Jump to content

Recommended Posts

Пък мен филмчето си ме кефи - неочаквано е нива над стандартните напълно безцелни к продукции. И тук вкарват някое и друго клише, а Хиери-как-и-беше-името е дразнещо слаба актриса... Обаче има определени моменти които силно ме вълнуват. Образите са силни, а дилемата им, да продължат напред въпреки възможната загуба и провал... при това да продължат заедно, въпреки че проблемът на всеки поотделно може да срине останалите заедно. Та дилемата им истински ме трогва... и е достатъчно убедително разказана. Е да, не се къпят в кадър и не стоят по бицепси в сцените... и вероятно това пречи на масовия зрител да се фокусира.. 

 

Интересно ми е ще могат ли да задържат темпото докрая, или ще олигавят историята..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък мен филмчето си ме кефи - неочаквано е нива над стандартните напълно безцелни к продукции. И тук вкарват някое и друго клише, а Хиери-как-и-беше-името е дразнещо слаба актриса... Обаче има определени моменти които силно ме вълнуват. Образите са силни, а дилемата им, да продължат напред въпреки възможната загуба и провал... при това да продължат заедно, въпреки че проблемът на всеки поотделно може да срине останалите заедно. Та дилемата им истински ме трогва... и е достатъчно убедително разказана. Е да, не се къпят в кадър и не стоят по бицепси в сцените... и вероятно това пречи на масовия зрител да се фокусира.. 

 

Интересно ми е ще могат ли да задържат темпото докрая, или ще олигавят историята..

Къпят се и още как, само,че  6 епизода в сълзи и това явно размазва фокуса на масовия зрител( за който се правят май по принцип всички сериали).Ама ха, на какъв се прави и той, че не харесва тоя наболял проблем и дилема,  дето му ги навират и затвърждават 6 серии, без да се случва нищо !

Ех, да се бяха сетили, но на  не са,  при  наличните   айдъли, да ги пуснат да подскачат по торсове и бицепси, къпещи в пот-  това поне го могат.Дет' се вика, можеше поне да попяват повечко, не е като да е на живо, ако не могат, просто, колкото да запълнят времето и държат буден масовия зрител с песни, вместо  с викове, че явно в комплект с дилемата и рева, му идват в повече и сменя канала или ляга да поспи... :896767:.Часът на излъчване, все пак е 22. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление фен-сървисът много глези масовия зрител и когато накрая се намери нещо качествено и нормално, той е неспособен да го възприеме самостоятелно. Трябва му детоксикация от толкова много безсмислени сцени на полуголи хора, в които уж се случва нещо. И известно усилие, за да вникне в небезсмислен диалог и сюжет и преживяване по-сложни от "той/тя е толкова секси, когато гледа влажно".

В музикалните истории някак си не очаквам да има спасяване на света - който го няма, понеже е измислен - нито много къпане. Нито фентъзи елементи или екшън фигурки. С което не искам да кажа че музикантите не се къпят....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за човек стигнал до 4ти епизод изглежда добре. Малкото същество със опашката въобще не ми прилича на по-голямата кака, но ще си замълча .  :28558:

А тази ситуация със Ха Нъл (още ги запомням имената :na2:) нещо ми се очертава, че много ще го проточат :mellow: !? ​

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на тая "ситуация" за сега се крепи сериала. До момента беше ще има ли банда няма ли да има. Сега ще докажат ли истината за Ха Нъл или ще се провалят. Ама много ясно, че ще я докажат. Нали доброто винаги трябва да възтържествува. Пък това са хора, които си промениха първите два епизода, заради мнението на зрителите. По тази логика Гейм аф тронс трябваше отдавна да е свършил и Джон и Денерис да са заживели щастливо във Вестерос. 

То слабият сценарий на страна, да не говорим за слаби работи. Аз искам да кажа, че барабаниста, който взеха ме изкефи много. Някакъв супер чалнат в главата и реакцията му, като разбра за другите от групата и някакъв такъв им се кефи, че едва ли не са, като еталона, който искат да спазват всички. 

