Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

 

 

7dibUEE5xE18.jpg

 

 

Marriage Contract(결혼계약)

                                 Страна: Южна Корея                                    

Също така известен като: Gyeolheun Gyeyak, Wife of 100 Days

Период на излъчване: 5 март 2016 - 24 април 2016

Време на излъчване: Събота - Неделя 21:45

Жанр: Мелодрама, Романс

Канал: MBC

Епизоди: 16

Режисьор: Kim Jin Min

 

Участват:

Lee Seo Jin като Han Ji Hoon

UEE (After School) като Kang Hye Soo

Kim Kwang Gyu като Park Ho Joon

Kim Yoo Ri като Seo Na Yoon

Kim Yong Gun като Han Sung Gook

Lee Hwi Hyang като Oh Mi Ran

Park Jung Soo като Yoon Sun Young

Kim Young Pil като Han Jung Hoon

Jung Kyung Soon като Shim Young Hee

Shin Rin Ah като Hye Soo’s Daughter

Pyo Ye Jin като Hyun Ah Ra

Lee Seung Joo като Ahn Ji Hyun

Oh Dae Hwan като loan shark

Jung Hye Sung - гост в епизод 1

 

Резюме:

Канг Хье Су (UEE) е самотна майка, отглеждаща сама дъщеря си, след като съпругът ѝ умира и оставя много дългове, които тя да изплаща. Заради това тя решава да сключи брачен договор с богатия и влиятелен Хан Джи Хун (И Со Джин)...

:essub:

 

Свали с :subs: :click:  :click:

Онлайн с :subs: :click:

С български и английски субтитри :subs: :click: :click:

С руски субтитри :click: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още от както разбрах че моят любим актьор Lee Seo Jin ще участва в нова драма едва не пукнах от радост! :28558:  От много време чаках нов сериал с него. <3 Прекрасен е. Визията му в трейлъра ми напомня адски много на тази в Soul. Толкова е красив! <3 Uee досега не съм я гледала никъде, но ми прави страхотно впечатление. Сюжетът е адски вълнуващ! Нямам търпение да излезе. :blush: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двамата главни са ми много симпатични,имат доста голяма възрастова граница,но на екран не им се забелязва изобщо,така са я направили Uee,че да изглежда много измъчена и смачкана от живота млада жена.

Първите два епизода бяха много добри,харесвам такива сюжети- брак по договор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е абсолютно негледаемо.Предполагах, но реших да погледна все пак, да видя " Колко оригинално!" :28558: .

 

Оригинално, по-оригинално, най-оригинално!Чеболски син незаконно роден, пепеляшка с дете, мината от покойния си съпруг с камара дългове и лихвари, дето я гонят, че за капак и с мозъчен тумор.Дори това не им стигна, че и майката на незаконнородения и тя на ред за трансплантация, иначе ще мре.Остава само отговора- ще умре или няма главната, след като влюби чебола във фиктивния брак. Е, след изгледани два епизода, които стоически издържах, ми трябват само последните пет минути, за да ми се изясни изцяло картината!Другите "оригинални" моменти, ще ги пропусна.

Това все пак е мое виждане, което  само споделям.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандулке, гледаш само фактите.

Аз ще гледам развитието на чувствата им и се надявам на добър край.

Сценарият ми напомня японския сериал "Звездопади", който ме трогно невероятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че си е клише до клише - така си е. Но за мен актьорите са тези, заради които го погледнах и мисля да му дам още малко шанс. Хареса ми, че главната не е някоя отчаяна мърла, която само се тръшка колко несправедлив е живота, а се опитва да се справи независимо от всичко. Сценариста не й даде директно червен картон с болеста, а остави вратичка за измъкване от фаталния край. Ще видим как ще развият историята. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сценарият до болка познат,но ми е интересна играта на артистите,как ще си изиграят ролите и как ще ни я поднесът историята.

