Jump to content

Descendants of the Sun (2016)


Recommended Posts

Бънита и мен ме развесели. :kissy:

Просто искат да покажат, че в корейската казарма им дават да гледат телевизия и че не само женорята са луднали.Юнаците явно са се вживяли.После ми обяснявайте, че не било заразно.  :28558:

 

Апропо- специалният трети епизод, даде отговор на някои въпроси, дето се дискутираха, един от които беше- защо Гърция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втори, че ще зяпаме ако има, то е ясно, но  за сега, освен баш-спешъла, друго няма.-  цък на руски .

 

ЧИНГУУУУ, от 50-тата минута, следващите 20 секунди са поздрав специално е за теб, поправям се за преди! ;)  :kissy: 

Благодаря, чингуя! :kissy: Като тебе друга няма! :) Много му се зарадвах, нищо, че бяха направили всичко възможно да го загрозят с грима.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да видя за какво е целият този шум около драмата и малко съм в недоумение. Само 5 серии съм изгледала, но не бих казала, че блести с нещо особено и изобщо не е върха на сладоледа. Предвид вниманието към сериала, очаквах доста повече. Все пак са и похарчили пари за снимки в чужбина. Поне и сценария да си бяха оправили като хората. Не знам за друго, но за 5 епизода нищо съществено не се случи, не виждам особен сюжет. Тук-таме пускат по някоя муха да има за какво да се хванеш и после пак едно безвремие. Само се размотават насам-натам и нищо не вършат. Вярно, че сюжетът не е най-важното, но ако куца, поне трябва да има друго - някаква оригинална гледна точка, някой по-интересен герой, достатъчно задълбочен психологизъм и отношения, а тука нищо. Буквално главните водят едни и същи сравнително безсмислени диалози по 10 пъти, едни и същи ретроспективни кадри, от които обаче никой път не излиза нищо ново. Има къде-къде по-интересни и смислени драми. Има популярни заглавия, които много са ми харесвали, но това не е едно от тях. Ще го видя и нататък, но нямам намерение да го продължавам, ако в следващите две серии не стане нещо по-интригуващо от висене по кафенетата, разходчици и показване на телата на войниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, чингуя! :kissy: Като тебе друга няма! :) Много му се зарадвах, нищо, че бяха направили всичко възможно да го загрозят с грима.

 

 

Чингу, незагрозени, че  и номинирани! ;)   цък

 

 

photo719539.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам никаква идея защо е този висок рейтинг  :dunno:

След целия фурор, очаквах много повече, нещо което да те грабне и държи до самия края (Такъв за мен през този сезон беше Шест летящи дракона)

Изгледах го, защото харесвам актьорите много, но през цялото време ми стоеше плоско. Тази голяма любов почти не я усетих и за двете двойки.

Чак на края малко започнах да им вярвам. Военните положения и те бяха :dunno:  - от рода "ама какво по дяволите е това". Хубаво, на главната все и се случваше нещо, че да я спасяват, ама не можеше ли тези ситуации да са малко по-логични, то си беше баш насила наблъскано.

Отдавам го на сценария, защото според мен актьорската игра си беше на ниво.

Може би за тези, които го гледат без очаквания, ще бъде добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам никаква идея защо е този висок рейтинг  :dunno:

След целия фурор, очаквах много повече, нещо което да те грабне и държи до самия края (Такъв за мен през този сезон беше Шест летящи дракона)

Изгледах го, защото харесвам актьорите много, но през цялото време ме стоеше плоско. Тази голяма любов почти не я усетих и за двете двойки.

Чак на края малко започнах да им вярвам. Военните положения и те бяха :dunno:  - от рода "ама какво по дяволите е това". Хубаво, на главната все и се случваше нещо, че да я спасяват, ама не можеше ли тези ситуации да са малко по-логични, то си беше баш насила наблъскано.

Отдавам го на сценария, защото според мен актьорската игра си беше на ниво.

Може би за тези, които го гледат без очаквания, ще бъде добре.

