recommended Posts

Обявяваме официално датите за

 

Втори фен фест на азиатското кино и култура "ИЗТОЧЕН ДУХ",

 

организиран от Интернет Общество "Eastern Spirit".

 

Събитието ще се проведе на 22 и 23 май /събота и неделя/

в Историческия музей в гр. Пловдив,

с изключителното съдействие на неговото ръководство и зам. кмета на Пловдив.

Ако решите да ни подкрепите - вижте тук:

 

 

Всички ние сме големи ентусиасти и имаме много идеи, които искаме да реализираме, затова ще бъдем благодарни на всеки, който съдейства за тяхното осъществяване и подпомогне финансово това събитие.

Надяваме се на положително отношение от всички!

 

Накратко за целта на фестивала:

 

- Да популяризираме красотата на азиатската култура.

- Да пробудим забравени ценности, които все още са запазени в Азия - уважение, честност, трудолюбие, любов към историята и миналото, стремеж към хармония.

- Да представим стойностни заглавия от Азия, които дават нов поглед към нещата от живота.

- Да развием и обогатим културния живот на млади и стари.

- Да предоставим възможност на фенове от цяла България да се срещнат и запознаят с други любители на азиатското кино и култура.

 

Всички, които имат желание да ни помогнат за провеждането на феста, за да направим за вас едно наистина приятно и интересно събитие, могат да изпратят подкрепата си на дарителската сметка за набиране на средства:

 

Банка ДСК

IBAN: BG83STSA93000014489426

BIC: STSABGSF

Титуляр: Димитър Златанов

 

Благодарим най-искрено на всички, които ще се отзоват на призива ни!

 

 

 

-------------

 

398114b26ef238e5.jpg

 

Програма

 

Събота 22 май

 

10,00 - Откриване на Втория фен фест на азиатското кино и култура

10,15 - Манга и аниме (основни творби)

(лекция на Николина Кирилова - докторант към СУ "Климент Охридски)

12,30 - Прожекция на анимето "Byousoku 5 Centimeter"

14,00 - Лекция - Съвременната музикална култура на Япония

16,00 - Прожекция на филма "Night time picnic"

Извън официалната програма:

18,00-22,00 - Съботна киновечер за киномани

 

Неделя - 23 май

 

10,00 - Видеокалейдоскоп: Да надникнем зад хранителни, културните и

технологичните особености на японците

10,30 - Пътят на цветята - демонстрация на изкуството икебана

(с любезното съдействие на "Школа по икебана "SOGA"" - София)

11,30- Екранизация и принципи на интерпретиране на класическо европейско произведение според повелите на дзен естетиката в творчеството на Акира Куросава. (лекция на д-р Андроника Мартонова,

н.с. ІІ ст., Институт за изкуствознание - БАН")

14,00 - Музикален рецитал на японски доброволци:

Изпълнения на японски творби в съпровод на традиционния за Япония

инструмент кото, поп и естрадни японски песни.

15,00 - Прожекция на филм на Акира Куросава

17,00 - Закриване на феста

 

Съпътстващи мероприятия:

 

- Изложба на снимки, посветена на Акира Куросава -

- Оригами работилница -

- Демонстрация на традиционни японски облекла "юката" -

 

 

---------------------------------------------

 

 

Фестивалът ще бъде посветен на Япония и всички лекции, прожекции и прояви ще бъдат свързани със страната на Изгряващото слънце.

 

Следете темата за повече подробности.

 

Можете да гласувате и в анкета. Позволено е да променяте мнението си. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички, които ще посетят феста, но не са от Пловдив и си търсят място за спане, предлагам няколко места, които са сравнително близо до музея, обстановката е повече от задоволителна и не са скъпи нощувките.

 

Хостел "Пловдив - Гестхаус"

Хостел Густо

Хайкърс Хостел - Пловдив

Хотел "Дафи"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След съботната програма на феста ще правим азиатско парти с азиатска музика :).

Тъй като заведението, което сме запазили, е с определен капацитет, е необходимо да се знае колко човека ще бъдем. Моля всички, които са сигурни за посещението си там, да ми пратят по едно ЛС, за да броя и записвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като приключи феста първия ден...(до 10 часа вечерта има прожекции) всички ще отидем към заведението...естествено някой ще са там малко по-раничко за да подготвят нещата ^ ^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

m155.gifопределено ще се посети,ще ми бъде интересно да видя как се правят оригамита и икебана.Доколкото сам запозната цветята се подреждаха по определен начин свързани с земята,човека и небето..но то вече на място ще се разясниm177.gif като цяло програмата дет сте сътворили ще бъде доста интереснаm121.gif
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мисля,че се сещам за кое става въпрос,но точно името не се сещам сега :unsure: Но така или иначе направо след феста ще се ходи.

Та искам да попитам като е запазено трябва ли да се плаща нещо все пак,нали от страна на тези които мислят да идват???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо няма да се плаща.....