Слабият сценарий никой актьор не може да го спаси. Обаче аджумите харесват такива истории (миналата година пуснаха почти еднаквия с този Super Daddy Yul). Добре е, че са само 16 серии.

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах да го гледам , защото тези които гледах свършиха.

Но определено ми допадна.И като погледнах рейтингите са около 18 процента което не е малко - значи има какво да се гледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, но много плоско ми се видя от самото начало следното

 

Чеболският син, с толкова пари, да се занимава с незаконна покупка на орган в Корея, доста скъпичка ,че и скрепена с брак по сметка ,за да е в тон със законодателството, като може  с едно двучасово полетче, къде да е в чужбина да  направи законна трансплантация на майка си, която  е транспортабилна.След такава недомислица, граничеща с фантастика, едва ли могат да сътворят нещо по-различно от сълзливо- сополиво действие.Да не говорим пък, че като я изследваха донорката,като в корейски сериал, пропуснаха тумора.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам голяма забележка към тези, които са направили резюметата като спойлер тук в сайта и в тракера, от където си свалих епизода. Още преди да изтегля филма научавам целия сюжет?!? Защо? Изгледах първа серия и никъде в нея не намирам това, което са написали в спойлнатото резюме, което значи, че ми е била разказана и сройлната някоя следваща серия /може би втора и трета/..... В първа серия изобщо не се говори за тумор, тя припадна, но те не знаят защо все още, и  в първа серия нейното предложение за брак, на което той не отговори е в последната минута от филма. Тогава, защо в резюмето ни се разказва филма, защо се говори за брак, мозъчен тумор, брачен договор, и прочие.....? За мен това си е спойлер, не резюме - разказаха ми всички ключови събития, които в серила ще ни поднесат поетапно и драматично - виждам, че сценаристите заложиха на неочакваните обрати, и финала на серията беше много знаков, обаче аз нали прочетох резюмето и не ми беше интересно, липсваше ми изненадата, вероятно и като я диагностицират с болестта пак няма да ми е интересно в предвид, че вече са ми го разказали....

На сериала пиша отличен - много ми харесва как играят актьорите, успяват да ме накарат да се потопя в техния свят, характерите на персонажите също са добре представени и изградени, увлекателно е, и няма дупки в сценария за сега, правят нещата добре като цяло. Аз бих го гледала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам голяма забележка към тези, които са направили резюметата като спойлер тук в сайта и в тракера, от където си свалих епизода. Още преди да изтегля филма научавам целия сюжет?!? Защо? Изгледах първа серия и никъде в нея не намирам това, което са написали в спойлнатото резюме, което значи, че ми е била разказана и сройлната някоя следваща серия /може би втора и трета/..... В първа серия изобщо не се говори за тумор, тя припадна, но те не знаят защо все още, и  в първа серия нейното предложение за брак, на което той не отговори е в последната минута от филма. Тогава, защо в резюмето ни се разказва филма, защо се говори за брак, мозъчен тумор, брачен договор, и прочие.....? За мен това си е спойлер, не резюме - разказаха ми всички ключови събития, които в серила ще ни поднесат поетапно и драматично - виждам, че сценаристите заложиха на неочакваните обрати, и финала на серията беше много знаков, обаче аз нали прочетох резюмето и не ми беше интересно, липсваше ми изненадата, вероятно и като я диагностицират с болестта пак няма да ми е интересно в предвид, че вече са ми го разказали....

На сериала пиша отличен - много ми харесва как играят актьорите, успяват да ме накарат да се потопя в техния свят, характерите на персонажите също са добре представени и изградени, увлекателно е, и няма дупки в сценария за сега, правят нещата добре като цяло. Аз бих го гледала.

