Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

 

 

CZz7Y8_UUAEnJyI.jpgRkDzPdW.jpg4bNTOLu.jpg

 

 

Heroin / Addicted (上癮网络剧)

Страна: Китай      

Също така известен като: Addicted

По BL новелата на: Chai Jidan – ‘’Are You Addicted?”

Започнат е превод и на новелата на български,
но само за участници в групата!

Период на излъчване: 29 януари 2016 - 23 февруари 2016

Време на излъчване: 2016

Жанр: BL романс

Канал: Youtube

Епизоди: 15

Режисьор: Ding Wei

инфо

 

YuZhou Bulgaria - страница

YuZhou Bulgaria - фенгрупа

 

Участват:

Huang JingYu като Gu Hai Галерия

Xu WeiZhou като Bai Luo Yin Галерия

Ling Fengsong като You Qi

Chen Wen като Yang Meng

Song Tao като Bai Han Qi (Bai Luo Yin's father)

Wang Dong като Gu Wei Ting (Gu Hai's father)

Liu Xiao Ye като Jiang Yuan (Bai Luo Yin's mother)

Wang Yu като Gu Yang

Lou Qing като Jin Lu Lu

Zhou Yutong като  Shi Hui

 

Резюме: Животът на Гу Хай се преобръща, когато решава да се махне от дома си и частното си училище,

сърдит на баща си, че се е оженил повторно. В новото си училище той се сприятелява с Луо Ин.

Каква дружба ще се окаже това?

 

Свали с  :subs:  :click:  :click:

 

Онлайн с  :subs:  :click: :click:   :click:  :click:

 

Свали  :click:

 

Свали с вградени руски :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри  :click:

:essub:

Редактирано от mrnkaloto
Обновена
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах го скептично да видя защо всички луднаха по това сериалче, пък то се оказа така пристрастяващо наистина, че даже го повторих 2 пъти :yes:

Само ме е яд, че няма да има 2ри сезон заради цензура :mad:

Предполагам, че и желанието ми поне новелата да бъде преведена на английски няма да се сбъдне :cry:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да голям скандал стана с тази web драма.... :28558: правителството забрани такива филми и драми също не орязаната версия на dvd както и втори сезон. Голяма истерия става с главните герои ... над момчетата има голям натиск да не се виждат по събития и дори в личния живот както и доста проекти им прекъснаха, заради голямата химия между тях и най вече от дебютанти станаха толкова известни, не се хареса на много хора. Иначе новелата се превежда на английски май... Има слухове, че dvd ще излезе другия месец но не в Китай но ще видим..все пак има 10 милиона гледания...за ужас на китайското правителство... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааааа дано наистина да излезе пълното двд, стискам всички видове палци :D

 

видях някъде само няколко чапа преведени от книгата, но става бавно, дано устискат да я довършат феновете :happy:

в soompi форума видях някои моменти преведени или обяснени, което пък доста ми помогна да придобия представа за книгата като цяло и как ще се развият събитията понататък. Защото само 1 сезон е съвсем недостатъчен :asian:

Ама  такава химия отдавна не бях виждала, като за дебютанти направо супер :bow:

и наистина натиска върху тях да стоят далеч един от друг стана доста силен /туитърът ми направо преливаше със снимки и мнения/

феновете едновременно са разочаровани от спирането на 2ри сезон и притеснени за тях двамата :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази уеб драма направо удари всички романтични истории в земята, хаха. Вчера като я почнах ей така, от любопитство,  не можах да отлепя поглед от монитора докато не свърши, голямо рязане е паднало, защото в клипчетата  които гледах, липсват някои  моменти, най-вече целувките:

https://www.youtube.com/watch?v=kTQzxuRZE-I

Както и да е, по-интересното е, че въобще не съм очаквала, че може да ме заплени каквато и да е boys love, но дали заради многото нежни моменти или заради голямата химия между двете момчета ми се иска да изгледам още веднъж епизодите. Жалко, че няма да има втори сезон, поне новелата да можем да прочетем, да разберем какво става по-нататък, при рускините има една част,  но ако някъде е преведена вече  цялата, казвайте, че съм нетърпелива за продължението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук има преведени на английски или сумирани доста части от книгата, които обясняват доста неща :D

 

препрочетох всичко преведено по няколко пъти, голяма зарибявка са тез двамата, направо не мога да повярвам, че имат забрана от всякакви публични взаимодействия помежду си, Китай направо се оля <_<

Редактирано от mrnkaloto
Покривай линковете
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще прегледам линка ти, abjc, горе-долу разбрах и аз някои неща които се случват по-нататък в новелата, направо си е голяма загуба липсата  на втори сезон..