ние ще сме сравнително голяма бройка и моментът с плащането отпада,тъй като ще направим все пак оборот като за 35 човека...

 

Ще се пуска корейско и японско...има място и за танци...до 1 часа ще е ....и това е общо взето за афтърпартито....

 

заведението го знаят само няколко човека от Пловдив,на които съм казала,за да може да заведат хората след прожекциите ...

ако има нещо питайте...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора , пътуването наближава и трябва да знам кой кога ще пътува. Пишете ми съобщение за време и начин на пътуване за да организираме някакси групите. Има варианти в петък следобед/вечер и събота сутрин. Това е предимно за софианци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам дайте сериозно някакво инфо, ако се организирате (става дума от София) да пътувате на група, с какво, кога и т.н.

Аз не съм много сигурен още, защото ми се събират вече десетки неща и нямам идея до последният момент, как ще съм с графика, но няма да е лошо да има тук някакви насоки с кой, къде и с какво може да се пътува.

 

Значи погледнах за влак с БДЖ - най-скъпият еднопосочен билет за първа класа е 15 лв. (отиване и връщане е 23 лв.). Ако имате намаление за студенти/ученици и по-малко излиза. Най-ранният е от 6:30 и пристига в 8:30 там.

Нямам идея какво е положението с рейсовете защото не съм пътувал отдавна, но ако някой има идея да казва....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към пътуващите в петък с влак.

Ето това е разписанието на влаковете:

Заминава Пристига

15:30 17:30 цена 12,60; отиване и връщане (до 24ч. на 23.05) - 20.50 или релационна цена 18.30 - само първа класа

16:30 18:33 цена 10,20; отиване и връщане - 16,55; или релационни цени 14,80 - 2-ра класа

17:30 19:45 цена - 7,10; отиване и връщане 12,8; 2-ра класа

18:30 20:50 цена - за 2-ра класа билетите са 8,10; отиване и връщане е 14,60; релационна цена 13лв. - всичко е за 2-ра класа

19:15 21:13 този е международен влак, но цените са като на горната колонка

и последния е в 22:40

:

 

Що се отнася до рейсовете - има на всеки час такива към Пловдив - цена 12 лв. Последният е в 20.00, най-ранният е мисля в 6:00.

Пишете кой как може или иска да пътува и ще се разбере как да се комбинирате.

 

Мен не ме бройте, защото ще пътувам или четвъртък вечерта или петък рано сутринта.

 

 

Предупреждавам всички да си носите топли дрехи, че да не измръзнете. И чадъри, защото ще вали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, да сега като погледнах е така - късните влакове в Петък са по-евтини. Но цените с рейсовете явно са що-годе изравнени. Не знам. Аз ако идвам ще пътувам вероятно Събота сутринта с най-ранният влак или автобус.

 

Параб, мерси за инфото. Също няма да е лошо да се добави, как се стига от ЖП/авто -гарата до мястото на феста. Може странно да звучи, но в Пловдив не съм стъпвал поне десет години и едва ли ще се оправя лесно... а и едва ли съм единственият. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАРТА

 

Ако сте с влак - след излизане от Централна гара - пред вас има една спирка. Не пресичате никъде - просто чакате на спирката - рейс 116 или 20. Билетчето в автобуса се купува от кондуктора - струва 1 лв.

Питате го къде да слезете за площад "Съединение" или просто чакате, докато отдясно на рейса не видите паметника на Съединението. Там слизате. Със 116 се пада 3-тата спирка, а с 20 се пада 6-тата спирка, като не включвам спирката на Централна гара в броенето.

Ако сте с рейс - като излезете от гарата тръгвате надясно, вървите направо и пресичате на кръстовището наляво, след което малко направо и се озовавате на горната спирка, която е пред Централна гара. Там чакате същите рейсове.

 

Такси до музея от гарата струва към 4 лв... някъде :).

 

Който идва с кола от София - като влезе в града, да си кара само направо и след като мине моста на Марица (няма как да не зърнете реката :) ), на първото кръстовище със светофара да завие наляво. Пак карате направо и минавате две кръстовища със светофари. Веднага след второто ще видите отдясно площад Съединение. Търсите наоколо място за паркиране, дори може да се наложи да не продължавате на светофара, а да завиете я наляво, я надясно в някоя от малките улички.

 

За групата, която ще отсяда в Гестхаус, ще трябва да се намери някой посрещач, защото няма да мога сама да ви посрещна. Някой пловдивчанин с малко свободно време може да ви отведе. В краен случай - хващате едно такси до Стария град - отново някъде към 4-5 лв излиза и му казвате да ви остави до църквата "Св. Константин и Елена" там. Точно до нея е и хостела. Една розова сграда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За събота сутринта уговорката е за влака в 8 и 30 (централна гара). Цената за отиване и връщане е някъде 14 лв и нещо. За повече информация и уговорки пишете на Ragnos. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...