Jump to content

Kabaneri of the Iron Fortress (2016)


Ragnos

Recommended Posts

79164l.jpg

 

 

Заглавие: Желязната крепост на мъртвите

 

Режисьор: Тецуро Араки (Поход срещу титаните)

 

Жанр: екшън, фантастика

 

Епизоди: 12

 

Година: 2016

 

Ролите озвучават: Тасуку Хатанака, Саяка Сенбонги, Мая Учида, Тошики Масуда и др.

 

AniDB

 

 

Резюме: В началото на своята индустриална революция страната Хиномото е нападната от мистериозна епидемия.

Събитията ни отвеждат 20 години напред във времето, където последиците от вируса са принудили оцелелите

да се крият в укрепени градове, свързани с мрежа от железопътни линии.

Пътуването между тях обаче крие множество рискове, защото жертвите на заразата не са останали "мъртви".

Лишени от човешкия си разум, тези немрящи създания са измъчвани от постоянен глад за плът,

а единственият начин да бъдат убити е с пронизване на сърцето, което е скрито под дебел пласт метал.

 

:essubs:

 

Сваляне: тук и цък

 

Субтитри: български

 

:essub: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно е човек да се отърси от усещането, че гледа адаптирана версия на титаните, особено ако го е гледал толкова пъти като мен.
От една страна е дразнещо да зяпам как поне 1/3 от сцените в първи епизод са директен рипоф от тези в първия на титаните. Влакът, разбиването на стената, проникването на немрящите, паниката. От друга страна трябва да се отбележат и подобренията, които се изразяват най-вече в силното смекчаване на angst усещането сред населението, прочувствените речи, отсъствието на детския образ на "Ерен", даже скапаният наратив липсва и още в началото дават заявка, че положението няма да е напълно обречено по линия на оцеляването. Пък и вероятно ще има добро екшънче. Анимацията, където е рисувана на ръка, е перфектна. Където е играл компютърът, откровено прави лошо впечатление.

Засега толкова, докато се появят субтитрите на Фъни. Който разчита на БГ превод, може да очаква от мен в най-кратки срокове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах втория еп с китайските и английските трол субтитри. Was kinda fun, actually. :28558:

Като изключим продължаващата дразнеща паника сред населението и патетичните речи, епизодът беше добър. Доста ефектни тупалки и страшно анимирани. Като се има предвид, че ще е само 12 епизода, явно ще се раздават на макс с анимацията и няма да има много бавене това дето минава за сюжет.

 

Разбра се и какво значи пустиот Кабанери - нещо средно между човек и немрящ, да го наречем - немъртъв. Андрю :P



P.S. It has zombies. I like zombies. Therefore I will indulge.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе не знам за к'ви тролски суби говориш за 2-ри епизод, ама на първи беше толкова тъп диалога (да де, кой ще ти гледа на филм със зомбита за сюжет и диалог), че всичките ми немрящи мозъчни клетки се катурнаха мигом. С втори някой друг да се прежали, аз съм пас за този сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://zamunda.net/banan?id=476348&hit=1 title="Click Me" rel="nofollow external">click-me.gif

 

По-бавен трети епизод със смекчена анимация спрямо предишния. Вероятно си пазят патроните за предстоящите битки. Речите продължават да са все така досадни и изпразнени от смисъл. Ако не са рисунъкът и музиката, да компенсират, щеше да е доста боклучаво заглавие /поне засега/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хем си знам, че не харесвам истории със зомбита ама викам айде да го пробвам, тъкмо се посъбраха няколко епизода... Амиии, все още не харесвам подобни сюжети. Няма начало, няма край, което обикновено означава, че няма и реално развитие на действието. Просто безкрайно бягане и обречени битки, и това важи за всички заглавия от този тип, а не само за конкретното. За мен това е скучно и дори общо взето приятната анимация не е в сила да ме задържи като зрител. Дроп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо, не ме обижда по никакъв начин. Въпрос на лично мнение. Самото аниме дори не ми харесва толкова, колкото се надявах първоначално. Определено е класи под титаните, въпреки че има по-добра анимация. Но това не значи, че няма да си го преведа докрай. 

 

П.П. Личното мнение не е лично, защото някой е решил да си го пази за себе си. ;)

 

http://zamunda.net/banan?id=478441&hit=1&t=movie&t=animation title="Click Me" rel="nofollow external">click-me.gif епизод 5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на Ragnos и за отговора и за това, че ме изпревари и ми позволи да се успокоя и да запазя добрия тон :D . Все пак не смятам да си запазя мнението за себе си нито сега, нито в бъдеще. Вярвам, че форума е интересен именно, защото всички в него сме различни и обменяме своите гледни точки по различните теми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седми епизод се оказа някакъв параграф 22. Хем беше най-скучният епизод досега, хем най-малко дразнещия. А може би се бъркам на първо гледане и ще се разочаровам, като почна да го превеждам, но друго си е, когато изнасилената истерия сред цивилните я няма. Всички се държат нормално и направо... поносимо.  :dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...