Jump to content

Descendants of the Sun (2016)


Recommended Posts

Като неспасяем шоколадоман ...днес се отказвам от дажбата си до края на седмицата.  Вече си я получих ...под формата на шоколадово сърчице ... И камък ми падна от сърцето ...

Най-искрени благодарности , за което !  :kissy:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сефте не дочаках букви, просто... щот' се притеснявах за сценаристката, не за друго. ;) Слава Богу,

 

 

ще живее женицата. :28558:Добре, че се е сетила, че не бива точно за края на този сериал да се прави на интересна и различа. И никакви захарници, направо на кило  се сипеха тоя път белите кристали.Но нямам оплаквания, поне от картинките.   :icon_sunny::beer:  

 

 

neli bozhkova, предполагам до един -два дни ще ги има всички накуп.

 

Ето тук 10 броя 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тя си каза, че ако беше се направила на интересна, ще трябва да се изнесе от Корея  :rofl:

 

Хареса ми, само трябва в описанието на първо място да сложат жанр фентъзи и всичко ще е точно.

Иначе хумор и комични ситуации на кило, много приятно върви за гледане, редуват сериозни и комични моменти. Имаше и прекаляване на моменти, но няма как - сериалът се прави за корейската публика, не за нас.

 

Продължавам да мисля, че тази сценаристка трябваше да спре след "Честта на джентълмена" и да не се набутва в теми, от които не разбира. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сълзи се смях с последния епизод и най-вече с финала и коментарите им. Абсолютен разкош, потоци петмез и закачливи диалози. Нищо не бих му пипнала на тоя сериал, нищичко. Определено ще се гледа пак, а аз съм неспасяемо влюбена в абсолютно всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 епизод е в ТОПа със сигурност, а за 15 

от една страна хубаво, че сутрин рано рано инстаграм беше бъкано със спойлери, че и аз щях да умра с онези двамата.

Финалът ми хареса доволна съм. Не е от типично корейските финали. За ваше успокоение няма след еди колко си години и клишетата на които сме свикнали. Даже може би последният епизод е направен най - добре от всички до сега. Изключвам рекламите само, че откакто се върнаха в Корея всички епизоди са бъкани с реклами. Единственото ми разочарование е, че Мьонг Джу не изпълни плановете, които смяташе да прави с вълка. 

Там където говореше на лекарката, че като се върнат от тайната мисия ще му вземе телефона и ще заминат на почивка в някой хотел и ще го заключи в стаята да се "борят" ;д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сълзи се смях с последния епизод и най-вече с финала и коментарите им. Абсолютен разкош, потоци петмез и закачливи диалози. Нищо не бих му пипнала на тоя сериал, нищичко. Определено ще се гледа пак, а аз съм неспасяемо влюбена в абсолютно всички!

 

Явно е заразно, не си сама в тая лудост. :rolleyes:.Наслада за сетивата.

 

За бъдещите мераклии за гледане- съвет:

 

Ти, който ще гледаш сериала,

логика всяка остави

и като приказка красива

за любовта го приеми.

Ако с романтиката си на Ви,

по-скоро друго си търси.

Ако ли пък е на обратно,

ще си доволен многократно. :D  ;)

 

Рейтингите на епизодите- цък - мина 40%, което не си спомням скоро да се е случвало на нещо до 20 епизода и графикът на специалните епизоди.

 

