Jump to content

Descendants of the Sun (2016)


Recommended Posts

zenoa, какво се връзваш... Не си ли разбрала досега, че има хора, които ако не харесват нещо, изключително много държат да покажат на другите, че са прави да не го харесват? И че феновете на това нещо са тотални идиоти да го харесват?

Не съди за другите по себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, аз когато не харесвам нещо, не го гледам. Поне в последните 4 години /в началото правих грешки да се надявам/. Не понасям исторически сериали, но не си ме видял на вляза в някоя тема и да обяснявам колко тъпо нещо е. Всъщност, изцяло негативен коментар съм писала само в една тема и съм се обосновала. Иначе - харесва ли ми сериала, гледам го. Като не ми харесва, изобщо не отделям ценно време да го гледам. А ти гледаш всичко, не харесваш почти нищо, но умираш от удоволствие да обясняваш на феновете на почти всички сериали какви идиоти са, задето харесват нещо, което имало кусури.

Ми като те дразнят кусурите, не гледай. Просто е. На всички е ясно, че си трол, но се чудя как може да нямаш грам самоусещане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смешното е, че същите най-вероятно са фенове на Спешно отделение и Хаус, които па са тоооолкова реалистични и медицински обосновани... Ние баш затова ги гледаме щото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, ако искам научно обосновано или реализъм, ще си пусна новините, Нешънъл Джиографик, Дискавъри и т.н.

Да търсиш такива неща в корейско... Говори за проблем при теб, а не в корейската киноиндустрия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се дразните не вдявам, дори няма мнение на Дидо, а само препратка  към някакви факти, дето някой си ги е нагаждал по неговата си логика. Дупки, копки, каквото и да изровят, на мен не могат да ми развалят маратона и кефа от него,освен ако  не ми закопаят за край някой от Убавците, ако и да е логически издържано. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се каза и по-горе: това Не Е военен сериал! Справка: "Пасифик"       и    "Братя по оръжие".

Даже и полувоенен не е. Тук "войната" е само фон и допълнение, при това нескопосано направено. Остава романтиката. Нищо невиждано, но на фона на останалите романтични драми, които вървяха или вървят в момента на някои им изглежда като шедьовър. Какъвто не е. Обикновен корейски сериал, но с леко разместени сюжетни линии, избягване от някои (но само от някои) досадни клишета и горе-долу смислен диалог. Само не казвайте, че не сте знаели какво ще се случи в сериала! Аз поне засега отгатвам на 100%, защото ситуациите са познати и предвидими. Посредствена режисура (почна да се олива с тези кадри със забавено движение), стандартен сценарий (пълен с дупки и недомислия) и добри (но само толкова) актьори. За какво са похарчили 17 милиона долара? Екскурзия до Гърция, т.е. Урук. Сериалът не заслужава никакви награди, но разбира се в Корея качеството не е определящо при раздаването им. Цялата истерия и превъзнасяне се дължи на Китай и тамошните фенки. Истината е, че сериалът е правен за гледане от жени.

 

Аз пък за първи път до сега съм съгласна с dido100. И че има логически дупки, но авторът им трябваше да вземе за представителна извадка някои от сериите в Урук, тогава щеше да ги докара до 50 на серия. Аз продължавам да недоумявам как е възможно един толкова посредствен сериал да има такъв рейтинг и толкова фенове. В него няма нищо необичайно и особено интригуващо, а всички сцени и случки в Урук са взети като от евтин американски екшън. Само дето и в най-долнопробния американски, европейски и прочее филми няма толкова глупаво и нереално измислена "измислена държава". Гледала съм филми, действието в които се развива също в несъществуващи държави, но според това в коя част на света е ситуирана тази държава винаги е съобразено с географски, демографски, исторически, политически и т.н. характеристики на съответния регион. Корейците са създали такъв чудовищно глупав и съшит с бели конци Франкенщайн, пардон Урук, че 10-11 серии вече ми боде очите и не мога да го преглътна. Ако не харесвах толкова актьорите в главните роли не бих гледала сериала. Единствено те и проследяването на отношенията в двете главни влюбени двойки ме карат да го гледам. И добре, че се връщат най-после в Корея, та дано ми спестят мъките от тук нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