Четох добри коментари и за други две драми с подобна тематика:Like love и Happy together, мисля че нямат теми във форума,  ако искаш погледни и тях, аз ще ги погледна и тях.

PP да добавя и още един Counter attack

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда голяма загуба е, че няма да има втори сезон, но пък Китайското правителство си продължава със забраните  :28558: спряни са две предавания на момчетата където са заедно нещо от рода на running men и happy champ без значение от другите звезди в тях...ц ц ц. Едното шоу дори е по голямата телевизия Hunan TV :282: , чак да се чуди човек какво толкова, но те сложиха забранка и на филми и сериали с прекомерно насилие, дрога и държавна корупция, ще се резва доста май. А за Like love e филм от две части, чака се последната трета септември месец, но сигурно няма да им позволят да я пуснат без изрязване на всички интимни сцени, за Happy together няма пробле защото е Тайвански  :) има го преведен засега до 4 с английски субки много е сладък. А Counter Attack и той няма да види втори сезон, дори да е сниман освен ако не го орежат напълно, интересното е че той е по романа на същата авторка писала Хероин, горката има голям натиск и върху нея, скоро и в болница влиза. Но в руските сайтове Like love и Counter Attack са с много орязаните си видеа, не с dvd което излезна преди забраната... :28558: Тъй че Китай ще ограничи доста неща за "добото на народа", доколкото знам дори Корейските сериали могат да се излъчват само ако са напълно снимани....сладури . Таз годинка трябвало да излезнат доста филмчета и сериали в тази тематика но сега е тъмна индия дали ще стане, може акo минат цензора и останат само с държене на ръце... :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да им се чуди човек защо въобще ги снимат тогава.

Добавям няколко интересни факта за драмата, копирах ги от дискусията за сериала в vk.com.

 

- Изначально Сю Вэйчжоу был приглашен на роль Гу Хая. Но когда автор новеллы увидела его вживую, она сразу же поняла, что это Бай Лоинь. 

- Сю Вэйчжоу нашли в интернете, автора сценария (она же автор первоисточника) привлекла его фигура, он был накачанный, а значит, из него получился бы хороший Гу Хай.
- Сю Вэйчжоу учился актерскому мастерству.
- К съемкам приступили еще тогда, когда не было актера на роль Гу Хая. Снимали те сцены, где Гу Хай не появляется.
- Хуан Цинъю тоже был найден в интернете, и тоже получил роль благодаря своей фигуре.
- Перед тем, как утвердить Хуана на роль Гу Хая, авторша показала его Вэйчжоу и спросила его: «Ну как он тебе? Нравится?», на что Вэйчжоу сказал: «Нравится!». Только после этого Хуан Цзинъю был утвержден на роль Гу Хая.
- Сю Вэйчжоу катастрофически не похож на Бай Лоиня характером, но успешно сыграл такого далекого от себя персонажа.


- Бай Лоинь и Гу Хай имеют реальных прототипов, но в жизни у них всё закончилось не так, как у Бай Лоиня и Гу Хая в новелле. Прототипы расстались, жизнь была к ним жестока.

 Актеры, согласившись на роли, не читали новеллу. Прочитали ее только потом.

- Узнав, что им придется сниматься в постельных сценах, актеры спокойно сказали: «Без проблем».
- Чтобы подружиться и войти в роли, актеры спали вместе в одной кровати. Автор новеллы говорит, что кажется, они спят вместе до сих пор.
- Вэйчжоу (Бай Лоинь) очень много консультировался у автора новеллы насчет постельных сцен. Он расспрашивал, как лучше это сыграть и т. д. Цзинъю (Гу Хай) ни разу не обратился за разъяснениями. В постельных сценах он пёр как танк, вел себя очень уверенно и спокойно, казался очень опытным.
- Якобы у Вэйчжоу (Бай Лоинь) во время съемок постельных сцен была физиологическая реакция.
- Есть слухи, что второму сезону сериала будет присвоен более высокий рейтинг (вроде бы они собираются снять постельные сцены максимально близко к тому, что описано в первоисточнике).
- Модель Лоу Цин, сыгравшая Цзинь Лулу, была знакома с Хуан Цзинъю (Гу Хай), т. к. они оба работают в модельном бизнесе. Именно он порекомендовал ее на роль Лулу. Лулу в новелле описывается как высокая девушка, поэтому Лоу Цин со своим ростом 178 см хорошо подошла на эту роль.
- Линь Фэнсун (Ю Ци) и Чэнь Вэнь (Ян Мэн) учатся вместе в университете и были знакомы до съемок в сериале.
- Съемочная группа, кроме автора сценария, состоит из мужиков-натуралов 35-36 лет.


