Jump to content

Descendants of the Sun (2016)


Recommended Posts

Чингу, е това е, само   летящ дракон ни липсваше за 3-ти ъгъл ! :na2:

 

 

yoon-ah-in.jpg

 

 

Добра комбинация  с вече порасналите момчета от култовия Sungkynkwan Scandal от 2010 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корейската представа не само за балканските страни, но и за целия свят е смехотворна и дразнеща. Тя е демонстрация на прекомерно супернадменно национално самомнение. Който гледа историческите им филми знае, че "японците са варвари", "китайската империя е населена от варвари - монголи, манджури и пр.", "пришелците от Европа са страшни и опасни варвари"... Интересно как, след като един месец са се препъвали в античните камъни на европейска Гърция, авторите на филма са си позволили да запазят версията за "страна в Източна Европа" с месопотамското име Урук. Това, както и всички недомислици, изредени по-горе, ме правят скептична за всичко, което ще ми разкажат създателите на сериала. Въпреки "химията", въпреки приятните актьори и въпреки "плочките", към които, кой знае защо, съм безразлична. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно не разбрах, местното население арабско ли е? На едно място каза, че тук навсякъде имало нефт.

Явно така я разбират Източна Европа (жалко, че ги нямаме тия залежи на Балканите), а на кораба не видях никъде арабски надписи.

Тръгнаха много ударно, темпото доста поспадна с последните две серии.

Недомислиците не ми пречат, винаги ги е имало.

Предполагам, че са закарали арабина в най-близката болница (или подобие), все пак докторът не пътува с пълно болнично снаряжение ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корейската представа не само за балканските страни, но и за целия свят е смехотворна и дразнеща. Тя е демонстрация на прекомерно супернадменно национално самомнение. Който гледа историческите им филми знае, че "японците са варвари", "китайската империя е населена от варвари - монголи, манджури и пр.", "пришелците от Европа са страшни и опасни варвари"... Интересно как, след като един месец са се препъвали в античните камъни на европейска Гърция, авторите на филма са си позволили да запазят версията за "страна в Източна Европа" с месопотамското име Урук. Това, както и всички недомислици, изредени по-горе, ме правят скептична за всичко, което ще ми разкажат създателите на сериала. Въпреки "химията", въпреки приятните актьори и въпреки "плочките", към които, кой знае защо, съм безразлична. 

Като противовес на корейското самочувствие за велика империя-китайците ги смятат за варвари, съществуващи само благодарение на милостта на императора (спомнете си какво е отношението на китайците към Чосон и как всеки цар и престолонаследник трябва да бъдат одобрени от Пекин). Китай винаги е смятал Корея за свой заден двор и решително се намесва, когато някой му се бърка там (справка: двете японски нашествия и Корейската война. Япония завладява Корея, когато Китай практически не съществува като единна държава след японо-китайската война 1894-1895 г., а Русия е победена през 1905 г. Сама Корея не може да се защити от никого, колкото и да се смятат за велики). Та хората си избиват комплекси за малоценност. И понеже на мен голите мъжки торсове не ми действат заслепяващо-разнежващо, а женски такива няма да видим :mad: , то впечатлението ми е, че колкото по-малко действия има извън Корея, толкова по-малко ще се излагат. Комедията с "мисията" в Афганистан и "мироопазващата" мисия в "Източна Европа" (гърците няма ли да се обидят-те нали са в Южна?) не оставят добро впечатление за сценария. Връщайте ги в Корея, че да си дойде всичко на мястото! Проблемът е, че вече са го заснели целия (278 снимачни дни-сякаш са заснели едновременно "Игра на тронове", "Викинги" и "Черни платна"  :rofl: ) и вече могат да променят съдържанието само чрез монтаж. Имал висок рейтинг. Така е, но в сравнение с какво? Наоколо няма нищо стойностно, а "6 летящи дракона" и "Сигнал" са в други жанрове. 

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Захаринова, не знам защо, но езикът, който говорят, много ми напомня на албански. Не е точно албански, но е някакво негово подобие. Може би искат да изкарат страната нещо подобно на Косово, знам ли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки всички несъответствия и глупости с така наречената балканска "нефтена" държава изгледах 3-ти и 4-ти епизод с удоволствие. Може би се дължи най-вече на химията между двете двойки които са много чаровни. А това с кораба беше върха на сладоледа със Сръбските имена по него и с циганските физиономии на децата и арабите.И мнооого благодаря за експресния превод!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах търпение да почне сериала,предвид какви  бози правят напоследък .Гледам го с удоволствие,НО  заснемането на цялата продукция е 10.8 милиона $ .За тази сума можеха малко повече да се постараят,и да направят историята по достоверна .В една от сериите ми се мерна знамето на Ислямска държава и до там.. всичко друго така измислено ,че направо да се чудиш корейците в кой свят живеят (дразнещо е по какъв нелеп начин изкарват американци и европейци ,чак е леко обидно ) Добра актьорска игра личи си, че много се старае Joong Ki,но само на мен ли ми се струва ,че изглежда като детенце скаут до Hye Kyo :D .Четох  че към 8 серия ще почне действието да се развива отново в Корея . Нямам търпение да видя какво ще измислят в следващите серии ;)

Тази година ако ходя пак на Закинтос ,възнамерявам да казвам ,че отивам на почивка в Урук :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много, много ми харесва!

