Jump to content

Bungou Stray Dogs (2016)

bogi_danger
 Share

Recommended Posts

182007_1.jpg

Bungou Stray Dogs

Оригинално заглавие: 文豪ストレイドッグス

Жанр: мистерия, сейнен, свръхестествен

Времетраене: 24 мин.

Година: 2016 г.

Държава: Япония

Продукция: Bones

AniDB

Линк за сваляне

Гледай онлайн: :subs: :click:

Резюме: След като Накаджима Ацуши бива изгонен от сиропиталището си, той няма къде да отиде и какво да яде. Стоейки край реката, умиращ от глад, той спасява човек, който опитва да се самоубие. Оказва се, че името му е Дазай Осаму, и че той и партньорът му Куникида, са членове на една много специална детективска агенция. Имат свръхестествени сили и работят по случаи твърде опасни за полицията и армията. Те издирват тигър, който се е появил в областта около времето, в което Ацуши е напуснал сиропиталището. След като случая бива разрешен пътят на Ацуши се преплита с този на останалите детективи!

• Upvote 1

^Пейзажност (така да нарека декора, че да не мисля правилните термини) - 10/10, пресъздаване на героите - ъх.

Не, че актьорите са лошо подбрани или играят зле (поне в трейлъра), изобщо не е до това... Ама кога тия хора ще се научат, че може да се направи съвсем качествен филм, без да е нужно да наподобяват героите на сто процента такива, каквито са в мангата и/или анимето? -.- Цветните коси и сплескани прически, засиления грим и прочие неща просто да ги няма, да гледаме нормално изглеждащи хора в една иначе прекрасна история. Не сме чак толкова тъпи, ще ги различим героите, от това ли ги е страх, че са "еднакви" за западната публика? <_< 

Ето затова избягвам отдалеч адаптациите на манга, които са от този тип. Специално тук единственото, което можеше да им е проблем, щяха да са финансите за специални ефекти, които за Бунго са си на практика задължителни. А сега харчат пари и за ненужен грим, хахах!

Отделно, съвсем ненужно е да разменят местата на главните герои и да слагат Акутагава от добрите. Всички са достатъчно интересни и без обръщане на фабулата. Дори сигурно ще загубят от това - отиват на вятъра шегите Акутагава-Дазай, ех...

Радвам се, че Grandrodeo ще пеят за филма, поне това :lol:

Иначе поредицата е страхотна, особено за книжен червей като мен. Освен филма, а и понеже сме в аниме раздела, обявиха и нов аниме сезон.

Аз чакам него с нетърпение!

bunst_new_season_teaser.jpg

Тъкмо се чудех, доколко е автентична и се заляга над книжната част?

Иначе екранизациите се правят почти по един тертип, особено когато трябва да се филмира нещо с театрални актьори, които преди това са го играли в театъра.

Четвърти сезон на Бунго, какво повече да искам?! (Само още към 5000 други неща...)

Така и не започнах мангата (впрочем и новелите, макар че ги имам даже на хартия), затова ми е вълнуващо с какво ще има да ме изненадат. Сигурно е, че ще се гледа със страшен кеф.

//Подкрепям, че не е нужно това усилие актьорският състав да се кипри като героите в анимето. Много евтинджос изглежда. А сигурно и мноого други неща ще куцат (освен песента на Granrodeo хехехе).

• Like 1

Случайно, докато си рових в архива - още един изоставен от мен проект, поради липса на стимули, както се казва, хъхъхъ.

Първи епизод на първи сезон:

~Ето тук