Jump to content

Recommended Posts

kaf6zS27Oll9ja55PYMC7OpB8oa.jpg

 

Bakuman (バクマン。)

Страна: Япония

Също така известен като: Bakuman

По мангата на: Tsugumi Ohba - "Bakuman"

Премиера: 3 октомври 2015 г.

Времетраене: 119 мин.

Жанр: Комеди, Драма, Романс, Училищен живот

Режисьор: Hitoshi One

Субтитри: Английски

:imdb:

            

Участват:

Takeru Satoh - Moritaka Mashiro

Ryunosuke Kamiki - Akito Takagi

Nana Komatsu - Miho Azuki

Kenta Kiritani - Shinta Fukuda

Hirofumi Arai - Kazuya Hiramaru

Sarutoki Minagawa - Takuro Nakai

Kankuro Kudo - Taro Kawaguchi

Takayuki Yamada - Akira Hattori

Lily Franky - Sasaki

Shota Sometani - Eiji Niizuma

Kazunari Tosa - Saito
Takashi Okabe
Ayasa Takahashi

 

Резюме: Моритака Маширо (Takeru Satoh) никога не е искал да става мангака като чичо си, вместо това е решил да води нормален живот, да влезе в добро училище, да си намери работа в някой офис и да не създава проблеми на своите родители. Един ден той си забравя тетрадката в училище, в която е нарисувал Михо Азуки (Nana Komatsu) – момичето, в което е влюбен. Акито Такаги (Ryunosuke Kamiki), отличникът на класа, намира рисунката и започва да убеждава Маширо да стане мангака заедно с него, понеже той не рисува добре. Маширо му отказва, понеже познава добре живота на един мангака, но Такаги не се предава лесно от мечтата си. Такаги успява да убеди Маширо да отидат до дома на Азуки, където успява да го накара да каже, че ще стане мангака заедно с Такаги, а Азуки ще озвучи главния герой на анимето. Маширо я пита дали когато това стане, тя ще се омъжи за него, и Азуки приема, но само ако мечтата им стане реалност. И така започва животът на двама мангаки…

 

Награди:

2016 (39th) Japan Academy Prize – Outstanding Achievement in Music (Sakanaction), Outstanding Achievement in Film Editing (Yasuyuki Ozeki), Popularity Award

 

Свали с английски и руски субтитри :click:

 

Свали с руски субтитри  :click:

 

Онлайн с руски субтитри  :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Великооо! Много ми хареса! Зрителят буквално влиза в кадрите и заживява заедно с героите! Направо ми се прииска да хвана молива и да рисувам манга. Това е въздействие! Сетивата попиват всеки кадър. В един момент изоставих и субтитрите, за да не изгубя визията на това бижу.

Безценна помощ от поддържащия каст! Не съм се съмнявала в полезностт на имена от ранга на Такаюки Ямада, Кента Киритани, Хирофуми Арай, Лили Франки. Ролята на Кудо Канкуро буше перфектно подбрана. Шота Сометани с правилния герой - точно този, който най-много му отива. Битката между него и дуото Рьо-чан-Камики се превърна в знакова.

Отлично заснет филм! Музиката е чудесна! Наградите му са на място.

Завършваща песен:

Sakanaction - Shin Takarajima

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мернах анимето, но не ме грабна нещо.

 

p.s. На половината на филма съм и мисля, че просто са грабнали персонажите от Death Note и са ги ръгнали в нова ситуация.

Niizuma си беше L, по- неугледен и без тортичките и сладките, но същия. Akito Takagi - Абсолютен Kira. Miho Azuki - Misa Misa с тъмна коса.

Не ме кефят рециклирани сюжети и персонажи. Когато едно изкуство е с комерсиална цел, то се превръща в търговия. Със сигурност са капнали доста парици от тоя филм, това не го прави добър филм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми изглежда комерсиален. Напротив. Доста по-инди е. Самият режисьор има афинитет към подобни сюжети

 

Бакуман с нови отличия миналия месец - на 26 май: Japan Movie critic awards - Най-добър филм и режисьор.

18th Udine Far East Film Festival - премиерата на лентата в Италия е станала по време на феста (22- 30 април). Прожекцията е била съпътствана с възгласи "Браво!" Режисьорът, който е присъствал на събитието, споделил, че е много изненадан от топлия прием на заглавието. Смятал е, че то ще се хареса само на японската публика. Наградата не закъсняла. Бакуман спечелил The Mymovies Award - давана с вот по интернет.

Честито!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехааа, за пръв път виждам такова богатство, направо фойерверки от образи, динамика и страст към нещо, в случая- мангата. Очарована съм от визуализациите в този филм. Не, че имам с какво да го сравнявам, но наваксвам постепенно.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.06.2016 at 20:26, Krish написа:

Лелее, бях забравил, че въобще излезе игрален филм, а толкова го чаках. Някой ще го превежда ли на български? :unsure:

Наистина смята ли се да се превежда? Филмът е наистина страхотен много ми харесват такива жандрове.За алтьорите нямам думи кастът е точно на мястото си,на всеки му си отива ролята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много свежарски и динамичен - за ума, не за тялото! - филм. Актьорите много ми харесаха. Не ме бива да анализирам, просто исках да споделя, за да се появи заглавието и да го гледат и други. Макар и без бг субтитри все още...

:yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...