Силни характери, красиви актьори, прекрасна игра и добър сценарий! :up:

Това ми е достатъчно, а всичко друго го каза Спиди и аз съм за.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама пък как се дразните, че изкарват Балканите зле... Айде да отидат да снимат към някое по-забутано село в България. Гледките ще са такива. Това, че сме в Европа, не значи, че сме кой знае колко развити от икономическа гледна точка. Особено пък сравнено с Южна Корея. Отделно за Гърция... Явно сте ходили само по курортните места. Я идете из малките островчета, които са пълни с албанци или поляци /или пък цигани на места/. Да не мислите, че няма такива гледки /говоря за децата/. За арабина не казаха да е оттам, а казаха, че е там. Може да е бил на посещение и да се е разболял. Дъвчете някакви неща, които са супер безсмислени от гледна точка на сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чингу, е това е, само   летящ дракон ни липсваше за 3-ти ъгъл ! :na2:

  

Де да би, ама уви, надали! Само камео щяло да бъде появяването му. Остава да почнем да залагаме като лош или като добър ще се весне :na2:

Тара, мерси за инфото от нета. Продължавай да ме информираш, ако мернеш нещо ново, моля.

Кидо, аз питах за езика, а не Захаринова. Но май все пак не е албански...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, ужас, чак до 8 серия ли ще гледаме безумията за Урук, това си е половин сериал. Значи измислената от корейците държава Урук се намира на Балканите, те от своя страна се намират някъде около Сирия,Иран, Ирак и т.н., защото има война, нефт, арабски шейхове и измислен арабски език. В тази държава църквите са в руини, слуша се сиртаки и се пише на кирилица, по-точно на сръбски. Голяма и дразнеща каша, която са сътворили от "политическа коректност". Главния е сладур, но лицето му е някак прекалено младежко и не ми се връзва с ролята, нито с партньорката. Като добавя, че не харесвам мъже в униформи, а действието се развива в палатки, бараки, руини и прахоляк, единственото, което се надявам да ме грабне е една много голяма и драматична любовна история. Да видим там дали ще се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие за въображение да сте чували??? Какъв е проблемът в една ВЪОБРАЖАЕМА страна да има всичко гореизброено? То и сирийците допреди 5 години си имаха уредени и красиви градове, ама на. Пък имайки предвид миграционните процеси напоследък, арабско присъствие (не като османското такова, надявам се!) съвсем не е изключено. А и кой му пречи на арабина просто да маа гащи из района? М? Право на свободно придвижване, ала-бала?

То и земите от Властелина на пръстените много приличат на Нова Зеландия, представете си! Та какъв е проблемът с Урук?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът на Урук-Гърция-измислица е в никому ненужното корейско омиротворяване там.

Ако е нещо сериозно да правят ежедневни конвои, да снабдяват местното население с храна или някаква охрана на района да гарантират с цел безопасност /нещо, което се прави в Афганистан или друг опасен район/ по ще се смели картинката, ама така. Всичко е строго секретно, с докторката дума не може да обели нашето момче, кога, защо, кой какво прави, а иначе цигането си влезе за нула бройки през оградата, да го нахранят /една секретна база изисква строга охрана и сериозни заграждения/ или пък ходенето по плажа по време на работа много айляшко звучи/нереално/, уж е мисия и то секретна. на мен това ми вади очите, нереалната ситуация, в която са поставени. :)

Накратко топ офицери се мотат по цял ден, нормално е да ми е малко недостоверно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

/една секретна база изисква строга охрана и сериозни заграждения/ или пък ходенето по плажа по време на работа много айляшко звучи/нереално/, уж е мисия и то секретна. на мен това ми вади очите всъщност. :)

 

Накратко топ офицери се мотат по цял ден, нормално е да ми е малко недостоверно.

 

Когато ги пращаха там, шефът им им каза, че ги праща на 8-месечна почивка. Били изморени и ги изпращал да си починат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не приемате ли прекалено на сериозно нещата  :huh2: . Това си е един романтичен сериал, в който героите по една случайност са лекар и военен. Работата им е просто фон на историята им. Ако целта беше да се показва някаква реална действителност, то щеше да е или медицински или военен. Отпуснете се и се насладете на хубавите картинки от Гърция, на готиния каст и, ако имаме късмет на една приятна любовна история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е Тара, но понеже почнаха с голямата кошница, ако се сещаш първите кадри на първа серия, там каква операция извършиха и си беше заявка за професионално изпипан сюжет и разни военни операции, а не за махленско разкарване в Урук, затова. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна с Yamashita - започна с претенцията за нещо смислено и това е проблемът. За история - не е истинско, за пародия - не е смешно, за романтика - един кораб не стига, трябва поне малко диалог... Ясно е само, че е силно въображаемо...

 

Пък заради това ви мрънкане тук - какви сме ние, колко сме се насериознили и как не разбираме великия светъл и лек замисъл, (който липсва, толкова е светъл и лек).. тия дни като издропите сериала и изнаплювате финала барабар с романтиката му, няма да се сдържа и ще ви напиша : "Аз нали ви казвах..." 

Понеже мърльото сценарист все си е мърльо... не може да оплеска едно, пък другото да му е супер-супер...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Вие за въображение да сте чували??? Какъв е проблемът в една ВЪОБРАЖАЕМА страна да има всичко гореизброено?"

 

За въображение сме чували и сме се възхищавали на творческото въображение на много корейски кинематографисти. В този случай наблюдаваме липсата на въображение у авторите, които с претенция предлагат една крайно наивна и нескопосано изградена ситуация, на чийто фон да се развихри "романтиката" между героите. Гениални да са тези актьори, не вярвам да успеят да ни излъжат, че да им повярваме. Поне аз, и такива като мене - надали. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...