desini, хората сме различни.Ти харесваш "Брачният контракт", който за мен е един милион пъти по-голямо недоразумение от тоя тук.Всички съществуващи клишета по всичките земни кълбета можеш да намериш там- от белите кърпи за температура и легена с вода, през мозъчните тумори, пепеляшката, принца и богата наследница в триъгълник незаконнородено чеболче, болна прелъстена и изоставена любовница-майка, зъл чебол- баща, умрял съпруг,  и т.н и т.н. и предвидимост до безкрай, мога да го разказвам ,без да гледам, след втори епизод примерно.При толкова пари , спокойно можеха да я оперират в чужбина любовницата-майка, а не да се бракува и да си усложнява живота синът. Оттък насетне, целият сериал е една голяма нелогична дупка.Де ги тия принцове млади и красиви, дето се влюбват в парцалки с деца и дългове- май не съм ги видяла наяве, освен в клиширан корейски сериал и сигурно турски и латино!

Та това, което намирам тук е нелигава романтика между равностоящи, реализирани в живота индивиди, без проблеми как да се изхранват( оттам без клишираните вайканици), с приятни диалози, на по-различен фон от стандартния фон, колкото и несъвършен да е той, без битовизми, манджи, мляскане и приказки с пълна уста и всичко това поднесено от добри че и  красиви актьори.Ами, разтоварва ме в натовареното ми ежедневие.Теракотните бонуси и кросове не ги броим,  ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

desini, хората сме различни.Ти харесваш "Брачният контракт", който за мен е един милион пъти по-голямо недоразумение от тоя тук.Всички съществуващи клишета по всичките земни кълбета можеш да намериш там- от белите кърпи за температура и легена с вода, през мозъчните тумори, пепеляшката, принца и богата наследница в триъгълник незаконнородено чеболче, болна прелъстена и изоставена любовница-майка, зъл чебол- баща, умрял съпруг,  и т.н и т.н. и предвидимост до безкрай, мога да го разказвам ,без да гледам, след втори епизод примерно.При толкова пари , спокойно можеха да я оперират в чужбина любовницата-майка, а не да се бракува и да си усложнява живота синът. Оттък насетне, целият сериал е една голяма нелогична дупка.Де ги тия принцове млади и красиви, дето се влюбват в парцалки с деца и дългове- май не съм ги видяла наяве, освен в клиширан корейски сериал и сигурно турски и латино!

Та това, което намирам тук е нелигава романтика между равностоящи, реализирани в живота индивиди, без проблеми как да се изхранват( оттам без клишираните вайканици), с приятни диалози, на по-различен фон от стандартния фон, колкото и несъвършен да е той, без битовизми, манджи, мляскане и приказки с пълна уста и всичко това поднесено от добри че и  красиви актьори.Ами, разтоварва ме в натовареното ми ежедневие.Теракотните бонуси и кросове не ги броим,  ;) .

 

