Jump to content

Hua Chenyu


Recommended Posts

1003-161114160T3302.jpg

 

Hua Chenyu 

華晨宇 (традиционен) / 华晨宇 (опростен)

 

Роден на 7 февруари 1990г. в гр.Шъйен, провинция Хубей, Китай

Образование: Музикална академия в гр. Ухан (Wuhan Conversatory of Music)

Професия: певец, композитор

Стил в музиката: Mando-pop (китайска популярна музика - Mandarin popular music), Rock

Умения: свири на пиано, флейта, китара, бас

Лейбъл: EE-Media

Дебют: 2013г. в музикалния формат "Super Boy"

Фен клуб: Martians

Официален сайт    weibo

 

superthumb.jpg

 

Hua Chenyu  живее с баща си и второто му семейство. Започва да свири на флейта на 6 годишна възраст, а по - късно и на пиано. Пише първата си песен когато е на 12г..

След завършване на средното училище, той се премества в гр. Ухан и през 2010 г. влиза в Wuhan Conversatory of Music, където учи вокално изпълнение. Там той е член на колежанска рок група - Conseer.

През 2013 г. Hua Chenyu взима участие в третия сезон на музикалното шоу за таланти Super Boy организирано от TV Hunan. По време на шоуто той започва да изпъква сред състезателите, развивайки свой собствен стил – смесица от  психеделичен рок , мейнстрийм поп и класическа музика. Освен заради уникалния си стил на пеене, получава също и похвали за своя глас, харизма и вокална експресивност. Hua Chenyu печели конкурсът с мнозинството от гласовете и участва в Super Boy Tour, обикаляйки най-големите китайски градове. След турнето певецът подписва с EE-Media и започва работа по първия си солов албум. На 18 септември 2014г.  излиза дебютния му албум Quasimodo's gift. Успехът му е огромен, като за известно време албумът оглавява китайските музикални класации.

През 2015г. при пускането в продажба на билетите за концерта му, на първата минута са продадени повече от 10 000 билета, което кара компанията му да обяви още 2 дати за концерти. Концертът на 1 август е излъчен онлайн през Tencent и HunanTV и аудиторията достигна 2,64 милиона. На 18 декември 2015 г. излиза вторият албум на Hua Chenyu -  Aliens.

В началото на 2016 Hua Chenyu печели наградата за най - популярен певец за 2015г. на Weibo’s Awards Ceremony, а през декември грабва наградата за най-добър изпълнител за Китай на  Mnet Asian Music Awards (MAMA).

На 7 март 2017г. излиза третият албум на певеца "H".

 

 

Концерти:

Off Topic

"Mars" Concert 2014г. -  6 септември в Пекин;

"Mars" Concert 2015г. - 31 юли, 1 и 2 август в Шанхай

"Mars" Concert 2016г.: 2 юли Пекин; 21 Август Шанхай;

"Mars" Concert 2017г. - 14 октомври

2018 Mars Concert Пекин  - 8 септември, 9 септември

 

 

Награди:

 

6th Billboard Music Award for New Artists - "Most Popular Male Singer" (2013)

21st Oriental Billboard Awards - "Best New Singer" (2014)

15th Chinese Music Media Award - "Most Notable Male Singer"(2014)

22nd Oriental Billboard Awards - "Best Album", "People's Choice - Male Singer" (2015)

15th Top Chinese Music Award - "Most Popular Male Singer (Mainland)", "Best Album (Mainland) - Quasimodo's Gift" (2015)

Chinese Music Radio Awards - "Most Popular New Artist", "Golden Songs - Let You Go", "Best Composer - Quasimodo's Gift" (2015)

23nd Oriental Billboard Awards - "Best Concept Album", “Best Vocal Collaboration - Kings and Paupers”, "Media Recommendation", "People's Choice - Male Singer" (2016)

16th Top Chinese Music Award - "Best Album - Aliens" (2016)

18th Mnet Asian Music Awards (MAMA) -“Best Asian Artist- China” (2016)

 

Дискография:

 