 

По-голяма глупост от тази рядко може да прочете човек. Първо резюметата се отнасят за целия сериал, а не само за 1-ви епизод и 2-ро това е официално резюме на корейската телевизия, която излъчва сериала в момента ( 6 епизода са излезли досега). Не е някакъв преразказ на сюжета направен от българските преводачи и ъплаудери. Като не ви харесва, че резюметата съдържат спойлери, не ги четете и не гледайте трейлъри, какво е това мрънкане тука, вместо да изразите благодарност към хората, благодарение на които може да гледате сериала и то с бг превод. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

desini много съм благодарна, но в случая това си е спойлер. Непрекъснато в сайта се осъждат спойлерите, но когато е като резюме, с много подробности реално филмът губи интересната си част.  Много съжалявам, че мненията ни се различават, но аз останах с липса на интерес след резюмето.

 

Добавям - това няма нищо общо с благодарностите към преводачите. Моля разграничавай двете неща. Тук говорим за резюме само. 

 

Преводачът изобщо не е виновен. Проблемът е на този, който е саздал толкова издайническо и прекалено конкретно и насочващо резюме, а също е можело и да се редактира с цел да се поправи. Поне на мен ми станаха известни всички ключови подробности преди да съм гледала.  Хората в сериала разказват интересното поетапно, а резюмето го представя синтезирано накуп, но със спойлер. Аз например не искам да знам болна ли е или не главната героиня, искам да разбера постепено гледайки сериала. Можеха само да го загатнат в резюмето, не да пишат диагноза. И това не е мрънкане, а градивна критика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

desini много съм благодарна, но в случая това си е спойлер. Непрекъснато в сайта се осъждат спойлерите, но когато е като резюме, с много подробности реално филмът губи интересната си част.  Много съжалявам, че мненията ни се различават, но аз останах с липса на интерес след резюмето.

 

Добавям - това няма нищо общо с благодарностите към преводачите. Моля разграничавай двете неща. Тук говорим за резюме само.

 

Пак казвам - това е официалното резюме на сериала, с което той се представя независимо от мястото на излъчване, езика, на който е написано и т.н. Собственика на правата за излъчване преценява какво резюме да предложи, с какви "спойлери", за да предизвика интереса на зрителите. Хората тук само са го превели, не преразказват нещо вече излъчено и гледано от тях, че да говорим за спойлери.

Много ми е интересно вие какво резюме бихте предложили за този сериал, такова "без спойлери". И ще съм ви много благодарна за примери на резюмета към други сериали, които да са без "спойлери" за съдържанието им, защото за такива не се сещам.

Аз харесвам сериала и си го гледам с удоволствие. Не че е нещо невиждано и не че не е предвидимо, но пак ми е интересен и актьорите са добри и хлапето е сладурче и се справя чудесно. Гледането върви леко, въпреки болестите няма някакви големи драми и сълзи и даже си мисля, че няма да има и умрели накрая. Иначе е ясно, че закоравялото сърце на главния ще се размекне от момиченцето и ще стане баща за пример, както и че ще се влюби в главната, но интересно е да се наблюдава точно тази трансформация на героя, развитието на чувствата между героите, попаднали в подобни обстоятелства и превръщането им в истинско семейство,което е целта на сюжета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, щом подхвана темата - да и аз харесвам сериала, даже съм го написала. Много ми допада. Точно това, че взаимоотношенията са чисто човешки много ме грабва.

Но има и по-общи и неконкретни резюмета, няма да давам пирмери тук за различните сериали. Лично аз бих формулиларала така това резюме за този сериал - в частта с тумора бих написала: "Kang Hye Soo (UEE) е майка, отглеждаща сама дъщеря си, след като съпругът й умира при инцидент. Но когато научава, че има заболяване, решава да подпише 100-дневен брачен договор с богатия и влиятелен Han Ji Hoon (Lee Seo Jin), за да промени живота на семейството си..."  Пиша го само, защото попита. :) Махам диагнозата - тумор в мозъкът, махам квалификацията самотна /защото е вдовица, а не самотен родител/, махам и причината за договора /за дъщеря си/. Така поне аз бих имала повече интерес да гледам след резюмето. Съгласна съм, че сериалът е много хубав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...