Jump to content

The Snow Queen (2006-2007)


Recommended Posts

Много силен филм!!! Не знаех, че е драма когато започнах да го гледам.Започна свежо, сякаш колежанска история за приятелство и съперничество и после всичко се промени...

Толкова много не бях плакала на филм.Приятеля ми твърдеше, че ако не престана ще се обезводня.

Филм, който те кара да се замислиш колко несправедлива може да бъде съдбата и как трябва да ценим това което имаме сега в момента, и да му се насладим докато можем.Чудех се как може да има такава голяма любов и да не им е писано да я изживеят до край.

Много красиви герои и много добра игра.Колко много болка бяха принудени да изживеят.Имаше момент когато мислех, че Хан Те Унг ще се срине и ще постъпи по корейски посягайки на живота си. Зарадвах се като видях да изнася лекция и се натъжих, защото ще продължи да живее с болката по любимата жена вероятно.Добре де само филм е но ...Няколко дни след последния епизод бях като болна.И до сега се чудя, как пък така на сценаристите не им хрумна ей така за разнообразие да направят така , че да им се случат и малко хубави неща.

Незабравим филм

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Много силен филм!!! Не знаех, че е драма когато започнах да го гледам.Започна свежо, сякаш колежанска история за приятелство и съперничество и после всичко се промени...

Толкова много не бях плакала на филм.Приятеля ми твърдеше, че ако не престана ще се обезводня.
Филм, който те кара да се замислиш колко несправедлива може да бъде съдбата и как трябва да ценим това което имаме сега в момента, и да му се насладим докато можем.Чудех се как може да има такава голяма любов и да не им е писано да я изживеят до край.
Много красиви герои и много добра игра.Колко много болка бяха принудени да изживеят.Имаше момент когато мислех, че Хан Те Унг ще се срине и ще постъпи по корейски посягайки на живота си. Зарадвах се като видях да изнася лекция и се натъжих, защото ще продължи да живее с болката по любимата жена вероятно.Добре де само филм е но ...Няколко дни след последния епизод бях като болна.И до сега се чудя, как пък така на сценаристите не им хрумна ей така за разнообразие да направят така , че да им се случат и малко хубави неща.
Незабравим филм

 



Напълно те разбирам, аз днес го приключих за 2ри път. Кой луд ми каза да го гледаам пак не знам. Но относно края.

Нали знаеш че това, което го прави всъщност толкова ВЕЛИК филм е този специфичен край! Щеше ли да ти даде такава емоция, ако накрая всичко свърши добре.

Редактирано от k1227
Моля, спазвайте правилата за публикуване на линкове
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Напълно те разбирам, аз днес го приключих за 2ри път. Кой луд ми каза да го гледаам пак не знам. Но относно края.

Нали знаеш че това, което го прави всъщност толкова ВЕЛИК филм е този специфичен край! Щеше ли да ти даде такава емоция, ако накрая всичко свърши добре.

 



Абсолютно съм съгласна, че емоцията нямаше да е същата.

Дори мисля , че такъв един край е някак по-реалистичен и прави филма "по-истински".Това, че не всеки филм има хепи енд е което ги различава от холивудските и всякакъв род други сапунки, при които всички герои чудодейно оздравяват и възкръсват...Затова ги обичам.

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И много правилно този сериал ако беше завършил по какъвто и да било друг начин щеше да развали цялостното настроение от самият сюжет. Просто това е драма в най-чистият и вид и евентуален друг финал щеше да е не на място и някак си изсмукан от пръстите. По принцип това е третият корейски сериал дето съм гледал и е една от причините да премина към азиатското кино и разбира се перманентното ми нясто в фен клуба на Ю Ри заедно със Swallow the Sun.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от любимите ми сериали определено

макар и много тъжен край, бих казала, че е и доста реалистичен. Всичко толкова беше естествено и очаквано, имаше послание накрая.

Мисля и аз да го изгледам отново, любимите филми и сериали мога да гледам много пъти, всеки път можеш да откриеш по нещо ново, а и човек се променя с времето и гледа на нещата под различен ъгъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от любимите ми сериали определено

макар и много тъжен край, бих казала, че е и доста реалистичен. Всичко толкова беше естествено и очаквано, имаше послание накрая.

Мисля и аз да го изгледам отново, любимите филми и сериали мога да гледам много пъти, всеки път можеш да откриеш по нещо ново, а и човек се променя с времето и гледа на нещата под различен ъгъл.