- Режиссер Дин Вэй 1982 года рождения. Он никогда раньше не имел дела с гей-темой

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че това сериалче най-сетне е видяло признание и тук. Отдавна ми се искаше да отворя темичка за него, но не знаех каква е нагласата на този форум относно сериалите с LGBTQ насоченост :P. Затова благодаря на  lazeto за създаването на темата  :thanks:

И така де, на тези, които са се зарибили по историята и химията между главните актьори поднасям искрените си съболезнования, тъй като заради забраната, която беше спомената в по-предните коментари, този сериал няма да види втори сезон. (Сестринският Counterattack, от същата авторка, също няма шанс за продължение - доколкото знам главните актьори вече не желаят да работят по нейни продукции :/)

Но ако някой все пак желае да се запознае с оригиналната история или с живота на актьорите, винаги може да се разрови из soompi (англ), ВКонтакте (руски), а китаистите сред нас могат да следват weibo или да прочетат оригиналния роман :)

 

PS: Благодаря на andi11 за интересните факти, но тъй като информацията на другарите руснаци леко се различава от това, което се разпространява из международните сайтове, си позволих да направя няколко корекции/добавки.

 

 

 

- Сю Вэйчжоу нашли в интернете, автора сценария (она же автор первоисточника) привлекла его фигура, он был накачанный, а значит, из него получился бы хороший Гу Хай.          - Xu WeiZhou, Huang JingYu и Lin FengSong са били препоръчани от Chen Wen, който
- Хуан Цинъю тоже был найден в интернете, и тоже получил роль благодаря своей фигуре.                                                                                                                                                            познава първите двама от съвместни фото сесии и последният както от фотосесии, така и от университета.
- Сю Вэйчжоу учился актерскому мастерству.                                                                                                                                                                                                                                          - Xu WeiZhou все още следва актьорско майсторство, редом с Lin FengSong и Chen Wen.

- Узнав, что им придется сниматься в постельных сценах, актеры спокойно сказали: «Без проблем».                                                                                                                                            - Когато разбират, че ще снимат любовни сцени, първоначално Huang JingYu има известни задръжки, но в последствие се съгласява.
- Съемочная группа, кроме автора сценария, состоит из мужиков-натуралов 35-36 лет.                                                                                                                                                                   - Сред четиримата главни актьори Huang JingYu е на 23, а останалите са на по 21 години.

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за допълнителната информация и предложенията, вече ги започнах и тях - изгледах Counter Attack . Докато го гледах не ми беше такава тръпка като Addicted, но и разбрах защо - те много го орязали това сериалче бе. Добре че намерих едно 5-6 мин клипче с орязаните сцени, та да разбера как са им се развили взаимоотношенията, че направо се чудех какво става. Новелата е доста интересна, но там превода върви доста бавно :(

 

За всички, които тепърва ще гледат Addicted, не забравяйте да гледате изрязаните сцени и клипчетата зад кулисите, за да видите по-пълно историята :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди известно време гледах първите 2 епизода и го зарязах поради липса на свободно време и многото започнати сериали, които следях :) Вчера го подхванах пак от първа и не се спрях докрая. Те хубаво създателите му предупреждават още със заглавието, че пристрастява, ама кой да ги слуша. Двамата главни са голями сладури, много естествено играят, химия, романтика - всичко на макс. Много жалко за орязаните сцени, те са си есенцията, но дано наистина някъде издадат пълната версия на ДВД и ще го гледам отново.