Успях да разбера в крайна сметка, какво отличава този  сериал и откъде е магнетичното - зарядът  позитивизъм и вярата на героите в хубавото и доброто. Ето, това мисля е заразното и се предава.Но то, всичко хубаво в този свят е основано върху любов, нали!Сценаристката сигурно вярва в това и  го доказа с всеки един герой, без да забрави някой до самия край, което рядко се случва.Прекрасните песни пък, допринесоха за преливане на  удоволствието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко видях една новина със списък с актьорите отказали да играят ролята на Биг Боса. Won Bin, Jo In Sung, Goong Yoo, Kim Woo Bin. Отказали са, защото била роля на военен и заради това, че трябвало всички епизоди да се снимат предварително. Това са били оправданията им. Сега след такъв масов успех си съжаляват яко според мен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от най-добрите корейски сериали, които съм гледала. Интересна история, завладяващи персонажи и също толкова страхотни актьори, на всички нива. Химия на килограм, литър или както и там да се измерва, всички я усетихме. Смях, любов, кръв, страдание и пак любов. Силно препоръчително за гледане! Благодаря за българските субтитри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - после се приключи тая глупост  :slap:  Небивалиците в последните две серии ми дойдоха в повече, толкова в повече, че не успях да се насладя на единствената хубава целувка в целия сериал...И то добре, че е нашето момче да я демонстрира както трябва, че тая докторка явно с клещи трябва да й се отвори устата. Като общо мнение, ако има някой който не го е гледал все още....Един голям плюс (Джункито) и милиони минуси....т.к. на мен не ми допада нито другата двойка, нито главната особено, сценарият имаше силен заряд докъм 7еп., след това започна да ме дразни. Прекалено го разлигавиха,  все едно гледах друг сериал.  Стартира много динамично, не вярвах, че ще успеят да го окепазят чак  толкова. Радвам се, че свърши, та да се разделят Джункито и докторката, да не вземат да се "земат" наистина :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос, ако някой, който е изгледал целия сериал, може да ме просветли малко по отношение на времето, че се омотах.

 

 

 

начи до 12 епизод цялата група беше в Ур(у)к и действието се развиваше някъде докъм март 2016 г., както може да видим от датата на смъртта на капитан Аргус:

тук 

После - в 15-ти епизод Ки Бум отиде да се яви на изпит за приравняване към матура - или нещо такова - много ясно си пишеше на табелата 2015 година 

 

тук

 а по-нататък в същия епизод лейтенант Юн беше разпределена отново да замине за частта в Ур(у)к - на 31 ноември 2015 г.:

 

тук

 

Като разказваха колко време са били в плен, стана ясно, че са минали поне 5 месеца.

Как се вързва това с датата, от която изчезнаха и броят за дата на смъртта им, не ми е ясно.

Знам, че в източната култура се прави помен на 49-ти и на 100-тния ден от смъртта, затова допускам, че в превода anniversary е малко неточно, ама пак не ми излизат сметките с датите- освен докторката да замина за Албания, за да чества 6 месеца от смъртта му? И което ми беше много странно - по къси шорти, останах с впечатление, че това е по същото време, когато лейтенант Юн беше в Урк и там заваля сняг за първи път от 100 години. Колко може да е топло в Албания в началото на декември? 

 

На 25-ти март 2016 г.  капитан Ю Ши Джин го повишиха в майор.

На финала вече беше Коледа, но не е ясно коя година. Вероятно вече трябва да е станало декември 2016 г., защото лейтенант Юн каза, че ще се върне след 157 дни, за да "убие" Со Де Йонг - тоест някъде към април-май 2016 г., пък кога е станало Коледа, явно има някакъв нов time-jump.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос, ако някой, който е изгледал целия сериал, може да ме просветли малко по отношение на времето, че се омотах.

 

 

 

начи до 12 епизод цялата група беше в Ур(у)к и действието се развиваше някъде докъм март 2016 г., както може да видим от датата на смъртта на капитан Аргус:

тук 

После - в 15-ти епизод Ки Бум отиде да се яви на изпит за приравняване към матура - или нещо такова - много ясно си пишеше на табелата 2015 година 

 

тук

 а по-нататък в същия епизод лейтенант Юн беше разпределена отново да замине за частта в Ур(у)к - на 31 ноември 2015 г.:

 

тук

 

Като разказваха колко време са били в плен, стана ясно, че са минали поне 5 месеца.

Как се вързва това с датата, от която изчезнаха и броят за дата на смъртта им, не ми е ясно.

Знам, че в източната култура се прави помен на 49-ти и на 100-тния ден от смъртта, затова допускам, че в превода anniversary е малко неточно, ама пак не ми излизат сметките с датите- освен докторката да замина за Албания, за да чества 6 месеца от смъртта му? И което ми беше много странно - по къси шорти, останах с впечатление, че това е по същото време, когато лейтенант Юн беше в Урк и там заваля сняг за първи път от 100 години. Колко може да е топло в Албания в началото на декември? 

 

На 25-ти март 2016 г.  капитан Ю Ши Джин го повишиха в майор.

