Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

MOON CHILD

Жанр: Екшън / Драма / Фантастика
Година: 2003
Държава: Япония
В ролите: Hideto Takarai, Kei, Gackt , Wang Lee Hom, Taro Yamamoto, Susumu Terajima, Zeny Kwok, Kanata Hongo и др.

Сюжет: Действието се развива през 2014 г. в международния град Малепа. Япония е преживяла икономически срив и голяма част от населението ѝ е емигрирало в Източна Азия. Сред тях е и групичка деца, които крадат пари, за да си купят къща в многонационалния град. Веднъж нещата се объркват и едно от децата е простреляно, тогава се появява и Кей – вампир, който пие кръв и изгаря на слънчева светлина. С възрастта групичката и Кей остават задружни и продължават да крадат от претъпканата с криминални босове Малепа. Но ето че нещата отново се объркват и те се срещат с млад тайванец, решен да отмъсти на едни гангстери. Постепенно се сдружават и с него, докато техният приятел Тоши не бива убит брутално...

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

 

Свали с английски субтитри :click: 

 

Свали с руски превод :click:

 

Онлайн с руски превод :click:

Лично: Не бях гледала японски филм с вампири. Не представиха нищо ново в жанра, но... критиката беше дотук tongue.gif
Филмът ми хареса, аз си падам по такива мрачно-безнадеждни истории. Драмата беше предостатъчна, женските образи внесоха мъничко красота и надежда. Най-силната част във филма беше връзката между Шо и Кей, актьорите се справиха превъзходно.
 

Редактирано от bealonenomore
Обновяване.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно - за разлика от Демонче, на мен филмът ми хареса много. А уж вкусовете ни доста се припокриват.

Предполагам, и за този филм е нужна определена нагласа.

Самота и безнадеждност, разтегнати в безкрайната перспектива на безсмъртието. Копнежът да си човек и да бъдеш човечен - осъзнавайки своята чудовищност. Изборът, който правиш, когато губиш най-близките си - от обич или от егоизъм?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмчето не е точно за вампири. По скоро за различни етапи от живота на група приятели. Как пътищата им се разделят, някои стават врагове... Един от тях е вампир и погледа през неговите очи допълнително стъжнява тягостната атмосфера. Нали знаете, ти си вечно млад, хората около теб остаряват, променят се... Интересен замисъл, вярно малко прилича на Интервю с вампир, само дето той беше много динамичен, през цялото време беше интересен и имаше по интересни персонажи. Явно си трябва нагласа за Moon Child , щото освен някои екшън сцени да те събудят, нищо особенно не се случи. Героите също не ми бяха интересни. Може след година-две да го гледам пак, да видя дали ми се е променило мнението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да кажа....просто страхотен филм. Лично на мен много ми влезе под кожата. Карате да се замсилиш за някой неща и особено за приятелството. Изпълнението на Hideto Takarai ми харесва много повече тук от колкото в Last Quater, играе доста по-развита роля тука и показва някви заложби. Като цяло каста е перфектно избран според мене и сюжета е супер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, още един любим филм!

Вампири, кръв, оръжия, Хайдо-сама и Гакт за главни герои, нямаше начин просто да не ми хареса!!! Отначало как се смях не е истина, тея двамата просто къртят мивки заедно! Само заради тях гледах филма и сигурно и заради тях толкова ми е харесал, не знам... Не мога да дам обективно мнение. Но факт е, че го гледах 3 пъти и пак ще го гледам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опаляяя...това е ВЕЛИКО!!!

Краят- велик

Музиката - съвпада идеално

Бойните сцени - направо трепач

Актьорите - са изцяло в филма ...пък и .... малеее (mm)

Историята - нереално интересна ...

