Jump to content

Втори фен фест - Пловдив, 22-23 май


Ще дойдете ли на феста?  

53 гласа

  1. 1. Ще дойдете ли на феста?

    • Да.
      32
    • Не.
      16
    • Не съм решил/а/.
      5


Recommended Posts

Нямам думи в момента, с които да благодаря на всички за чудото, което направихме...

Избягах от залата с филма на Куросава, за да не ме гледат съфорумци как кротко роня сълзи на възторг след музикалното изпълнение на японците, което още ме държи.

До довечера темата ще се напълни със суперлативи и хвалебствия. Вероятно, като дойда на себе си, ще съумея и аз да напиша нещо смислено.

Сега ви пращам поздрав с една песен от концерта на Скорпиънс в Япония през далечната 1979г. Ние, присъстващите на феста, имахме щастието да чуем произведението в оригинал - такова, каквото съществува от 1901г.

Скъпи съфорумци, докато чакате да чуете запис на оригинала, слушайте кавъра на Kojo no Tsuki:

 

http://www.youtube.com/watch?v=lmhv1TV_vmE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да каже човек феста беше невероятен, лекциит , филмите всичко беше на ниво много се радвам че се запознах със всички ,те затвърдиха мнението ми че са супер свестни и готини хора както казах на Туци при нас няма мърша :lol: само позитивни и готини хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами предполага се,че трябва да напиша и аз нещо,но в момента още незнам къде се намирам,може би в някой друг свят :asian: Та не се изненадвайте ,ако излезне объркано хехе

И двата дни си прекарах наистина зашеметяващо и искам да благодаря на всички за прекрасното изживяване :kiss2:

Меренето на Юкатата направо ме разтрепери и постоянно правех някакви странни ракомахания и леки подскоци от вълнение,че и азиатките които ни помагаха с обличането се смееха и радваха.Днес на музикалния рецитал докато слушах изпълненията имах чувството,че съм в градината на някой старинен Японски дворец и всичко това се случва там.А япончето което пя накрая ми донесе усещането сякаш го слушам в някой караоке клуб.За лекцийте мога да кажа,че абсолютно всички бяха страхотни и научишх доста нови неща и попълних нови знания :es:

 

Аригато :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да кажа, отново беше супер яко. :) Аз имах възможност да присъствам само събота, но много се радвам, че бях част от това събитие. Всички много се бяхте потрудили и резултатите се виждаха още щом влезеш в музея. Определено имаше повече хора и като цяло нивото на феста се вдига двойно всяка година. Но дори седмица да бяхме заедно, нямаше да ни е достатъчна, какво остава за всичките идеи които могат да се реализират. :) Радвам се че изгледах това сладко филмче за похода отново. Ikigami беше страхотно попадениe, напомняше ми на японският Sweet Rain/ Accuracy of Death, който пуснахме миналата година. Много ми хареса и заведението в което се събрахме вечерта. Финала на шампионската се прожектираше на огромна видео стена и дънеше здрава азиатска музика. Жалко че форумците дойдоха към 11(аз бях от 9 и 30 там) и имахме около 1 час да се позабавляваме заедно. Беше невероятно усещането, да споделя радостта от победата на Интер с вас. Към 12 часа обаче намалиха музиката, за да охладят страстите, иначе най-вероятно щяхме да откараме до сутринта. Като започнаваше някоя корейска песен, всички пощуряваха. :lol: После ми се случиха някои неща, за които все още ми е малко като на сън, ....абе не е за разправяне. :D Определено ще ми останат хубави спомени. Към 8 сутринта хванах влака за софия и така всичко свърши. Паметна вечер! :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато основната група пътува с влака към София и се носи в еуфория, да споделя за края на феста.

Истински фурор направи изпълнението на японците. Залата беше пълна, всички слушаха захласнати, пляскаха като хипнотизирани и накрая всички излязоха с усмивка на уста.