Ами аз точно за това гледам корейски сериали, заради всички изброени от теб клишета, те са си специфични за тях и те са чара им. Когато ми се гледа корейско, си пускам нещо такова, класическо :) А когато искам да гледам "нелигава романтика между равностоящи, реализирани в живота индивиди, без проблеми как да се изхранват...с приятни диалози" си пускам някой интелигентно направен американски или европейски филм или сериал. Аз харесвам не само "Брачен договор", а и "Върни се, господине" и "Сбогом, г-н Блек"  от текущите, не са шедьоври, но са за предпочитане пред този, за мен. И аз разтоварвам от натовареното ежедневие с тях, докато този ме натоварва с нелепости и глупости. Пример за такава велика и дразнеща простотия е в 11 или 12 серия - значи имаме епидемия от вирус подобен на ебола - медици и войници щъкат сред болните без предпазни средства или в най-добрия случай с най-обикновена маска и ръкавици За сметка на това войниците, охраняващи отвън медицинския център са със защитни облекла, отгоре униформи, каски и противогази. Зад тях главните герои излизат от въпросния център без каквито и да било защитни средства. Поредната тъпотия, която няма как да ме накара да погледна сериозно на тази продукция и да я харесам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък за първи път до сега съм съгласна с dido100. И че има логически дупки, но авторът им трябваше да вземе за представителна извадка някои от сериите в Урук, тогава щеше да ги докара до 50 на серия. Аз продължавам да недоумявам как е възможно един толкова посредствен сериал да има такъв рейтинг и толкова фенове. В него няма нищо необичайно и особено интригуващо, а всички сцени и случки в Урук са взети като от евтин американски екшън. Само дето и в най-долнопробния американски, европейски и прочее филми няма толкова глупаво и нереално измислена "измислена държава". Гледала съм филми, действието в които се развива също в несъществуващи държави, но според това в коя част на света е ситуирана тази държава винаги е съобразено с географски, демографски, исторически, политически и т.н. характеристики на съответния регион. Корейците са създали такъв чудовищно глупав и съшит с бели конци Франкенщайн, пардон Урук, че 10-11 серии вече ми боде очите и не мога да го преглътна. Ако не харесвах толкова актьорите в главните роли не бих гледала сериала. Единствено те и проследяването на отношенията в двете главни влюбени двойки ме карат да го гледам. И добре, че се връщат най-после в Корея, та дано ми спестят мъките от тук нататък.

 

Ами аз точно за това гледам корейски сериали, заради всички изброени от теб клишета, те са си специфични за тях и те са чара им. Когато ми се гледа корейско, си пускам нещо такова, класическо :)А когато искам да гледам "нелигава романтика между равностоящи, реализирани в живота индивиди, без проблеми как да се изхранват...с приятни диалози" си пускам някой интелигентно направен американски или европейски филм или сериал. Аз харесвам не само "Брачен договор", а и "Върни се, господине" и "Сбогом, г-н Блек"  от текущите, не са шедьоври, но са за предпочитане пред този, за мен.

Аз пък, що ли разбрах, че критикуваш евтиния екшън , воената част и нереалната държава- демек фона, а гледаш  единствено заради  романтиката и актьорите този сериал тук.Че тя ,романтиката е далеч от любимата ти клиширана пепеляшкова.Нещо логиката ти от двата поста ми се губи  :na2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула, недей така за легена с вода... Това и аз го правя, когато малкото вдигне висока температура :) Това си е международно клише :D

 

А иначе - нека си харесва най-простите клишета. Хора всякакви, вкусове всякакви. Нали се сещаш за един елемент, който реши, че един сериал е тъп, само щото главната беше с къса коса и ходеше с панталони :D Какво се учудваш, че някой харесва всички клишета, от които като цяло бягаме и аз, и ти, и още много народ :)

 

А за този сериал... Съмнява ме някой да го гледа, оти е ""военен". Всички го гледат заради готините актьори и страхотните двойки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък, що ли разбрах, че критикуваш евтиния екшън , воената част и нереалната държава- демек фона, а гледаш  единствено заради  романтиката и актьорите този сериал тук.Че тя ,романтиката е далеч от любимата ти клиширана пепеляшкова.Нещо логиката ти от двата поста ми се губи  :na2:

 

Много правилно си ме разбрала, точно евтиния екшън , воената част и нереалната държава критикувам.  Романтиката и актьорите са си ОК, затова и гледам.  Не съм казала, че "пепеляшковата" романтика ми е любима, просто тя е специфична за корейските сериали. Иначе аз си падам по всякакъв вид романтика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 от мен за мнението на desini, даже мисля че доста деликатно се е изразила за целия този мармалад забъркан в Потомците.