с 1 ВЕЛИК ;):):P:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено Гакто-сама повече изпъкваше с актьорските умения . Не казвам, че Хайдо не беше добър ама има какво още да се жеале от него ;)

То не бяха ли превземки, компютърни му работи :lol: Ама като цяло филма определено влиза в моята класация за ТОП 10 любими японски драми B) Надявам се да ги гледаме заедно поне в още един филм ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм определено ме заби в земята. Докато си го теглих си казвах:
"Е, сега, няма да очаквам нещо кой знае какво. Гакт е перфектен певец, има страхотна външност, атлетичен e, забавен e и всичко останало, но едва ли го бива И като сценарист. Няма да очаквам кой знае какво... сигурно ще е загуба на време...".
След като изгледах филма си казвах:
" O.O You've gotta be kiddin meh" (в същия този момент дори имах сълза на бузата)...
Препоръчвам филма горещо :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Този филм определено ме заби в земята. Докато си го теглих си казвах:
"Е, сега, няма да очаквам нещо кой знае какво. Гакт е перфектен певец, има страхотна външност, атлетичен e, забавен e и всичко останало, но едва ли го бива И като сценарист. Няма да очаквам кой знае какво... сигурно ще е загуба на време...".
След като изгледах филма си казвах:
" O.O You've gotta be kiddin meh" (в същия този момент дори имах сълза на бузата)...
Препоръчвам филма горещо :yes:


И аз бях така като го гледах преди няколко години и дори и да съм го гледал доста пъти този филм е един от малкото,които стоят на комютъра и през период от време го гледам отново и отново laugh.giflaugh.giflaugh.gif
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм има забележителен чар. Това е един от първите японски филми които съм гледал. Бойните сцени приличат на тези от Матрицата, но в умерени граници- което е добре. Gackt и Hyde направо са си професионални актьори- чудесно са си изиграли ролите.

Различен и запомнящ се филм ,който е достоен да бъде азиатски последовател на класики като 'Интервю с вампир" .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът определено има заряд. Мисля си само, че ако беше правен сега, използвайки днешните възможности за филмови ефекти, както и леки корекции относно костюми и декор, това щеше да филм, абсолютно по мой вкус на 200%. Факт е, че актьорската игра си беше на ниво, там просто няма какво да добавя.:yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако Гакуто можеше да играе добре роли,а аз можех да пея,светът щеше да се взриви от толкова много талант на едно място...но тъй като той е некъдърен актьор,а аз имам глас на умиращ лос за сега всички сме в безопасност :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз очаквах да не го харесам, но в замунда го бяха обявили за класика, която не бива да се изпуска. Казах си какво пък толкова в краен случай ще го спра :rolleyes:. Не го спрях, че ми хареса даже, но няма да го гледам втори път. Някой от екшън сцените, бяха извадени от 1001 нощ, прекомерно (даже и това е слабо) нереални :rolleyes:.Но имаше един много странен човечен фокус, който ми допадна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен филм. Гледах го без да съм фенка на музиката на който и да било от двамата ни вампири и не съжалявам за времето си. Гакт много ме разсмиваше на моменти. 

Само се чудя, защо Moon Child? Ако може някой по-навътре от мен да обясни, ще съм благодарна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове



 

Вампирите не излизат на дневна светлина :)

 

Интересен филм. Гледах го без да съм фенка на музиката на който и да било от двамата ни вампири и не съжалявам за времето си. Гакт много ме разсмиваше на моменти. 

Само се чудя, защо Moon Child? Ако може някой по-навътре от мен да обясни, ще съм благодарна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и толкова просто да е :) "Дете на луната" е красив начин да го изкажеш, а знаем, че японските певци си падат по такива неща. Сигурно го мисля много  :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че покрай заглавието лежи някаква теза на Гакт за хората - луни или нещо от сорта, не съм сигурна. Колкото до филма - това е. Много човешки, много ме трогна, гледах го много пъти и винаги откривах нещо различно. Отношенията между хората бяха страшно точно пресъздадени, а идеята да се вкара вампир, който е на практика вечен и ще наблюдава погрома им - е много свежа и добавя още философия. Наистина смислен филм. Играта на главните няма какво да я коментирам защото не съм експерт и не мога да преценя; просто знам, че ми харесаха и това ми стига. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...