Jump to content

Recommended Posts

pct_v002_l.jpg

 

Seirei no Moribito Season 1(精霊の守り人)

Страна: Япония

Също така известен като: Moribito: Guardian of the Spirit

По новелата на: Uehashi Naoko -  "Seirei no Moribito"

Период на излъчване: 19 март 2016 - 9 април 2016

Време на излъчване: Събота 21:00

Формат: Renzoku

Жанр: Екшън, Приключенски, Фентъзи

Канал: NHK

Епизоди: 4

Режисьор: Keiji Kataoka

Субтитри: Английски

 

 Участват:

Ayase Haruka като Balsa

Kobayashi Kai като Chagum

Kimura Fumino като The Second Empress

Fujiwara Tatsuya като The Emperor

Higashide Masahiro като Tanda

Takashima Reiko като Torogai

Hayashi Kento as Shuga

Fukikoshi Mitsuru като Gakai

Hira Mikijiro като Chief Star Diviner

Kamio Yu като Mon

Matsuda Satoshi като Jin

Okumura Kae като The First Empress

Nakano Kaisei като Sagum

Seishiro Kato като Toya

Saijima Riana като Saya

Hotaru Yukijiro като Noya

Ishii Momoka като Nina

Kikkawa Koji като Jiguro

Nakamura Shido като Rogsam

Kiyohara Kaya като Balsa (Teen)

Yokomizo Naho като Balsa (Child)

 

Резюме: Веднъж на всеки 100 години воден дух поставя яйце в човек и този човек става Пазител на свещения дух. Този път отговорността пада на Chagum (Kobayashi Kai), втория принц на империя New Yogo. Императорът, уплашен, че вестта за принца обладан от воден дух, ще урони престижа на кралското семейство, възлага на убийци да се отърват от него. За да защити сина си, Втората императрица тайно моли Balsa (Ayase Haruka) - жена телохранител, да го отведе със себе си и да го опази от убийците на императора…

 

Линк към Сезон 2 :click:

 

Свали  :click:   :click:   :click:   :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Свали с български субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е едно от най-любимите аниме заглавия. Направо се разкъсвам от терзания дали да го гледам в лайв версия. Най-много докато се чудя отново да изгледам анимето, обаче вече с бг субс, защото видях в темата, че има такива :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато чаках някъде да качат лайв версията, изгледах анимето и мога да кажа, че доста ми хареса...но не е тук мястото да коментирам него :) Преди малко реших да си пусна 1 епизод от дорамата...и май бях до тук. Въобще не ми допадна от бързия преглед, който направих :( Все едно гледаш лайв версия с ефекти на аниме, а и начина на заснемане нещо не ми хареса. Актьорите и те бяха малко не на място сякаш. Сладката и нежна Аясе в ролята на Балса хич не ми се вписва...Може след време да му дам втори шанс, все пак са само 4 епизода :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че не съм гледала анимето значи :)

Първият епизод си беше нормална, дори симпатична приказка с малко кофти ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди доста време бях почнал да гледам анимето..казвам почнал защото така и не го довърших, а наистина положих доста усилия да издържа поне до края, но уви в даден момент разбрах, че просто няма смисъл и че нещо сериозно куца в генерален план... Замисълът е добър и светът представен в това аниме е доста комплексен и колоритен, изпълнението на този замисъл обаче в даден момент ми стана толкова протяжно и досадно, а героите толкова безразлични (дори и Балса), че не ми остана друг избор освен да пратя целият торент с всичко дето бях изтеглил в коша. Някои хора го определят за шедьовър и си има голяма фен маса, което обяснява появата на тази му игрална версия, но за мен лично е доста прехвалено - малко над средностатистическото. Затова и като прегледах ъпкоминг дорамите преди известно време, зачеркнах това заглавие изобщо още като го видях, заедно с всички останали от пролетните.

 

1-во защото първоизточника не ме удовлетвори като зрител изобщо

2-ро защото дори и анимето да беше нещо наистина стойностно то лайв екшън версията му има голяма верятност да се провали тъй като досега освен за ромкомове и човешки драми не съм виждал нещо реализирано както трябва на малкият екран от японците излизайки от тези жанрови рамки на аниме римейковете. Сърчицето ми още кърви покрай римейковете на xxxHolic и Mirai Nikki, а техните оригинали бяха просто безупречни. Все още се чудя как може да имаш на тепсия такива продукти и пак накрая да си по долни гащи пред цялото село така да се каже....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна логика. Може би ако основата не кефи, има защо дадеш шанс на сериала - може би той е по-наситен и логичен. А често излиза дори с различен финал.... Не знам, де, аз съм гледала една от четирите серии и беше добро ... горе-долу...

------

Да не забравя: Аясе Харука кефи много. Тя е определено от нещата горе, също и музиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък ме кефи лайв-екшъна. Анимето ми беше харесало като атмосфера и образи, тук виждам същото. Нямах високи очаквания, но за моя огромна изненада съм доволна от екранизацията и актьорската игра. Само императорът ме дразни, ама то този актьор вече в толкова некадърни фентъзи-бози го изгледах как бълва излишен драматизъм, че сам по себе си ме нервира  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, с теб често заглеждаме едни и същи заглавия, но с противоположна нагласа и крайно впечатление.

Невероятно но факт: тук съвпадаме и като оценка. И мен ме изкефиха серийките и ме издразни опуления император.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...