Пуснахме само част от Сънищата на Куросава, защото нямаше много време, но мисля, че това, което изгледаха хората, им бе достатъчно да разберат за майсторството на режисьора.

 

Първото и най-важното от феста, стана ясно, че се учим и сега дори и въпреки някои гафове, успяхме да се оправим бързо и много по-добре от първия път. Нататък ще се задобреем още повече и ... дръж се народе! :)

 

Искам да благодаря на всички пловдивски форумци - Сашето, Кики, Дани, Инсомния, Ваними и много специално на Десо - за отделеното време за направата на сладките. Зенит и Инсомния, искрено се радвам, че се включихте за подготовката на автърпартито и ни осигурихте музика и място, за да усетим на живо малка част от музикалната магия на Азия. Стана ясно, че това нещо трябва да се повтори :).

На всички спали, недоспали и копнеещи за сън форумни същества от последните дни - Крал, Катомова, Рагнос, Румен, Ру, Кольо, Туци, Марчо, Тифа, Юкио, Горчица, Сиера, Фарфалина, Росибиси, да не повтарям тези от по-горе, на ковчежника Спийди, на водещата Ирето, която въпреки притеснението успя да се справи повече от чудесно, че дори да измисли в движение част от речта си (Ире, извинявам се, че ти дадох непълен текст), на всички останали съфорумци, които се обадиха( или не се обадиха...), пращам по една голяма виртуална прегръдка и искрено им благодаря за голямото съдействие, която оказаха, за рамото, което дадоха и на което успях аз лично да стъпя, за да направим нещо толкова прекрасно и незабравимо.

Благодарности за всички съфорумци, които ни помогнаха и финансово, защото без това, не бихме успели да направим и половината от нещата, които направихме сега. Да знаете, че помощта ви не беше напразна и се постарахме да я използваме по най-оптималния начин. Съжалявам само, че не дойдохте да си получите подаръка - неоценимата атмосфера от вълнение, радост, очакване и наслада от споделянето на общите ни влечения.

Предавам и благодарностите на японците към всички, казаха, че преживяването си е струвало и бяха наистина впечатлени от малкото, което видяха, и поласкани от вниманието, което получиха.

Майк, специални благодарности и за теб за оказаното съдействие от разстояние :).

Искам да се извиня и на Ники за прекъсване на лекцията й и се надявам да ни прости за гафа. :unsure:

 

Поради постоянно флуктуиране насам натам, конкретни мнения не очаквайте от мен. :) Мога да кажа, че това, което искахме да направим - беше постигнато и дори в някои моменти надмина очакванията ни. Филмите се радваха на голям интерес, лекциите също, оригамите заинтересуваха много хора, меренето на юката беше голям хит не сам сред момичетата, но и сред момчетата - за моя лична изненада. Имаше много пловски желаещи за изучаване на японски език , които споделиха, че не намират хора, с които да споделят този си интерес, надявам се, че са разбрали къде могат да го правят.

Единствения минус, за който се сещам - голямото движение насам-натам, това май трябва да отработваме още...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да кажа за феста ? Просто изживяното не може да се опише с думи. Искам да изкажа огромната си благодарност на всички хора, които направиха това невероятно събитие реалност. Тези 2 дена бях на седмото небе, видях и чух много нови и интересни неща, лекциите бяха страхотни, а да не споменавам с колко много хора се запознах ( което според мен е най-важното ). Запознанството ми с японците беше страхотно изживяване редом с меренето на юката, но кулминацията бяха изпълненията на доброволците, които просто бяха зашеметяващи ;) . За цялото това чудо което сътворихте мога само да кажа едно огромно БЛАГОДАРЯ !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да съм много пространна, и без това не съм особено адекватна, но искам да благодаря и поздравя всички огарнизатори (няма да ги изброявам, че юе забравя някого) за грижата за всички. Това беше събитие, на което макар и с малк0о гафове, беше подбрано за всеки по нещо и се получи наистина добре. Треските за дялкане са толкова малко...Поздрави за прекрасното запълване на времето, за чудесния подбор на филми и за хубавите лекции. Нещата, които не са ми харесали бяха малко, но пък ми беше ужасно приятно през цялото време и това са нещата, които ще забравя.