На финала вече беше Коледа, но не е ясно коя година. Вероятно вече трябва да е станало декември 2016 г., защото лейтенант Юн каза, че ще се върне след 157 дни, за да "убие" Со Де Йонг - тоест някъде към април-май 2016 г., пък кога е станало Коледа, явно има някакъв нов time-jump.

 

 

 

Who cares? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На едно място казаха, че 2 сезона ги е нямало, ама ко ти пука, то всичко беше калабалък с датите и прелитанията от държава в държава, не им се вталявай толкова ;)

Съветвам тези, дето още не са го гледали, да го изгледат до 12 включ. натам просто темпото, играта, сцените, смисълът на случките - си беше чист пълнеж, аз заради Сонг Джун Ги-то го дотътрих  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го за точно 2 дена. Може би най-доброто нещо, което съм гледал след Secret Garden. Като жанр не се подвеждайте много-много по таговете. Сериалът е 50% романтика, 30% комедия и 20% драма, военен и прочие. Видях, че има някои които пак са тръгнали да броят неточностите и месеците и балистиката на куршумите, но това си е чиста проба заяждане. Аз лично винаги съм харесвал реализъм във филми, в които той е нужен. Вярно е, че и тук има моменти и сцени, които типично по корейски са недоизпипани. НО! Смея да твърдя тези неща НЯМА да ви напарвят впечатление, щом дори на мен не ми направиха. Самата история е прекрасна, двете главни двойки са страхотни и се допълват много приятно. Едно от малкото неща, които може би наистина не ми допаднаха особено, са финалните 2 епизода. Просто сериалът можеха да му теглят черта и по-рано докато усещането беше романтично. Нямаше нужда да правят излишни драми за един епизод, както стана накрая. НО пак казвам... Дори и със всичките си малки грешчици и недоразумения, сериалът е абсолютна КЛАСА и ще остане като един от най-добрите в корейските ефири. След като позигледах много боклуци, разбрах че наистина нещата, които се харесват се и коментират, препоръчват и т.н. Няма да намерите някой тук, който да ви открие "скрит диамант"! Всичко добро на 90% е с най-много отзиви и най-добър рейтинг. Ако искате да гледате сносни корейски сериали просто щракнете на опцията "най-коментирани" тук във форумите и си изберете нещо от първата страница. :) Както и да е отклоних се от темата доста, но напоследък както споменах много боклук ми мина пред очите и имах нужда да споделя впечатленията си. С няколко изречения. Серилът е страхотен, ако харесвате романтични-комедии с хубав край, красиви актьори и смислен сюжет без кой знае какви нелогични действия. Теглете, гледайте и няма да съжалявате! Това може би ще е най-доброто нещо тази година, а и кой знае идните също... (като имам предвид че "Тайната градина" е 2010)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не се заяждам, просто не ям доматите с колците.

Не съм броила куршуми, но този таймлайн просто е тотално сбъркан и щеше да е по-добър сериал, ако обръщаха внимание на такива неща, особено при положение, че е pre-production. Имаха достатъчно време да изчистят глупостите, но корейците просто не го правят.

Харесвам сериала, наистина не се заяждам с нищо, просто ме е яд на недомислиците на сценаристката, защото наистина е глупаво да направиш такъв сериал, излъчван едновременно в Корея и Китай, и да правиш зрителите си на балъци.

Харесвам много Ким Ън Сук, почти всички нейни сериали съм гледала, любимият ми е "Честта на джентълмена", но продължавам да мисля, че е длъжница на публиката, която гледа и харесва сериалите ѝ. 

Страхотни диалози, много приятни отношения в романтично отношение, което е много различно от другите корейски сериали, може би точно заради това харесвам толкова почти всички нейни сериали.

Само дето много ме е яд, че претупват сериалите, като ги правят само за корейските аджуми, които явно ядат доматите с колците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не се заяждам, просто не ям доматите с колците.

Не съм броила куршуми, но този таймлайн просто е тотално сбъркан и щеше да е по-добър сериал, ако обръщаха внимание на такива неща, особено при положение, че е pre-production. Имаха достатъчно време да изчистят глупостите, но корейците просто не го правят.