Quasimodo's gift (2014)

huachenyu01.jpg

 

 

01. Why Nobody Fights
02. 微光 (Shimmer)
03. Let You Go
04. 煙火裡的塵埃 (Ashes From Fireworks)
05. 拆彈專家 (Bomb Squad)
06. 卡西莫多的禮物 (Quasimodo's Gift)
07. 我們都是孤獨的 (All Lonely)
08. 不朽 (Eternity)
09. 環遊 (Traveling)
10. 枕邊故事 (Bedtime Story)

 

Aliens (2015)

huachenyu03.jpg

 

 

01. 我管你 (I Don't Care)
02. 国王与乞丐(與楊宗緯) (Kings and Paupers)
03. 蜉蝣 (The Mayfly)
04. 反义词 (The Antonym)
05. 异类 (Aliens)
06. 逃离乌托邦 (The Escape from Utopia)
07. 世界是个动物园 (The World Is A Zoo)
08. 变相怪杰 (The Mask)
09. 写给未来的孩子 (For My Future Child)
10. 地球之盐 (The Salt of The Earth)
11. 忧伤的巨人 (The Giant in Sorrow)

свали

 

 

H (2017)

 

 



The Giant Deer (巨鹿)
The Creator (造物者)
Here We Are
To Be Free
For Forever
The Love of Yesterday(消失的昨天)
Few Miles Away From Loneliness (我离孤单几公里)

My Skateboard Shoes
 

 

Видеоклипове:

Off Topic

 

Дуетната песен на Hua Chenyu и Zongwei (Aska) Yang

 

I Don't Care

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темичката е много хубава vivivan благодаря ти за нея,Аз рядко слушам този вид музика,но като видях сладурчето и ми хареса адски много,Талантлив е,сладък е,Тази песен която си му сложила,просто нямам думи уникална е,Поразгледах и другите му песни и ми допада доста,благодаря ти че ме зариби по него, :na2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля :)

Признавам си, че макар той да е спечелил конкурса Super Boy, аз го "открих" покрай други двама участници там - случайно попаднах на дуетната му песен с Yu Tian и така малко по малко.. и си дръпнах целият му албум :D

Ето я и песента му с Yu Tian (于湉)

 

Ето и едно новичко изпълнение заедно с пианиста Lang Lang - изпълняват песен на хонконгска рок група  от 80-те години - Beyond. Между другото миналата година Lang Lang сбъдва една от мечтите Hua Chenyu - да присъства на наградите Грами - Lang Lang имаше изпълнение там иго е поканил и него...

 

Иначе момчето е хубавичко, ама според слуховете си е намерило и хубава приятелка - не е потвърдено, но май от няколко месеца Hua Chenyu има връзка с китайската певица G.E.M.

 

7cn_gemtangangromantically00.jpg

 

Малко снимки :)

 

 

220px-Hoa_Th%E1%BA%A7n_V%C5%A9.jpeg

 

На наградите Грами. Пожелавам му да е пак там и не само като гост :)

2015021510571974468.jpg

 

Първата ми мисъл беше - "Хари Потър" :D Ама заради цаисите стана лице на корейска марка слънчеви очила :)

8332591_980x1200_0.jpg

 

t201503241354163136477.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През 2016г. освен песните за 3-я си албум, Hua Chenyu направи и няколко ост-а за филми и предавания.

За филма Line Walker с Nick Cheung, Francis Ng и Louis Koo - Here we are

 

https://www.youtube.com/watch?v=IY40mm7-Zec

 

 

“The Rampage” - “Who Sleeps My Bro” OST

 

"To Be Free" -  промоционалната песен за филма The Warriors Gate.

