Jump to content

Recommended Posts

За пръв път и корейците да са на същото мнение, като нас, че сериалът е много добър и си заслужава да се гледа. Рейтингът на 3 епизод е над 20% и се нарежда на 2ро място по гледане. Дано да продължат така, а аз едвам се сдържам да не си пускам 4 епизод без буквички. 

Кандидат-зетчето бил отхвърлен, защото изглеждал като жена :D Айгууу! Кръвна обида! :D

А тая романтика на няколко тона ръждясало желязо не я разбирам - при толкова красиви плажове в Гърция как можаха точно този да изберат?!

Иначе засега сериалът става, особено ако продължават да показват по сто тона плочки всеки епизод, дори и нищо особено да не е сценарият, пак рейтингът ще върви. Ама как пък уркските войници нямат грам мускул - само шкембета?!

Някой знае ли този език, който го говорят уркските деца, какъв е?

Добре завърши 4 епизод и сега нямам търпение да видя какво се случва по нататък!!! Сряда е още далече....... но ще почакаме!! Този език на който говорят уркските деца изобщо не ми е познат!! Не мисля че е европейски!

Някой беше питал, къде е снимано в Гърция. В интернет пище, че се е снимало на 3 места -  ZakynthosArachova and Lemnos. Като снимките са започнали на 28 септември и май са продължали 1 месец. 

Нещо не схванах скарването на плажа за какво беше,половин час преди това той я покани най-мило да се разходят и да се видят и останах с впечатление, че тя разбра намека, че му е липсвала и той се радва да я види и иска да прекара повече време с нея, а като застанаха на плажа взеха да се драчат, не ми стана ясно поради каква причина, нещо не ми се връзваше, същите хора, същото усещане, а промениха рязко тона.

Наистина много са хармонични като двойка двамата, но нещо не могат да им докарат сюжета като хора и мен лично не ми спират дъха техните изяви в Урук, за разлика от първата серия, когато ми бяха много приятни.

Може би ако бяха в Африка или държава с истинска нужда от медици и миротворци щеше да ми се разгърне повече фантазията, но засега не им се получава, просто гледам красивите артисти, които дават каквото могат.

• Upvote 1

Олеее 4 еп. е още по-забавен в Урук/Гърция все едно са на друга планета. Тоя арабски доктор-капацитет дето дойде да си спасява/нагледа/ арабския шейх беше изпаднал от някакво дружество за шамани,но доктор не беше определено. :D

всъщност цялата ситуация беше безумно нелепа, защо го стовариха болния в корейската полева болница като всъщност не искаха да го лекуват там??? и после едни пистолети и калашници в челата и операция...оле  мале.

А за генерала дето само мисли как да отзове приятеля на щерка си и да накаже тоя дето евентуално е подходящ за кандидат зет, ама пък приятел на неподходящия зет, изобщо не ми се мисли  :D  то и целия отряд корейски в Урук е с неясна цел май, 9 войника/до толкова броиха в едната серия/ и 15 медицински работници дето по цял ден се гледат, ама на кого помагат и защо...може би на някое случайно минало през оградата им /те във военните бази така си прескачат през ниската ограда за по-лесно :P / сополиво и гладно детенце, иначе с хеликоптер ги докараха лекарите и се работи при строга секретност......

ама това е положението в Урук, нямам да се оплакваме  ;) важното е младите да се обичат..

Yamashita +1+1+1+1+1.....+1

Само дето не ми е забавно... Със скелета на кръстокупoлната църква и негроидните източноправославни гърци.... Според мен сериалчето си наложи автоцензура, понеже девойката-докторка изглеждаше прекалено съвършена - красива, умна, знаеща, можеща, енергична и раздаваща се... По канон тези жени не съществуват в изтока. Трябваше спешно да и се намери кусур. 

Иначе войникът няма да може да я ... ареса... Затова тя стана рязко и безпричинно комерсиална... и той ще я превъзпит'ва...

Не знам какво точно сте очаквали, но за мен цялата тази история с мисията е просто фон, на който да развият любовната история между героите по малко по-различен начин. Не съм се и надявала на някаква достоверност, но загатнаха, че нещо все пак правят, дори и да не ни го показват (Капитанът отиде да изпрати загинал колега, с който явно са изпълнявали достатъчно задачи заедно, за да станат приятели). Малко са прекалили с гримът на дечицата, за да ги направят всичките като някакви циганета. Дори и измислена държава, все пак е на Балканите. Достатъчно сме разнородни, за да не се налага чак такава дегизация.