 

Естествено, че не го правят. Интересно ми е защо въобще го коментираш това нещо? Гледала ли си "перфектен" сериал? Някога? Няма такова нещо. Ако тръгнем да се хващаме на всяка игла и камък, които не са на мястото си, защо въобще го гледаме? Ще си пуснем Дискавъри или нещо друго документално... Отделно че този сериал специално нито е екшън като основен жанр, нито е трилър или нещо свързано с "реалността". На колко хора според теб "месеците" или "таймлайна" са им направили впечатление? Пффф.. Та аз дори не помня какви сезони минаха и колко години общо се е развивало действието. Според мен тези неща точно тук - в този сериал - нямат никакво значение, така че да тръгваме да се хващаме с тях си е баш заяждане. :) ЕСТЕСТВЕНО можеше да е по-добро, можеше таймлайна да е на 100%, можеше да не ги убиват за един епизод и да ги съживяват следващия, можеше диалозите да са по-добри на моменти... Няма край този списък. И все пак! Накрая му теглиш чертата... Колко по-добри и приятни за гледане сериала има от този? Съмнявам се, че ще изброиш и 5. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко по-добри и приятни за гледане сериала има от този? Съмнявам се, че ще изброиш и 5. :)

 

Нямам представа ти какви сериали си гледал, но 5 със сигурност има страхотни. Примерно :IRIS (2009) Good Doctor (2013)Faith (2012) , Chuno (2010)City Hunter (2011),Thank You (2007)Healer (2014-2015) Cruel City (2013)Cain And Abel (2009),The Village: Achiara's Secret (2015)Ghost (2012) ако щeш и Worlds Within... (2008)  - все продукции, в които са си напънали мозъците и са вложили усилия да не губят нито заряд, нито смисъл, камо ли да ги разлигавят...и да ни отегчат. И защо когато някой не се прехласнал и каже различно мнения от "приказен, жесток, страхотен, невероятен" и бла бла, все се появява някой който да му размаха пръст. Не може всички да сме като  стадо и да харесваме едни и същи продукции. Отделно какво лошо има да търсиш обективност?! И то, след като въпросния сериал направи някъв извратен ''БУМ'' на рейтинги...Естествено, че ще си зададеш въпроса - е, за тези недомислия ли заслужи толкова? :slap: Да, романтичен сериал със страхотни актьори толкоз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа ти какви сериали си гледал, но 5 със сигурност има страхотни. Примерно :IRIS (2009) Good Doctor (2013)Faith (2012) , Chuno (2010)City Hunter (2011),Thank You (2007)Healer (2014-2015) Cruel City (2013)Cain And Abel (2009),The Village: Achiara's Secret (2015)Ghost (2012) ако щeш и Worlds Within... (2008)  - все продукции, в които са си напънали мозъците и са вложили усилия да не губят нито заряд, нито смисъл, камо ли да ги разлигавят...и да ни отегчат. И защо когато някой не се прехласнал и каже различно мнения от "приказен, жесток, страхотен, невероятен" и бла бла, все се появява някой който да му размаха пръст. Не може всички да сме като  стадо и да харесваме едни и същи продукции. Отделно какво лошо има да търсиш обективност?! И то, след като въпросния сериал направи някъв извратен ''БУМ'' на рейтинги...Естествено, че ще си зададеш въпроса - е, за тези недомислия ли заслужи толкова? :slap: Да, романтичен сериал със страхотни актьори толкоз...

От гореспоменатите съм гледал Good Doctor, Healer и City Hunter. Първите 2 не бяха лоши и им дадох 8/10, понеже не са загуба на време определено. Сити Хънтър за мен беше пълен боклук и бих могъл да напиша поне 5-6 страници пълни с идиотщините му... Както казах, за мен перфектен сериал няма! Дори и в най-доброто, което съм гледал до момента мога да намеря слаби моменти и прочие. Обаче точно за този сериал да се оплакваме, че месеците се разминавали... Съжалявам, но това е просто смешно. :)

Все едно да отида в темата на "Лечителят" и да напиша, че хакерските трикове дето Аджума ги прави в реалността не стават така. Или че реално погледнато шансът красива докторка като тази в Good Doctor да се хване с човек с такъв недъг е граничеща с 0-та. За Сити Хънтър дори не си струва да почвам. Другите не съм ги гледал, но който и сериал да ми дадеш ВИНАГИ ще ти открия нещо, което не е в тон с действителността. :) Въпросът е, дали на това трябва да обръщаме внимание?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...