Jump to content

Финалите на корейските сериали - Размисли и мнения


Recommended Posts

Понеже често става въпрос, за качеството на финала при корейските сериали и колко лоши са те, ми дойде идеята за тази темичка. Систематизирана информация под формата на проучване за вкусовете на потребителите. Само да поясня. Става въпрос дали намирате финала за подходящ, дали ви е харесал и т.н. Не дали има лош или хубав край.

Без спойлери!

 

Ето моите мнения, за сериалите които съм завършил. (в реда в който съм ги изгледал)

 

Hong Gil Dong - Перфектен!

Four Gods - Става. Недовършен.

Coffee Prince - Пълна боза. Леко фалшив

Goong - Боза, но вършеше работа.

The Snow Queen - Хубав е.

The Vineyard Man - Перфектен!

Autumn Tale - Перфектен!!!

Bichunmoo - Добър, очакван финал.

Full House - Това имаше ли финал? Става, все пак трябваше да свърши на 16-тия...

Robbers - Хубав и неочакван. Може би и малко набързо скалъпен.

Heaven's Tree - Хмм, не знам. От една страна беше интересно как се получи, ама дали беше подходящ?

My Girl - Боза! Сериала ми е любим, но финала дразни.

A Love To Kill - Екстра беше за стила на филма...

Capital Scandal - Добър! Подхожда на настроението в сериала.

Be strong Geum Soon - Хубав е. Доволен съм.

Boys Before Flowers - Върши работа.

Over the Rainbow - Доста добър! Хареса ми.

Hello Miss - Бозичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kато става въпрос за финал на сериалите исках да се възмутя,че финала на Witch Yoo Hee беше пълна боза.Хареса ми по принцип обаче се надяввах на друг финал.

 

Yasha-Перфектен край

 

Prinsse's first love-задоволителен.

 

Hwang Gin Yi-изгуби магията си някъде към средата-незадоволителен край

 

Едит: Мисля да обогатя малко моя списък.

 

Birth of a Rich Man - като цяло сериала ми хареса. Към края историята стана банална, но актьорите оставиха своя уникален отпечатък, за това мога да кажа, че съм доволна.

 

Call of the Country - за мен това е един от най-забавните сериали ЕВЪР!!! Края на историята беше очавана,

но поднесена с голяма доза хумор и с кеф си го догледах.

 

Cinderella's Sister - Историята беше разтърсваща - края очакван, но красив. От началото до самия рай си заслужава отделеното време.

 

Delightful Girl - Голяма комедия с объркващ край. В последният момент има едни събития, които те карат да се усъмниш в

добрия край, но впоследствие всичко си идва на мястото :lol:

 

Don't Ask Me About the Past - Честно казано не мислех, че краят ще бъде такъв.

Историята беше ужасно заплетена и серия по серия всичко се разнищваше, за това съм много доволна от него.

Миси на Лазето, че ми го препоръча :kissx:

 

Fog Street - Не мислех, че има сериал, състоящ се само от една серия... До момента в който не попаднах на този...

Краят е отворен, но историята е много хубава, за това съм доволна и го препоръчвам.

 

Freeze - краят не ме задоволява особено. Историята беше прекалено хубава за такъв развой на събитията в края. :mad:

 

Hello! Miss - Страхотен край. Историята беше ужасно забавна, а каста само допринесе за невероятното изживяване.

Силно препоръчителен.

 

My Sister in Law is 19 - През цялото време ме караха да мисля, че края няма да ми хареса, но слава богу се смилиха към бедната ми душица. Велика комедия препоръчителна за любителите на забавни сериали.

 

One Fine Day - Получава адмирациите ми. Бозав откъм действие, но с великолепен аст. Края беше абсолютно очакван,

но приятен за зрителите.

 

Personal Taste - отначало започна добре, но в края съвсем го развалиха. Последните серии ги превъртях.

Но пък си заслужава да се гледа с невероятния превод, който са му спретнали Събрина и компания. Огромно миси за което!!! :kissx:

 

Triple - неочавано добър сериал и край на историята за фигуристката. Силно препоръчителен за любителите

на романтичните комедии.