Още повече ме е яд, че няма да има 2-ри сезон и така историята остава недовършена. Надеждата ми е, че след успеха на това сериалче правата за филмиране на книгата ще ги откупят тайванците или японците. Няма да е същото с други актьори, но поне да видим цялостно сниман романа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Противник съм на жанра и винаги съм бягала с 200 от подобни филми и сериали. Обаче след толкова положителни коментари, цензури, скандали...Е, нямаше как да не ми се разпали любопитството. :D  С голям страх и любопитство, викам си ще взема да погледна само 2-3 епизода и ще го дропя. Какъв ти дроп, какви пет лева?! Като седнах и го подхванах - просто не станах докато не го изгледах целия! Сериалчето е много добро, ама много! Не мога да си кривя душата - страшно много ми хареса! Страхотно е! Никога не съм вярвала, че ще ми хареса сериал от този жанр, но ето, че всичко е възможно. Очарована съм! Толкова ми хареса, че и аз започнах да чета новелата, защото просто трябваше да разбера как ще свърши. :D Сърце не търпи! Жалко, че превода върви бавно и още има доста чаптъри да излизат. А най-жалкото е, че няма да има втори сезон заради тази цензура. :cry:Направо грехота е! Дано поне наистина пуснат двд-то. Актьорите са много добри, направо не мога да повярвам, че са дебютанти. Толкова добре се справиха с ролите, а да не говорим за химията между тях! То химия ли е, чудо ли е! Просто са създадени един за друг, толкова много ме радваха. Това сериалче наистина води до пристрастяване!  :wub: Страхотно е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да споделя от къде чета новелата, освен от горните линкове

 

първите 30 чапа 

 

от 8-45

 

2ра част, чаптър 96-106

 

чаптър 112-124

 

чап 54, 79, 80, 80+, 97 и 208

 

преводачите са активни и има ъпдейт на няколко дена

wattpad ми искаше регистрация, но я направих и съм доволна

 

Още съм изумена от собственото си пристрастяване :D

 

за края на книгата:

 

 

много сладурски :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко някоя добра душа реши да сподели на кратко какво се случва по-нататък в новелата, ще съм много благодарна!

Редактирано от grendely
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за линковете, abjc! :kissx: Вече направих регистрация и я подхванах новелата. Ще се радваме да споделиш какво се случва с историята, после и аз ще се включа, като ги изчета чаповете. Някъде четох, че е било планирано сериалчето да е 3 сезона и да се екранизира цялата история. Ама заради тази тъпа цензура дори втори сезон няма да видим. :cry: А е страхотен сериал, май всички, изгледали го, вече сме пристрастени. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големи спойлери към новелата:

 

 

Сезона завършва с проявяването на приятелката на Bai Luo Yin, която се оказва доста настоятелна и безскрупулна в желанието си да си го върне. Чрез редица недоразумения и
манипулации, тя успява да всее раздор в отношенията на двамата. Това вбесява Gu Hai и води до второ отвличане от негова страна на Bai Luo Yin.
Само да уточня, че не всички чаптъри са напълно преведени, някои са само преразказани, така че засега има доста неясни моменти и този е един от тях. Gu Hai принуждава Bai Luo Yin на сексуален контакт пред бившата му. В крайна сметка тя изчезва, те са отново заедно като двойка.

 

Нещата, които са показани в клипа на песента Walk Slowly към сериала, се случват също тук някъде, чакаме превод.

 

Края на първата част на  новелата завършва с катастрофа, при която, за да спаси Bai Luo Yin, Gu Hai е сериозно ранен, което разтърсва Bai Luo Yin, който впоследствие
разбира, че с тази катастрофа брата/братовчеда на Gu Hai е искал да го убие, за да не пречи на кариерата на Gu Hai или нещо такова. След като разбира, че Gu Hai ще се оправи,
Bai Luo Yin си тръгва като казва на братовчеда на Gu Hai да му каже, че е мъртъв.
Следва раздяла за 8 години - Bai Luo Yin е станал пилот, Gu Hai - бизнесмен. Двамата се срещат случайно и за никой от нас не е изненада, че чувствата им не са променени.
Започват отново перипетии докато се съберат, но накрая се женят. Неофициално разбира се, това все пак е Китай, но си правят церемония. :panda-145:

 

 

Имайте предвид, че това са наистина само някои неща, помежду тези случки има още доста, които чакаме да се преведат, включително и някой доста горещи сцени :D

 

Направо е вбесяващо като се има в предвид, че доста от 2ри сезон е бил заснет, пък ние няма да го видим :nunchako:

сигурно няма да видим и тях двамата /актьорите/ на един екран никога повече, изумлението ми няма граници, по форумите се говори, че дори и популярността им да намалее, Китай няма да вдигне забраната да се снимат или появяват заедно публично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки пък като видя, че има ново мнение в темата с такъв трепет влизам, мисля си, че ей сега някой ще хвърли бомбата и ще каже, че всъщност е станало някакво чудо и ще има втори сезон, но уви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...