Jump to content

Descendants of the Sun (2016)


Recommended Posts

Аз пък си мисля, че...

 

ще си имаме "изчезнал по време на акция". В официалния клип на последно излезлия ост има кадър на двете гълъбчета как си гукат на изоставения кораб на Закинтос, което предполага, че са се върнали да оставят камъчето. Освен, ако сценариста не е решил това да е някоя илюзия на докторката  :896767: .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееее най- после динамика в 14еп., която сюжетно беше пълен ъпсурд. Нашият човек влезна кат заклан у болницата,прострелян няколкократно и без операция мина! Явно у Кореята огнестрелните рани ги гипсират в ръката...но това не е финала - със същата ръка след едно преспиване стреляме със снайпер. Чудно- балъци има, търсене трябва!Чак и у "мола" отиде...Много малоумно го скалъпиха, ама заради истерията по Джункито...who cares...само че пропускат, че не всички фенове сме на по 15г. изтрескали тийнчета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 urban . Това , няма да ми попречи , да си догледам сериала , но ми е мъчно , че баш към края общото впечатление започва да придобива един малко нагарчащ вкус ... Надявам се някак си Вълчо и Ушка да се вземат у рЪце и да ме подсладят малко .   

Ангелче , няма логика да "ядем жито" , щото  при такъв развой на събитията съвсем ще се обезмислят  всичките му там спейшъли е прочие анджаклами ... Дали ще им се кефят феновете , ако са с натежали от нечия загуба сърца ?

  Предполагам , какво имаш пред вид , но ...скоро ще видим...  Освен , ако с всичките тези чудодейни изцелния не са занижили драстично квотата драматичен процент на сюжетното действие и да са им дали строга нота да си го наваксат до края.  :na2:

Лично мнение :

И преди време отбелязах едно "подминато прострелване " , но бях парирана с довода за  бронежилетките по дефолт.  Не си дадох труда да поразсъждавам по този казус на момента  , но вече се получи твърде оченабождащо и се впуснах в следната мисловна еквилибристика . Или не им е задължителен  атребут или фатално често го "забравят в бързината ", инъче  нямаше как при аналогично прострелване в гърба, Биг Боса да загуби командира си , в онова драматично "спасяване на редник Райън" ; а той самия да е "украсен" с два белега един над друг отстрани в ляво - единия от куршум , другия от нож. Сещате се кои имам пред вид , нали? Освен и в двата случая да е носил бронежилетка тип болеро.  :na2:  .

За последната  касапница не ми се коментира - при този случай бронежилетката сигурно е била тип имплант. :kissy:   

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееее най- после динамика в 14еп., която сюжетно беше пълен ъпсурд. Нашият човек влезна кат заклан у болницата,прострелян няколкократно и без операция мина! Явно у Кореята огнестрелните рани ги гипсират в ръката...но това не е финала - със същата ръка след едно преспиване стреляме със снайпер. Чудно- балъци има, търсене трябва!Чак и у "мола" отиде...Много малоумно го скалъпиха, ама заради истерията по Джункито...who cares...само че пропускат, че не всички фенове сме на по 15г. изтрескали тийнчета...

Бъни, не си ли чувала за вездесъщата корейска медицина! :282: Пък и човекът стреля с лявата ръка, не че помня коя беше ранената :28558: .

По повод истерията, пак нямат равни корейците.Фенщината започнала да навестява селцето  с 20-тина къщи, май в по-стар стил, дето живеят родителите на Катерицата, да се снима с тях и т.н.Та селяните и те се взели насериозно, искат да стават туристическа атракция.Направо джакпот с тоя сериал, отдето и да го погледнеш.Китайците пък купуват правата за римейк. Не вярвам да даде фира героят в края при толква бонуси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За последната  касапница не ми се коментира - при този случай бронежилетката сигурно е била тип имплант. :kissy:   

 

 