 

За вчера съжалявам, че не гледах нищо, но 5те сантиметра, ако го изгледам още веднъж ще имам нужда от психиатрична помощ, а Икигамито се радвам че е харесало на хората. Не знам кой го сравни с на Такеши филма, който разбрах че сте пуснали миналата година, ама не е вярно XDDDDD Днес ми е жал, че не видях пеещите японци, но не бях в кондиция да стоя повече в Пловдив.

 

Поздравления и догодина пак.

 

П.П. Юкио, благодаря за възможността и се надявам лекцията да е била интересна на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко, което ще напиша ще бъде само капка в морето, в което се оказах тези два дни.

Пътувах в петък към Пловдив заедно с Горчицата, Спиди, Тифа и Катомова и два часа и половина не спряхме да се вълнуваме за предстящите събития около феста.

И все пак си мисля, че всички във влака разбраха накъде сме се запътили, включително шофьора на таксито, което взехме до хотела, в самия хотел и във всички заведения,

които посетихме. :lol2: Имахме си форумна сбирка в една пицария, където се запознах с Лазето и Румен и бях меко казано очарована.

На следващия ден се наложи да станемв ранни зори за да отидем рано-рано в музея и да започнем с приготовленията за феста.

Голямо суетене падна със закачването на въпросните фенери, в което взех дейно участие.

Подредихме и 2 чудесни сергии, на които можеше да се намери и от пиле мляко:

 

c225aa9baaad50e1.jpg

99b626c9b446b1c6.jpg

ef4b1615a08f42fb.jpg

 

За съжаление нямах време да си намеря батерии за фотоапарата и снимките, които съм правила са малко и с телефон :mad2:

Изумих се колко много хора дойдоха.

Програмата започна с лекция и прожекции на две чудесни анимета. Искам да поздравя Шефа и Майк за чудесния превод.

След това последва кратка пауза, колкото хората да и понакупят сувенири за спомен и всички се отправиха към съседната зала, където желаещите се предрешваха

с юката и бяха супер сладки:

86b8fff3d3545742.JPG

Имахме време да се опознаем със съфорумците и лично аз се запознах със най-готините хора на света. Няма да изреждам имена, понеже за такива неща

паметта ми изневерява и искрено се извинявам за което. Но бих казала, че успях да нагушкам и нацелувам доста хора. :kissx:

След това с дружни сили и още по-големи емоции се насладихме на чудесната лекция на ukio и Zenith

на тема музикалната попкултура на Япония. За мен беше истинско баженство и уоволствие.

След това започнаха прожекциите и успях да изгледам 2 от 3-те филма, като искам да кажа,че и на двата се смях в двойни дози.

След закриването на първия ден от феста всички се отправихме към едно заведение в центъра на Пловдив, в което хората, които гледаха мача се наслаждаваха и

на корейската музичка. Като влязох си помислих,че адреналина ми е в повече и ми се причува :lol2:

Наистина към 12 намалиха музиката а в 1 съвсем я спряха с ясния намек и ние доволно уморени се отправихме към хотела.

Днес беше 2- я ден от феста, но сутринта на всички ни се спеше ужасно. Голямо мрънкане падна :lol2:

Закусихме и към 9 отново бяхме в музея готови за нови преживявания. Лекцията и демонстрацията по икебана обраха точките.

Днес залата се препълни с хора и всичко беше супер еемоционално. Към 12 обаче ми се наложи да си тръгвам,

понеже ме чакаше 6 часа път с камили (т.е. с BDZ :no: )

Много ми беше мъчно и тъжно, че всичко свърши. Не се съмнявам,че лекцията на д-р Андроника Мартонова е била страхотна. Както и прожекцията на филм на Акира Куросава.

