Jump to content

Descendants of the Sun (2016)


Recommended Posts

Леле, ужас, чак до 8 серия ли ще гледаме безумията за Урук, това си е половин сериал. Значи измислената от корейците държава Урук се намира на Балканите, те от своя страна се намират някъде около Сирия,Иран, Ирак и т.н., защото има война, нефт, арабски шейхове и измислен арабски език. В тази държава църквите са в руини, слуша се сиртаки и се пише на кирилица, по-точно на сръбски. Голяма и дразнеща каша, която са сътворили от "политическа коректност". Главния е сладур, но лицето му е някак прекалено младежко и не ми се връзва с ролята, нито с партньорката. Като добавя, че не харесвам мъже в униформи, а действието се развива в палатки, бараки, руини и прахоляк, единственото, което се надявам да ме грабне е една много голяма и драматична любовна история. Да видим там дали ще се получи.

Информацията,кога ще се върне действието в Корея не е официално потвърдена,прочетох го в soompi там писаха 7-8 епизод :) така че спокойно може и да е по скоро,въпреки че ни предстои земетресение,контрабандисти и отвличане  :D (снимали са 1 месец в Гърция )Нямам търпение да видя следващите епизоди (доста целувки се очертава да видим на фона на прекрасната Гърция ) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майко мила... Ми аз не съм тръгвала с кошницата по отношение сценарий, та ми е все тая. Разбирам да беше реална история по реални събития, та да се пените, но т'ва е все едно да се дразните, че в Нарния лъвът говори. Нейсе, въпрос на вкус. За мен причини да гледам - бол

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме подразниха простотиите, но ще зяпам за сега, защото има тръпка и очакване.Болшинството вървящи сериали са с толкова предизвестен край, сълзи,сополи и  еднообразие, или толкова мудни и заспали, че или ми изтръпват пръстите да превъртам, изглеждам 3-4 епизода за час или си заспивам . Е, ако изпростее и този много, това няма да е за сефте, пък и  слава Богу, никой не  ме бие насила да гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност ни подведе рекламата, правена за корейските зрители. Те явно могат да преглътнат всички гореизброени недостатъци, без това да им направи впечатление. При нас обаче не е така-имаме с какво да сравняваме и очевидно не е това, което много са очаквали. Проблемът е в това, че ни (Източна Европа) показват не такива каквито сме, а такива , каквито не сме. Някакви измислени държави, измислени хора, измислени езици, измислени ситуации. Защо им е било необходимо? Като за корейци явно става, но ние сме европейци и поне участниците във форума не могат да бъдат минати толкова лесно. Да, не е истинска история и точно затова трябва много добър сценарий, за да повярваме в измислиците. Както в "Хрониките на Нарния", където лъвът говори или "Игра на тронове", където летят дракони. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам, толкова ли държите да се припознаете в една измислена от корейски сценарист държава, че недостоверността толкова ви дразни. Дидо е прав - това е сериал правен за корейците. Голяма част от средностатистическия корейски зрител едва ли може да изброи държавите на Балканите, камо ли пък да знае какво представляват, какви са хората там и как живеят. За тях надали има значение дали това са Балканите, Африка, Ю. Америка или Близкия изток. Важното е да е "екзотика".

А на тези, на които не им харесва просто зарязват сериала и се насочват към нещо друго. Никой не ви принуждава да гледате насила. Различни хора сме, различни неща ни харесват, в което няма нищо лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф писна ми, ако беше някоя африканска или южноамериканска република нямаше да мрънкате толкова на какъв език говорят. Много ясно, че е измислен езика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си е хубаво сериалчето,къде на друго място са събере ни толкова много красиви,здрави и левенти момци. :es: Да им се не нагледа човек,очи пълни-ръце празни. :lol2:

Майтапа  на страна,ако се абстрахираме от някои неща,не се задълбочаваме, сериала си е супер.Специално на мен си ми харесва и очаквам с нетърпение следващите епизоди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yoyo-ko, аз питах за езика какъв е, ама не за да мрънкам, а просто защото ми е любопитно.

Я да видя кой мрънка тука? Веднага го пращаме да направи десет обиколки на плаца заедно с плочкаджиите рано сутринта, та да му се завие свят от толкоз хубавци и да забрави в Урк ли се намира или в Занзибар. Те които мрънкат много просто ги е яд, че в Гърция са били снимките, а не в България...

Иначе, че има нелепости и недомислици - има много, ама да не се фокусираме върху това, а върху любовните истории и сутрешния спорт :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за да има демокрация от следващия епизод и мацките от лазарета по бански и с касинки с червен кръст( не става по монокини, щот' тогава ще изгубим плочкаджиите като бройка), на следобеден крос, та и мъжовете от форума да  се фокусират  на нещо стойностно  :28558:  и да не им се набиват на очи дупките. 