 

Без да искам да се заяждам с колегата... Просто ми е странно как така спокойно можеш да сравяваш 50-серийна историческа драма (като наблягам на "истроическа" понеже "Шест летящи дракона" е точно това) с 16-серийна романтична комедия с примес на драма (наблягам на "романтична" понеже този сериал е за мен чист романс-комедия с леки примеси на драма, които са по-скоро за да върви някак историята). Както казах не искам да отправям лична критика, но просто не е редно да слагаш два коренно различни типа сериал под един знаменател. На единия оценявай историческа точност, костюми и прочие. Тук оценявай химията между актьорите, паснаха ли си, диалозите и сцените. Просто хората четат и действително ще си помислят, че сериалът не струва. Което е жалко имайки предвид, че е един от най-добрите правени последните години. :)

 

П.С. Позвалявам си да коментирам понеже аз лично гледам САМО таакъв жанр корейски сериали - романс, комедия, драма. Бих приел критика спрямо нещо друго от този жанр. Но както обясних по-горе. Не е редно да смесваме нещата според мен-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да искам да се заяждам с колегата... Просто ми е странно как така спокойно можеш да сравяваш 50-серийна историческа драма (като наблягам на "истроическа" понеже "Шест летящи дракона" е точно това) с 16-серийна романтична комедия с примес на драма (наблягам на "романтична" понеже този сериал е за мен чист романс-комедия с леки примеси на драма, които са по-скоро за да върви някак историята). Както казах не искам да отправям лична критика, но просто не е редно да слагаш два коренно различни типа сериал под един знаменател. На единия оценявай историческа точност, костюми и прочие. Тук оценявай химията между актьорите, паснаха ли си, диалозите и сцените. Просто хората четат и действително ще си помислят, че сериалът не струва. Което е жалко имайки предвид, че е един от най-добрите правени последните години. :)

 

П.С. Позвалявам си да коментирам понеже аз лично гледам САМО таакъв жанр корейски сериали - романс, комедия, драма. Бих приел критика спрямо нещо друго от този жанр. Но както обясних по-горе. Не е редно да смесваме нещата според мен-

 

Изобщо не съм сравнявала двата. Думите ми са "нещо което да те грабне и държи до самия края" - това може да важи за 10 серийно криминале или 16 серийна романтична комедия или за дълга историческа драма. Няма никакво сравнение тук. Още повече, че аз също гледам предимно романтични комедии със задължителен за мен хепи енд. Оценявах точно химията, диалозите и сцените, рядко ме е грижа за историческата точност, дори в историческите сериали.

И никъде не съм казала, че сериалът не струва, ок си е, просто нищо кой знае какво. Очаквах повече, защото харесах идеята за войника и лекарката и харесвам актьорите. Нека всеки да гледа и да си прецени, това си е лично мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, много "прост" ;)  народ да закупува сериала. :28558: Повече от 30 държави са го направили, между които САЩ, Англия, Франция, Италия, нищо, че не е нeщо особено и е за масовия зрител. :282: Икономическият ефект , повече от 1 трильон вона, а само от експорт,  9 млн долара.

Та, по тия ми ти причини сигурно,  2017  ще има пак "Потомци", да  се надяваме със същия състав.

 

