Jump to content

Descendants of the Sun (2016)


Recommended Posts

Толкова напразни се оказаха надеждите ми, че като се върнат в Корея нещата ще станат по-нормални и реалистични. Поне разбрах кое му е сбърканото на този сериал - жанра.

Жанр: Мелодрама, Военен, Романс, си е чисто заблуждениe на зрителя. За мен това е Романс, Комедия, Пародия.

13-14 серия - лека романтика, забавни, закачливи реплики и ситуации - това е интелигентната част на сериала - романса и хубавите диалози, заради, което и го гледам. Разните му там глупости като безумния и абсолютно ненужен 72 часов запой и чудодейното изцеление на Биг боса, пристигнал прострелян и в "критично състояние" с линейката, и само секунда след сърдечния арест скокнал в леглото като кукуряк, а след още 2 секунди тичащ по коридорите на болницата да обезврежда севернокорейци приемам като чиста пародия. Още по-забавно стана, когато след няколко часа хукна и към "мола" сякаш е единствения снайперист в Корея. Хубавото е, че вече съм спокойна за финала. Някакси не му отива на този сериал да завърши трагично. За една пародия на корейската армия, медицина и образование (последното заради Урук) и лежерна романтична комедия е подходящ единствено и само хепи енд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе спойлер за финала (не знам до колко е вярно ),но за любопитните ето:

 

Джункито ще спи с каката..после ще отиде пак до Мола,ама там нещо щяло да се обърка.Каката пак щяла да го спасява ,но този път без успех..От мъка и носталгия каката щяла да се върне в Урук,където ще установи ,че е бременна с малък Джунки КРАЙ.

 

 

Моя мнение: Доста силни бяха първите два епизода,но после нещо не ме грабна нито историята, нито играта на главната двойка. Изгледах си го без да превъртам,което рядко ми се случва напоследък.Не беше лошо сериалчето ,но и не беше от онези,които чакам с нетърпение да излезне новата сериа и едвам да се сдържам да я гледам без субтитри.Наистина навсякъде пише че е голям хит,но аз лично съм малко разочарована..И ако завърши така както написах  в спойлера ,ще съм доста разочарована..Истината е, че не знам какъв трябва да е финала на този сериал  <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сценаристка е направила

1 Lovers in Paris-2004

2.Lovers in Prague-2005( извън форума)

3 Lovers-2006

4.Onn Air-2008.

5.The City Hall-2009

6. Secret Garden-2010.

7.A Gentleman's Dignity- 2012

8.The Heirs- 2013

 

Любов ли не бе да  я опишеш :28558: - едва ли ще ни накара да ядем...бадеми.

 

По-скоро, ако е решила да се променя сценаристката , мисля, че героят няма да се върне от мисия и докторката ще бъде оставена да го чака.Абсурдно ми се вижда, да иде на крайност да го затрие- не и е в стила.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно е ясно - нищо не е ясно. Но все пак трябва да е съществуващ език, нали? :huh2:

 

Хубава си ни е хвърковатата чета, обаче какво ще се гледа като свърши тая седмица, не ми го побира дебелата глава...

 На мястото на мистъра от другата седмица почва сериал с Джи Сънг и барабанистчето от CNBlue. Трейлърите са забавни пък и Джи Сънк след КМХМ направо имам чувството, че няма роля, в която да не успее да влезе. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, виж за това бях изключила. Значи ще се нахакаме от една дрога на друга :D Син Мин все по мил ми става, за батко му няма какво да обяснявам.

 

За Ши Джин и аз не мисля, че ще оставят да даде фира. Макар че посоченият примерен финал също би се вързал с много подсказки в хода на епизодите. Почти очаквам камео от Уентуърт Милър  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да стане с края на този сериал и всичките неща които сте изтъкнали, някакси се усеща топлинка. А сега разбирам и защо ме кефи, не знаех че тук има пръст сценаристката на Джентълмените и Градинката. Hеirs така и не успях да го харесам, но това е приятно за гледане.  :28558:

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=WxZfDK99yks&nohtml5=False

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ООО Спиди, вчера четох статия за Милърката...той станал 100 кила, един шишко и бил в страшна депресия...Стана ми жал ( и през него минах, у брейка...)...Хубаво е, че повечето съфорумци имат чувство за хумор и разбират така наречените ни от разни други колеги ''хейтърски" мнения  :28558:  :28558:  :28558:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ърбанова, то не е и хейтърство това, а чиста проба идиотизъм :D

Обаче от днес вечерта до събота нЕма ви чета, щото чак тогава ще гледам 13-14-15-16 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ърбанова, то не е и хейтърство това, а чиста проба идиотизъм :D

Обаче от днес вечерта до събота нЕма ви чета, щото чак тогава ще гледам 13-14-15-16 :D

Ай ся, не ми се праЙ на дезертьорка баш за ...бадемите.