 

What Happened in Bali - красив сериал, но края някак си не ми хареса. Защо трябваше да слагат такъв край, тъкмо като главната след 20 серии премятане от единия на другия пич тъкмо се ориентира в живота и чувствата си <_<

 

Честно казано пропуснах да спомена общоизвестни сериали като Боф и YAB , за да не се дублират мненията.

Като цяло са си супер - то се знае, но лично аз си мисля, че можеше поне в края да не е банална история, в която всички заживяли щастливи и доволни завинаги. Това никъде го няма в реалния живот, за това ми краят и на двата ми се струва прекалено футуристичен :no:

 

И се питам... Има ли край на сериал, в който лошият получава момичето??? Ако съществува такъв- пишете ми на ЛС :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - неочакваният за мен финал беше в Time between dog and wolf.. :!:

 

Goong - Боза, но вършеше работа.
тук не съм много съгласна беше си абсолютна изненада

 

кога стана бебето

:lol!: извинявам се за спойлера, но не можах да се въздържа:oops:

 

може би затова на Full House ще има и втора част да... довършат започнатото :lol!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно и аз съм изтървала края на Двореца, или поне

 

 

отказването от титлата. :scratch:

 

 

Иначе си ми хареса. За подобен филм си беше екстра.

 

От останалите:

4-те бога - можеше да свърши както на мен ми се искаше, но тогава нямаше да е така въздействащ. Много добър финал финал.

 

Гил Донг - изключителен финал. Не бих променила нищо.

 

Coffee Prince - леко скучноват финал на леко скучноват сериал.

 

Илджиме - си реве за продължение... Мноого недоволна /че още няма такова!/. :evil:

 

Strongest Chil Woo - в един момент малко тип "Ъ?" но после вдяваш и ти става много хубаво. Да не говорим, че към края все си менях мнението ще оцелеят ли или не. :lol!:

 

Трима бащи, една майка - щеше ми се да свърши по друг начин, но и така си беше хубаво.

 

 

Чумонг - най-вече просто свърши!!! :lol: Като за подобен сериал даже доста прилично. Доволна.

 

Гъм Сун - доволна

 

Бичонму - много доволна, нямаше изненади, но го бяха направили прекрасно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом става дума само за корейските сериали...

Всички, които съм гледала до сега свършват по един и същи начин. Героите се разделят за n на броя години и после се виждат пак и се събират. Явно това е корейското разбиране за щастлив край. А щом има щастлив край, аз съм доволна. Само Хонг Гил Донг е с по различен край. Но пак е добър.

Надявам се, че ще има и изненади за в бъдеще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обичам финалите на корейските сериали, защото по своему са различни от всички други. Аз лично досега не съм оставал разочарован от края на някой. Алтернативният край на 4-те бога повече ми хареса, но дори така направен ме задоволи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Boys Before Flowers - стандартен, но не лош.

The Story Of The First King's Four Gods - не беше зле, но алтернативния финал е по - добър.

Ilgimae - не е честно, не може да свършва така!

The Snow Queen - приятно ме изненада.

Over the rainbow - бива.

Time Between Dog and Wolf - страхотен

Thousand Years of Love - малко недовършено стои, но пък предполага наистина интересно продължение (ако има де).

Winter Sonata - Малко тъповато.

Hong Gil Dong - точният финал. Не мога да си го представя по друг начин.

Goong - Малко плоско. Иначе добре.

Cofee Prince - нищо особено.

Beethoven Virus - Хареса ми. Доста естествен.

A Love to Kill - без капка рационална мисъл, но красив. Хареса ми повече от самия сериал.

Full House - нищо особено.

Hwang Jin Yi - страхотен!

My Girl - малко безличен. Даже в началото не можех да си спомня какво точно стана.

Strongest Chil Woo - израдва ме максимално

The Painter of the Wind - тъпичък.

