Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Tuya's Marriage 

 

Tuya de hun shi

 

Страна: Китай
Език: мандарин

Премиера: 8 юни 2007 г.  

Жанр: драма, романс, семеен

Времетраене: 86 мин.

Режисьор и сценарист: Уан Цюен-Ан

Участват: Ю Нан

Субтитри: английски, в торента

Златна мечка от Берлин 2007

 

Награди

 

IMDB

 

Резюме

Заснет сред суровата природа на Вътрешна монголия, този полу-документален и изключително автентичен филм разказва историята на Ту-я - жена, която е принудена сама да се грижи за две деца и съпруг-инвалид. Жестоката реалност я води към повторен брак, но нейното единствено желание е да не се разделя със своето семейството. Кой би се съгласил на подобен брак? Упористостта на Туя не облекчава страданията й и само силната воля я оставя до близките.

 

Страхотно изпълнение от страна на Ю Нан, с което печели награда за женска роля на кинофестивала в Чикаго. В Берлин лентата заслужено взима 2 отличия.

 

Интересно е, как по време на прожекцията вчера, Андроника отчете присъствието в журито на Пол Шредер и Уилям Дефо, които са оценили продукцията толкова високо. Аз открих още нещо любопитно. В журито тогава е била съпругата на Цуи Харк - Нансун Ши (Хонконг). Ако направите паралел с журито в Берлин от 2014г., когато китайски филм отново взе Златната мечка, ще видите хонконгското присъствие в лицето на един познат и обичан актьор - Тони Люн Чу Уай. 

 

Торент

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бисер беше! Много харесвам филми, които се доближават до документалното.

Жестока е бедността в тази Монголия.

Бившия съпруг ме трогна най-много. Как само се беше примирил със съдбата си... И Туя трудно прие реалността, но не го изостави.

Малко комичен, повече трагичен... :)

Но гледайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за наградите, но и без тях бих го гледала, исках да видя историята на Ту-я и я получих.

Самороден филм, силен, много суров и автентичен,  като времетраене го усетих като година, толкова неща се случиха и промениха и все очаквах нещо в Ту-я да се промени, но тя остана себе си до края, може би това ме задържа да гледам тази нелека история. Каква жена и колко мъка събра в себе си, колко неща пребори, не исках да се разделям с нея,

Off Topic

отворения край ме остави със смесени чувства, досега се справи, но от тук нататък какво ли я чака, твърде сложно стана да отстоява себе си, сълзите бяха от безсилие, но защо чак сега сърцето и заплака.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...