За капак искам да кажа,че ще чакам лични съобщения със скайповете на всички с които лудяхме тези 2 чудесни дни, както и тоновете снимки,

които си направихме заедно с японеца и виетнамеца... :blush:

Благдаря на организаторите за възможността да присъствам на този чудесен фестивал и с нетърпние ще очаквам следваща подобна възможност за подобно събитие.

Искам специално да поздравя и благодаря на Параб и Крал :thanks:

 

P.s. извинявам се за правописа, по-късно обещавам да си го поправя ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eххх какаво да ви кажа освен едно голямо Domo arigato за прекрасните емоции..просто нямам думи m208.gif Всичко беше великолепно организация,хора,лекции абсолютно всичко..очаквам с нетърпение клубове по оригами и икебана в Пловдивm149.gifЯпонката която пя днес имаше прекрасен глас,а мадамата коята ни посвири на кото просто ме препрати в матрицата 51.gif оооо ама разбирасе да не забравя и последни представител от групата им..в първия момент бях като77.gifно пък се оказа супер весело талантливо човече,което ме разведри с яките чупкиm168.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много се радвам, че посетих феста, за съжеление към края, но не можах по-рано да се присъединя.Чувствах се сред свои хора, макар че никой не познавах.Чак сега като видях снимките в темата, виждам и познати лица от там. :) Частта от филма на Куросава ми хареса и смятам да си го догледам.Аригато и аз :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да благодаря за прекрасно организирания фест.На мен всичко ми хареса много,чак не ми се тръгваше.Радвам се че се срещнах отново с вас.Запознах се и с нови хора .Всичко беше на ниво и лециите ,филмите особено музиката.Благодаря отново и до нови срещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, нека кажа че бе фантастично и си прекарах супер , обичам ви съформуци. Невероятно изживяване веднъж в живота сигурно. Много благодаря на всички допринеслиз а този фест , дорид а са гелдали само и да са ни търпяли. Огромно благодарности на параб за феста като основна машина в нашата композиция ! Браво ! Трябваше да се казва параб-фест. Крал като най-откачената и раздаваща се личност. Нататък като почнем от рожденика шефа , та до 5-6 годишните малки деца правещи оригами , благодаря ви !

 

Тъй като всички леят суперлативи и мен нещо ме тресе,боли ме гърлото и имам алергия развиваща се , мисля да кажа негативните за мен страни.

 

Първо: че някой филми въобще не бяха разбрани от публиката и доста от тях напуснаха залата оставящи я до края на деня. Конкретен пример бе филма в Събота , пикника се казваше, май. Което ми стана тъжно , защото очаквах след това наистина силните филми. Но това не е по ничия вина може би , просто бе негативен ефект.

 

Второ : Клубчето. След ОГРОМНАТА еуфория, която слушах дни наред за к-поп и дж-поп музиката в клуба и как всички ще се кефят супер много. Всички бяхте абсолютни дърва !!! Изключения правят шепа хора. Седяха и гледаха умно как едно малко кръгче хора танцуват. Да кажете че музиката не бе подходяща , ми подходяща си беше. Предимно бяха групи, които повечето харесвахте ! Защото музиката бе приготвяна от специалистки по к-попа и дж-попа Зенит и Инсомния ! Мерси момичета и за пдоаръка че включихте и СНСД, и Ф(х), и Wonder girls. Да вметна само, че вече нямате право да ми кажете копче срещу СНСД , защото вчера когато слушахме Оппа , Оппа и Джии Джии , купона бе най-голям и имаше най-много танцуващи хора и бе най-разпалено и забавно. Докато на 2пм и други групички всички си седяха. За мача нищо няма да кажа нямаше как да се оправят нещата от там , и разбирам хората от заведението че затваряха в 1 часа.