 Тая мацката, която лъже и изнудва за секс скандал предлагам за наказание да я пуснат на едно дотракско племе ;д 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление фен-сървисът много глези масовия зрител и когато накрая се намери нещо качествено и нормално, той е неспособен да го възприеме самостоятелно. Трябва му детоксикация от толкова много безсмислени сцени на полуголи хора, в които уж се случва нещо. И известно усилие, за да вникне в небезсмислен диалог и сюжет и преживяване по-сложни от "той/тя е толкова секси, когато гледа влажно".

В музикалните истории някак си не очаквам да има спасяване на света - който го няма, понеже е измислен - нито много къпане. Нито фентъзи елементи или екшън фигурки. С което не искам да кажа че музикантите не се къпят....

 

Това изказване ми напомня за една игра, в която караш тир...в реално време - стоиш си и си циклиш по пътя 8 часа и нищо не се случва. Тая драма ми е точно като тази игра като изключим рязките неконфликти като това дали ще има група, няма ли да има (неконфликти, 'щото на всички е пределно ясно, че група ще има, иначе просто няма как да се развие сюжетът, освен ако не гледаме сега как групата се разделя още 10 епизода). Та така мен "животът от нещата" не ме вълнува толкова, че да го гледам на драма. 

 

На всичко това отгоре турни Джисонг, който явно е вдигнал ръце от героя си и смята да ни зашеметява с менопаузни свръхреакции (в този инак "нормален" сериал) и мъжки сълзи и се получава тоз буламач. 

 

Този сериал е ясното доказателство, че имаме сценаристка, която е създала в главата си история от едно изречение и се чуди как да заведе зрителя от точка А до точка Б на съответната, но това дълбоко не и се получава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем оплюхте сериала. То и аз съм по голотите... Но както знаете, прекалено разголеното не е интересно... 

Освен ако си начинаещ в бранша... Когато гледаш ококорен и не смееш да мигнеш. И не очакваш нищо друго по-смислено от сериала...

Вече отмина тази фаза.

В защита на сериалчето мога да кажа, че си има кусури, но ни разкрива лутането, което в никакъв случай не може да бъде праволинейно,

на хора, с различен темперамент и съдби... Това, че точно такива хора се срещат в сериала, и се обединят срещу съдбата, не трябва да ни учудва,

по важното е, заедно да налучкат правилната посока... А тази посока, както писах в предния си пост изисква какви ли не жертви...

Да се унижиш, да слезеш до дъното, сам да смачкаш гордостта си, забележете, не толкова заради себе си, колкото заради другите...

За героя на Джи Сонг, който е бил буквално поразен от върналата се несправедливост при него, като бумеранг ...

Далеч съм от мисълта, че вие бихте знаели в такъв момент точно какво да предприемете.

Съвсем естествена е несигурността и безпокойството.

Точно тези негови сълзи, тооолкова естествени... Плачеше за себе си, за грешките си, за съдбата си, за младите, на които обеща да изгони тъгата в очите им,

плачеше от безсилие... Това е голяма отговорност...А тя е тежко бреме...

И, да, вярвам, че накрая животът ще им се усмихне и те на него също, защото дават всичко от себе си, а знаете и приказката:

"Направи всичко по силите си, пък да става, каквото ще" 

И друго, нищо няма да загубят зрителите, ако гледат  тези чудесни момчета в  тяхното истинско амплоа.... 

Хубава-та музика...  :emote_kiss3:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък аз не мога да разбера що като не харесваш нещо, трябва да го гледаш.

Тук още от първа серия е ясно, че няма да е стандартен сериал, а от трета и четвърта - кой и колко може да се развълнува от него. Като не е по вкуса, е не е нужно да се държим като 100така, той един е достатъчен...

Вярно е, че все пак е всеобща суша и всички други сериали пък за нищо не стават - даже и не ти се ще да напцуваш нещо в темата им, толкова подразбиращо зле са...