Mи сигурно хъхъ Трябваше да го категоризират ''роматика, фентъзи" :28558:  Като се замисля по - глобално над бозата, сериала ме беше лепнал яко до момента с финала на земетръса...След това толкова  измениха усещането тия "велики сценаристи", че ми стана кат всеки друг посредствен сериал...И да ви кажа, не искам хепи енд тук! Щото всичко стана толкоз елеметарно и детско, и повечето сериалки взеха да приключват '' хепи'',  затова дано да го завършат с истинската драма (както бяха по - старите им сериали), да ме свие гърлото...и да го запомня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Бг феновете не знам дали ще помнят или не ама този сериал, че в Азия ще се помни и знае дълго време е факт. Пък и не мисля, че на онези много им дреме някакви си на Балканите какво мислят, за качеството им на сценаристи, при положение, че в момента в Корея, там съседните държави те са хита. Което говори, че са "най - добрите". Биг Боса ся не може да го барнеш 100% ще му порасне работата. Там реклами, други главни роли. Пък и по напред някой беше споделил интервю, в който се казва, че е първият актьор в Корея, който е показват и интервюират в новините. Ние каквото и да си говорим няма да променим нищо. На мен някакви такива сцени толкова много не ми се набиват на очи и не ме дразнят. Повече се дразня например на актьори, които преиграват и не могат да се справят с елементарна роля.Също в последните епизоди лично мен сцените за реклами ме дразнят повече, то не бяха коли, Събвей, та някакви сладкиши, бадеми абе ужас. .. Пък и корейците рядко излизат с някакъв супер изпипан, сериозен сериал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя сериал вярно е само за корейска употреба. Мен ме загубиха първите няколко серии - от втора серия нататък го спрях, това ми е вторият корейски сериал, който изобщо прекъсвам така. Униформите са само за парлама :( Ама те пък вярно не им пука за какъвто и да е реализъм в такива сериали, сигурно тук ще оберат наградите....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За каквато ще употреба да е, сериалът има един заряд и това не може да му се отрече, а това в някои случаи е над подробностите и тоя май е такъв.Фактът, че няма дежурните глупости, дето са запазена марка,на мен ми компенсира дупките в медицината и коментираните недомислици в Урук, демек фона.Това си е романтичен сериал, както го каза и в новинарската емисия  в 21 часа, първият поканен по това време актьор- Катерицата и романтиката с всичките и представители е на ниво, за разлика от пак запазената марка лиготия с ония моми с панделките в косите и въздух в главите.Униформите  пък,  дават един екстравагантен, да не кажа секси привкус на романтиката, какъвто е абсолютно нетипичен за стандартната флинтифлюшкова непорочност.

 

То не остана, а всички са на клона и коментират все още - що ли!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна съм Лавандулке много хора казват не ми харесва, това сериал ли  е. Това не знам си какво ама продължават да си гледат. Странно как правиш нещо, което не ти харесва, при положение, че никой нали не те задължава, а е по собствено желание. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

automatisch.Engel, то така е модерно - може да не ти харесва, но гледаш 16-20 серии и всяка седмица пишеш колко не те кефи :)

 Мда, модата, отговоря на въпроса, като не харесваш , защо гледаш, но не и на другия, като не ти харесва и не гледаш, как коментираш   :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе кви са тия вездесъщи бадеми, че вече във втори сериал ги плющят кято невидели? Айде, Събуей някак го приехме, ама тия бадеми златни ли са, кви са? Иначе с автопилота в града се о***ха направо. Продуктово позициониране ли бе да го опишеш...

Иначе почнаха да ритат по кокалчетата и други освен американците. Знаех си, че ще има нова среща със стария им приятел от първи епизод ...

Тез бадеми много ги лющеха в Хепиенда също. А за американците - на изпроводяк пак възстановиха приятелските отношения, няма как...

Аз сега гледам 13 и 14 епизод и да ви кажа, Арабска република Урук, в която не говорят на арабски, а на някакъв друг неидентифициран език, много ми липсва! Нищо не е вече същото в Корея без сутрешната физзарядка с песен на корейските секши гларусчета :(

Лавандулке, нъл' щеше да ми пускаш хабер като се появи ЮАИнчо, бе? Без малко да изпусна това секши банкерче!

Иначе само разкрасяващите процедури на взвода ме зарадваха за последно! Сигурно им ги раздават заедно с патроните тези маски за лице, а може и да ги ползват по време на мисии да плашат врага ;)

Енда ще е хепи и леко отворен, не се бойте.

 

Като гледам превюто за 15 епизод, на финала май ще ядем жито. 

Не жито, Ангелче, а бадеми, бадеми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ГъБълчета, Чингу, не гларуси :P И на мен Урк ми липсва. А що езикът да е бил неидентифициран? Съвсем членоразделно си чух "Шукран". Или са мешали?

 

Банкерчето си беше голяма забава. Изобщо всички камео включвания бяха много удачни.