 

 

 

В момента певецът участва в нова музикално шоу - The next и ето едно от последните му лайв изпълнения  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една малка колекция от изпълненията на Hua Chenyu в музикалното реалити The Next - човекът се представи много добре и самостоятелно, а и в дует с други участници :)

 

Любимото ми изпълнение :) Певицата се казва Su Shi Ding (изпълнява част от ост-а на сериала Love me if you dare) - така както и двамата си пеят лекичко под акомпанимента на пианото, така изведнъж пускат на воля своя глас :)

 

 

С певецът Yang Kun

 

 

 

И клипа към дуета му с Aska Yang - King and Beggar

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обожавам си го Хуа Чън Ю, уникален талант е и е страшен сладур. Доста се раздава на сцената, това ми е любимото ми негово изпълнение от предаването Синъгр: 

Смесва адски много стилове в една песен, уникат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От участието му в Singer 2018 любими са ми песента му дето е с червеното дъждобранче и дуетната му с G.E.M :)

Off Topic

 

 

А ето и няколко от изпълненията му  във втория сезон на предаването The Next :)

 

Off Topic

 

 

И финала....

 

 

И нещо от гостуването му в друго реалити:)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Първия концерт от 8.09.2018 год.

От китайската имитация на певец  се е родил брилянтен музикант ! 

Концертите от 2014 до 2016 год. са като за добре пеещо китайче в западни стилове ! Явно бил е по-добър от другите за да спечели толкова награди ! То пък и китайците си падат по имитациите..... Но мен изобщо не ме впечатли- с нищо ! 

Но концерта от 2017 год и последвалите участия от тв шоу са все по разкошни ! Това жонглиране с музикални стилове и ползването на мотиви от китайската народна музика са страхотни. Не можех да повярвам, че гледам същия певец и при това китаец !?!?

Всичко ми стана ясно след като прочетох биографията му. Наблягането на факта, че е учил в Америка първо ми се стори чисто самохвалство заради краткия срок-2-3 месеца ! Но след изслушаните часове с негови изпълнения разбрах, че Бъркли колидж си е свършил работата и на момчето му е трябвало много малко за да открие себе си като творец и музикант ! Шапка му свалям !

Не мислех, че е възможно заради народопсихологията на китайците, но явно в живота има всякакви изненади - аз която бягам от всичко китайско, като от отрова, сега  слушам с часове!

Не бих допуснала около мен нещо китайско- нито стоки,нито храни,нито хора, но Хуа Хуа ще го слушам с удоволствие, стига да не изгуби посоката в която е тръгнал в развитието на стила си и не се върне към имитациите, които му донесоха толкова награди и определено са били печеливши - все пак си е китаец !!!  :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има китайски и китайско :D

Много го обичам, прекрасен изпълнител. От няколко дни само него ми се гледа, слуша. Отново "Here We Are" в дует в шоуто Come Sing With Me S3

https://www.youtube.com/watch?v=pQohquLxhKk

Цялото му участие бе удоволствие :wub:

https://www.youtube.com/watch?v=22TSe5D9fPI&t=1075s

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При концертните му изпълнения сложих линкове за гледане на двата концерта от миналата седмица :) За тази година е бил плануван само 1 концерт, но поради факта, че билетите се изкупуват за няма и две минути (това са близо 80000 - 90000 билета) се организира и втори концерт - билетите му се разпродават за близо 3 минути :) Тези му концерти го правят първият млад изпълнител  (набор от 90-те), който събира толкова много зрители на  National biggest stadium ("Bird Nest").

 

Ето едно негово изпълнение от Super boy -  обичам когато някой любим изпълнител изпее на нов глас любима стара песен - тук той изпълнява песента "Under a Vast Sky" (1993г.) на хонконгската rрок група Beyond :)

 

Off Topic

Оригиналът

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашето момче и дружките му от формата Super boy влязоха в ролята на шафери за сватбата на един от участниците във формата :) 

 

4576753-201810201743174580.jpg

 

И понеже съм фен на няколко от момчетата на горната снимка - така са се наредили, че въобще не мога да си фокусирам погледа - от едната страна седнал Хуа, от другата Оу Хао, че и Тиан Ю стърчи отзад  :D

 

06170c0e-5136-4cbe-ad36-33fb0b8923fc.jpg

cfbd1e2a33be0b6a1cbe22fcbeb3e201294263.j

 

Ето и поздрав от шаферите :)

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...