 

Ей го на- интервюто на Джун Ки в новините в 21ч.  по  KBS и с руски субтитри, .- цък.Повторение  след английските, но така де, да опресним знанията по езиците. :28558: Ако го пуснат и на уркски и него ще пусна, нЪл сме полиглоти. :na2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно финала...
Според интервю на сценаристката, в миналото е получавала доста упреци за финалите на драмите си (сигурна съм, че една от тях е Lovers in Paris  :896767: ), така че си е взела поука и сега се е постарала да не се случи същото  :rolleyes:.Чин Гу също споменава, че финалът ще удовлетвори зрителите. Е, утре ще разберем дали е така  ;) .

За предположенията излезли в нета казва, че ако някои от тях са верни ще трябва да се изнесе от Корея  :lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми така е, как да утрепе любимата катерица на половин Азия, дето е почти национален символ. Като елена Цвятко в Модерния фермер... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ърбанова, то не е и хейтърство това, а чиста проба идиотизъм :D

 

Айде сега и идиоти станахме, че намираме кусури тук там  :28558: Относно дикусията за финала...много банално ще стане всичко да приключи хепи... :slap: Трябва да има кръв, пот и сополи!  :nunchako: Даже аз предпочитам някой да вземе да гръмне докторицата за разнообразие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега и идиоти станахме, че намираме кусури тук там  :28558: Относно дикусията за финала...много банално ще стане всичко да приключи хепи... :slap: Трябва да има кръв, пот и сополи!  :nunchako: Даже аз предпочитам някой да вземе да гръмне докторицата за разнообразие!

 

Бънич, е де,  остана и мозъчен тумор да поискаш, пък и ако е в комплект с амнезия... :kissy: .Тук щот' сме семпли, чакаме хепи-  слънце, Урк, плаж  и бременна двойка похапваща "Събуей" ,а в далечината   паркираща на автопилот машина с другата двойка сладури ,залепнали в цЪлуФка.Бадемите оставям за докторчето, щот' му трябва потенция за сербез сестрата, която според китайците  учени идва от аргинина в бадемите ;) .Не ,че бих отказал финал ала "Честта на джентълмена" с мюзикъл от цялата рота теракотаджии  на плажа зад Катерицата , предлагащ брак, но няма да и стиска на сценаристката да се повтори- язък, че изгърмя патроните. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, виж за това бях изключила. Значи ще се нахакаме от една дрога на друга :D

:) Знаех си аз, че няма какво да те мисля, Палли ши! Още не сме изяли бадемите в тоя сериал и айдееее, скочи на другия

Ай ся, не ми се праЙ на дезертьорка баш за ...бадемите.

 

Ей го на- интервюто на Джун Ки в новините в 21ч.  по  KBS и с руски субтитри, .- цък.Повторение  след английските, но така де, да опресним знанията по езиците. :28558: Ако го пуснат и на уркски и него ще пусна, нЪл сме полиглоти. :na2:

6+! : Пускай, пускай на уркски! Чакаме!

А за финала - ако е с ротата теракотаджии, те това му се вика наистина хепи енд! :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега и идиоти станахме, че намираме кусури тук там  :28558:

 

Чаки ся, едно е да намираш кусури, ма друго е 8 седмици да повтаряш "Как може толкова недосмислици. Това не ми харесва, онова не ми харесва, всичко колко е измислено, как не ги е срам. Ама па гледам все пак."

Ти кусури си намираш, ма намираш и плюсове. А има хора, дето никакъв плюс не намират и пак гледат :)

 

Лавандула, нямах грам време да гледам, та реших да си оставя 4-те за финала в събота. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То само по себе си плюенето може да е и плюс ;).

 

Аз силно се колебая дали да го довърша, не знам 'що, ма откак са на местна земя нещо си загуби чара тоз сериал за мен, ако и да им шоферира на актьорите колица, докат рупат бадемки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже нЕкой спомена за полиглотството  тук ,  :kissx:   рекох да ви пусна нещо по темата  и за темата ....Не мисля ,че до сега сте нямали хабер , ама комшиите около Босфора са мноого върли фенове на корейски сериали .  Ето ви страничка на нашето сериал в турския "истърн спирит "   

И общата им листа с налични филми и сериали 

 

По комшийско даже напоследък си купуват направо сценарии и си ги адаптират /т.е. гадно и досадно ги разводняват и правят от прилични 16 -20 епизода  една боза от 80-100 на два сезона  /. В кюпа "потурчени"  сценарии  са "За честта на джентълмена "/горе е споменат , че е от същата сценаристка като този/ , "Пълна къща ", "БОФ" , и още доста ....

 

п.с. Може и да е off topic , но реших, че ще ви е интересно , ако до сега не сте го знаели ,разбира се.... :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-емоционален и леко социално-пропаганден епизод, но явно съм захапала сладкото с все захарницата, щом ми хареса. За себе си намерих доста познати и близки нишки, така че съм доволна. И последния ако е такъв, доволно му е. Браво на сценаристката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...