Jump to content

debil4e

Recommended Posts

spacer.png

 

заглавие: Boku no Hero Academia, My Hero Academia, 僕のヒーローアカデミア

година: 03.04.2016-26.06.2016г

тип: ТВ (13еп)

жанр: екшън, комедия, училище, шонен, супер сили, по манга

продукция: Bones

инфо: :click: :click: :click:

 

свали с български субтитри: :click: 

свали: :click:  

гледай онлайн с български субтитри: :click: 

 

резюме: Всяко дете в даден момент от живота си е мечтало да бъде герой. Обаче какво би станало ако мечтата стане реалност!?

В света на Мидория Изуку, 80% от населението притежава свръх естествени способности и дали ще си герой или злодей зависи от избора, който ще направиш. Разбира се и от образованието, което ще получиш, все пак това е професия като всяка друга и ако искаш да си от първите,  първо трябва завършиш училището за Герои. Грешка, първо трябва да те приемат, а това е особено трудна задача ако си от онези  20%, без  супер сили.

 

 

лично мнение: Чаках анимето и вероятно точно заради това първи епизод ме поразочарова. Обаче с втори и трети нещата постепенно си дойдоха на мястото. Bones се справят много добре досега и вече се усеща атмосферата на мангата. Темпото е сравнително равномерно, но наистина няма да покрият много материал за обявения брой епизоди, което навява на мисълта за следващи сезони. Това е добро решение, защото е онгоинг заглавие, при това сравнително ново-дотук 86 чапа.

 

 


 

spacer.png

 

Boku no Hero Academia S2 / Моята академия за герои Сезон 2

 
> Жанр : Екшън | Училищен |Комедия | Шонен | Свръхестествено
 
> Режисьор : Нагасаки Кенджи
 
 
> Държава : Япония
 
> Година : От 01.04.2017
 
> Времетраене : 24 минути на епизод
 
> Резюме : 
След нападението от Съюза на злодеите, учениците от Юей ще трябва да се изправят пред ново предизвикателство.
Всички са в очакване на голямото събитие — спортният фестивал на Юей!
 
Свали: :click:
 
Онлайн с български субтитри: :click:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боунс ги чакам да довършат Noragami, а на това арта направо ме подплаши..мангаката не им е дал много поле за творчество явно. Съмняваме да приключи добре и самият плот, но все пак може поне да е забавно ако са чешити персонажите и скечовете биват. Щото в Дендито още едно заглавие под опеката на същото студио направо ми умря коня от тъпня..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурна какво разбираш ти под  "чешити". За мен има такива в мангата, те са си стандарт за подобен тип заглавия, но това си е шонен и главния си е точно плюнчо горкия.  Обикновено при подобни герои изпитвам желание да набия автора, но този конкретно не дразни като образ , може би защото повечето време все  е потрошен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следя мангата и анимето от самото начало. Стигнал съм до 256 chapter. Засега мога да ви кажа само, че пети и шести сезон ще бъдат епични. Очаквайте нови злодейски философии, сили и разкриване на доста теории. 

С всеки сезон главният герой (Деку) ми става още и още симпатичен. Смяната на екипа не навреди на анимето, напротив мога да кажа, че четвърти сезон засега е много добре анимиран. Не е изпусната нито една важна част, а оригиналния стил е запазен. Препоръчвам анимето силно! Докато го гледах се върнах назад във времето, когато исках да стана супергерой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.01.2020 г. at 22:14, SadAngel написа:

Следя мангата и анимето от самото начало. Стигнал съм до 256 chapter. Засега мога да ви кажа само, че пети и шести сезон ще бъдат епични. Очаквайте нови злодейски философии, сили и разкриване на доста теории. 

С всеки сезон главният герой (Деку) ми става още и още симпатичен. Смяната на екипа не навреди на анимето, напротив мога да кажа, че четвърти сезон засега е много добре анимиран. Не е изпусната нито една важна част, а оригиналния стил е запазен. Препоръчвам анимето силно! Докато го гледах се върнах назад във времето, когато исках да стана супергерой.

 

^Определено новия сезон лети с пълна сила. :D

Благодаря за работата по проекта, че можем да гледаме на роден език. И може да се обнови и инфото за сезоните в първия пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за напомнянето, без сарказъм:) Забравих покрай "многото ангажименти":lol2: Посипвам си главата с пепел и ще го направя в най-скоро време.

 

П.С. Това ми напомня, че трябвада обновя и Високата топка, поне според плакатите ще покрият мангата докрай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/18/2020 at 8:32 PM, Krish said:

 

^Определено новия сезон лети с пълна сила. :D

Благодаря за работата по проекта, че можем да гледаме на роден език. И може да се обнови и инфото за сезоните в първия пост.

Радвам се, че има хора, които гледат и оценяват MHA. Наистина сюжетът се развива доста бурно. Скоро започва Festival Arc-a и вероятно сезона ще завърши с битка между Deku и новия злодей. Spoiler alet!!! Не знам дали те интересува, но до момента мангата има 259 глави и като гледам наближава война между герои и злодеи в края на първата година на Deku... 

П.П. Благодаря на екипа за блестящата работа по превеждането на анимето. :subs::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че този сезон ми е най-любим. Нямам търпение да видя любимите си сцени анимирани. Едно нещо не ми харесва - смяната на екипа. Личи си! Анимето не е същото като преди, но явно ще трябва да свикваме с промените. Благодаря за превода! Развам се, че има любители на My Hero в България. Няма да си седя сам да коментирам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не очаквах да харесам Boku no Hero, но ей на... Досега сезоните бяха доста силни, обаче този пети малко ме разочарова. Не знам как е в мангата и не мога да сравня, но 13 епизода съревнования със съседния клас, предвид че има потенциал за една сериозна арка, ми дойдоха множко. Помня, че някъде във втори сезон пак имаше момент със състезания, но някак там отиваше повече да го има, както и да се направи запознанство с нови герои. Сега в пети ги доразвиха повече, но на мен ми стои безсмислено, освен ако идеята не е да ги използват повече занапред. И така да е, беше изморително поне за мен това забавяне. А сега, когато уж следва да се започне наистина с някоя арка, пак го дават тихо и кротко с епизоди, от които няма чак такава нужда - последният с Урарака на плажа и предстоящия, който изглежда ще е за взаимоотношенията на Тодороки със семейството му... няма лошо, но сега ли му е времето? Вярно, че вкарват някаква важна информация от време на време, но вървят все по периферията.

Въпреки оплакванията ми, обичам анимето и героите (особено ме радва, че Hawks изглежда ще има повечко участие, както и Даби - най-после, пет сезона го пазеха и го оставяха на заден план, време е и той да покаже нещо :D). Надявам се скоро да има истинско развитие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...