Hometown Legends - финалът на първия епизод беше банален, но втория приятно ме изненада. За останалите 6 още не знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Story Of The First King's Four Gods - когато го гледах не бях гледал друг сериал и финалът ме шамароса здраво. Сега вече смятам че не беше зле.

 

Jumong - сълзи и сополи...вече бях подготвен. Мисля че 90% от гледалите го на маратон като мен...на финала са си казали "Охх вече свърши - ще мога да спя спокойно..."

 

Boys Before Flowers - Малко по холивудски, но ако беше друг щеше да е жалко.

 

The kingdom of the winds - като усещане беше доста разтърсващ, макар и адски тъжен.

 

Over the rainbow - филма ми е любим заради музиката и РексЪ. Финала беше върховна глупост, още се чудя защо беше хепи енд за оня Плъх главния герой!

 

Goong - Незнам защо но краят ми беше безличен, въпреки че си беше доста прилично завършен, дори с елемент на "мистерия"...

 

Coffee Prince - Адкси претупан, още се надявам за филмче...

 

BICHUNMOO - Хареса ми че тук краят беше началото. Още не ме е оставило усещането от последната серия.

 

Time Between Dog and Wolf - Перфектен !

 

The vineyard man - Краят беше като кроасан с боза и последвалото облекчение след тази комбинация

 

FULL HOUSE - Хубав завършек на една забавна (и поучителна) история. Жалко ,че нямаше една караница за края, но поне чистиха прозорците на къщата и в последната серия....

 

My Girl - Малко претупан и очакван, хубаво че най-накрая се видя истинската племенница, че беше голямо чакане да и видим фейса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макс - една забележка - става дума САМО за корейски сериали. Махни японските . Предполагам, че Демон ще направи още една тема за тях след време.

 

Иначе предлагам да вземем да ги подреждаме отгоре надолу - от най-харесвания край до най-нехаресвания

 

Hong Gil Dong - красив, невероятно въздействащ, почти неочакван..., перфектен

The Snow Queen - макар че не ми се искаше, много ми хареса, предвидим, но въздействащ

Ilgimae - изненадващ с нотка на съжаление, но с много надежда, приключих го с усмивка

The Story Of The First King's Four Gods - яд, яд, яд на килограми. Но като за първи сблъсък - ефектът беше отличен, с много силно послание след себе си

Beethoven Virus - героите не изневериха на себе си и въпреки това се промениха към по-добро, много добър

Hwang Jin Yi - красив филм с прекрасно послание; според мен - перфектен финал

Cofee Prince - малко преобърнаха нещата и отново дадоха повече, отколкото бихме искали, краят ме остави с усмивка, много добър

Full House - то оставаше и да не завърши така..., доволна

Goong - прекалено много дадоха на зрителите, предвид как се развиваше историята преди това, става

Winter Sonata - добре, че поне това им остана, доволна донякъде

Kim Sam Soon - хубав край, очакван и смешен .

Boys Before Flowers - смешен финал, абсолютно изсмукан от пръстите на сценаристите, можеха да се постараят доста повече

Delightful girl Choon Hyang - краят едвам го дочаках, направо се измъчих заедно с героите, този сценарист не ги оставяше да ..., както и да е, очакван, горе-долу доволна

Witch Yoo Hee - искаше ми се повече, незадоволителен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A love to kill - Безумен и странен, но затрогващ

Bichumnoo - много красив, известен, но въпреки това разтърсващ

Boys before flowers - за мен незадоволителен

Coffee Prince - хубав финал

Hello my teacher - перфектен

Hong Gil Dong - много красив, перфектен!

Hwang Jin Yi - перфектен

Iljimae - трябва да има продължение, задължително!

Lovers - задоволителен

Prince’s first love - напълно задоволителен и непретенциозен, като самия сериал

Spring Waltz - очакван, но въпреки това, чудесен

The Devil - перфектен!