 

Това е към параб, ще го сложа в спойлер

 

Много , ма адски много съм засегнат че спомена абсолютно всички други, но мен ме нямаше в списъка. След като мисля че помогнах каквото се нуждаеше от мен , може да не съм главна част като теб, крал , шефа и други, но направих доста неща. Това бе доста грубо от твоя страна и съм просто ядосан и раздразнен че за шричина, която не знам ти не ме уважаваш и не ме харесваш , поне да имаше някаква причина. Защото това съм го забелязал отдавна и то първо пролича след като разбра че съм на 18 ( след това станах на 19 ) . След това особено като веднъж седнах до теб в ресторанта и ми каза да седна другаде не до теб.... И след това да кажеш че си ме забравила не бих повярвал , защото за мен си е чист игнор към мен това и някаква скрита ненавист към мен. Разбирам че си е твое мнението кой да уважаваш и да понасяш , но поне да е ясно. Накрая мога само апк да ти благодаря за невероятния фест , защото без теб и твоята невероятна източна сила , той нямаше да съществува, поклон.

 

 

разбира се, благодаря на ирето за невероятния подарък за абютюрентския утре , обичам те мамо !!!

 

това е от мен , не разбирайте грешно поста ми , обичам феста.

 

 

ПС Правописните и пунктуационните грешки не мога да ги поправя поради тежкото ми физическо състояния , моля извинете ме !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквайте в близките часове премиерата на първия "хендмейд" филм, дело на Eastern Spirit, разказващ част от събитията във влака по обратния път към София. Филмът е заснет с любителска камера и има нисък бюджет. Само за ценители! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички от мен!

Докато си чакам оризът да стане (и аз съм чадо божие и от храна имам нужда :asian: ) ще споделя впечатления. За мен това беше първият фен-фест, но втора организационна проява с Eastern Spirit. В момента на пристигането ми на централна гара София до момента на връщането времето беше еуфория и усмивки. Фестът беше истинско и незбравимо изживяване. Запознах се с много хора, които до момента познавах само по никове, всички вие получаване от мен по една азиатска :kiss2:

Самото представяне на Eastern Spirit - един много добре замислен и организиран фест, въпреки че сме все още второкласници. Ще се учим и ще направим следващата година още по-хубав, цветен, забавен, весел и сериозен, познавателен и най-важното български фен фест на азиатското кино и култура. :es::asian:

А сега искам да се извиня на всички, които ме изтърпяха въпреки ужасния ми дрезгав и отпаднал глас - aja-aja fighting :es: Твърде много емоции имаше за мен в събота и настроението ми беше повече от нормалното приповдигнато, и за това искам да се извиня :bow:

 

Старшинка, сигуген ли си че искаш да публикуваш видеото :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огромно Благодаря и от мен за феста ! Както и миналата година беше страхотно преживяване. Не бях гледал нищо от прожектираните неща и останах доволен и всичко, което гледах. Анимето беше тъжно и много красиво. Филма за похода много надъхващ, емоционален и забавен (пича с рока :) и последния, Ikigami беше страхотен, филм, който те кара да се замисляш за много неща от живота. Музикалната лекция също много ми хареса, водещите се справиха чудесно. Като лек минус може би това, че бяха представени много групи и изпълнители от различен жанр и след 1:30 ч някъде ми се получи голяма каша в главата от всичкия този микс, но може би така беше по-задълбочен анализа. След около почти 6 часа и половина в седнало положение взех да давам на заето и нямах сили да изгледам и последния филм и се насочихме към клуба и финала за Шампионската лига :) Адски готина амтмосфера се получи с азиатската музика и самия клуб беше много приятен ( Горчица sorry, но не се сърди за танцуването, не всички можем да танцуваме, но това не значи, че не ни е харесало на макс :) Поздрави за всички организатори и всички направили провеждането на феста за 2ра поредна година възможно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още под влияние на всичките тези толкова положителни емоции искам да изразя едно голямо благодаря на съфорумците, които с такива хъс и желание направиха тези два дни незабравими не само за мен, но и смятам за всички, посетили феста! Лекциите и подбора на филмите и клиповете бяха толкова интересни, че и болката в схванатите от седене крака не развали удоволствието. Наистина, това беше първият фест за мен, така че няма как да не съм в еуфория! Но всичко беше толкова интересно, весело, емоционално, а хората, около мен ме караха да се усмихвам непрестанно! Затова още веднъж едно голямо благодаря и целувки на всички ви!