От това, което съм чела, ни очаква земетресение и малко екшън около контрабандистите, така че ще видим доброволци и миротворци в действие.

И аз мисля, че ще е просто  хубава любовна история, на фона на измишльотините с дупките, но лошо няма.Мангалетата са за цвят, че много жълто иначе.Пък и  при толкоз плочкаджии, няма се оплакваме, я, пълнят всички дупки от раз. Аз от сега съм им забрала дерта, като ги качат у самолето, дали няма да падне от толкоз теракота, че и добре ги хранят. :)

Yamashita, много точно изрази мойте чувства. Нелепа ситуация, грим, миротворски и докторски дейности, чак ме разсмиват от нелепост и циганетата и лошите уркски полицаи, и арабските хахавели. Затова и не мога да си представя тази абсурдност да го задълбае на голяма драма. Обаче това не ми пречи да ми харесват любовните трепети на героите, както и сутрешния маратон-дефиле на плочки и теракота. Така че продължавам да гледам :)

Не е моят филм. Надзъртам от време навреме от скука и защото харесвам актрисата. Навява ми тъга толкова нелепост на едно място :cry:

Мен ми харесва. Като усещане малко ми напомня "Айрис", то даже и злодеят тук май е същият от 2-ра част. Нелепици не е като за пръв път да гледам в корейски сериал, така че тука не ми пука особено, защото химията си е на ниво, харесват ми и двете любовни истории. Да не говорим, че слабата игра на чужденците ми дава и усещане за комичен елемент, с което емоционалният букет е завършен. 

И на мен ми харесва. На фона на всичките еднообразни бози, които се бълват в последно време не само при корейците, този си е глътка свеж въздух. Все пак е сериал, който едва ли претендира за Оскар, макар че и той май отдавна не е критерий за качествено кино. Не ми натрапват отново многострадалната бедна девойка, която не знае какво иска, но все е жертва на подли интриги. Нито пък богатото келеменце, което си мисли, че парите на татко му позволяват да се държи като за***к с всички. Няма ги типичните втори кифла и шут, които да се бъркат навсякъде. Добре оплитат нещата, за да ти е интересна историята не само на главните, но и на останалите. Показват чувствата им ясно и без много увъртания. Няма 15 епизода да ми кършат пръсти и да ми играят на "обича ме-не ме обича" ,"олеле да остана ли или да си ида", докато в края на 16 епизод да се разбере, че са се влюбили още в началото.

Не знам как ще продължи нататък, но от това което видях до тук съм доволна.

Не знам защо, но на мен далеч не ми се струва нелепо случващото се по сценарий.

При военно положение далеч не е задължително постоянно да има масирани бойни действия през цялото време - голяма част от работата на войските е и разчистването и разминирането след тях (което и видяхме да правят). Наличието на местно население от по-скъпата боя пък съвсем не ми е странно дори за самата Гърция, да не говорим за измислена държава на **** на географията. При това бяха араби, което не е учудващо. Дебелите, разплути и подкупни служители на местната власт - най-малко българите можем да се дивим на нещо такова. Изобщо няма да засягам въпроса, че при размирици точно такива най-много цъфтят и вържат. Сцената с операцията също не ми е неправдоподобна - сефте ли е политически игрички да омаскарят наглед елементарна ситуация? Доста повече хора са умрели от бюрократщина и игри за власт, отколкото от реални опасности. Справка българската здравна реформа.

Пък не забравяйте също, че ни разкриват историята и обстоятелствата малко по малко, така че има още много неща, които не знаем.

И на фона на това имаме 4 смислени образа, всеки от които е плътен и с всичкия си, като всеки от тях се бори със зъби и нокти да направи нещо хубаво с живота си. 

Ши Джин - откровено си показа, че държи на докторката, уважи гледната ѝ точка, ако и да не я споделяше, и очевидно държеше на най-доброто за нея, дори когато тя се беше отказала. От гледна точка на подчинените си винаги е директен, добронамерен и отговорен. При всичките закачки и шеги (които смятам, че също не са случайни), ясно се видя, че е спечелил доверието и уважението на подчинените и другарите си.

Докторката - пределно ясно ни показаха, че тя искрено се опита да си извоюва адекватна на уменията ѝ позиция само със собствени сили. Очевидно беше и какво ѝ попречи. При това положение тя трябваше или да склони глава покорно и да остави да я тъпчат, или да се стегне и да им натрие носа с бодлива тел. После целенасочено работеше в посока създаване на собствена клиника, така че да може да върши това, заради което се е хванала с тази професия - да лекува. Кое от това е комерсиализация? Всичките приказки за това колко добре се печелело са вятър работа и очевидно и Ши Джин не се върза.