 

Нали помните, че същия тоя така гаден и тъп сериал тайландския президент (или премиер?) го препоръча на гражданите си, а в Китай беше издадено официално предупреждение за "вредата от прекомерното гледане на к-драми". Да му се не видят и тъпите 400 милиона (може и повече да са вече, значителна част от тях мъже) китайски фенове на тоз смотан сериал, как са се заблудили тъй! И пустите малайзийски геймърчета си зарязаха игрите, не ги е срам!

 

Аз пак ще се повторя, ама и "Спешно отделение" има-няма 30% медицинска достоверност, за "Хаус" да не говорим. Ма на някой пречеше ли му? Цъ. Що? Щот' имаше екшън, диалози и яки образи. Как изведнъж тука почна да пречи?

БТВ, това с бронежилетките вече се изтърка - има хиляди варианти кой къде как може да те гръмне или намушка, със или без жилетка, която все пак не носиш 24/7. Ма е тъпо да го дъвчем едно и също тук. Впрочем Джунг Ги действително е получил наранявания по време на снимките. За щастие, не от куршум, но все пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гълъбчета, гларусчета, врабчета, няма значение, важното е да имат крилца и теракота ;)
Не е арабски. звученето е много далеч от арабски. А че е Арабска република Ур(у)к го казаха в един епизод със сигурност. Хем арабска, хем република, хем на Балканите, ама не говорят нито на арабски, нито на балкански език.
И понеже съм любопитна се разрових и открих, че Урк било община в Холандия. Езикът обаче не е холандски.
Урук пък бил град в Месопотамия - с цар Гилгамеш, ако на някой му говори нещо...
Езикът урукски бил вид арамейски (който говорят в Страстите Христови на Мел Гибсън). Нищо общо с езика в корейския сериал.
И последното, което открих беше следното:
Чичо Толкин бил измислил Уркския език :)

Тук вече чакам феновете му да кажат така ли звучи или не, защото нямам спомени от филма...

И накрая, за забава на феновете, които разбират английски, ето едно куизче от Сумпи кой герой сте:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно е ясно - нищо не е ясно. Но все пак трябва да е съществуващ език, нали? :huh2:

 

Хубава си ни е хвърковатата чета, обаче какво ще се гледа като свърши тая седмица, не ми го побира дебелата глава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз си мисля, че трябва да е съществуващ, затова продължавам да се чудя и да ровя. Ако някой е следил дискусията за сериала в Сумпи, да каже, ако са обсъждали това.
И докато се рових открих и статийка за местата, където е сниман сериала. Знаех, че е в Гърция, но не подозирах, че всъщност базовият им лагер с изоставената църква всъщност бил мина в Корея:


Не си блъскай главата какво ще гледаш, Спийди-ши, той новият сериал сам ще те намери ;) Няма начин да останеш на сухо, корейската индустрия бълва, бълва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Мда, модата, отговоря на въпроса, като не харесваш , защо гледаш, но не и на другия, като не ти харесва и не гледаш, как коментираш   :28558:

 

Лесно - изгледал си няколко серии, но си абсолютен капацитет по сериала. И коментираш тези няколко серии през цялото време. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А вие защо им обръщате толкова внимание на тия капацитети? Аз отдавна спрях да им чета мненията.

Колкото до сериала, гледам си го, сладък е.

Спешно отделение и Хаус може да са 90% измислица, но са представени по много оригинален и най-вече достоверен начин за общата маса.

А в корейските сериали дори сценаристите не знаят как им се получават някои неща на кино :D

Но това си е характерно за тях и не е от сега, така че тия мрънкалници не трябва изобщо да гледат корейско кино, ама явно не могат да го разберат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се сещам за филма с Том Ханкс на летището.., и той идваше от измислена държава и говореше на разваления си български(нали жена му българка), ама за широката публика си беше ОК, като има история извън това.., човек не се вторачва толкова във фона, и все пак е любопитно дали някой е измислил уркски и как в действителност звучи той. Мнението си го пиша по вашите мнения, сега влизам и в сериала :na2:

 

**Киддо и захарчето - много хубави подписи, това ми беше на мене първия досег с Кдрамите изобщо..., обаче не е истина за една година колко наваксах.., мъжа ми(инициатор за гледането на първия ни сериал- Хилъра) казва, че все едно ми е отворил рога на изобилието.... :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...