 

П.П Следващият фест се реши да е на тема "Со Джи Соб" :D :D :D

П.П1 Шефе, не ми говори за клипчета във влака, че ми иде да ревна... с Теди не спряхме да се жалим взаимно, че сме във влака, а не на лекцията на Андроника!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Време е и аз да се разпиша .... :D

 

Първо едно огромно благодаря на всички,които направиха феста факт и заради които запечатах страхотни спомени ...

Тези уникални два дена минаха толкова бързо,че изобщо не усетих кога дойде времето,в което трябваше да си кажем чао пред музея...

Много се радвам,че се видях и запознах с много хора...u were awesome !

 

Първият ден мина адски интересно....Огромен поклон за избора на анимето! :yes: 5 Centimetres Per Second ми е едно от любимите и се радвам,че имах възможността да го гледам с толкова много хора...на останалите също се хареса...коментарите бяха само положителни....

 

Много се радвам,че се облякох в юката... :thanks: ... наистина това беше невероятна атракция и много благодаря,че ни я предоставихте...<3

 

Лекцията за японската поп/рок култура беше много интересна..лично на мен ми хареса доста...и много се зарадвах,че бяхте включили толкова много изпълнители и бяхте подбрали точната информация....(жалко,че не пуснахте и включихте Kokoro на ss501...)

 

...

Сега искам да кажа няколко думи за заведението,понеже това беше моя грижа...Много беше кофти,че датата съвпадна с този хипер мега важен мач...Нямаше как да се избегнат футболните запалянковци където и да бяхме отишли...Но пък аз наистина харесвам заведението и се надявам,че и вие сте го харесали...Якото стана след 2:0 ;Д и след като се изнесоха хората и дойдохте останалите след приключването на феста....Танци,манци...дано да сте се забавлявали...за музиката гледахме от всичко да има...и ако ни я бяха оставили висока до по-късно щеше да е супер,но това не беше дискотека за жалост и нямаше как..пък и след работно време ;/ ...Както и да е де....беше готино..дано някой се е вдъхновил и е решил да отвори к поп заведение ;ДД <33

 

След като бяхме тропясали буквално,сутришното ставане беше брутално....

Лекцията за Куросава беше невероятно завладяваща...но то всичко идва от лектора..момичето имаше много хубав изказ и грабна публиката ....

 

Music Hours...Лелее.....*speechless* .......момичето,което свиреше на кото беше невероятно талантливо...обожавам инструмента и наистина изпълнението и беше много въздействащо....браво <333333333

 

За другите двама певци ще кажа,че имаха адското излъчване и невероятен глас....Японецът специално имаше невероятно сценично присъствие и супер много се вживяваше в песните си...по едно време,когато пееше тъжната песен имах чувството ,че от очите му са на път да избият сълзи..и изражението му беше доста тъжно...а при бързите песнички демонстрираше невероятна активност ..хахах...безценни моменти бяха това....А момичето,което пееше просто изправи косата на всички в залата...<333

 

Изгледахме и последният филм....и за жалост трябваше да закрием феста.... :( :( ...Беше ми доста тъжно честно казано....цялата еуфория...приготовленията...и самия ден...и афтърпартито..всичко беше суупер....

Благодаря ви за готините неща,които продавахте...(накупих си ;Д )....

Иии...надявам се сладките да са ви харесали...правихме ги с любов ;ДД

 

'till next time ^ ^

 

 

 

снимки.........после..че Dream Concert 2010 ми изяде главата ;ДД

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...