 

 

 

Много си права, това ми беше второто Корейско сериалче, първа ДРАМА. Тогава трудно ми беше да чета субтитрите, защото съм отвикнала, трудно ми беше да запомня имената и като говорят за някой аз седя и се чудя кой бил Дък Ку например. Сега вече като отраснах в киното гледах същият филм по различен начин. Много повече внимание вложих сега и съм много доволна от резултата. Абе какво да кажа - Класика в Драмите !!! До момента №1 в списъкът ми с най добри Корейски драмички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмата ми хареса много, но е доста тежка за гледане, така че едва ли бих повторила. Това е вторият сериал който гледам с Бини, след "Тайната градина", ще потърся още филми в които е играл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук не съм се записала затова ще драсна няколко реда.Невероятна драмичка.Толкова много има за какво да се помисли,че чак ми се прииска да я изгледам още веднъж.Вече минаха 3 месеца така,че е време.Да филма е тежък,но такива неща се случват в живота.Няма как да е идеално всичко.Но нали искаме развлечения затова пък има и други сериали.Страхотна игра на актьорите :yes: Бини е изключително красив и толкова добре изглежда във всеки един момент,че няма как да не ти се прииска да го гледаш отново и отново :kissy:

А мацката предаде такъв драматизъм на филма и най-много ме впечатли момента когато се съгласи да им помага за кимчето и това ме накара отново да разбера колко всъщност са бедни на емоции някои богати хора.

Докторчето милия голям труд положи,но уви :( еми какво да се прави любов.

Като цяло доста разтърсващ филм.

За всички любители на драмите препоръчвам с 2 ръце.А каква музика убийствена поне за мен.Приятно гледане :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охх и аз току що изгледах драмата и просто имам нужда да си излея всичко.. Няма много да задълбочавам, защото другите достатъчно са коментирали...

Много се чудех дали да го почвам, защото бях чела, че е много тежък и не мислех, че ще издържа. И първоначално някак си не успях да "вникна" във драмата. Но последните три епизода просто ме "убиха". :( :( И сега осъзнавам колко е УНИКАЛНА. :wub: Всичко - любовта, тъгата, приятелство.. - беше показано по един невероятен начин.. Също така каста е повече от подходящ - всички си изиграха ролята чудесно. Глупости - много повече от чудесно, бяха изключителни, така вникнали в героите си. :bow: Просто не мога да опиша колко много ми хареса драмата и със сигурност ще я изгледам още няколко пъти. И всеки, който не я е изгледал просто на секундата да тегли. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много красив филм. Историята беше много нежна. А да гледам отново Хьон Бин си беше просто...невероятна наслада. През повечето време гледах с увиснала челюст; стига той да беше на екрана, хич не регистрирах какво се случва... :lol::blink::tongue: . Жесток е, убийствен просто. Нереално красив.

Мацката също, като я видях, така се израдвах!! Сърничката от Хонг Гил Донг :es: . Много я харесвам, страшно запомнящо се присъствие има на екрана. И много богат, много колоритен глас.

Но като цяло, гледането на филма си беше голямо мъчение. Не че не ми хареса, ама каква мъка, какво нещо....Доста тежък. И на места лукумите и разводняването ми дойдоха в повече, направо издивях. Но си струва всичко да изтърпи човек, за да гледа Хьон Бин; въобще не се оплаквам. :inlove:

Музиката много ми хареса. И връзката с приказката също, напомни ми за Тайната Градина. Макар че тук е по-основен елемент.

Като цяло си заслужава гледането. Но се пригответе за тежки моменти; главните герои, кажи-речи, бял ден няма да видят.

Май го предпочитам Бини в по-активни, по-живи роли, дори и да е по-лош. Така, да е толкова унил и измъчен през цялото време...това трудно се понася. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Други корейски драми повече са ме разчувствали и разплаквали, но определено сериала много ми хареса. Гледам го чак сега защото бях чела коментари за него: "бях в депресия 2 седмици след него", "най-тежкия филм" и др. и все го отлагах. Лично мое мнение е че не е чак толкова тежък колкото очаквах, случват се и такива неща в живота. Много ми харесва и влиза в моя топ 10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мое мнение е че не е чак толкова тежък колкото очаквах, случват се и такива неща в живота.

 

"Двама приятели си съперничат в някакъв предмет в училище и единият се самоубива защото губи от другия на олимпиада докато малката му сестра страдаща от тежка болест си харесва точно този без да знае, че е приятел на брат й..."

- е как пък се случват такива работи аз ко не беше тоя сериал даже не бих си и помислил за такава врътка да не говорим за историите в последствие дори ако взема предвид всички сериали дето съм гледал и новините дето следя всеки ден чрез телевизия, вестници и интернет. . :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

"Двама приятели си съперничат в някакъв предмет в училище и единият се самоубива защото губи от другия на олимпиада докато малката му сестра страдаща от тежка болест си харесва точно този без да знае, че е приятел на брат й..."