Аз страшно харесах сцената малко по-късно,

когато се беше свил, клекнал и си повтаряше имената на хората от състава. Той много добре знаеше, че се унижил страшно много... и все пак го направи за тях. Първо, че се унижи искрено, не на майтап, не с преиграване или скрита закана... не се опита да смели нещастния бивш асистент, със кофти спомени и високомерие и интрига... Не опита да го злепостави или да го смазва пред другите... Просто си каза: държах се като гъз, но не съм бил прав - и ти не си го връщай на моите хора. И второ, че след като се е приел за наистина виновен, публично, си знаеше че ще запази и този си спомен, всеки път като види някой от свидетелите на тази сцена... И все пак направи жеста си, за своите.

Това и друг път сме си говорили че в корейските сериали има винаги израстване на героя, но докато обичайно то е израстване от романтична любов, тук погледът е по-нестандартен. Той не израства, за да е достоен за сиренцето, нито за някоя друга невинна леди, а просто защото минава през всичко в живота...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко със сълзите преувеличават, но то си е често срещано хаха.

Какво да кажа и мен ме забавлява барабаниста, дори и когато видя детето на "младия татко" добре се насмях.

Според мен това идване и отиване изглежда прилично, защото се сприятеляват ала бала и като има проблем единия се отказва (нали мислят да не си правят гадно). :28558:

Едно нещо ми направи впечатление, че Ха Нъл е малко като безчувствен. Не мога да разбера кога е нещастен, замислен, сърдит и прочие... :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maira, изказвам мнение. Случва се и да не харесам сериал. Тук съм по-емоционална, тъй като харесвам Джи Сонг и ме дразни да виждам талантът му да отива на халос. Обикновено си спестявам мненията, но не виждам защо трябва да сипя похвали за всяко нещо. Хората имат глава, ще си преценят дали да гледат или не. Иначе спрях да го гледам точно по изброените по-горе причини. Не ми е в приоритетните сериали. Но да, сушата определено е голяма. Само тоя сериал с Гън Сок още не съм го изоставила и мъча Монстъра още само заради любов по Канг Джи Хуан и Сонг Ю Ри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

syrven безчувствен казваш, те корейците 2 дена се скъсаха да пишат новини, как Мин Хьок, като гледал своята игра в драмата пуснал сълзичка и много се разчувствал. 

Sierra не знам дали гледаш гледаш мистър Блек, но също е добър може да се пуснеш по него. Първите серии малко трябва да ги изтърпиш, но нататък става по интересно. Макар, че във форума няма толкова интерес към драмата и не се набива толкова на очи, но наистина на фона на останалите си струва да я пробваш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък аз не мога да разбера що като не харесваш нещо, трябва да го гледаш.

Тук още от първа серия е ясно, че няма да е стандартен сериал, а от трета и четвърта - кой и колко може да се развълнува от него. Като не е по вкуса, е не е нужно да се държим като 100така, той един е достатъчен...

Вярно е, че все пак е всеобща суша и всички други сериали пък за нищо не стават - даже и не ти се ще да напцуваш нещо в темата им, толкова подразбиращо зле са...

Аз страшно харесах сцената малко по-късно,

когато се беше свил, клекнал и си повтаряше имената на хората от състава. Той много добре знаеше, че се унижил страшно много... и все пак го направи за тях. Първо, че се унижи искрено, не на майтап, не с преиграване или скрита закана... не се опита да смели нещастния бивш асистент, със кофти спомени и високомерие и интрига... Не опита да го злепостави или да го смазва пред другите... Просто си каза: държах се като гъз, но не съм бил прав - и ти не си го връщай на моите хора. И второ, че след като се е приел за наистина виновен, публично, си знаеше че ще запази и този си спомен, всеки път като види някой от свидетелите на тази сцена... И все пак направи жеста си, за своите.