The last dance is with me - задоволителен

The legend of the King’s 4 Gods - претупан - незадоволителен

Time of dog and wolf - перфектен

Winter sonata - трябваха само 5 мин още, за да съм напълно доволна

Witch Amusement - претупаха го - незадоволителен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз реших да се включа

Cofee Prince- много ми е любим този сериал, но към края го разводниха нещо и финалът беше незадоволителен

Hong Gil Dong- Перфектният финал на перфектния сериал

Hello My Teacher- Много сладък финал

One fine day- Незадоволителен

Snow Queen- Перфектен

Goong- Малко измислена работа, но става

Boys Before Flowers- на мен лично не ми хареса особено, малко изкуствено ми седеше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Boys Before Flowers - претупан

The Story Of The First King's Four Gods - разочароващ

The Snow Queen - красив и тъжен

Winter Sonata - много добър, изненада ме приятно

Cofee Prince - след целия перфектен сериал останах с чувството "Ок, и това ли беше?!"

A Love to Kill - прекрасен финал, макар и с много носни кърпички

Full House - ми...щото цялото сериалче е толкова готино, дори и така нареченият финал не ме подразни, а го приех с широка усмивка

I m Sorry I Love You - за мен това е Сериалът, Историята, Финалът и т.н

Autumn Tale - един от най-въздействащите финали, които съм гледала изобщо

Summer Scent - добър, интересен

The Kingdom Of The Winds - перфектен

Star's Lover - много хубав

Bichunmoo -

One Fine Day - това с 3-те години беше малко дразнещо, ама иначе ок

Cain and Abel - наистина много добър край

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Iljimae - добър сериал,след който трябваше да се появат надписите "следва продължение"

Over the rainbow - биваше,малко яд ме хвана за мацката радиоводеща,ма си го заслужаваше

Boys before flowers - супер,искаше ми се да вида сватба и бебета,ма уви и така ми стопли сърцето

My girl - ами,ако Джун Ги не беше губещия щеше да е по-добре...Хубав край иначе

My name`s Kim Sam Soon - хахаах Много як,много му се радвах,жалко че феята не дойде....

Snow Queen - Много прочувствен,много затрогващ край

Time between dog and wolf - тъп и дразнещ,разочароващ

Hwang Jin Yi - става

Jumong - добре,че свърши,щом не разказаха и за пра-пра-пра-пра внуците на Чумонг,пак добре

Goong - Йееее супер

Full House - Хмм...щом не направиха фирма за почистване,пак добре

Coffee Prince - супер

Robbers - филма си вървеше добре,ма от края имам чувството,че са отрезали бая,някак си много набързо

Worlds within(the world they live in) - Много закачлив готин,може и продължение да се направи според мен

Mackerel run - Гаден,неочакван ...пххххххх с една дума - шитти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Soulmate - Хич не ми се щеше да свършва по философски и да оставят вратичка да се чудя какво ще стане, но истината е, че финалът беше добър. Много по-добър от първоначалния.

Dal ja - Задоволяващ. Краят беше в тон с цялата драма.

Goong - Ами абсолютно нормален за к-драма. Можеше и по-зле да е. Общо взето всички сюжетни линии приключиха логично.

Snow queen - хареса ми. Естествено беше изключително тъжен, но трогателен.

Hong gil dong - Честно казано бях страшно изненадана от този финал и малко разочарована. не ми харесва тази тенденция на к-драмите в първите епизоди да поддържат весело настроение, а след 10 епизода имаш чувството, че гледаш тотално различен филм...

Legend - Ами претупан, обуркан, недовършен.

Spring waltz - Страхотна драма с изненадващо прекрасен край.

Bichunmoo - Много добър

Witch yoo hee - Нищо особено.

Boys over flowers - Тук, общо взето, знаех какво да очаквам, но пак се намери какво да ме изненада (и то приятно).

My girl - Класика

Brilliant Legacy - Прекрасен финал.

Coffee Prince - Хареса ми. Имаше разни клишета, което е абсолютно нетипично за самата драма, но беше сладък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички сериали, които съм гледала имаха много претупан край, който не отива на самото действие, което пък прекалено много е разтегнато.