- е как пък се случват такива работи аз ко не беше тоя сериал даже не бих си и помислил за такава врътка да не говорим за историите в последствие дори ако взема предвид всички сериали дето съм гледал и новините дето следя всеки ден чрез телевизия, вестници и интернет. . :D

Е сега, ти пък... не съм написала, че се случват на всеки и всеки ден, но е възможно приятелката ти да умре от рак или пък приятелят ти да се самоубие за няма нищо на тея години... Това имах предвид а не, че е много срещано явление случилото се във филма, все пак е филм и е драма, завъртяли са го за 16 часа история

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа така ли било то и аз си помислих, че имаш предвид поотделно събтията, но в края на краищата това дето изредих е най-синтезирано като замисъл и около тези неща е навързано всичко и са подбрани така, че да се засили драмата. :) От друга страна по твоята логика значи нищо не може те трогне. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е вторият сериал който гледам с Бини, след "Тайната градина", ще потърся още филми в които е играл.

 

Пробвай My name is Kim Sam Soon. Няма да съжаляваш. Страхотна комедия, е не е от класата на Градината, но също си има силните моменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди да започна да го гледам, знаех, че сериала е повечко драма и че ще има такъв край и си мислех, че поради това, финала ще мине по-леко ... Но нещата не се получиха така. Държах се добре, докато не изгледах последните три епизода вчера. Сториха ми се като цяла вечност и само се молих да свърши по-бързо.

Очаквах смъртта на Бо Ра да я направят с големи мъки, тя да страда, той да плаче до нея и си го представях като доста неприятна гледка, но корейците за пореден път ме изненадаха и решиха да я "убият" по още по-отвратителен начин.

Чувствам, че буквално ме е страх да гледам друг тъжен сериал, поради факта че изтезанието е доста по-дълго, от колкото във филмите им. Там са 2 часа максимум, а тук 16 часа ми дойдоха в повече. И после как нямало да има голям брой самоубийства в Южна Корея.

Охх очите и главата още ме болят. Чудя се дали скоро ще посмея да гледам друг такъв сериал. А на харда ме чака "Sad Love Song", но може и да поседи там до другата година.

А май е излишно да казвам, че колкото и тъжен да е сериала, е много добър. Поне за мен нямаше дразнещи персонажи. Дори и хората с по-малки роли бяха интересни за гледане. Момичето, което игра малката Бо Ра се справи чудесно! И Професора беше интересен. Та дори и Дънг Нам, която в началото нещо ме дразнеше, после ми стана симпатична. Добър каст, определено! А за Хьон Бин и Сонг Ю Ри, мисля че думите са излишни.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво може да се каже, освен класика. Красив филм. Той успя да разтопи леденото сърце на своята кралица. Доста труден за гледане сериал като цяло. Финала беше малко проточен предвид това, какъв се очакваше да е.

 

 

Така тя успя да си отиде спокойно и обичана, обичаща.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плача и пиша :cry: ! Толкова красота и болка, страшно тежък ми дойде, но не съжалявам, че го гледах ! Призовавам всички ценители на добре направеното, стойностно кино, да не пропускат този сериал. За пореден път се убеждавам, какви велики и качествени продукции могат да сътворят корейците ! Благодаря на Eastern spirit за цялото богатство от информация, която ме срещна с азиатската култура и промени толкова много мои възгледи за живота и изобщо. Благодаря на преводачите и на всички, които са оценили този филм, чийто коментари ме накараха да полюбопитствам дали си струва гледането.

НЕВЕРОЯТЕН, ПРЕКРАСЕН, ТЕЖЪК И МНОГО ИСТИНСКИ !

 

П.С В "Secret garden" гледах Бини за първи път и ми стана страшно антипатичен, може би и заради него не изгледах и половината, но тук ахххххххххххххххх очарована съм :rolleyes: колко различен е като визия и излъчване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го преди два месеца, беше един от първите корейски сериали, които гледам и останах очарована. Мислех да не пиша коментар, защото наистина си изревах очите на моменти и не мисля, че щеше да излезе нещо сносно, освен поредния сълзлив коментар. 

Към темата за "Снежната кралица" ме върна това, че разбрах, че загадъчната и изпълнена с болка Ким Бо Ра се играе от актрисата играеща И Нок в "Хонг Гил Донг". Признах я просто! Напълно различни роли, пресъздадени доста добре. Тъкмо бях започнала да мисля, че всички корейските актриси са пълни нули, е има и изключения - Сун А/Ким Сам Сун/ и Сонг Ю Ри/Ким Бо Ра/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...