На мен ми вади очите доста повече. Не виждам разлика между чебол с кърпа на главата и разказа тук, особено, когато в най-силния момент на сериала земетресението, където имаше кръв, жертви, драма и т.н и 5 минути по-късно в повествованието седнаха да хапнат и се хихикаха все едно  са на пикник, земетресението остана в историята, ни лук яли, ни лук мирисали.  И не ми казвайте, че това е нещо нормално, защото им липсва тотална последователност в постъпките и това е доста очевидно. Докато имат свръх секретна мисия със слушалки в ушите и супер отговорности следва някакво айляшко разхождане все едно не са военни с разните му там задължения, абе много свободна интерпретация, наистина като от треторазряден американски екшън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ,както  

Kiddo написа Всички го гледат заради готините актьори и страхотните двойки  :)

само добавям ,че съм от тези дето за кеф не само веднъж,ами понякорко пъти го гледат.Ей ,така за затвърдяване :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе кви са тия вездесъщи бадеми, че вече във втори сериал ги плющят кято невидели? Айде, Събуей някак го приехме, ама тия бадеми златни ли са, кви са? Иначе с автопилота в града се о***ха направо. Продуктово позициониране ли бе да го опишеш...

 

Иначе почнаха да ритат по кокалчетата и други освен американците. Знаех си, че ще има нова среща със стария им приятел от първи епизод ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, рекламодателите вероятно са се нас**** от радост, че са докопали толкова успешна и гледаема продукция .... то не бяха ония хранителни дибовки, дето цялата корейска рота смучеше, не бяха бадемите, сега и това с автопилота... Въобще доста безумна и дразнеща серия. Поредното корейско изтъпяване преди финала, а дано не и до финала!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що бързате да гледате без субтитри   :na2:   ?

Аз си го гледах със субки - имаше бъзици, а колкото до рекламите-  скъпичка е била екскурзията до Урук, пък и мислят за здравето на хората, че и  ПТП-тата ще намалеят драстично с автопилота.   :28558:. А който се чуди за какво служи шепа бадеми, ей на- 

 

Срещу запек
Поради високото съдържание на фибри, консумацията на шепа бадеми на ден помага срещу запек, твърдят експерти.

Фибрите улесняват предвижването на чревното съдържимо и ефективното освобождаване на червата.

 

Източник цък

 



 

 

И едно интервю с Катерицата  по темата-  даже мож' да 'рупате бадеми, докат' гледате, превантивно, преди да си хапнете сандювбуейчетата. :kissy:Пък, ако сте в колата- ей, да н' забрайте автопилотя!     :P

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забрайх да работим покрай тоз! Дули, мноооо яко интАрвютоУ :kissy: ! Неговият глас и на Хелъра мога да ги слушам с часове...единственото условие е, Джункито да говори на корейски, щото с инглиша му е голем смех и напън   :28558: И сега кво - охрана на президента ли ще го раздават...малко кръв и пот гледам по снимките, докторката ще го закърпи, после цуни гуни по корейски и финито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Urban, на т'ва се надяваме всички. Ама цуни-гунито да е за поне 3 двойки. Аз имам идея и за 4-та, но май много ще стане. :D И все пак бившето бандитче и младичката сестра много биха си ходили...

Джун Ги освен другото е и доста интелигентен. Бил е на първите места по оценки в универсиета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече съм спокойна.Като го закърпи докторката, един ТЕЛК  ще му спретне и няма какво да му се притеснява повече .Другите двама и те да вземат да се уволнят за отпор на татето и цуни-гунито двойно за финал.Докторската и бременната двойка ясни, тях немой ги мислим.    :28558:

 

Бързакова, хем умно, хем хубаво, че и дар слово- няма се излагаме я.  ;)

Ърбанче, марш да бачкаш! :kissx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спете спокойно, деца. За тоз епизод ги закърпихме, у следващия пак.

Ма той тоз Ши Джин войник ли бе да го опишеш, командос ли бе да го възпееш...

Пък и докторката, да й се не знае, от половин дума разбира.

Гаден сериал, гадни диалози, гадни образи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...