Например Coffee Prince ми доскуча за малко, защото забавиха признаването на "тайната" на Ън Чан, а края се разви точно в 1епизод.

В Goong също, но една от финалните сцени ми е много любима, но въпреки това ми дойде много изкуствено.

В Snow Queen горе долу беше по-добре. А в Lovers... много бързо минаха 4те години в затвора

За Full House да не говорим...

Марс беше перфектен.

От сериалите май само тези съм гледала все още

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Full House – първият, който съм гледала, следователно нямах с какво подобно нещо да го сравня, но пак много ми хареса.

Е, финалната (и единствена, доколкото помня) целувка беше доста изкуствена, но какво да се прави. Имам спомен, че не ми стана ясно дали двамата се разведоха и после пак се събраха/ожениха или така и не стигнаха до развод, но то пък не е и особено важно

 

 

Goong –

бебето на финала просто ме разби То целият сериал много си ми хареса, но какви физиономии направиха и двамата при "щастливата вест" - priceless

 

 

A Love to Kill – тук обаче няма да се съглася с онези от вас, които наричат края "страхотен". Не ми хареса изобщо.

Какъв е смисълът да направиш романтичен сериал, ако накрая ще убиеш главните герои, при това по толкова глупав (но признавам, донякъде романтичен) начин Може впечатлението ми да се е повлияло от това, че за мен един сериал трябва да има хепиенд и т.н., но не мога да си изкривя душата и да кажа, че ми е харесало.

 

 

Coffee Prince – е това беше сладурско

Вярно, можеше да се прескочи таймскипа, но пък той показа привързаността на двамата герои един към друг. Бтв сериалът доста от рано ми направи добро впечатление с това колко по-различен като структура беше от другите подобни, които бях гледала до момента - двамата се разбраха и събраха още към средата, поддържащата ни двойка - също, и нямаше само една-единствена целувка 2 минути преди края

 

 

Witch Yo Hee – малко ме разочарова. Имах доста по-големи очаквания.

Доколкото си спомням, нещата се заформиха към финал чак последните максимум 10 минути, когато нашия тръгна да гони наш'та на летището. Хубаво, искали да завършат с целувка. С единствената целувка. Стори ми се обаче много претупано

 

 

Shining Inheritance - най-прясното нещо в списъка ми Финалът беше сравнително добър, въпреки че и от него имах по-високи очаквания.

Хареса ми обаче, че дадоха живота на Seung Mi и майка й далеч от Hwan и останалите - показаха ги като нормални майка и дъщеря. То принципно през цялото време не можех да преценя дали са добри или лоши, но както казват - животът не е само черно и бяло

 

 

Това беше краткият ми списък (с тенденция да се увеличи в скоро време с няколко заглавия ) Трябва да вземем да си направим и една такава тема за японски сериали - там ще имам доста повече неща за казване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият ми Коерйски сериал The Story Of The First King's Four Gods,след него сериалите от запада ми се струваха бозички- напълно объркващ за мен край,алтернативния щеше да е по-добре.

 

Hong Gil Dong - е това го гледах веднага след "The Story Of The First King's Four Gods" и ми се прииска да се бях родил в Корея -уникален филм с уникален финал,макар и да ми се искаше хепиенд.

 

Mackerel run- Точно каквото очаквах се случи, леко драматичен,но и позитивен финал.

 

Jumong-за 10 дни 81 епизода ми беше все едно какво ще стане ,че бях се подул от безсъние-задоволяващ финал.

 

Coffee Prince-любим комедиен и от към актиорите за добрата игра,можеби защото видях една наистина страстна целувка а и не само...-набързо нахвърлен финал с хепиенд ама много постен.

 

Boys over flowers -нарежда се до Coffee Prince, но с целувките бяха слаби-по слаб финал не сам гледал макар и щастлив.

 

 

Bichunmoo - ох трудно за изразяване,хареса ми и филмчето и старта-финал.