 

Коя е сценаристката?- цък. Така че, от нея може да се очаква всичко, имайки предвид предпоследното и творение, но винаги с висок  рейтинг.Доста е вървяща жената и tvN   ще подписват  с нея договор за нов сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво сега до тука ли бяха снимките в Гърция толкова дни 5 епизода ли? Май се връщат в Корея. Поне единият от мъжете е там, 

а другият е почти на път.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бой се,

 

 

върнаха се. По-влюбени отвсякога.

 

 

Голям апокалипсис в тоз Урук, голямо чудо... :D На Джун Ги му признавам обаче, че арабския (т.нар. урукски) му е по-добър от английския.  :na2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен е Mr. Катерица тук! Не си спомням скоро в някой сериал мъж така да е изпивал с очи любимата жена. Не знам, така си гледа по принцип ли момчето, обачe го докарва един път поглед. Докато Хе Гьо малко през него гледа. Химията още не я улавям съвсем, но той се напъва и за двамата.

Как да го кажа.... по сами, един до друг, много добре им се получава, обаче като двойка.... поне за мен никой не може да измести Бини от мястото до Хе Гьо. Ин Сонг донякъде успя във "Вятъра през зимата", но тази мадама ми е най-сладка с Бини.

 

Извиняваме се за лекото лирическо отклонение! Джун Ги има страхотна харизма и дай Боже и като натрупа още 3-5 годинки отгоре да имаме шанса да го гледаме в добри продукции.

 

Аз ли не съм разбрала правилно, но нали

 

трябваше него да го отвлекат, а тя да го спасява?!

?

Нещо не се развива май в такава посока историята.

И аз искам да си ги върнат в Корея, тая измислена действителност, сглобена като пъстра мозайка не ми се харесва, освен историята между главните. Нямам нищо против, нито им се засягам по балканската тема, но това са си корейци и те си стоят добре на местна почва. И като че ли сценаристката ме чува, защото 5 еп. напълно задоволи желанията ми и си беше пир за душата и сетивата ми. То не бяха погледи, не беше чудо! Амин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за вас, но на пета серия почнах да превъртам. Лично на мен историята на сержанта и невъзможната му любов ми е по-интересна, отколкото тази на основната двойка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се ще успея да устискам докато излязат всички серии (понякога съм на ръба да натиска плей, четейки коментарите ви), че да го гледам наведнъж.

Тогава ще зяпам влюбено само Джун Ги и ще бъда сляпа за всички останали подробности. Джун Ги е десерт, който вече не мога да си причиня да изям по лъжичка на ден. Трябва да го излапам с хедонистична наслада (простете за тавтологията), бавно и наведнъж.

Засега ще продължа да се наслаждавам на коментарите ви. Файтинг!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, няма как да са в Корея, щом лошият е в Ур(у)к, нали ще трябва да преживяват заедно гълъбчетата военни, любовни и природни катаклизми, няма как да стане на родна земя :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

На това му се вика "реклама". Такива "мнения" пускат за всички сериали и филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна съм с Дидо, че другата двойка са по интересни за сега. Макар и малко да ги дават при тях има повече развитие  отколкото при главните. Как тая кака щом осъзна, че го харесва и иска, за кво не го прегърна поне в края на 6. Това земетресение го направиха за да върнат момчетата. Лошият го нямаше никакъв за сега, а мисля, че той ще играе важна роля в развитието по нататък. Дано го вкарат по рано в действие за да не се натрупа всичко наведнъж накрая. Автомонтьора *лекар* дали няма да го направят да си пада по лекарката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обичам военни филми и затова не го почнах. Главната също не я харесвам кой знае колко /тя не е ли по-възрастна вече?/

Обаче, взех, че изчетох всичките коментари в темата, без да пропускам. И ми е по-интересно да чета тях вместо да гледам филма. Вероятно много ще се издразня ако видя големи дупки и пропуски в сценария. (Защото като човек съм голям перфекционист и знам, че подобни неща си ме дразнят, а не че ми е крив сценарият.) Затова за сега ще се въздаржа от гледане. Хлапето в ролята на главния на колко е? Изглежда като тинейджър до лекарката /гледах снимки и клипът също/, според мен повече му подхожда да играе неин син, а не гадже. Много младее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последният кусур на този сериал е, че Song Hye Kyo е по-голяма, толкова секси и сладко изглежда, че това е просто статистика кой на колко е, визуално и двамата са в хармония, много са ми симпатични като двойка още в първи епизод. само дето така завъртяха историята, че хубавите искри, които летяха в първи и втори епизод бяха загасени набързо и сега доста дълго и двамата ще се правят на ощипани момички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...