Другата двойка са ми много свидни и много ме радват заедно. Чин Гу изгражда страхотен образ и доста солено чувство за хумор под уж задръстеното отношение. Джи Уон отново ме очарова - за трети път я гледам и отново е генерално разлина и все така пленителна. Образът ѝ на отракана генералска щерка дойде малко изненадващ, но определено ѝ ходи много. 

Малко длъжко стана, но от сърце. :)

Не знам какво точно сте очаквали, но за мен цялата тази история с мисията е просто фон, на който да развият любовната история между героите по малко по-различен начин. 

Така смятам и аз. И понеже гледам предимно романтика, напълно ме устройва. Много ми допада, че тук не се разглеждат разни многоъгълници, а двете любови не си пречат и не ми пречат и на мен да им се кефя максимално. Засега Чингу ми е фаворит, гледам и не вярвам на очите си колко е страхотна комбинацията между него и героя му. Вижда се, че се удържа с големи усилия, като се появи генералската щерка, гледа в една точка и кара само по устав, ама това няма да го спаси. Замазваше ѝ погледа известно време, че не я ще, обаче накрая за миг поддаде на летището и тя, понеже и без друго не признаваше каменното му поведение преди, сега пък съвсем няма да се предаде и ще го вземе на абордаж сладура, просто той няма никакъв шанс пред нея /и пред себе си/, освен ако генерала нещо не я изнуди. Но като двойка главните ми са любими. Може би съм предубедена, но когато говорят, имам чувството, че искри прехвърчат помежду им.

Нелегалната търговия с оръжие във военна зона е, разбира се, нещо печално известно (както и контрабандата, проституцията и прехвърлянето на хора). Но в нея - във всички тези случаи - не стреляш по полицаите, които си вече корумпирал с пари и усилия, толкова лесно, безпричинно и пред свидетели.

Източно-европейските страни с проблеми също така имат своите особености, които предполагат

1. че в страната населението е предимно европеидно

2. че те не са бедна страна без нищо изградено, но имат съществуваща мрежа от магазини, топла вода и пр.

3. в по-слабо населените региони има добре развито селско стопанство

3. че имат военни и правителствени болници на високо ниво

4. че войниците на ООН от различните страни живеят заедно... вероятно и медиците ... и ползват общи казарми, бази операционни зали... Като си представя как всяка нация си строи своя базичка леко се притеснявам...

Същевременно, чисто от лекарска гледна точка има нещо като съгласие и несъгласие за лечение и оперативна намеса. Човек, който не е съгласен да се лекува, не се лекува. Т.е целият казус беше нелеп - президентът... ъ...ъ на арабският свят .... или е подписал да не го пипа чужд лекар, и тогава тя се гаври с неговите разбирания и чувства...  или не е, и тогава охраната му е явно кретеноидна... И как успяха да го вкарат в операционна преди да умре и преди да дойде неговия доктор - понеже тя се подготвя едно половин час, пък и хората се подготвят...  Там някъде ми писна :)

И последно диалогът им изби рибата:

Той не е избрал да работи мироопазващи мисии. Квартируват там като почивка?!?, докато той си получи повишението?!?

Тя не е избрала да ходи отново на такава мисия, понеже вече е била в Африка, където е гледала огнестрелни рани.

Но тя му държи сметка защо стреля по хората, а той и държи сметка защо не е на мироопазваща мисия доброволно или поне не оперира денонощно. И двамата не се питат: Харесва ли ти? Има ли проблем? Как се чувстваш? Сигурен ли си? А си правят саркастични забележки. И това е такава-една неудържима химия...

Не ме разбирайте криво. Харесвам сутрешния джогинг на ротата. Кефя се и на вашия ентусиазъм. Просто дразнението ми от несвършената работа в сценария е вече повече от удоволствието от евентуалната любовна история... впрочем още от сега знам кои ще са втората мацка  и третия мухльо.. и така. С което смятам да приключа с намесите си в темата...

Любовните истории и двойките са 6+! А Генералът го играе злобната свекърва в тоя сериал ;)

корейската представа за балканска страна е смехотворна!

Ю А Ин имал камео??? Кога? Ако го мернете, кажете! Надали ще е от спортуващите на сутрешното кросче, ама знае ли човек...