 

И на финала наи-доброто за мен Snow Queen -уникално замислен от първото до последното изречение на целия сценарии.Единствения филм,който ме е разплаквал,но не само сълзички а с рев и сополи 16 часа . Неможах да се сдържа да не го изгледам наведнъж.Колкото и да ми се искаше хепиенд,щеше да е супер ненормално и филма отиваше на провал.Иска ми се да испиша цяла тема но...Най-добрия,Най-добрия,Най-добрия!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как ги виждам аз нещата:

Time of dog and wolf - Страхотен сериал и страхотен край.

The legend of the King’s 4 Gods - Незавършен, недоизпипан, но дава възможност зрителя сам да развие своята фантазия и съответно да завърши по много начини.

Hong Gil Dong - Перфектен.

Over the rainbow - Много добър.

I m Sorry I Love You - От изгледаните от мен до момента сериали такъв край не бях срещала. Изненада ме. Допадна ми.

Iljimae - Хареса ми.

Lovers - Имаше нотка на нереализъм, но въпреки това ми хареса.

Cain and Abel - Интересно решение.

 

Все пак нямаше братоубийство, точно обратното.

 

Coffee Prince - Очакван край. Става.

The Snow Queen - Не ме изненада с нищо. Ясен е още от самото начало.

Goong - Слаб сериал, дори края с нищо не впечатли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

offee Prince--Сериала ми любим,края не ме впечатли с нищо,но става.Много приятен кастинг на актьорите.Нямаше образ който да не ми допадне,дори и от второстепенните герой..

The snow queen-Хареса ми края.Не го го очаквах.Но ако не беше той от този филм нямаше да остане нищо в съзнанието ми.Актьорите бяха на ниво.

Sorry,I love you- So Ji Sub много добра роля.От тук ми стана любим актьор.Много различен сериал,от това което бях гледал тогава.Доста интересна и сполучлива история.Но края ме раздразни.Особено последнатата минута.Просто можеше да бъде спестена.Но корейците си знаят работата,та не им се сърдя

Full hоuse-Заедно с Принцовете,това е сериала,който най-ме е размивал,и определено за сега е най-добрата комедия,която съм изгледал.

Та края,не беше нищо особено,но не мисля ,че бе и лош.

Boys Before Flowers--Еми тук нз какво да кажа за края...просто нормален.С нищо не ме впечатли.

Cain and Avel--Първия ми сериал,с малко повече екшън.Интересна история,драма и неочаквани обрати.Со Джи Соп ,както винаги на ниво.Много истинска роля на брат му в сериала,но името на актьора не се сещам за съжаление.Хубав край,хареса ми,не го очаквах.

The Devil-Много ми хареса този край,макар и предвидим,беше направен красиво и с много подтекст.

The Story of the First King's Four Gods-Хм,почти не разбрах нищо от края ,но не им се сърдя на авторите,бая трудности са видяли.

My Girl--Забавен сериал.Края бе някакси ,колкото да свърши.Прекалено клиширано ми се видя.

Hong Gil Dong--Тук треа да си подбирам думите правилно,щот ще ми се разсърдят многобройните фенове. Че края бе красив,различен,невероятен---Съгласен.Но самия сериал,го изгледах някакси с мъка.Не успя да ме трогне или разсмее достатъчно.Може вината да си е от мен,все пак историческите сериали не са ми в кръвта.Никой от актьорите не ме впечатли,дори и Ю Ри,която ми е в Топ 3.

Thousand Years of Love-Започна добре сериала,първите 10-тина серий съм ги изгледал с кеф,но нататък вече ми доскуча.Все пак Джи Соп и Ю Ри,за мен си бяха брилянтни.Края ме изненада,защото очаквах хепи енд,малко бе претупан и недоизпипан.С мнооого отворени врати.Така и не разбрах,какво изкат да кажат корейците с този край/ако знаят и те де/.

Goong--Имаше ли тук край изобщо.Изгледах го само заради Yoon Eun Hye,но сериала ме разочарова.

Останаха още 3-4 драми--но ще си спестя писането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...