източник КBS WORLD RADIO

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо след всеки негативен коментар за сериала следват поучителни тиради от хора явно мислещи си, че притежават монопола те да приемат или не критика за сериала (едва ли коментара на "критика" е насочен към теб, а по-скоро към сериала) или още по-обезпокояващо - тяхното мнение за универсално. Хората, които четат имат право сами да преценят какво ще си помислят (не съм видял някой да лъже относно случки в сериала, другото е до възприемане и интерпретация и всеки го прави различно, или и в тази сфера е установен монопол, та защо не вземете да почнете да мислите вместо другите потребители). Аз даже съм гледал около 2 серии и няма голяма логика в сценарии, структура, развитие. Да бяха сложили Song Joong Ki и Song Hye Kyo в "We Got Married" и да бяха направили един сценарии единия да е ловец, а тя върла вегетарианка и природо-защитничка, накрая сватба и целувка, всички яли печено свинско и се веселили три дни пред жалния поглед на еленска глава - трофей, гордо окачен на стената зад младоженците от ловеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, дори не исках да коментирам... Но просто ми беше интересно. Ако този сеирал не ви е харесал кой изобщо ви е еталонът за романтична комедия?! И има ли такъв или просто гледате да се заядете.... :) Казвам го понеже вече врътнах голямата част от по-добрите сериали в този жанр и не мога да си обясня кое може да ви е харесало кой знае колко повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това искам да кажа, че ти може да си врътнал голяма част от по-добрите сериали, но те да са добри за теб, а за друг да не са добри. По мое мнение трудно ще намериш сериал, който да е чиста романтична комедия, повечето сериали, които правят корейците не са такива, а почти във всеки има драма или мелодраматични елементи. В темата за препоръчване не случайно ти препоръчах няколко сериала (които за мен спадат към романтичните) и писах ако ти харесат ще ти препоръчам още, защото всеки има различен вкус и може ти да не харесаш тези сериали, които на мен са ми допаднали. Лично за мен най-добрата романтична продукция правена от корейци, която съм гледал, е My Sassy Girl (2001), поради много причини, които не ми се обясняват тук, защото ще стане голям офтопик. И на мен много сериали ми харесват, много не ми харесват, но това не означава, че отивам в темите на тези, които ми харесват и започвам да обяснявам на всеки, който не е одобрил сериала, колко хубав е сериала и какъв "идиот" е, че не го е харесал. Пиша си мнението, негативно или позитивно и точка. Ако нещо ти е интересно в мнението на другия, то питаш защо той мисли така, а не започваш с неща, които дори не е казал, а са твоя интерпретация за написаното. "На единия оценявай историческа точност, костюми и прочие. Тук оценявай химията между актьорите, паснаха ли си, диалозите и сцените." Някой оценява едно, друг друго (мен например изобщо не ме интересува историческата точност, ако беше така щях да гледам документални филми, това че не знам историята на Корея е плюс за мен, понеже не ми спойлва сериалите). Повечето неща, като "химия" между актъорите, са субективни и на един се харесват, на друг не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха. Не мога да споря. :) My Sassy Girl и на мен ми е любим филм. Но отново казвам... Не мога да сравнявам филм със сериал, или различни жанрове. За това и се ядосвам като виждам, че други го правят. Нямам нищо напротив някой да каже негативно мнение, че не е усетил химия или прочие. Да сравни този сериал с нещо друго правено преди... С някоя друга романитчна драма или комедия. НО! Колежката (чак сега погледнах профила) по-горе дава за пример нещо което е толкова различно като формат и стил от това тук, че просто е нелогично и според мен неправилно. Все едно да седна да сравнявам "Wives and Daughters" - романтична драма на ББС в четири епизода - с "Game of Thrones" да речем. Просто не става... Бих се радвал когато се пишат критики да се дават за пример сходни продукции и да се прави обективно сравнение и оценка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето колежката едва ли сравнява сериалите на база жанр (това е твоя интерпретация), а по-скоро на субективна основа (как сериала те потапя в историята, нещо, което да те грабне и държи). Не може да бъде доказано, че различните жанрове се харесват различно. Това не е физика или математика да се дават обективни оценки и сравнения. Аз съм убеден, че никой не е разбрал какво аз не харесвам в този сериал, въпреки че съм го написал няколко пъти, дори и с примера за ловеца и вегетарианката. Като не разбираш какво е написал другия, по-добре да не се влиза в диалог. Извинявам се ако коментарите ми ги приемаш като заяждане, но просто у мен се създава впечатление, че не се уважава мнението на другия за сериала. Това започва да става тенденция в този форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпи ми "колеги" - това обръщение от къде ви дойде,

 

 

Нямам никаква идея защо е този висок рейтинг  :dunno:

След целия фурор, очаквах много повече, нещо което да те грабне и държи до самия края (Такъв за мен през този сезон беше Шест летящи дракона)

Изгледах го, защото харесвам актьорите много, но през цялото време ми стоеше плоско. Тази голяма любов почти не я усетих и за двете двойки.

Чак на края малко започнах да им вярвам. Военните положения и те бяха :dunno:  - от рода "ама какво по дяволите е това". Хубаво, на главната все и се случваше нещо, че да я спасяват, ама не можеше ли тези ситуации да са малко по-логични, то си беше баш насила наблъскано.

Отдавам го на сценария, защото според мен актьорската игра си беше на ниво.

Може би за тези, които го гледат без очаквания, ще бъде добре.

 

 

Да виждате някъде да се сравняват жанровете? Постът е конкретно за това, че не са я/го грабнали до самия край, доколкото виждам.

Не виждам тук да е обяснявано за исторически факти, дрешки, коронки и прочее. Личното мнение е лично. Какво разисквате и цитирате постове като обезумели.

 

Пише си конкретно, не ме грабна, химия нямаше, това е.

 

Философстване и коментиране, човек да не може да сподели лично мнение. Ако искам, според разбиранията ми, ще сравня сериала и с "Дързост и красота".

 

Форумът е, за да се коментира, изказва лично мнение и толерира такова. 

 

Забавлявайте се, гледайте и коментирайте, но не търсете грешки в постовете на другите и не се заяждайте за глупости.

 

Пиша това, като човек следящ форума, коментирал и оценявал личното мнение, а не спрямо цветния таг на профила ми.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал е такава пародия с реалността, че самият факт, че има толкова висок рейтинг ме кара да губя вяра в човечеството. Има повече повече достоверност в събитията в Хобит отколкото в нещата, които се случват в сериала. hehe xd

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...