Това и друг път сме си говорили че в корейските сериали има винаги израстване на героя, но докато обичайно то е израстване от романтична любов, тук погледът е по-нестандартен. Той не израства, за да е достоен за сиренцето, нито за някоя друга невинна леди, а просто защото минава през всичко в живота...

 

 

И да оставим читателят да бъде подведен от суперлативи, дето могат да бъдат разбрани само от  "ценители"? Нека има мнения и за простосмъртни, за които хабиш ирония още от началния си коментар- №22, та да могат те пък да спестят време.

Много рядко ми се случва да дам крайно негативно мнение от 2 начални епизода, затова гледам нататък.Този, обаче беше от тези, дето стана по-зле, след началните два- писала съм защо, пък и интелигентният зрител, едва ли се нуждае от толкова циклене на едно място (в случая от 3 до 6 епизод) за да разбре какво искат да му кажат.

 

И ще завърша гледането и коментирането  на този, неразбран  от мен "шедьовър" с един цитат на kitket, от темата за "Сиренцето"

" Колкото повече човек се задълбочава в нещо, толкова повече се взема на сериозно и постепенно преценката за мярка се изкривява."

Коте,  :up: 

 

П.П.Май стана мода да се  цитират потребители, като еталон за нещо си, след като те не обиждат никой с мненията си.Не го намирам най-малкото за толерантно, а да не задълбаваме за повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е голяма работа една сълза пуснал красавеца. Ще го видим дали ще има и втора . :28558: Не го казвам с негативизъм, защото младежа не е лош.

А по принцип няма нужда да се спори за корейски сериали - развален от началото до края, развален от средата до края, развален от началото до средата... все едно. Изразявам просто мнение. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващата драма на СБС е под въпрос поради отказ на актьори да поемат главните роли и поради това Entertainer е удължен с 2 епизода  :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер :))))))))) страшно се кефя засега.

 

@lavandula съвсем се уплетох. Ирония, разбиране, ценители, вдълбаване... леле. Усещам единствено, че се чувстваш засегната, задето не те оставям експертно да обявиш сериалчето за тъпо...

Еми няма как да оставям темата да се превръща в поле за разтоварване и хейтърство - докато гледам и ми е интересно, смятам за честно да го защитавам... ако ми писне, ще го наплюя. Това е.

Разбирам, че с това те провокирам да гледаш още и още, за да имаш основание за изказвания... и понеже сериала не те кефи, се ядосваш още повече. НО повярвай ми - като не харесваш нещо, единственият начин е просто да спреш да го гледаш. Няма смисъл да си прекарва човек живота в изброяване на лоши неща. 

 

-----------

Ама се изкефих и на двете серийки тази седмица: 7-8 :))))))))))))Такива са ми бойни и енергични :) Единствен проблем е, че песента никак не ми харесва... а не можеш да превъртиш защото там се вижда как се ядосват лошите, което е весело...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а мен актьорите ми харесват много и живея с очакването да свърши "мократа" част и да стане по приятно за гледане.

Не за драмата :

 

все ми се струва, че защита и нападение са излишни в тоя форум.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър 8 епизод.  Сериалчето дръпна нагоре дано продължи така. Макар да е предвидимо какво ще се случи 8 епизод го изгледах без превъртане, което говори само добро за развитието на нещата за сега. Кайл също почна да ми се издига в очите голям сладур, най - много ме разцепва с неговите изказвания. А героя на Мин Хьок до него ми е някак много безцветен, еднакъв, плосък такъв. Може би, защото просто имах по - големи очаквания от него и по принцип си го харесвам много, но само с гледане влюбено не става. Тоя Джину много добре игра, екстра докарва роля на депресиран и наистина като го гледах как гледа видеото и се притеснява. Това притеснение се виждаше всячески по лицето, тялото, жестове начин на говорене. Накрая ще вземат да го направят 5 член ;д И за другите герои имам още да кажа, но ще стане много дълго. То, който гледа си знае, но наистина сега имам надежда, че този сериал все пак може да потръгне. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...